Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
foresterr
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: śr lis 24, 2004 8:13 pm

[Armory/całość(?)] Alternatywny system wielkości i ukrywania

wt gru 11, 2007 9:03 pm

Nie wiem czy sprawa zapuszcza macki do innych podręczników, ale może lepiej obgadać ją w szerszym gronie.
W "Armory" każda broń ma przypisane dwie kategorie wielkości: klasyczną (cyferki: 1, 2...) i zmodyfikowaną (literki).
Zmodyfikowane kategorie wielkości to:
P (palm/pocket)
S (shirt)
J (jacket)
L (long coat)
N (not concealable)

Pewnie miło było by to przetłumaczyć tak, żeby zachować jednoliterkowość (a jakaś zgodność w pierwszym przypadku to już w ogóle byłby cud), ale te wszystkie K...
No bo dosłownie jadąc:
D/K (dłoń/kieszeń)
K (koszula)
K (kurtka)
P (płaszcz) / D (długi płaszcz)
N (nie do ukrycia)

Jak widać tylko ostatni punkt nie budzi kontrowersji...

Mogłoby być na przykład:
D (dłoń)
B (bluza)
K (kurtka)
P (płaszcz)
N (nie do ukrycia)

Tylko że B, K i P mogą być w tym układzie prawie tym samym...
Ktoś ma jakieś pomysły?

Ew. to można chyba bez większych konsekwencji rzucić ogółowi na pożarcie, ale poczekam najpirw na opinie tutaj.
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

wt gru 11, 2007 10:15 pm

A mógłbyś je po krótce zreferować? Albo wkleić kawałek?
Przynajmniej różnice między S i J. Bo nie wiem na czym miałoby to polegać. Gdzie się mieszczą przedmioty S? Pod koszulą? Jak w ogóle nosi się broń pod koszulą? Zapiętą? Ukrytą pod T-shirtem?O ile większe są te mieszczące się pod kurtką?

Wciórności! Miałem kiedyś polski podręcznik do CP2020, tam były podobne kategorie.

P to zapewne obrzyn z "pompki", albo krótka broń maszynowa, a w polskim języku płaszcze są raczej długie, więc tu też nie powinno być problemu. Gorzej z tą koszulą.

A literki zapewne nie odpowiadają cyferkom? jakoś tak 1-P, 2-S (...) ?
I w ostateczności można by zrobić A,B,C...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości