Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11
 
Awatar użytkownika
Togashi Kaneda
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 257
Rejestracja: sob kwie 24, 2004 6:08 pm

sob gru 01, 2007 7:49 pm

Cóż. Nie widzę lepszego prezentu dla kogoś kto lubił bardzo tę grę zanim "padła" w Polsce :). Poza tym trzeba wspierać dobre inicjatywy :D.
 
Hajdamaka

sob gru 01, 2007 10:17 pm

Jak bedzie tania i ladnie wydana to ja tez moze kupie dwie. Moja Dziewczyna tez gra w RPGi :)
 
Awatar użytkownika
markol
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 258
Rejestracja: wt lut 27, 2007 3:47 pm

sob gru 01, 2007 11:46 pm

Ładna jest na pewno, jest w niej kupa materiału. Wystarczy sama podstawka do wyczerpującej gry. Nie jak pierwsza podstawka + wszystkie drogi + księga mnicha + księga ronina +księga czegoś tam. Kupa informacji jet w podstawce nie jak poprzednio rozstrzelona po dodatkach.

Tylko jedno mnie frapuje czy nad w 3e są rasą grywalną tak jak w 2e. Jako BN są do scierpienia ale jako BG to przesada to tak jak by grać nezumi.
 
kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt sie 09, 2005 11:43 pm

0815

ndz gru 02, 2007 12:27 am

Może nawet być nie taka ładna. Ale podręcznik powinien się nie rozlatywać przy pierwszym otwarciu :) i być dostępny przez Merlina :) :) :)
 
Hajdamaka

Re: 0815

ndz gru 02, 2007 12:32 am

kabuki joe pisze:
i być dostępny przez Merlina :) :) :)


??? Mozna wiedziec dlaczego jest to wymog? RPGi kojarza sie raczej ze sklepami stricte sprofilowanymi (Rebel, Replikator, Valkiria itd)...
 
Awatar użytkownika
Behir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 446
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 4:51 pm

ndz gru 02, 2007 3:02 pm

markol pisze:
Tylko jedno mnie frapuje czy nad w 3e są rasą grywalną tak jak w 2e. Jako BN są do scierpienia ale jako BG to przesada to tak jak by grać nezumi.


Z tego co pamiętam, to w podstawce nie ma informacji o możliwości grania nagami.

Natomiast inicjatywę 3ed Pl popieram w stu procentach. Mimo, że mam podstawkę angielską, polską kupię i na nią czekam. Mam nadzieję, że błędów będzie mniej niż w pierwszej edycji. Bo tłumaczenia 1 ed wyglądały, jakby nie było korekty (literówki pal licho, ale częsta zła odmiana wyrazów lub nie ten rodzaj irytuje). Quendi, obiecaj, że nie będzie aż tylu błędów ;).
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

ndz gru 02, 2007 9:20 pm

A ja mam pytanie: Jak planowo ma wyglądać 3ed. PL? Chodzi mi o jakość wydania.
 
Awatar użytkownika
ZlyPorucznik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: wt lis 15, 2005 12:45 pm

pn gru 03, 2007 1:22 am

No wlasnie Beneq dobre pytanie.
Niestety moj egzemplarz "jedynki" stracil klej w grzbiecie po kilku otwarciach i w efekcie nosilem go zawsze w niesmiertelnej reklamowce z Makro ;).
Mam nadzieje, ze 3ed obejdzie sie bez takich bonusowych pokrowcow :razz:
 
ja-jaszczur
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 2:41 pm

pn gru 03, 2007 3:26 am

Zgaduję, że licencja nie pozwoli na wydanie inne niż HC + kreda...
 
Awatar użytkownika
Qendi
Wydawnictwo Imaginator
Wydawnictwo Imaginator
Posty: 281
Rejestracja: śr paź 26, 2005 10:52 pm

wt gru 04, 2007 12:59 pm

Wydanie bedzie HC+kolor, takie jak oryginalne. A tego zeby sie nie rozpadalo osobiscie dopilnuje.

Z bledami bedziemy walczyc, zeby bylo ich jak najmniej.

Z cena tez. Na razie spodziewam sie ceny w okolicach 55-60zl i bede walczyl zeby sie utrzymala na takim poziomie
 
Awatar użytkownika
ZlyPorucznik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: wt lis 15, 2005 12:45 pm

wt gru 04, 2007 1:19 pm

No coż. Zatem nie pozostaje nic innego jak tylko czekać, a potem zgodnie z obietnicą wynagrodzić wysiłki Quendiego i spółki :wink: odpowiednia ilością brzęczącej monety.

A tak na boku. na pewno mamy tu setki ekonomistów. Wie któryś ile egzemplaży trzeba sprzedać żeby się opłacało (zakładamy cene 60zł)?
 
Awatar użytkownika
Qendi
Wydawnictwo Imaginator
Wydawnictwo Imaginator
Posty: 281
Rejestracja: śr paź 26, 2005 10:52 pm

wt gru 04, 2007 1:24 pm

Caly wydrukowany naklad :D
 
Awatar użytkownika
markol
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 258
Rejestracja: wt lut 27, 2007 3:47 pm

wt gru 04, 2007 1:34 pm

60 zł za takie komiszcze i jeszcze tak dobrze wydane jak na zachodzie, tylko kupować.

Planujecie wydawać dodatki?
jeśli tak to w takiej samej kolejności jak oryginalna linia?
jeśli nie to czy pierwszy może być przewodnik po rokuganie?
 
Awatar użytkownika
Qendi
Wydawnictwo Imaginator
Wydawnictwo Imaginator
Posty: 281
Rejestracja: śr paź 26, 2005 10:52 pm

wt gru 04, 2007 1:50 pm

@markol oczywiscier, ze planujkemy dodatki. Inaczej bysmy sie za to nie zabierali. Kwestia kolejnosci jest otwarta ale IMO pierwsze pojda Cztery Wuichry jako ze uzupelniaja luki z podstawki potem zapewne przewodnik po Rokuganie i Stwory, ale podkreslam sprawa jeswt jeszcze otwarta
 
Hajdamaka

wt gru 04, 2007 1:56 pm

No jak za 60 zlotych to kupie jeden podrecznik, chyba, ze moja Dziewczyna jakies urodziny bedzie miala albo cus... :)

Tak czy inaczej - jeden egzemplarz kupuje na 100%
 
argoth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 51
Rejestracja: wt wrz 12, 2006 12:29 pm

wt gru 04, 2007 5:12 pm

Mam wersję angielską od dawna, ale polska wersja za 60zł znajdzie miejsce na mojej półce napewno...
 
Awatar użytkownika
markol
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 258
Rejestracja: wt lut 27, 2007 3:47 pm

wt gru 04, 2007 6:19 pm

mam takie pytanie 3e umiejscowiona jest epoce czterech wiatrów, czy oficjalna linia historyczna L5K poszła dalej. Nie wiem czy dobrze słyszałem, ale czy nie ma już nowej ery?
 
Awatar użytkownika
Uszaty
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: czw paź 06, 2005 7:46 pm

wt gru 04, 2007 11:01 pm

Ja bym prosil Art of the Duel i zaraz za nim Masters of War, bo przewodnik i stworki to "pic na wodę fotomontaż" :razz:

Kasa już czeka na podstawkę i już sobie powoli chomikuję fundusze na dodatki. Wierzę w was i w waszą słuszną sprawę :)
 
Awatar użytkownika
Yukimura
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt cze 17, 2005 5:23 pm

śr gru 05, 2007 12:14 am

Nareszcie L5k v3 po polsku. Mam tylko nadzieje że nie będzie takiej niewesołej akcji jak z podręcznikiem do nWoD. Niech Imaginator pokaże ISIE że podrecznik można wydać na czas :-)
 
Awatar użytkownika
Setesh
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: wt lis 06, 2007 10:15 pm

śr gru 05, 2007 12:28 am

miejmy nadzieje :)
hmm niestety słyszałem od kilku osób niestety pewne wątpliwości co do możliwej jakości tłumaczenia


ale i tak kupię :)
 
Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1002
Rejestracja: śr paź 20, 2004 4:05 pm

śr gru 05, 2007 11:33 am

A tak na boku. na pewno mamy tu setki ekonomistów. Wie któryś ile egzemplaży trzeba sprzedać żeby się opłacało (zakładamy cene 60zł)?


Tego nikt nie wie tak z powietrza. Nie jest to wartość stała niestety, choć łatwo ją wyliczyć... Żeby to zrobić musisz znać:
1) Nakład.
2) Koszt druku.
3) Marżę wydawnictwa.
Po prostu mnożysz Nakład razy Koszt Druku, a otrzymany wynik dzielisz przez marżę. Uzyskany wynik porównujesz z badaniami marketingowymi mającymi sprawdzić zapotrzebowanie na produkt.
 
Awatar użytkownika
Qendi
Wydawnictwo Imaginator
Wydawnictwo Imaginator
Posty: 281
Rejestracja: śr paź 26, 2005 10:52 pm

śr gru 05, 2007 11:53 am

markol pisze:
mam takie pytanie 3e umiejscowiona jest epoce czterech wiatrów, czy oficjalna linia historyczna L5K poszła dalej. Nie wiem czy dobrze słyszałem, ale czy nie ma już nowej ery?


Storylinia CCG poszła dalej za epokę 4 wichrów ale w podstawce już nikt nie narzuca Ci ery gry. Opisane są wszystkie ważniejsze ery(od początku cesarstwa przez ere Gozoku porwót jednorożców, 1ed, wojny klnaów, wojne z Kłamliwą Ciemnością, 4 Wichry aż do obecnego momentu CCG).

Uszaty pisze:
Ja bym prosil Art of the Duel i zaraz za nim Masters of War, bo przewodnik i stworki to "pic na wodę fotomontaż"


O ile ze stworów sam nieczęsto korzystam to o tyle z przewodnikiem po Rokuganie się nie zgadzam. Zwłąszcza jeśli ktoś będzie zaczynąc zabawę z L5kami od 3ed ( a wierzę że będzie dużo takich osób)

Setesh pisze:
hmm niestety słyszałem od kilku osób niestety pewne wątpliwości co do możliwej jakości tłumaczenia


Od kogo te informacje(podaj źródło) i o kim albo o czym mówisz że masz wątpliwości co do jakości :?: Ja jak na razie jestem dość spokojny o jakość tłumaczenia. Prędzej bym się martwił o czas bo DTP i druk trwają. Ale damy rade :-)
 
Awatar użytkownika
Uszaty
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: czw paź 06, 2005 7:46 pm

śr gru 05, 2007 9:54 pm

Pewnie masz rację co do przewodnika. Sam pisałem z perspektywy osoby obeznanej z Rokuganem, więc mi to niespecjalnie potrzebne. Tak czy siak kupię wszystko z 3 edycji, jeśli będzie trzymało odpowiedni poziom :)
Polecam stać z biczem nad korektą, bo różnorakie robaczki potrafią popsuć dobre wrażenie :)
 
Awatar użytkownika
Setesh
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: wt lis 06, 2007 10:15 pm

ndz gru 09, 2007 11:04 am

Quendi pisze o np. Krzysztofie Księskim :P Osobiście wierzę że tłumaczenie będzie bardzo dobre ale właśnie od tej osoby usłyszałem stwierdzenie że skoro nie jesteś wykwalifikowanym anglistą to mogą być w tym tłumaczeniu różne kwiatki itp
 
Kastor Krieg

ndz gru 09, 2007 11:12 am

To troszku nie tak.

Najważniejsza jest IMO umiejętność operowania językiem polskim, w drugim rzędzie znajomość angielskiego (bo zawsze można posiłkować się materiałami zewnętrznymi), gdzieś między nimi ogólnoerpegowe obycie, nad wszystkim zaś nadrzędna świadomość kulturowa - tutaj zaś znajomość realiów gry i +- japońskich, by dobrze interpretować treść podręcznika.
 
Awatar użytkownika
rybieudka
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: pt gru 07, 2007 10:06 am

czw sty 03, 2008 3:59 pm

Życzę wydawcom więcej powodzenia z 3e niż mieli wydawcy z 1e. Poważnie - mimo iż wyszło do niej sporo (w porównaniu z wieloma innymi "importowanymi" systemami) to przepychanki zwiazane z wydawcą i prawami licencyjnymi + paroma innymi pierdołami zabiły system na który było zapotrzebowanie. A co podstawki... hmm... mimo,i ż stoi u mnie na półce prawie cały zestaw tego co w Polandii wyszło do 1e (prawie... Ma ktoś sprzedać "Drogę Lwa"???) to chyba się skuszę:)
Dobrych RPGów nigdy dość!
 
Nikolaj
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: pt mar 16, 2007 1:50 pm

czw sty 03, 2008 4:12 pm

Pragnę poinformować, że ja też kupię na 100% podstawkę. A może dla użytkowników Poltera zrobić jakąś promocję? Wiem, że nie, ale zapytać zawsze warto.
 
Awatar użytkownika
Uszaty
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: czw paź 06, 2005 7:46 pm

czw sty 03, 2008 8:31 pm

Rabatu raczej nie dostaniemy, ale możemy być wiernymi fanami linii wydawniczej przez co wydawcy i tłumaczom będzie się milej pracowało wiedząc, że gdzieś tam na Polterze są ludzie, którzy wyczekują, niczym gwiazdki z nieba, kolejnego podręcznika :D

Zawsze możemy się zmienić w rozgoryczonych fanatyków, gdyby "pozytywna" motywacja nie podziałała :razz:

A tak poza tym to już mamy styczeń, więc czekam na jakąś konkretną datę trafienia do sklepów lub chociaż pójścia do druku :)
 
Hajdamaka

wt sty 08, 2008 2:33 am

To na kiedy mniej wiecej mozemy spodziewac sie polskiego wydania? Bardzo chetnie bym sie juz zapoznal z 3 edycja :)
 
Awatar użytkownika
Qendi
Wydawnictwo Imaginator
Wydawnictwo Imaginator
Posty: 281
Rejestracja: śr paź 26, 2005 10:52 pm

wt sty 08, 2008 11:39 am

Robimy na prawde co mozemy. Na chwile obecna tlumaczenie jest niemalze zamkniete a my stajemy na uszach zeby zdazyc na Pyrkon. W najgorszym wypadku sprawa moze opoznic sie okolo miesiac czyli najdalej do ConStaru czy co tam bedzie w tym roku na poczatku maja z konwentow. Na dniach pojawia sie w pelni oficjalne na stronie wydawnictwa.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość