Zrodzony z fantastyki

PawliszQa
Użytkownik
Użytkownik

Pierwszy bitewniak

sob lis 17, 2007 5:20 pm

Witam,
Jako, że zbliża się gwiazdka, planuje kupić swojemu chłopakowi (12lat) prezent. Pomyślałem, aby była to gra bitewna. Rozmawiając z pewnym panem z pewnego sklepu (pzdr dla niego), polecił mi Lord of the Rings: Kopalnie Morii. Znalazłem do tego zestawu farbki citadels za 70 zł (9 kolorów po 12ml) i dodatkową farbkę koloru cielistego. Co sądzicie o takim zestawie? Może polecilibyście coś innego? Mam do przeznaczenia 300 zł na wszystko, łącznie z farbkami itp.
Pozdrawiam,
PawliszQa

Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz lis 18, 2007 1:30 pm

Dwie rzeczy przychodzą mi do głowy.
"Bitwa o Przełęcz Czaszki" z Warhammera. Wewnątrz pudła są pełne zasady, kostki, miarki, znaczniki, ozdóbki oraz dwie małe armie krasnoludów i goblinów (około setki figurek). Modele co prawda nie należą do najpiękniejszych, ale początkującemu powinny wystarczyć ;)
W sumie w tym zestawie jest wszystko, aby zacząć zabawę z bitewniakiem dla dwóch osób brakuje tylko farbek.
Cena „BoPC” to coś ponad dwie stówy.

Drugi zestaw to „Bitwa o Macragge” z Warhammera 4000 (nieco futurystyczne klimaty). Tam znajdziesz podstawowe zasady do gry, dwie małe armie kosmicznych marines i Tyranoidów, oraz ciekawy element dekoracji czyli wrak statku kosmicznego.
Cena też nieco powyżej dwóch stów.

Z tego co się orientuję, oba zestawy można dostać w języku polskim.

Anonim_1

ndz lis 18, 2007 1:41 pm

Cena „BoPC” to coś ponad dwie stówy.

Około 175 zł :)
Cena też nieco powyżej dwóch stów.

Również około 175 zł :)

PawliszQa
Użytkownik
Użytkownik

ndz lis 18, 2007 2:20 pm

Ale jako, że ma to być gra dla dziecka, to zasady "młotków" nie będą dla niego zbyt skomplikowane?

Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz lis 18, 2007 8:26 pm

ShadEnc pisze:
Około 175 zł

ShadEnc pisze:
Również około 175 zł

Ceny wytrzasnąłem z jakiegoś pierwszego lepszego sklepu internetowego, widać był on dość drogi ;)
PawliszQa pisze:
Ale jako, że ma to być gra dla dziecka, to zasady "młotków" nie będą dla niego zbyt skomplikowane?

Z tego co wiem oba zestawy zawierają też uproszczone zasady, ale jeśli kogoś nie zainteresują bitewniaki to i uproszczone zasady wiele nie pomogą.

Awatar użytkownika
Frank The Tank
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz lis 18, 2007 11:47 pm

Sam mam "Bitwę o Przełęcz Czaszki" i nie uważam jej za najlepszy zakup. Kiedy się zainteresujesz trochę figurkami zobaczysz, że te z "BoPC" są po prostu brzydkie, zrobione na odwal się (w porównaniu z innymi). Pewnie Twój (jak mniemam :razz: ) syn na początku będzie zachwycony, jednak za kilka lat mogą mu się nie spodobać. Nie wiem jak jest z "Bitwą o Macragge". Kumpel, który gra w LotRa, posiada morię i uważa, że jest to dobry zestaw na początek. Figurki też nie są piękne.

Co do samych zasad, to nie uważasz, że dużą frajdą dla 12-latka
będzie samo bawienie się figurkami, na zasadzie żołnierzyków? Wymyślanie własnych zasad na pewno zwiększy jego kreatywność, a jak dorośnie z pewnością doceni zasady WFB, bądź W40k.

Pozdro.

Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn lis 19, 2007 8:10 am

Zadałeś trudne pytanie, a nie powiedziałeś co lubi twój syn. Może już gra w bitewniaki i wystarczyłoby delikatnie podpytać się go o wymarzony zestaw? Jeśli nie to wybierz na początek coś bardziej prostego. Jeśli lubi klimaty fantastyczne to polecam Dungeons & Dragons Miniatures. Kupienie Starteru(65 zł) i Boosterka(45 zł) pozwala na fajną rozgrywkę dla dwóch graczy. A zasady są przystępne. Drugim trafnym wyborem mógłaby być gra Pirates! CCG. Piękne statki i pasjonujące bitwy morskie są atutem tej gry. Niestety, obydwie gry mają wady(a może zalety?)-są sprzedawane w opakowaniach z losowymi figurkami oraz są malowane fabrycznie. Jeśli syn nie lubi malować to będzie jak w sam raz. Zastanów się też czy twój syn będzie miał z kim grać- do bitewniaków potrzebne są conajmniej dwie osoby. Więc jeśli nie masz ochoty na taką rozgrywkę, a kolegów dziecka nie pociągają te klimaty zastanów się lepiej nad szybkimi i pełnymi rozrywki grami karcianymi jak Zombiaki(sama nazwa przyciągnie kolegów dziecka). Jeśli nie podobają ci się moje sugestie powiedz co twój syn lubi- łatwiej będzie doradzić.

P.S. Sam mam 13 lat i wiem, że do takiej zabawy potrzeba kilku ludzi. W moim otoczeniu(mieszkam na wsi) nikt nie lubi takich klimatów, więc aby pograć muszę dojeżdżać do oddalonego o 50 KM miasta.

Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec

pn lis 19, 2007 5:23 pm

AFAIR nowa wersja BfSP ma mieć farbki i pędzelek w komplecie.

Awatar użytkownika
Kajthek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

wt lis 20, 2007 7:57 am

Ja zaczynałem grać w WFB jak miałem 12 lat i nie miałem żadnych problemów... Co do BoPC myślę, że nie jest to dobry zakup jeżeli chłopak będzie chciał się tym zainteresować i grać przez następne kilka lat... Starter niby dobry, ale te figurki są brzydkie w porównaniu do tych z pojedyńczych zestawów. Myślę, że lepiej kupić ze dwa zestawy plus kilka farbek, ale to już zależy od ciebie.

PawliszQa
Użytkownik
Użytkownik

śr lis 21, 2007 2:47 pm

Fingor pisze:
AFAIR nowa wersja BfSP ma mieć farbki i pędzelek w komplecie.

Co to jest BfSP?

Czy moglibyście mi mniej więcej opisać czynności przy malowaniu figurki? Nakładam podkład - jak(farbą, spray nie wchodzi w grę)? na czym polega mieszanie farby z wodą, ile nakładać i w czym mieszać? Przy malowaniu kłaść farbe samą czy zmieszana z wodą? Przy tworzeniu podstawki, posypke przykleja się wikolem?

Pozdrawiam,
PawliszQa

Anonim_1

śr lis 21, 2007 2:58 pm

Co to jest BfSP?

Battle for Skull Pass czyli Bitwa o Przełęcz Czaszki.

PawliszQa
Użytkownik
Użytkownik

pt lis 23, 2007 7:33 pm

No więc...
Mniej więcej już jestem zdecydowany na zakup:
Kopalnie Morii PL
6 farbek Vallejo (kolory odpowiadające tym w zestawie Mines of Moria Paint Set)
Posypka statyczna jasnozielona
Pędzel ITALERI LUX 000
Pędzel ITALERI okrągły 0
Pędzel MAG-POL 2
Super Klej do plastiku za 3,80 z kiosku Ruchu
Co sądzicie o takim zestawie? Dobry wybór? Co byście w nim zmienili?
Pozdro,
PawliszQa

Awatar użytkownika
Kajthek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pt lis 23, 2007 7:56 pm

Ja bym zmienił na WFB, ale to już zależy od ciebie.

Awatar użytkownika
Frank The Tank
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt lis 23, 2007 8:05 pm

Ja bym zmienił na WFB, ale to już zależy od ciebie.

Ja tak samo, ale jak to mówią: "de gustibus non disputandum est" :). Moim skromnym zdaniem WFB ma lepszy klimat, fajniejsze figsy.

PawliszQa
Użytkownik
Użytkownik

pn lis 26, 2007 4:38 pm

Witam,
ostatnio przeglądałem opisy malowania figurek na stronie GW. I mam pytanie czy instrukcje dołączone do Kopalń Morii zawierają te same instrukcje, tylko, że po polsku? Interesuje mnie to, gdyż na stronie do malowania figurek z tego zestawu używane są barwy których nie ma w palecie Mines of Moria Paint Set, a kolorystykę indentyczną jak w tym zestawie mam zamiar kupić, tylko że spod znaku Vallejo.

PS. Czy mógłby ktoś dać mi linka do opisu po polsku malowania Warriors of Minas Tirth?

ziopal
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr lis 28, 2007 7:39 pm

Raczej nie...
A co do samych gier bitewnych to gram w warmłotka od 11 roku życia, a w dnd zacząłem grac w wieku 9 lat więc myśle, że on tez sobie poradzi...

P.S.
I doradzam kupić w sklepie sfan.pl
Jest wtedy gratis mała makieta goblinskiej groty(normalnie ok. 30zł)
i 3 miesieczna prenumerata white dwarfa
(za 175zł!!!!!!!!!!!!)
P.P.S
Niestety nie znalazłem strony z malowaniem ale poszukam jeszcze.

Awatar użytkownika
dydel12
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

wt mar 04, 2008 4:18 pm

Witam i juz na wstępie chciałbym zaznaczy że jestem "zielony" jeśli chodzi o bitewniaki. Zainteresował mnie Władca Pierścieni i zamierzam sobie kupić podstawkę "Kopalnie Morii" może to zabrzmieć banalnie:
czy mój oponent też musi kupić podobny, czy wystarczy jak ja będę miał?