Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pn gru 17, 2007 7:40 am

Czasami odnoszę wrażenie, że zanika w narodzie sztuka czytania ze zrozumieniem. Ja połowę armi do High Elfów mam za DARMO. Dostałem jako prezent. Czy mam zatem napisać że możemy mieć za darmo?

Potraficie CZYTAĆ ze zrozumieniem? :D

Sony napisał
... można kupić taniej. Na przyklad na Allegro nawet o 50% taniej.

Przecież napisałem o allegro, Allegro NIE MOŻE być żadnym odnośnikiem, odnosić się możemy do SKLEPÓW. Bo może się zdażyć, że przez pół roku na Allegro nie będzie tego czego szukamy - sam potrzebowalem paru figurek i na Allegro ich nie było bardzo długo. Zawsze należy wyjść od cen sklepowych, aby mieć pojęcie ile co kosztuje. Już się spotkałem z przypadkami, kiedy cena z allego + przesyłka wychodziła tyle samo co nówka w sklepie. :D
 
Awatar użytkownika
Frank The Tank
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 90
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 3:26 pm

śr sty 02, 2008 12:37 pm

Który z bogów chaosu jest najpopularniejszy wśród graczy (najczęściej się spotyka na turniejach itp.)?
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

czw sty 03, 2008 12:57 am

To jest trudne pytanie ;], ale może ta ankieta Ci pomoże w jakimś stopniu?

Ankieta
 
Robakziom666
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr sty 23, 2008 7:23 pm

śr sty 23, 2008 8:10 pm

Cześć jestem nowy i chciałbym zacząć grać w WFB mam tylko jeden problem ponieważ kupowanie przez internet nie bardzo mi sie widzi więc mam pytanie czy ktoś mógłby mi polecić jakiś sklep w Gdańsku gdzie mieliby w miarę rozsądne ceny i duży wybór jak narazie nie znam ŻADNYCH sklepów. Byłbym bardzo wdzięczny. :help:
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

śr sty 23, 2008 11:12 pm

Tja...WFB przyglądałem się już od kilku lat i w końcu postanowiłem zając się tym na poważnie...

Od zawsze interesowałem się nekromancją, trupami. itp w fantasy a więc chciałbym zacząć od armii undead.

I ty pierwsze pytanko: Według was lepiej zainteresować się Vampire Counts czy Tomb Kings?

Co sądzicie o armii nieumarłych? Czy jest dobra w stosunku do innych? Czy to, że VC maja tylko Banshee jeśli chodzi o oddziały "strzeleckie"ich nie dyskryminuje? No i ostatnie...jakie oddziały proponujecie mi na początek? Lepiej jako dowódców dawać necromancerów czy Countsy?
Bedę wdzięczny za porady... :)


Sony pisze:
Czasami odnoszę wrażenie, że zanika w narodzie sztuka czytania ze zrozumieniem. Ja połowę armi do High Elfów mam za DARMO. Dostałem jako prezent. Czy mam zatem napisać że możemy mieć za darmo?


Ekhem, Sony nie każdy ma to szczęście dostać połowę armii za friko... :razz:
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

czw sty 24, 2008 7:16 am

Wampiry zawsze były mocną armią. Obecnie zaś na dniach ma się pojawić NOWY Army Book do Wampirów - z przecieków wychodzi na to, że będzie do bardzo mocna armia. Muminki - są fajną armią, ale "starą" na tle nowych High Elves i Wampirów dość słabą.
Z niemumarłych wybrał bym Wampiry - nowy book, nowe figurki w większości plastiki.

Od czego zacząć? Na 100% od Army Book'a :D póżniej po przeczytaniu zdecydujesz się na tym armii, Wampiry będą dawać kilka różnych opcji.
 
Awatar użytkownika
Kretek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 69
Rejestracja: pn lut 14, 2005 8:51 pm

czw sty 24, 2008 2:37 pm

@Robakziom w Gdańsku jest Rebel ul. Matejki 6 (wejście od strony Sienkiewicza) 80-232 Gdańsk, zajrzyj na ich stronkę http://www.rebel.pl/

@Venomus zdecydowanie VC, tak jak pisał Sony niebawem pojawi się nowy AB i nowe modele do Wampirków, zaczekaj jeszcze jakiś miesiąc i będą w sprzedaży.
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

sob lut 02, 2008 1:37 am

VC już są w sprzedaży, są świetni jak każda nowa armia w 7 ed. Polecam!
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

sob lut 02, 2008 2:01 am

Jak zobaczyłem nowy oddział szkieletów do Countsów to się rozpłynąłem... :razz:
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

ndz lut 03, 2008 2:30 am

Cala armia jest genialna, figurki świetne, tak dobrych i szczegółowych plastików jeszcze nie widziałem.

BTW nowa armia Chaosu tez sie zapowiada genialnie, szczególnie nowe jednostki :D
 
Awatar użytkownika
deadwit
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: śr sty 09, 2008 10:15 pm

ndz lut 03, 2008 5:45 pm

Szkoda tylko że nie zrobili nowych Black Knightów ;(
 
ziopal
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: sob gru 16, 2006 10:01 pm

ndz lut 03, 2008 7:16 pm

to zalezy czy armia defensywna czy ofensywna...
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

pn lut 04, 2008 12:41 am

to zalezy czy armia defensywna czy ofensywna...


@ziopal - możesz sprecyzować wypowiedz!? powinieneś użyć funkcji edytuj.
BTW poczytaj sobie zasady forum i Poltera i sprawdzaj posta w wordzie.

pozdrówka
 
smierdziciemnozdz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 04, 2008 12:29 am

pn lut 04, 2008 1:24 am

Witam! Ostatnio mnie najszło na WH FB , zresztą nie pierwszy raz.
Wcześniej kupiłem Zasady Podstawowe (wyrzucenie pieniędzy w błoto) i Armybook Welfów (chciałem grac samymi duchami lasu ,ale elfów tak nie lubie ,ze zrezygnowałem)
Generalnie wszystko sprowadzało się do tego ,ze jak podliczałem sobie rozpiski wychodziły koszmarne sumy ;) ,ale wracając do tematu...

Tym razem postanowiłem nie popełniac błędu. Więc planuje zaplanowac moje zakupy od początku do końca.
Zdecydowałem się na armie opratą na CC(ofensywną).
Pomyślałem o "bestiach chaosu" ,ale generalnie jest 1 zasadniczy problem. Strasznie nie podoba mi się chaos (oczywiscie wszystko poza bestiami) ,a słyszałem ze te armie łączą się jakoś między sobą.
Na jakiej zasadzie? Czy zwierzoludzie mają jakichś chaosowych bogów? Czy musze dodawać jakieś jednostki demonów i chaosu?
Skoro mozna grac samymi bestiami to czy nie jest to odcinanie się od połowy jednostek? Czy coś zyskuje wybierając same bestie?

Właśnie planuje odkupić podręcznik ze startera. Czego w nim brakuje? Warto zaoszczędzić i kupić go zamiast tego "rozbudowanego"?
Co warto zakupić do tej armi? na początku chce dobić do 1000/1500pkt potem zastanowie się nad 2250.
(i tylko nie mówcie mi nic o AB ,bo to oczywiste ,a nawet po zakupie nie zawsze wiadomo co jest fajne ,bo nawet cżłowiek nie zna dobrze tej gry)


Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
WilliamWolfes
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1308
Rejestracja: sob lis 13, 2004 1:29 pm

pn lut 04, 2008 7:32 am

słyszałem ze te armie łączą się jakoś między sobą.
Na jakiej zasadzie? Czy zwierzoludzie mają jakichś chaosowych bogów? Czy musze dodawać jakieś jednostki demonów i chaosu?


Tak te armie mogą sie łączyć miedzy sobą, ale nie jest to jakaś reguła czy zasada która kogokolwiek do tego zmusza, to jedynie przywilej, z którego można skorzystać. Bestie Chaosu maja takich samych bogów jak reszta Chaosu. Wcale nie musisz dodawać jednostek demonów czy innych jednostek Chaosu do swojej armii Bestii (i wcale nie oznacza to ze będzie słabsza od innych). Bestie Chaosu to normalna armia, która jest w pełni samodzielna, ale np wykorzystanie niektórych jednostek Chaosu ludzie stosują aby urozmaicić armie czy (w ich mniemaniu była bardziej zabójcza - prosty przykład power gammingu).

Skoro można grac samymi bestiami to czy nie jest to odcinanie się od połowy jednostek? Czy coś zyskuje wybierając same bestie?


Nie odcinasz sie od niczego, tak jak wyżej pisałem to jest regularna armia do Warhammer FB. Zyskujesz wszystkie ich zdolności rasowe/specjalne :wink:


Właśnie planuje odkupić podręcznik ze startera. Czego w nim brakuje? Warto zaoszczędzić i kupić go zamiast tego "rozbudowanego"?


Brakuje w nim wielu rzeczy, ale można sie dzięki niemu nauczyć grac lecz naprawdę polecam normalny podręcznik, w którym jest wszystko, począwszy od zasad podstawowych, przez specjalne, skirmish, magie, wszystkie przedmioty regularne w WFB, scenariusze, opisy armii, historie, mapy, zdjęcia i wiele innych...

Co warto zakupić do tej armi?
To jest najprostsze pytanie - każdy nowy sie zastanawia co (jak już wybrał armie) kupić, batalion, IMO to podstawa do każdej armii, są tam zawsze jednostki, które zawsze będziesz używać :razz: do tego dokupujesz jakiegoś HERO i masz ładna podstawę przyszłej armii.
 
Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1575
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:17 pm

pn lut 04, 2008 1:22 pm

WilliamWolfes pisze:
Brakuje w nim wielu rzeczy, ale można sie dzięki niemu nauczyć grac lecz naprawdę polecam normalny podręcznik, w którym jest wszystko, począwszy od zasad podstawowych, przez specjalne, skirmish, magie, wszystkie przedmioty regularne w WFB, scenariusze, opisy armii, historie, mapy, zdjęcia i wiele innych...

Chodzi o ten z Bitwy o przełęcz czaszki? Jest nieco okrojony, ale zasady są tam wszystkie w 100%.
 
smierdziciemnozdz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn lut 04, 2008 12:29 am

pn lut 04, 2008 3:15 pm

W takim razie jak kupie podręcznik z bitwy o przełęcz czaszki to bedzie tylko "półśodek"? i przędzej czy póżniej będe zmuszony kupić ten "pełny podręcznik"?

Edit:
O ile się nie myle zwierzaki nie mają batalionu. Chciałem kupić army deal ,ale tego również nie ma.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pn lut 04, 2008 5:34 pm

Powiem tak : ten podręcznik z Bitwy o Przełęcz Czaszki to GOŁE zasady.
Pełny podręcznik zawiera historię, scenariusze, porady dotyczące armii.
Generalnie to co jest w wersji okrojonej to jakieś 30% pełnego poręcznika.
Stąd moja rada, jeśli nie gramy Zielonymi/Krasiami to zakup BotSP tylko dla podręcznika jest chybiony. Miarki i kostki kupimy za grosze. Zaś sam podręcznik to cieniutka broszurka z mechaniką i to okrojoną o scenarusze czy zasady Skirmishu. O części fabularnej mozna zapomnieć.
My w klubie złożyliśmy się na pełne zasady, i to angielskie :D Zresztą w większości używamy ang. wersji. Polskie tłumaczenia sa po prostu w większości fatalne. A jeśli sa dobre to jakoś nas odrzucają. :D :D
Ale to nasz wybór.
Jeśli mamy zaczynać to w kilku kupmy podręcznik główny. Zastanówmy się po jego przeczytaniu JAKĄ armią chcemy grać. Następnie kupujemy Księgę tej Armii (Army Book). Trzeci krok to zadanie na forum pytania co się opłaca kupować i na jakie punkty bedziemy grali. Dopiero czwarty krok :D :D to zakup figurek.
 
Lergadon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: śr maja 02, 2007 11:42 am

czw lut 21, 2008 6:30 pm

Mam zamiar grać leśnymi elfami. Jeżeli chodzi o zasady i statystyki to nie mam zielonego pojęcia ale doskonale znam uniwersum. Gram w WFRP.

Orientowałem się w figurkach i taktykach. Lubię szybkie jednostki walczące na zasięg i z w miarę dobrą magią. Chcę grać na partyzantkę/tatara wspieranej magicznie więc na pewno dwa oddziały glade riders lub guards i dwóch spellsingerów. Do tego potrzebuję jakichś żołnierzy na starcie i atak. Polecano mi tancerzy wojny i driady. Do tego jakiś bohater. Już się konsultuje z ludźmi ale potrzebuję jak najszerszej wiedzy aby wybrać najlepiej.
Myślałem nawet o zrezygnowaniu z jednostek do starcia wręcz i skupieniu się na razie na strzelającej jeździe. Mam do dyspozycji 350zł i farbki humbaro enamel(kiedyś sklejałem modele).
Army Booka nie mam ale wkrótce będę posiadał rozpiskę armii a trochę później army booka w całości.
Pod ręką mam sklep Cytadela, opłaca się?
 
Awatar użytkownika
Frank The Tank
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 90
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 3:26 pm

pn mar 31, 2008 7:07 pm

Ostatnio przeglądając stronkę GW zauważyłem nową jednostkę orków:

http://uk.games-workshop.com/orcsandgob ... allery/18/

Mógłby mi ktoś przytoczyć ich zasady (mam AB z 7ed, ale ich tam nie ma)?
 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

pn mar 31, 2008 8:24 pm

To jest jednostka z Dogs of War (konkretnie zresztą chyba Regiment of Renown). Wejdź sobie na zakładkę tej armii, są tam zasady do tej jednostki, plus do wszystkich innych RoR.
 
Awatar użytkownika
Frank The Tank
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 90
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 3:26 pm

pn mar 31, 2008 10:54 pm

Ok, dzięki, znalazłem. ;)
 
Awatar użytkownika
Dziewitt
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 8:01 pm

pn cze 02, 2008 8:08 pm

Mam pytanie apropo zestawu "Battle for Skull Pass Paint Set". Czy opłaca się go kupować i czy zawiera wszystkie potrzebne rzeczy bym mógł pomalować figurki?
 
Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1575
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:17 pm

wt cze 03, 2008 9:36 pm

Dziewitt pisze:
Mam pytanie apropo zestawu "Battle for Skull Pass Paint Set". Czy opłaca się go kupować i czy zawiera wszystkie potrzebne rzeczy bym mógł pomalować figurki?

Jeśli zamierzasz, zbierać krasnale lub zielonych to jak najbardziej. Podobnie jeśli zamierzasz kupować zasady, zestaw je zawiera i to kompletne.
Niestety nie ma tam ani farbek, ani pędzelków.
 
Awatar użytkownika
Dziewitt
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 8:01 pm

wt cze 03, 2008 10:07 pm

Chodziło mi o ten zestaw do malowania z BFSP, czy warto i czy mam jeszcze coś dokupić, np podkład.
 
Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1575
Rejestracja: pn sie 30, 2004 9:17 pm

śr cze 04, 2008 2:05 pm

Dziewitt pisze:
Chodziło mi o ten zestaw do malowania z BFSP

Ups, głupi błąd ;)
Kosztuje to ponad 60 zeta a zawiera 6 małych farbek (tak przynajmniej wyglądają na zdjęciu z pudełka), pędzelek i parę nocnych goblinów.
Nie jestem pewien czy to dobry biznes, niewiele drożej wyjdzie kupić farbki osobo, ale w dużych „słoiczkach”.
Dziewitt pisze:
czy mam jeszcze coś dokupić, np podkład.

Jako podkład spokojnie możesz używać zwykłej czarnej (lub białej, choć ja nie trawię tej metody ;) ) farbki.
 
Awatar użytkownika
Dziewitt
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 8:01 pm

śr cze 04, 2008 8:03 pm

Hmm, będę grał orkami i gobasami więc te kilka nocnych goblinów może się przydać :wink:. Apropo O&G: oprócz jednostek z BFSP jakie mam dokupić?
 
Awatar użytkownika
Frank The Tank
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 90
Rejestracja: ndz gru 10, 2006 3:26 pm

śr cze 04, 2008 10:46 pm

Dziewitt pisze:
Hmm, będę grał orkami i gobasami więc te kilka nocnych goblinów może się przydać :wink:. Apropo O&G: oprócz jednostek z BFSP jakie mam dokupić?


Przede wszystkim musisz dokupić Army Book, stworzyć coś przypominającego taktykę i wtedy pomyśl nad figurkami. Wiem z doświadczenia, że nie ma sensu ich kupować nie wiedząc co chcesz robić na polu bitwy. :wink:
 
Awatar użytkownika
Dziewitt
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 8:01 pm

pt cze 06, 2008 8:25 am

Zamierzam graćr aczej ofensywnie, zielonkami się chyba inaczej nie da :razz:. Army book już w drodze, więc jakie jednostki mam kupić?
 
203
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr cze 11, 2008 7:46 pm

śr cze 11, 2008 7:51 pm

Witam.

Zainteresowałem się WFB szperając po internecie(miałem kontakt z bitewniakiem Lorda)


Postanowiłem spróbować na start mam mniej więcej(raczej mniej) 200 PLN.
Zainteresowałem się Wood Elves - zawsze lubiałem walkę na odległość, a wyczytałem że ten rodzaj elfów jest w tym najlepszy...
Na początek zamierzam kupić Army Book - Tu pierwszy problem mógłby mi ktoś podać link do strony gdzie mogę go kupić (po polsku), znalazłem parę stron ale w każdym po angielsku ;/ - i związku z tym mam kolejne pytania czy warto od razu kupować Rulebook'a ?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości