Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Wampir Zabójca lub Czarownik - optymalne klasy

wt lis 20, 2007 10:38 am

DnD 3.5 Edition.
Moim polem do popisu jest 18-cie poziomów na które zezwolił MG w sesji w której chcę wziąść udział.
Wpadłem na pomysł, aby te poziomy nie wykorzystać do wielu leveli w klasach, lecz zamiast tego dać postaci jakieś zarąbiste szablony, takie jak wspomniany w tytule wampir (jeśli ktoś doradziłby mi również w sprawie szablonów, byłbym wdzięczny). Daje on LA +8, tak więc pozostaje 10 poziomów do mojej dyspozycji. Jeśli nie znajdę żadnych nadających się szablonów będzie to max. poziomów na klasy.

Postać ma być bezwzględnym zabójcom (tym dosłownym, który zabija w klasyczny sposób lub też adeptem sztuk magicznych zabijającym czarami, właśnie tu się muszę zdecydować), który jednak nie zabija dla przyjemności, a jedynie gdy ma w tym interes, choć potrafi uśmiercić bez mrugnięcia oka i z byle powodu.
Zarówno wersja wojenna jak i magiczna postaci ma działać z ukrycia. Duża Zręczność (18), rozwinięte umiejętności Ukrywania się i Cichego poruszania, bonusy z szablonu wampira, magiczne przedmioty, wszystko to jest przystosowane właśnie do tego celu. Oprócz tego postać jest bardzo inteligentna (18) i całkiem mądra/roztropna (16). Reszta cech ma wartość 8 (narazie, bez dodanych bonusów z szablonów).

Prosiłbym o sugestie co do klas podstawowych i/lub prestiżowych czyniących z tej postaci prawdziwego wirtuoza skrytych mordów.
Proszę o wersję wojowniczą/łotrowską, oraz magiczną.

Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt lis 20, 2007 7:55 pm

Ja polecam klasę prestiżową Życiopijcy- z Księgi Plugawego Mroku, jest przeznaczona dla wojowników, czarodzieji oraz barbarzyńców. Dobrym pomysłem byłby również skrytobójca, można by jeszcze dodać z 2poziomy tancerza cieni- dzięki czemu postać zyskałaby w ukrywaniu.
Z opisu wynika że postać powinna mieć charakter praworządny zły- a jak w przypadku innych nieumarłych, raczej trudno nałożyć jakikolwiek dodatkowy szablon.

Babylon
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt lis 20, 2007 8:26 pm

A ja bym polecił coś innego :razz:
Może nie tak "pałerne" jak wąpierz ale...
Zwykły ghast... Rozpisany na poziomy zabiera 8 tychże. Statsy - lepsze od wampirka, traci jednak na Special Qualites... Jednak zyskuje na HP, BAB, skill pointach...Ponadto jak masz dobre układy z MG - może uda Ci się przeforsować to że zostałeś stworzony przez np. 16 poz. Dread Necromancera - który później np. zginął :hahaha: Dałoby Ci to dodatkowo +4 Str +4 Dex 2hp/poz + inne bonusy (mam gotową listę featów które musi mieć Dread...).
Ewentualnie pomrok (+4 dostosowanie poziomu).

Jak pozostaniesz przy vampirku to polecam featy endure sunlight i improved turn resistance (przede wszystkim ten drugi) - w innym przypadku trochę głupio by było jak by Cię ktoś np. przejął...

Edit: Jak zostajesz przy wamirze - weź odmianę "savage" - choć on się raczej nada tylko na odmianę rouge'a - a nie wizarda... (min. -2Int ale +10Str). Więcej o tej odmianie jak i reszcie o której pisałem znajdziesz w Libris Mortis.

Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec

wt lis 20, 2007 10:31 pm

En Taro Adun

Cóż nie brałbym wampira. Po głowie obija mi się wrzucenie półsmoka. LA +3 na bazę bierzemy człowieka i jest ciekawie. Dzięki człekowi nie tracimy bonusowego atutu na 1szym lv oraz bonusowych pkt umiejek. Teraz pytanie jak mamy zabijać? Półsmok daje na +8 do siły, +2 do budowy, +2 do Intelektu oraz charyzmy. Jeśli mamy mieć wysoką Zr to nie będziemy nosić zbroi, te +4 z pancerza naturalnego też się przyda. Dzięki półsmokowi dostajemy też 3 ataki bronią naturalną oraz niepodatność na wybrany żywioł o ziew 1/raz dziennie(choć akurat on nas nie będzie interesował). Sam typ smok daje nam niepodatność na paraliż.

Klasy... Tutaj łotr(plus wojownik jako dodatkowe dwa atuty) potem skrytobójca połączony z duszożercą (Księga Plugawego Mroku). Oczywiście zaraz pewnie przyjdzie lepszy optymalizator ale to tak na szybko.

Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr lis 21, 2007 3:38 am

Helldog A może to :P. Może na czsarodzieja niezbt się nadaje, za to na zabójcę powinno być dobre. Ale to musisz jeszcze obgadać ze swoim MG, bo nie jest to rasa oficjalna

Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr lis 21, 2007 5:15 pm

A czy odebranie spół-smokowi pazurów, kłów i smoczego oddechu zmniejszy jego LA o przynajmniej 1?

Awatar użytkownika
Schizofremik
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn gru 03, 2007 3:31 am

MOja rozpiska by wyglądała tak (wampir)

3 Swashbucker / 2 Mnich / 5 Shou Disciple

Bonus z int do trafienia
Bonus Z Wis do KP
Fury of Blows jak monk na 9 czyli prawie darmowy dodatkowy atak i to kazdą bronią.

Weźmieny broń z cechą Speed i mamy 4 ataki z czego 3 na pełnyn gazie do tego przedmioty zastępujące pancerz i dobry dwuręczny miecz z krytykiem od 18-20 i jeszcze keen to bedzie miło.

Ale i tak lepszy byłby PółSmok-Goliat Brabrzyńca 6/Szalony Berserk 6 jak grałem z kumplem pojedynek to wyciągnełem trafienie na poziomie 40 jak dobrze pamiętam mogłem go za zabic jednym ciosem ale sunderowałem , potem dzięki niefortunnym rzutom na jego trucizne (1,1,2 bardzo wredna trucina- drowicka a miałęm 24 forta :P) walka sie przeciągneła ale i tak go załatwiłem/

Opis Walki "Wkurwił się po czym zaszarżował , zniszczył jedną broń przeciwnika dostał zadraśnięcie i oslepł, rozwalił drugą broń przeciwnika poczym siekając na oślep rociął na pół przeciwnika " :P
Postac ta nie była niestety zbyt finezyjna ale skuteczna do bólu.

Awatar użytkownika
Pavel
Stały bywalec
Stały bywalec

pn gru 03, 2007 8:40 am

T musi być człowiek ? Jeśli nie Drow będzie ciekawą pozycją. +2 Zr -2 BD +2 Int +2 Cha.

Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn gru 03, 2007 10:29 am

Ja też jestem przeciwnikim Wampira. Ma zbyt dużo wad w stosunku do zalet. Proponował bym Półsmoka. Ten szablon zapewnia nam duże plusy i praktycznie żadnych wad (po za ECL). Halffend też jest warty rozważenia.

Jednak poważnie zastanowił bym się nad człowiekiem, zawsze to parę poziomów więcej - pozwala to dopieścić postać. Cech zawsze można sobie dopalić na stałe, zwłaszcza na wysokich poziomach.

Babylon
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn gru 03, 2007 12:36 pm

Weźmieny broń z cechą Speed i mamy 4 ataki z czego 3 na pełnyn gazie do tego przedmioty zastępujące pancerz i dobry dwuręczny miecz z krytykiem od 18-20 i jeszcze keen to bedzie miło.

Nie bierz broni z cechą Speed - od tego są inne przedmioty. Zapomnij też o keen'ie czy ew. improved critical'u - już na średnich poziomach można się przed tym zabezpieczyć.

Brabrzyńca 6/Szalony Berserk 6

To ma być zabójca... Nie szaleniec...

Awatar użytkownika
Perła
Użytkownik
Użytkownik

wt gru 18, 2007 9:03 am

Moim zdaniem szablon niedzwidziołaka jest dosyć ciekawy ma duże premie do atrybutów.
Jest też ciekawy fabularnie, lepiej być naturalnym likantropem niż zarażonym.
Szablon pół smoka nie jest taki zły ale ja na twoim miejscu pomyślał bym nad jakąś rasą Np: Rakszasa(nie wiem czy to się tak pisze) lub połączeniem Np: diable-wampir.

drowik
Użytkownik
Użytkownik

wt gru 18, 2007 10:53 am

Zgadzam się z przedmówcą, że ciakawą rasą byłaby rakszasa. Ma ona duże plusy do atrybutów, oc 27 plus poziom postaci i 7 poziomów zaklinacza na wstępie.

PS Ale i tak najlepsze są drowy :razz:

Steenan
Wyróżniony
Wyróżniony

wt gru 18, 2007 12:21 pm

Zgadzam się z drowikiem, że dla skrycie działającej postaci rakshasa jest o wiele lepszy, niż wampir. Ma LA 7, zamiast 8. ma też 7 kostek rasowych, ale towarzyszy im czarowanie jak 7-poziomowy zaklinacz, a kostka przybysza+czarowanie jest o wiele lepsza niż normalny poziom zaklinacza. Do tego dochodzi wysoka OC, redukcja obrażeń, premie do wszystkich współczynników, naturalny pancerz oraz przede wszystkim zmiana formy i ciągłe wykrycie myśli jako zdolność nadnaturalna (a więc ignorująca OC wrogów).

Pozostałe 4 poziomy można wykorzystać na jakąś dobrą na zaklinacza prestiżówkę, jako że atuty i umiejętności z kostek rakshasy wystarczą do spełnienia warunków wejściowych. Na pewno warty wzięcia jest pierwszy poziom Mindbendera (Complete Arcane) - warunki wejściowe dla rakshasy trywialne, a dostajesz telepatię, niezwykle przydatną w zestawieniu z czarem sugestia. Jeśli zadbasz o to, żeby wszystkie wzięte poziomy klas rozwijały czarowanie, na ECL 18 będziesz czarował jak 11-poziomowy zaklinacz (z poziomem czarującego 15, jeśli weźmiesz atut practiced spellcaster). Będziesz znać 2 5-poziomowe czary, najlepiej dominację i teleportację.

W efekcie dostajesz posługującego się magią skrytobójcę, który może dostać się włąściwie wszędzie i udawać kogokolwiek bez szansy rozpoznania go przez podchwytliwe pytanie - bo potrzebne odpowiedzi wyczyta z umysłu pytającego.

Awatar użytkownika
Perła
Użytkownik
Użytkownik

śr gru 19, 2007 11:49 am

Zgadzam się z drowikiem że i tak drowy są najlepsze.
Ale drow z jakimś szablonem? :razz:

Awatar użytkownika
OneMoreGodDamnElf
Stały bywalec
Stały bywalec

śr gru 19, 2007 8:54 pm

Co do wampira to prawdą jest, że ma więcej wad niż zalet, za to jaki on klimatyczny :D
Ja bym również zagłosował pod rakszasą, ale dam też swoją propozycję. Zakładając, że ma to być postać "walcząca" gdyż zapewne ktoś inny niż Ty weźmie kapłana/druida/czarodzieja i być może zdecyduje się na 18 poziom więc nie będzie konieczne posiadanie drugiego spellcastera (choć tych nigdy za mało :P)
Ja bym zrobił tak. Pomrok (to nad da modyfikację +4 o ile pamiętam) 7 Paladyn który stał się upadłym paladynem czyli Rycerzem Ciemności ze specjalnymi mocami za paladyna i i do tego 7 poziomowy skrytobójca. Daje nam to łącznie:
4 Pomrok/7 Rycerz Ciemności/ 7 Skrytobójca + moce Pomroka co nam się przyda :)
P.s
Nie wiem dokładnie jak to jest z tym "Upadłym Paladynem". Podręcznik mówi nam, że upadły musi być paladyn poziomu przynajmniej 11 poziomu, ale mamy przecież modyfikator poziomu pomroka 4 co razem daje nam 11. Pomijając już kwestię czy pomrok może być paladynem :P

Co zaś do klasy czarującej. Ponownie wykorzystując pomroka mamy:
Czarodziej 5/ Adept Cienia 8/ Arcymag 1
(Arcymag z mocami: Mistrzostwo w żywiołach)
lub
Czarodziej 5/ Łotrzyk 4/ Arcane Trickster 5

Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion

śr gru 19, 2007 10:04 pm

W zasadzie nie ma ras i szablonów z LA, które byłyby lepsze od postaci z LA 0 i odpowiednią większym poziomie. Jeżeli szukasz czegoś dobrego, to odradza LA większe niż +2. Wyjątkiem jest pół-smok jeżeli robimy z niego wojownika, lub szablon likantropa, który odpowiednio użyty jest wart swojego LA.

Jeśli chodzi o zabójcę, spróbuj Skulk'a z Races of Destiny (ew. chyba występował też w Fiends Folio). Fabularnie jak i mechanicznie rasa warta rozważenia. Inną opcją do rozważenia dla zabójcy będzie szablon shadow walker (Unapproachable East, LA +1).

A co do maga, to jeśli nadal interesują Cię mrok, spróbuj gnoma illusionist 5/ nightmare spinner 1/shadowcrafter 7 (9) /shadowcraft mage 5.
taka postać rzuca w zasadzie wszystkie przyzwania i wywołania jako iluzje, ze skutecznością 60%+ 10% na poziom zaklęcia. Czyli zaklęcia 9 kręgu zadają 150% obrażeń więcej niż odpowiednik ze szkoły wywołań. A dodatkowo mając sudden empower spell zadajemy 225% procent bazowych obrażeń.