Zrodzony z fantastyki

 
Enether
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: czw gru 27, 2007 2:51 pm

Pytanie o atuty premiowe Czarodzieja

czw gru 27, 2007 2:57 pm

Mam prośbę. Czy ktoś może mi odpowiedzieć na następujące pytania:

1. Czy atuty typu "Czarowanie w walce" i "Przenikanie Czarem" można wybierać jako atuty premiowe?
2. Czy atuty epickie typu "Zwiększenie Liczby Czarów" i "Doskonalsza Metamagia" można wybierać jako atuty premiowe?
3. Zastosowanie Umiejętności "Język Obcy". Jak ona działa? Czy zdobycie w niej jednej rangi oznacza nauczenie się nowego języka?

Z góry dziękuję za pomoc.
 
MSDG
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: wt lut 20, 2007 7:00 pm

czw gru 27, 2007 3:14 pm

Ad1.
Nie. Jako premiowe atuty czarodzieja można wybierać tylko atuty metamagiczne, tworzenia przedmiotów bądź mistrzostwo w czarach.
Jeśli zaś chodzi Ci o możliwość wybrania ich jako premiowe atuty epickie to też nie, ponieważ muszą one pochodzić z listy atutów dla danej klasy.

Ad2.
Jak wyżej. Tylko jeśli znajdują się na liście premiowych atutów dla danej klasy.

Ad3.
Tak. Jeden punkt umiejętności to jeden język, którym postać mówi i potrafi nim pisać.
 
Awatar użytkownika
heiron1993
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: pn mar 05, 2007 7:12 pm

czw gru 27, 2007 3:16 pm

1. Tak możesz wsiąść te atuty
2. Jeżeli jesteś postacią epicką to tak, jak nie masz 20+ poziomu to nie.
3. Tak mi się wydaje, że wtedy możesz wybierać języki poza tych, które są dla twojej rasy np. twoja rasa może mieć języki (orczy. Elfi i piekielny), gdy masz ten atut możesz wziąć język poza tej grupy np. niebiański. :wink:
 
Enether
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: czw gru 27, 2007 2:51 pm

czw gru 27, 2007 3:25 pm

Trochę się zamotałem...

Ad. 1. Gdy grałem w ToEE (oparta na edycji 3.5) to tych atutów nie można było wybrać jako premiowych. A więc nie można ich brać.

Ad. 2. Hm... Czyli wybranie "Doskonalszej Metamagii jako atutu premiowego dla 26 poziomowego czarodzieja jest niedozwolone... Szkoda.

Ad. 3. Tak też myślałem.

Dziękuję za pomoc raz jeszcze.
---
Khem... jest problem.

Popatrzyłem do SRD 3.5 ze strony poświęconej D&D i w kategorii postacie Epickie na liście premiowych epickich atutów czarodzieja znalazłem m.in. "Doskonalszą Metamagię" i "Zwiekszenie Liczby Czarów", co oznacza że moge je wybrać jako atuty premiowe dla mojego Epickiego Czarodzieja.

Czyli już wiem wszystko.
 
Awatar użytkownika
Pavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pn lip 09, 2007 4:44 pm

czw gru 27, 2007 8:53 pm

Jeśli chodzi o języki obce to moim skromnym zdaniem w tej umiejętności nie zdobywa się rang. Można po prostu wydać 2 punkty umiejętności na nauczenie się nowego języka. :)
 
Enether
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: czw gru 27, 2007 2:51 pm

czw gru 27, 2007 9:10 pm

Lub 1 punkt jeśli jest się bardem, gdyż dla nich jest to umiejętność klasowa... (Dla Obieżyświata chyba też).

A co do rang to wiadomo przecież o co mi chodziło. :D
 
Awatar użytkownika
veldrin-drow
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1568
Rejestracja: pn lis 13, 2006 8:25 pm

pt gru 28, 2007 11:54 am

Pavel93 pisze:
Jeśli chodzi o języki obce to moim skromnym zdaniem w tej umiejętności nie zdobywa się rang. Można po prostu wydać 2 punkty umiejętności na nauczenie się nowego języka. Smile

Pod warunkiem,że ma się język obcy za umiejętność klasową,inaczej płacimy 4 punkty za język.
 
Enether
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: czw gru 27, 2007 2:51 pm

pt gru 28, 2007 2:08 pm

Hm... a ja myślałem że 2 pkt. w umiejętności międzyklasowej dają 1 rangę.
W klasowej 1 pkt. to 1 ranga.
 
Awatar użytkownika
Agnostos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2259
Rejestracja: śr paź 05, 2005 9:47 pm

pt gru 28, 2007 2:12 pm

veldrin-drow pisze:
Pod warunkiem,że ma się język obcy za umiejętność klasową,inaczej płacimy 4 punkty za język.

Que? Skąd to wziąłeś?

PS. A tak poza tym, witamy z powrotem :wink:.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pt gru 28, 2007 5:29 pm

Z założenia, że za 2skill pointy uczysz się języka.
Tymczasem, rangi kupuje się jak w każdym innym skillu, tylko, że tutaj wybierasz inny język:
SRD pisze:
You can purchase Speak Language just like any other skill, but instead of buying a rank in it, you choose a new language that you can speak.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości