Zrodzony z fantastyki

 
Blaszy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: pn sie 06, 2007 8:35 pm

Płomienna Pięść - armia Wrót Baldura

ndz paź 21, 2007 8:15 pm

...
Ostatnio zmieniony ndz sie 22, 2010 8:12 pm przez Blaszy, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

ndz paź 21, 2007 9:24 pm

W zasadzie mógłbym ci napisać: poczekaj, niedługo na poltku ukaże się artykuł o nich (jestem już w trakcie pisania :)). Jednakże podam ci już teraz kilka podstawowych info:
* Grupę założono przed niespełna 50 laty a jej twórcą był Książę Eltan. Niedługo potm dużą część z najemników należących do Pięści wysłano d Walki z tuigańską Hordą z kampanii której powrócili z pokaźnym bagażem doświadczeń, pomocnej w późniejszym rozwoju grupy. PP brała udział w walkach na Morzu Mieczy a także w wielu innych mniejszych kampaniach. Towarzyszyli Złotemu Legionowi Cordella w jego wyprawie do Maztici. Ich baza główna mieści się we Wrotach Baldura.
* Do grupy należy prawie 2 tysiące najemników, którymi zarządza Eltan. Garnizon we Wrotach liczy 1200 osób i składa się z wielu postaci 10 poziomu i prawie połowy tysiąca postaci 3 poziomowych. Dokładniejsze info o samymi mieście, Eltanie i bazie głównej PP znaleźć można w tekście Verga Wrota Baldura. Do innych ważnych baz zaliczyć można:
- Fort Beluarian na półwyspie Chult - więcej info -> Fort Beluarian,
- Płomienny Fort w Maztice. Pierwotnie flota statków która dobiła do brzegów Maztici została wysłana do legendarnego Anchorome, jednak wskutek fatalnych warunków pogodowych jak i spotkaniu z sahuaginami z królestwa Itzcatli nie dosięgnęła celu. Garnizon fortu składa się z niecałej setki najemników (w tym ponad 60 jaguarów, tubylczych tropicieli).
* Jeśli chcesz nająć PP musisz posiadać ogromne ilości pieniędzy a także musisz posiadać dość dobrą reputację - zazwyczaj dzień wynajmu grupy kosztuje 10 000 sz.

To takie bardzo skrótowe informacje, być może (ba, na pewno :P) później ktoś dopisze coś więcej :)

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

pn paź 22, 2007 2:48 pm

O ile kojarzę dominujący charakter PD.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4282
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pn paź 22, 2007 8:40 pm

Główny charakter to praworządny neutralny - mimo wszystko to grupa najemników a nie paladynów.

Do informacji podanych przez amnezjusza mogę dodać, że koszt wynajęcia oddziału wiąże się nie tylko z doświadczeniem, ale także doskonałym wyposarzeniem każdego członka oddziału. Pojedynczy żołnierz ma na stanie przynajmniej dwa ciężkie rumaki bojowe, dobre uzbrojenie i często również magiczne przedmioty. To ostatnie to efekt wypraw prowadzonych przez Pięści w ciągu kilkudziesięciu lat.
Do terenów działalności warto dodać jeszcze Tethyr gdzie przed powrotem monarchii najemnicy z Wrót Baldura byli często wykorzystywani jako prywatne armie lub ochroniarze. Sytuacja zmieniła się nieco po koronacji Zaranny, ale dalej można spotkać żołnierzy Płomiennej Pięści na terytorium południowego królestwa.

Jeśli chodzi natomiast o źródła informacji to najlepsze są FRCS do drugiej edycji oraz podręcznik Gold & Glory do tej samej edycji.
 
Valenor
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 83
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 9:24 pm

pn paź 22, 2007 8:46 pm

10 000 sz za całą grupę?
Nie uważacie że to trochę dziwne, że można ch wynając w ten sposób? Przecież amnezjusz pisał że 1200 to armia Wrót Baldura. Czyli ponad połowa grupy. Jak są w stanie pogodzi status kompanii najemników i armii miasta-państwa?
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4282
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pn paź 22, 2007 8:56 pm

Cała grupa liczy ok. 1600 osób (1200 w kwaterze głównej i reszta rozrzucona po obszarach działania). Wynająć ich rzeczywiście można wszystkich za 10 000 sz. dziennie + koszty logistyczne (a te ostatnie wynoszą pewnie drugie tyle albo i więcej). Sprawia to, że w Krainach mało kto jest sobie w stanie pozwolić na coś takiego (powiedzmy 20.000 sz/dzień), biorąc pod uwagę, iż żadna kampania, na którą zabiera się taką masę żołnierzy, nie trwa bynajmniej kilka dni. W związku z tym wynajęcie całej Pięści pozostaje pewną fikcją.
Natomiast obecność takiej możliwości w regulaminach organizacji pochodzi zapewne z tradycji grupy, która zaczynała jako najemnicy i wtedy wynajmowała się cała. Obecnie zaistnienie tego typu sytuacji jest mocno iluzoryczne, ale mimo to formalna możliwość pozostała.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość