Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Mr.Bubbles
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: pn lis 26, 2007 7:21 pm

pn gru 10, 2007 9:47 pm

Dzięki, że mnie na duchu podnosisz ;) Od początku miałem jeden zamysł gangów, którego Ty do końca nie rozumiałeś/akceptowałeś.
 
Hajdamaka

pn gru 10, 2007 9:59 pm

Ty
Byłbym kontent, gdybyś zajął się organizacjami. Wymyślił ich ciekawe postacie pierwszoplanowe. Strefy wpływów na mapie polski. W wizji mam wielkie trio: Kapitaliści, Socjaliści, Anarchiści. A w wszczególności bojówki, sprzęt, bazy, siatka szpiegowska, te bajery.

Ja
Co do organizacji: ma byc reakistycznie (ugrupowania skrajne pozostaja w mniejszosci, ich akcje sa spektakularne, ale pozostaja marginesem, dominuje opozycja dazaca do demokratyzacji, cos ala Soldarnosc) czy zgodnie z konwencja (ugrupowania radykalne sa osia calej zabawy)?

Ty
Hajdamaka- bardziej pasowałoby mi to drugie. To nie są stricte, w pełnym znaczeniu tego słowa organizacje ruchów wolnościowych.

Ty
Chodzi mi konkretnie o mafie korporacyjną.


No i powiedz mi, ze to sie kupy trzyma. Najpierw trio Kapitalisci, Anarchisci, Socjalisci, ale nie organizacje, tylko gangi (gang Kapitalistow?), a pozniej dowiaduje sie, ze chodzi Ci o mafie korporacyjna... faktycznie, nie rozumiem :)

PS: Nie ma za co ;)
 
MgFenrir
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 1:02 pm

pn gru 10, 2007 10:08 pm

Ja bym tam nad RPO się tak wiele nie dumał. Mr.Bubbles ma chyba ciekawszy pomysł na neoPolskę. Choć za dużo w tym chaosu i za mało swobody dla graczy. Bliżej mu w założeniach do bitewniaka. Ale jak posiedzi i poduma, może co z tego wyjdzie.
 
Awatar użytkownika
Mr.Bubbles
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: pn lis 26, 2007 7:21 pm

wt gru 11, 2007 6:02 pm

Cóż ,miło mnie polechtales Fenrir. Staram sie... :P Przyznam że fajnie by było dorobić do Necroshocka figsy i pykać jak w skirmiszówke.
 
Scyzor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 16, 2007 7:48 pm

wt gru 11, 2007 7:47 pm

"Nie powiem, jak dla mnie strasznie sie gubisz (raz piszesz o organizacjach, pozniej zmieniasz to na gangi, zeby wreszcie zarzucic korporacjami, ktore pewnie jutro zmienisz na mafie)"

Znam Bubblesa osobiście i tak ma(kupił chyba 6-7 gier[RPG,bitewniaków] i w nie nie gra lub sprzedał :razz: ) ale grałem z nim w prototyp gry jako saport i grało się świetnie, widziałem jego rysunki(niezłe, moim zdaniem).Postacie stworzyliśmy w:dosłownie 5 min.Przygoda też była spoko, ale brakowało kolegi do gry.
 
MgFenrir
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 1:02 pm

wt gru 11, 2007 8:14 pm

Nie czuj się aż tak podbudowany. Prawda jest taka, że w twoim chaosie rodzi się wizja czegoś, ale nie wiadomo czego. Coś chcesz ale nie wiesz co. Do bitewniaka temu dalej niż ci się wydaje ;-)... Co do RPGa bliżej, ale równie daleko. Pracuj... Pokaż jakąś przejrzystą wizję. Powiedz co tutaj różni się od okrojonego shadowa... Bo na razie to samo da się zrobić w shadowrunie i to bez większych motywów - wywalamy tylko magię i metarasy (no dobra z dużymi przeróbkami :P ), zresztą nieważne. Necroshock to jak na razie niewiele pokazujący autorski system w powijakach. Przekształci się w coś ciekawego z czasem i może wtedy będzie coś warty. Na razie przed nim dłuuuuga droga.
 
Hajdamaka

śr gru 12, 2007 12:10 am

Jak ma z tego powstac bitewniak, to powstaje pytanie, po co? Necromunda, Gangs of Mega City i jeszcze pare systemow bitewnych traktuje juz o starciach gangow.
A raczej robiebie wlasnych figurek dla Necroshocka, ktore lepiej pasowalyby do realiow neoPRLowskich to oooooczien' daleka przyszlosc...
 
Scyzor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: wt sty 16, 2007 7:48 pm

śr gru 12, 2007 5:11 pm

Eee, jakoś mi tak nie pasuje bitewnika do Necroshocka. Pozostańmy raczej przy RPG, OK? :razz: . Na razie jest tylko pierwotny choas i trzeba trochę poczekać, aż się rozwinie, ale... Jest dobrze, Necro może być naprawdę dobrym systemem - o ile twórca uporządkuje swoje pomysły.
 
Hajdamaka

śr gru 12, 2007 5:33 pm

W takim razie troche za szybko wystartowal na forum. Niech najpierw tworczo pouklada pomysly, zdecyduje sie na jeden wariant, ktorego bedzie konsekwentnie sie trzymal, modyfikujac tylko drobiazgi i dopiero wtedy puszcza to w swiat pytajac o rade/pomoc. Bo poki co wychodza takie kwiatki jak gang kapitalistow (rodem z Monthy Pythona) czy mafia korporacyjna im. Piotra Kropotkina.
 
MgFenrir
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 108
Rejestracja: wt wrz 18, 2007 1:02 pm

śr gru 12, 2007 11:24 pm

Hmm zgadzam się z Hajdamaka. Świat necro to totalny bajzel. Za mało tego jest spisanego za mało rzeczy uregulowanych. Ta burza mózgów autorowi nie pomoże...
Cóż trzeba życzyć powodzenia. Za jakiś czas niech się pojawi z testową wersją. Nad którą będzie można siąść i pomyśleć.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości