Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

Aury

pn cze 30, 2003 8:46 am

Bry

jeden problem dotyczacy aury. Wiadmomo - wampiry maja blada, magowie podczas czarowania maja iskierki, ale co z wilkoalkami? Czy w aurze cos sie pojawia? Czy jest jakas inna?
 
Awatar użytkownika
MIKK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: śr mar 26, 2003 6:35 pm

pn cze 30, 2003 12:56 pm

Wszystkie Fera nie tylko wilkołaki maja aurę odpowiednia do swoich emocji przy czym kolory są duzo bardziej głębokie i intensywne.
 
Awatar użytkownika
neishin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1856
Rejestracja: pn mar 17, 2003 11:56 pm

pn cze 30, 2003 1:01 pm

to znaczy, ze nie maja w aurze wilka, glifu szczepowego czy innych owlosionych, oslinionych, wielkozebnych ozdobnikow?
 
Awatar użytkownika
MIKK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: śr mar 26, 2003 6:35 pm

pn cze 30, 2003 1:08 pm

Właśnie zajrzałem do mojej sciagi (kiedyś z kilku podręczników wypisałem sobie różne systemowe patenty) i znalazłem dwa punkty:

Werebeast - (Deep, Intense Colors)
Magical Creature - (Bright Ghost or the Beast's True Shape)

Więc w sumie to nie wiem ja zawsze stosowałem tą opcję z innym bardziej intensywnym kolorem.
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

pn cze 30, 2003 6:14 pm

Z przewagą kolorów odpowiedzialnych za gniew :wink: :razz:
 
Wrzos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: pt lip 11, 2003 6:38 pm

czw lip 17, 2003 2:25 pm

Mam pytanko, a w zasadzie dwa.

Co z ghoul'ami? Może ich aury wyglądają jak ludzkie, czy też jakieś subtelne różnice wskazują na opanowanie ich woli przez wampira?

Co z fomorami, zwłaszcza tymi, którzy w są mało widocznym stopniu "obdarzeni" darami Żmija? Czy do nich odnosi się również "beast's true form"?

Wrzos
 
Awatar użytkownika
MIKK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: śr mar 26, 2003 6:35 pm

czw lip 17, 2003 5:22 pm

Hmm... O tym panowie z WW chyba nie pomyśleli a w każdym razie ja nie widziałem w zadnym dodatku słowa odnośnie zmian w aurze u Ghouli i fomorów.

Myślę jednak (i generalnie takie rozwiązanie stosuje w grze) że Ghoule maja aurę nieznacznie bardziej bladą niz zwykły człowiek w końcu sa to istoty zawieszone po między życiem i śmiercią. (stopien bladości zalezy od wieku ghoula)

Fomory definitywnie maja inną aurę(chyba ze maja moce które pozwalają im to maskować) w końcu aura oddaje stan emocjonalny i stan ducha danej osoby.
 
Wrzos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: pt lip 11, 2003 6:38 pm

czw lip 17, 2003 6:47 pm

Ja, w stosunku do fomorów stosowałem rozwiązanie trochę Warhammerowe.
Jeżeli duch takiego delikwenta jest spaczony przez Żmija to odbija się na jego fizyczności - korumpuje jego ciało. Właśnie tę obcą substancję można spostrzec w jego organiźmie.
Zakładam, więc że jest to inna istota opanowująca daną osobę. W początkowym stadium można ją zauważyć tylko wtedy gdy nagina wolę człowieka ku większemu spaczeniu lub pozwala mu użyć jakiegoś daru Żmija.

Wrzos
 
Awatar użytkownika
sehl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 112
Rejestracja: czw kwie 03, 2003 2:37 pm

czw lip 17, 2003 10:53 pm

..powiedzcie, nie uważacie, że odpowiednio wyszkolony mag potrafiłby z aury dowiedzeć się sporo na temat postaci..? chodzi mi nie o cechy gatunkoe czy sth like that, ale o coś osobistego, właściwegotylko tej istocie..?

przepraszm, to znowu ja.. :razz:
 
Awatar użytkownika
MIKK
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 355
Rejestracja: śr mar 26, 2003 6:35 pm

czw lip 17, 2003 11:26 pm

Aura to emocje, stan psychiczny zwierciadło duszy. W tym rozumieniu jest to bardzo osobiste i przynależne tej konkretnej osobie. To ze postrzegając aurę można określić jaka istota nad naturalna jest dana osoba to niejako sprawa uboczna.
 
Jervon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: wt sie 05, 2003 5:59 pm

wt sie 05, 2003 6:37 pm

A ja równiez o aurze jednak troszke inaczej. Otóż ostatnio w mojej sadze Wampira nie mówiłem (chyba wiele osób tak robi) koloru aury i poźniej co to znaczy (jeżeli nie wiedzieli) tylko same kolory, chyba że gracz miał okultyzm na min 1 poziomie. Reakcja graczy była różna. Drużynowy Torreador strasznie sie obraził (nie miał okultyzmu) i powiedział że jest to bezsensu bo znajomość nadwrażliwości oznacza równierz znajomość znaczenia kolorów. Reszta drużynki popierała mnie. A co wy o tym sądzicie? Aha, jako mój argument przemawiajacy za powyzszą zasada, podawałem przypadki ludzi którzy równierz maja zdolność widzenia aury, i dopóki nikt im nie wytłumaczy co dane kolory znaczą oni tego nie wiedzą.
 
Wrzos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: pt lip 11, 2003 6:38 pm

wt sie 05, 2003 6:57 pm

Ja sądzę, że jeśli postać gracza odziedziczyła tę dyscyplinę po ojcu to została przez niego pouczona jak z niej korzystać, tzn. została zaznajomiona ze sztuką czytania aury.

Jeśli jednak prowadzisz od Przeistoczenia, to oczywiście postać nie ma pojęcia co dane kolory/odcienie/niuanse oznaczają.

Dzieje się tak również, gdy nabyła ona tę dyscyplinę w drodze diabolizmu i/lub rozwija ją w tajemnicy. Wtedy metodą prób i błędów powinna w toku gry dochodzić do perfekcji w tej trudnej sztuce.

Wrzos

PS. Te zasady stosuję ja. Ty oczywiście nie musisz.
 
Awatar użytkownika
Skała
Moderator
Moderator
Posty: 112
Rejestracja: wt kwie 01, 2003 12:31 am

wt sie 05, 2003 7:37 pm

Ja uważam podobnie, z jedną różnicą. Wydaje mi się, że aury maja trochę symbolizować umiejętność odczytywania emocji. W tym wypadku proponował bym informować nawet początkujących o podstawowych łatwych do wyczucie emocjach, takich jak strach wściekłość, miłość. Nie zagłębiać się jednak w niuanse póki nauczyciel bądź doświadczenie nie zapozna z nimi postaci.
 
faerun
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: wt sie 05, 2003 1:38 pm

wre

śr sie 06, 2003 5:38 pm

Każdy ma jąkąś aurę...
 
Awatar użytkownika
KoRa
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: wt lis 04, 2003 6:42 pm

wt lis 04, 2003 11:56 pm

Apropo każdy ma jakąś aurę.....
Czy aby na pewno? Czy istnieje jakaś "żywa/ożywiona" forma istnienia nie posiadająca aury ?
 
Awatar użytkownika
Calix
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 228
Rejestracja: pn paź 27, 2003 11:54 pm

śr lis 05, 2003 12:41 am

Ghule maja aury bardziej wyblakle niz zwykli ludzie
Changelingi maja aury mieniace sie kolorami teczy.
Gdzies bylo napisane ze aura kazdego czlowieka jest jak odcisk palca jedyna i niepowtarzalna. Nie pamietam czy jest to z White Wolfa czy nie...
Zreszta cos takiego jak aura istnieje naprawde nazywa sie to aura Kiriliana. Ale zeby napisac cos blizej musialbym odebrac ksiazke od kumpla w Hannowerze a to jest trudne.
W WW aura odzwierciedla emocje i fakt czy jestes wampirem/magiem czy innym wynalazkiem. Samo postrzeganie aury w WW jest trudne. Np: w wypadku aspexu -Jeden sukces pozwala zobaczyc wyblakly kolory podstawowe dwa zeby rozpoznac wieksza ich ilosc (ale i tak mozna pomylic rozowy z czerwonym czy purpurowym) trzy daja pelnie kolorow 4 to szczegoly jak iskry u magow intensywny kolor u wilkolakow piatka to komplet informacji.
Howgh
 
Awatar użytkownika
KoRa
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: wt lis 04, 2003 6:42 pm

śr lis 05, 2003 9:29 pm

No tak, ale wciąż nie dostałem odpowiedzi... Czy istnieje coś żywego co nie posiada Aury ?
 
Wrzos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: pt lip 11, 2003 6:38 pm

pt lis 21, 2003 2:57 pm

Nie dam sobie ręki odciąć ale wydaje mi się, że nic takiego nie istnieje. Nieraz jest jednak odwrotnie - to niektóre "rzeczy" (byty nieożywione) mają aurę.

Wrzos
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

śr mar 24, 2004 1:29 pm

HIT-marki? Upiory?
 
Awatar użytkownika
Szczur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3991
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 8:48 pm

śr mar 24, 2004 4:29 pm

Z MiB też coś było, musiałbym spojrzeć do podręcznika.
 
Wrzos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: pt lip 11, 2003 6:38 pm

czw mar 25, 2004 8:54 am

No upiory to już na pewno. W końcu one są "samą" aurą.

A HIT-marki? Raczej też, bo pod tą kupą żelastwa jest przecież intelekt. Chyba, że założymy, że Unia stosuje technologię maskowania aury. Bezsensem byłoby jednak pozbawianie ich aury wogóle ponieważ to byłoby jeszcze bardziej podejżane. Lepiej chyba nadać takiemu HIT-markowi pozory bycia zwykłym człowiekiem albo poprostu robotem pozbawionym SI.

Wrzos
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

czw mar 25, 2004 10:19 am

Hmmm... Chcialem sie tylko upewnic...
A swoja droga, to czy czasem wysoka Numina nie pozwala smiertelnikom na widzenie Aury?
 
Wrzos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: pt lip 11, 2003 6:38 pm

czw mar 25, 2004 10:32 am

Zdaje mi się, ze pozwala ona raczej przenikać iluzje i opierać się mocom wpływającym na umysł, ale nie jest to wykluczone (musiałbym zajrzeć do podręcznika).

Wrzos
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

czw mar 25, 2004 11:14 am

Bo jesli nie to moj nieszczesny "undercover tremere" jest niezgodny z WoDem (okultysta za zycia, numina dzialajaca jak 3 kropki nadwrazliwosci). Ogolnie musialem ciezkie minusy za to brac...
 
Wrzos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 29
Rejestracja: pt lip 11, 2003 6:38 pm

czw mar 25, 2004 11:30 am

NIe przejmuj się takimi pierdołami. Jeśli MG przystał na Twoją postać to wszystko OK! Poza tym statyczni magowie, jakim pewnie był Twój okultysta za życia dysponują swoimi sposobami na widzenie aury.

Pozdrawiam, Wrzos
 
Awatar użytkownika
Dox
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 675
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 4:59 pm

pn mar 29, 2004 12:12 pm

Dobrze wyszkolony Mag moglby dowiedziec sie calej masy rzeczy na temat osoby, na ktora patrzy. Wlaczajac w to jej pelna przeszlosc, prawdopodobna przyszlosc, wszystkie przebyte, przebywane i nadchodzace choroby, numer buta, ukrywane kompleksy i ciemne sprawki, zawod, imie, pochodzenie i co tam jeszcze chcesz. Problem w tym, ze rota bedacem odpowiednikiem widzenia aury jest bardzo prosta. Daje mase informacji (choc nie tak szczegolowych) o danym osobniku bez potrzeby szczegolnie zaawansowanego szkolenia. Dlatego sie jej uzywa. Wymaga znajomosci zaledwie Ducha i Umyslu na 2 (a moze i jedno z tych dwoch na 1, juz nie pamietam). To po prostu praktyczne. No chyba, ze chodzilo Ci o dobrze wyszkolonego statycznego Maga, wowczas sprawa ma sie tak samo jak z dobrze wyszkolonym Wampirem :)
Pozdrowka
Dox
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

wt mar 30, 2004 8:32 am

Hmmm... Problem w tym, ze dla tej postaci nie byla to umiejetnosc nabyta a wrodzona. Widzial aury od urodzenia. Mial nadczule zmysly, a z czasem wyrobil sobie zdolnosc odczytywania aury przedmiotow. Taki rodzaj ESP, jak widac odpowiadajacy 3 kropkom na Nadwrazliwosci. A statycznym magiem nie byl chyba. Uzywal jedynie sztuczek i byl raczej badaczem niz magiem (Umiejetnosc "Okultyzm", nie magia). Poza tym sam jestem tym MG. Ta postac to "spiritus movens" malborskiej sagi LARPowej. Miejscowa Szara Eminencja i sposob na zgrabne kontrolowanie intryg.
 
Awatar użytkownika
Dox
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 675
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 4:59 pm

śr mar 31, 2004 9:42 am

W takim razie zadales niewlasciwe pytanie. Powinno ono brzmiec "Czy psychik majacy mozliwosc czytania Aury moze dowiedziec sie...". Z tego co piszesz o tym konkretnym przypadku nie jest to zaden Mag, tylko psychik wlasnie. Teoretycznie niektorzy mogliby sie upierac, ze psychicy to podgrupa Statycznych Magow (Sorcerers), ale to chyba nienajlepsze stwierdzenie. Z drugiej strony mowisz, ze posluguje sie "sztuczkami". Nie wiem jak bardzo sa te sztuczki zroznicowane, psychicy (psionicy, jak kto woli) sa na ogol bardzo jednokierunkowi. Jesli prezentowane przez niego sztuczki sa z bardzo roznych parafii (np. potrafi czytac Aury i rzucac fireballe :) to jednak upre sie, ze ten kolezka jest Sorcererem. Oni mimo tego, ze ich magia jest statyczna (ograniczona ilosc, zawsze tak samo dzialajacych efektow/czarow) maja jednak do wyboru mase roznych "sciezek" rozwoju. Kolejna mozliwoscia jest, ze postac zostala dopuszczona do gry przez ludzi, ktorzy znaja sie tylko na Wampirze (w koncu prowadza LARP'a wampirzego) i w ogole nie zawracano sobie glowy budowaniem kolezki jako okreslonego typu magika. Moce, ktore posiada przyznane zostaly na chybil trafil, bo takie pasowaly. Moze byc jeszcze ciekawiej. Moce przyznawane sa w zaleznosci od tego co organizatorom bedzie potrzebne na danym LARPie. To sie zdarza w sagach z innych miast. Moim zdaniem wprowadzanie takiej postaci jest z zalozenia bledne, ale to nie ja jestem organizatorem.
Jesli zyczysz sobie glebszej analizy to po pierwsze napisz mi czym sie kolezka popisuje, a po drugie upewnij sie, ze jest to standardowa postac z uniwersum WoD, ktora wlada podrecznikowymi mocami. Inaczej niewiele bede mogl Ci opowiedziec.
A co do pytania o umiejetnosci czytania Aury to zgodnie z zsadami nie powinien on miec wiekszych mozliwosci niz inny supernatural wladajacy takowa moca. Chyba, ze wspomaga sie innymi sztukami, o ktorych nic Ci nie wiadomo.
Pozdrowka
Dox
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

czw kwie 01, 2004 10:37 am

Hmmm... Chodzilo mi raczej o zwykle, niemagiczne sztuczki, takie jakie stosuja iluzjonisci i innego rodzaju. Wiec nie byl to statyczny mag a czlowiek o specyficznych zdolnosciach. Wlasnie taki "psychik".
 
Awatar użytkownika
Kozmoor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 346
Rejestracja: wt mar 09, 2004 1:33 am

czw kwie 01, 2004 8:52 pm

Co do psioniki w Magu - W Technokracji cały czas są prowadzone badania nad wykorzystywaniem tego typu efektów.W praktyce ( a raczej mechanice;)Oznacza to jako wykozystywanie psioniki jako Rekwizytu
do czynienia Magyi, a raczej Oświeconej Nauki.Przypadki te są jednak rzadkością przedewszystkim dlatego, iż większość Technokratów
traktuje takie eksperymenty bardzo podejrzliwie i nieufnie,uznając
iż tego typu Efekty są za bardzo zbliżone do Magyi i za bardzo "smierdzi"
Tradycyjnym podejściem do Magyi.
Ostatnio zmieniony wt kwie 06, 2004 6:39 am przez Kozmoor, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość