Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Carmenta
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: pn lip 17, 2006 6:18 pm

śr lis 14, 2007 2:13 pm

No dobrze może Opiekun nie jest najlepszym określeniem ale co z Obrońcą?
Obrońca wcale nie oznacza że jest bezsilny... to może być taka taktyka wojenna... nie ma sensu pchać się nad przedpola jeśli będąc za murami mamy lepsze pozycje... a jak wspomniałeś Zasłona kojarzy się z murem budynkiem, itp.
Poza tym Strażnik zazwyczaj wypatruje tylko zagrożenia, zaś Obrońcy, zajmują się walką i likwidacją tych zagrożeń... a to już są raczej militarne skojarzenia :wink:
 
Awatar użytkownika
Setesh
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: wt lis 06, 2007 10:15 pm

śr lis 14, 2007 2:19 pm

Chodzi bardziej to że tłumaczenie Guardians jako Obrońców jest trochę naciągane i może nie być zaakceptowane przez większość graczy jako zbyt odległe od oryginału
 
Kastor Krieg

śr lis 14, 2007 2:20 pm

Poza tym Strażnik zazwyczaj wypatruje tylko zagrożenia, zaś Obrońcy, zajmują się walką i likwidacją tych zagrożeń

Moje skojarzenia biegną raczej tym torem, że Obrońcy siedzą w jakimś miejscu i go bronią, czekają aż zagrożenie przyjdzie do nich. Strażnicy zaś są cokolwiek bardziej mobilni, patrolują teren, aktywnie reagują na zagrożenia, mogą sobie pozwolić na wypady celem neutralizacji wroga, etc. - stąd kojarzą mi się znacznie adekwatniej z tym, jak swoje zadania wykonują GotV.
 
Awatar użytkownika
Carmenta
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: pn lip 17, 2006 6:18 pm

śr lis 14, 2007 2:28 pm

W takim razie wg tego co napisaliście wasza definicja Obrońcy pasuje do waszej definicji Sentinela :)
 
Awatar użytkownika
Carmenta
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 73
Rejestracja: pn lip 17, 2006 6:18 pm

śr lis 14, 2007 2:30 pm

W takim razie wg tego co napisaliście wasza definicja Obrońcy pasuje do waszej definicji Sentinela :)
 
Kastor Krieg

śr lis 14, 2007 2:30 pm

Całkiem możliwe. Musiałbym się przyjrzeć kontekstom w jakich Sentinel występuje.
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

czw lis 15, 2007 11:11 pm

Dobrze, ale nadal pozostaje nam enigmatyczny Leigeman, którego znaczenia nawet w angielskim originale nie potrafię zrozumieć. Może ktoś by nam pomógł z tym, np. Jakub? :wink:
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

ndz gru 02, 2007 8:22 pm

No i mamy jeszcze dwa orzeszki do zgryzienia poza Leigemanem - dwa rodzaje spotkań Magów na ternie całego Konsylium - caucus i forum.

Moje propozycje:

Forum - Forum ( a no tak po prostu )

Caucus - Konwent ( tak jak Konwent Mędrców Syjonu).
 
Kastor Krieg

ndz gru 02, 2007 8:50 pm

Forum i Konwent wyglądają na OK. Leigeman to nie jest aby powtarzana literówka z Liegeman (wasal, podwładny, także osoba będąca "wiernym followerem"), czy też nie typo, a zwykła pomyłka niedouczonych Amerikhanos? :razz:
 
Awatar użytkownika
Jakub_Bartoszewicz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 889
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 6:24 pm

pn gru 03, 2007 10:25 pm

Kastór ma rację, liegeman (nie znalazłem go w podstawce) to wasal lub wierny zwolennik. Powiemy więcej, jak dowiemy więcej.

Odnośnie Sentinela - trudno coś wybrać z tłumaczeń czyli tych wszystkich Strażników, Wartowników i innych. Może Gwardzista?
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

wt gru 04, 2007 12:36 am

Ja Gwardzistę od samego początku promowałem.

Co do liegeman, to występuje on przy opisach Status( Consilium), jako pierwsza kropka, z określnikiem "Wschodząca gwiazda". Może jakiś Powiernik (wolna burza mózgów)?

Co do Caucuss w systemie występuje jako sama nazwa spotkań, jak i kolektyw wszystkich członków danego Zakonu. Tak więc, jeśli zgadzamy się na Konwent, to np. „Konwent Strażników Zasłony uzgodnił likwidację tego Śpiącego”, itp.

Ja z tego tłumaczenia korzystam ponad rok, i raczej ono graczom pasuje. :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości