Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

śr cze 06, 2007 8:20 pm

Ja też dziś byłem, ale Naz się ulotnił, więc wpadłem, przywitałem się z paroma osobami, posiedziałem 15 minut i odpełzłem.
Mógłbym prosić o jakąś w miarę sensowną rozpiskę na Eshinów? Bo poza tą, którą prezentuję kilka stron wcześniej, nic nie wymyśliłem.
 
Awatar użytkownika
BuXi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 24, 2007 4:57 pm

śr cze 06, 2007 9:04 pm

Tak wiem, rozmawiałeś z taką dziewczyną koło mnie jak ja sie mordowałem nad brukiem =,= :D = Widziałem Fingora, Yeeee :D :P
 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

śr cze 06, 2007 9:17 pm

Z Darią rozmawiałem, ale bardziej na uboczu ;) Kręciłem się chwilę dookoła warsztatów, ale nie siadałem tam. Nie nie widziałeś mnie dziś :)

Czuję się jak prawdziwy fejmus, ludzie wmawiają sobie, że mnie widzieli :P
 
Awatar użytkownika
Skavenblight
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: śr gru 22, 2004 7:09 pm

śr cze 06, 2007 9:55 pm

Dwarf Slayer - wrrr! Gdzie jest komplet herosów w tej rozpisce?
Fingor - a chcesz rozpiskę z ratogrem czy bez?
 
Awatar użytkownika
BuXi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 24, 2007 4:57 pm

śr cze 06, 2007 10:21 pm

Cholera... nie widziałem Fingora ;( autografów nie będzie ;(
 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

śr cze 06, 2007 11:37 pm

@ Skavenblight
Czekają mnie jeszcze wydatki na krasnale i 40k, więc nie będę na razie miał za co go kupić. W związku z tym na razie bez.

@BuXi
Widziałeś, widziałeś, ale nie zdawałeś sobie z tego sprawy :) Ale w bardzie bywam często :P
 
Awatar użytkownika
BuXi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob mar 24, 2007 4:57 pm

śr cze 06, 2007 11:47 pm

ratogra za 25 zł możesz kupić bez problemu + oczywiście przesyłka :D
 
Awatar użytkownika
Skavenblight
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: śr gru 22, 2004 7:09 pm

śr cze 06, 2007 11:49 pm

Ależ... kupujesz batalion, bierzesz co trzeba i resztę sprzedajesz :P

O, moja rozpiska z WM2006.

Assassin - fighting claws
black skaven - sztylet, miecz, proca
black skaven - sztylet, miecz, proca
eshin sorcerer - flail
nightrunner - sztylet, pałka
nightrunner - sztylet, pałka
3x verminkin - to samo co nocniki + proca
3x verminkin - jak wyżej
1x giant rat
warlock

Można było znacznie rozsądniej to zrobić. Jakaś niemrawa ta rozpiska, choć się raczej sprawdziła. Dziś to bym dała [fakt, że kosztem jednego strzelca] jednemu z black skavenów halabardę. Decydując się na strzelecką bandę, mogłam nightrunnerom dać po procy. BS3 a nie 2, a przy tym szybki exp! nawet bardziej się opłaca, niż black skavenowi.
Dziś bym wywaliła giant rata i dopakowała trochę chłopaków, bo biednie wyglądali.
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

czw cze 07, 2007 12:01 am

To znaczy ja to widzę tak - pazurki lepiej dać black skavenowi. Ma tyle samo WS i tyle samo S co nasz szef, wiec posłuży się pazurkami równie dobrze.
Szef to jedyne BS4 w bandzie. Tu są dwie opcje - albo nóż do rzucania i z czasem, za pomocą odpowiednich umiejętnosci robimy go na miotacza noży, albo proca.
Chociaż na początku to droga impreza, to z czasem można pomyśleć o warplock pistolach.

Zresztą rozpa prawie identyczna z moją, tylko zamieniony miejscami ekwipunek assasina i black skavena i gwiazdki zamiast szczura.
 
Awatar użytkownika
Skavenblight
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: śr gru 22, 2004 7:09 pm

czw cze 07, 2007 12:06 am

Wiesz, na tym turnieju rozwój poszedł w tę stronę, że jeden z black skavenów dostał pazurki po jakimś czasie. Drugi dostał jego miecz, kiedy otrzymał skilla tail fighting :)
W przyrodzie nic nie ginie - a jednak szefa chciałam do walki wręcz. Tak teraz widzę, że na Karnawałowe demony byłby idealny. Rachu-ciachu i redukcja save'a do 6+.

Z kolei na nocne szczurki są też sposoby... na Dragonie Bols wytrenował jakiegoś nightrunnera i dał mu blunderbussa - była fajna rzeźnia :)
 
Awatar użytkownika
Dwarf Slayer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 105
Rejestracja: pt gru 29, 2006 12:47 pm

czw cze 07, 2007 12:16 pm

Fingor jest jak Smuggler- nikt go nie widział, każdy by chciał, chociaż wszyscy (?) wiedzą, że On tak naprawdę nie istnieje :razz:

@Skavenblight

To może wyrzucę szermierzy i dorzucę jednego młodzika i championa, i będzie komplet :P Pięciu bohaterów chyba wystarczy? :wink:
 
Awatar użytkownika
Skavenblight
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: śr gru 22, 2004 7:09 pm

czw cze 07, 2007 12:58 pm

Nie no, szermierza jednego chociaż zostaw, wywal kogoś innego ze stronników. WS4 i expert swordsman to nie w kij dmuchał ;)
 
Awatar użytkownika
Dwarf Slayer
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 105
Rejestracja: pt gru 29, 2006 12:47 pm

czw cze 07, 2007 1:10 pm

Ja tam jestem przyzwyczajony do WS4 bo w WFB gram kraśkami i wszystko poniżej WS4 i T4 to dla mnie słabizna :razz: No ale chciałem czymś innym w Mordheima grać, a nie "klocuszkami" po 3 cale na ture się ruszać :wink:
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

ndz cze 10, 2007 5:19 pm

Dobra - ulepszona rozpiska mojej ( miejmy nadzieję :razz: ) przyszłej bandy :) .

WAAAAAGH!!!-Magi czyli zielono mi :wink: :

Szefu ( Maga da Boss ) - dwurak, hełm ( 105 zk )

Szaman ( Gormimorkion ) - pałka ( 43 zk )

Big'Un ( duet Łamignat i kruszyłeb ) - topór, pałka, tarcza, hełm ( 2x 63 = 126 zk )

Troll ( Da Immortul ) - 200 zk

Gobos - pałka ( 18 zk )

w sumnie - 492 zk

Ranking - 100

Gobosek to taka zapchajdziura , poza tym - zieloni bez goblinów ?
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

ndz cze 10, 2007 5:41 pm

Big'Un ( duet Łamignat i kruszyłeb ) - topór, pałka, tarcza, hełm ( 2x 63 = 126 zk )


topór, pałka, tarcza.
Wychodzi na to, że chłopaki mają po 3 ręce.

Ja bym z czegoś zrezygnował (no oki, ja to konkretnie tarcz bym się pozbył), a za zaoszczędzoną kasę + 8 koron, które Ci zostało kupiłbym dodatkowego goblina (albo i dwóch).
 
Awatar użytkownika
Skavenblight
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: śr gru 22, 2004 7:09 pm

ndz cze 10, 2007 7:48 pm

No dobra - szef z dwurakiem i hełmem powinien JAKOŚ dać radę, chociaż ja tej broni bez skilla strongman nie ufam ;) ale nie każdy ma go na wejściu ;)

6 ich. RT na 2. Nie dałoby się wywalić czegoś z big unów [ja to bym wywaliła hełm/y i tarcze ale ile ludzi tyle zdań ;) ] i dokupić małych zielonych?
 
StefQ
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt sie 21, 2007 11:33 pm

śr sie 22, 2007 12:07 am

Witam.

Mam takie pytanie ( zapewne rzucane już wiele razy ale zawsze lepiej zapytać jeszcze raz i widzieć jak sytuacja wygląda obecnie ).

1. Gdzie można dostać figurki do Mordheima?
2. Czy jest jakiś sklep internetowy, nie licząc sklepu GW ( miło by było gdyby polski ), który sprzedaje figurki do Mordheima?
3. Skąd Wy ( doświadczeni gracze i nie tylko ) bierzecie swoje figurki :) ?

Z góry dziękuję i przepraszam, jeżeli takie pytania było postawione niedawno.
 
Awatar użytkownika
Fingor
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 445
Rejestracja: pn cze 19, 2006 8:19 pm

śr sie 22, 2007 1:21 am

1. Nie ma.
2. Nie ma.
3. Figurki do WFB + Mail Order od Games Workshop (w większych sklepach)
 
Awatar użytkownika
Dwalthrim
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: pt lip 21, 2006 1:13 pm

sob sie 25, 2007 12:04 am

The Czart na Twoim miejscu to szefowi dałbym na starcie halabardę (nie uderzasz ostatni jak w przypadku 2-u raka), Big'unsom wywal tarcze i hełmy (w pancerz zdążysz sie jeszcze zaopatrzyć w miarę rozwoju bandy). Z tego co Ci zostanie dokup gobasów, gdyż głównym mankamentem Twojej rozpiski jest brak stronników-mięska armatniego. No może poza trollem, który jest kawałem chabaniny armatniej :razz:
 
Awatar użytkownika
the czart
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1705
Rejestracja: pn lis 21, 2005 1:52 pm

wt sie 28, 2007 6:57 pm

Dwalthrim pisze:
No może poza trollem, który jest kawałem chabaniny armatniej Razz

Ale i swoje kosztuje :razz: . Pozatym im większa banda tym mniej zarabia ( zieloni to niestety nie krasnale ) - ale w razie czego jest pierwszy ( 13 osobowy ) projekt bandy :razz: strone wcześniej :).


Dwalthrim pisze:
The Czart na Twoim miejscu to szefowi dałbym na starcie halabardę (nie uderzasz ostatni jak w przypadku 2-u raka)

Fakt, dwurak jest wolny, ale np. nie pozwala na blokowanie przeciwnikom z 3 Siły ( czyli "stronniczej" większości potencialnych oponentów ;) ). No i widział kto orka z halabarda :razz: ( i chyba jej nawet nie maja w zbrojowni - muszę sprawdzić ) ?
 
Awatar użytkownika
Gilmir
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 12:14 pm

wt sty 01, 2008 8:40 pm

Moja pierwsza rozpiska do tej gry. Nie jestem pewny czy nie przesadziłem z bohaterami :razz::

Kult Opętanych

Magister (miecz i sztylet) 80 zk
Opętany1 (mutacja "Ogon skorpiona") 130 zk
Opętany2 (mutacja "Wielka łapa") 140 zk
Mutant1 (mutacja "Ogon skorpiona"; miecz i sztylet) 75 zk
Mutant2 (mutacja "Kopyta"; miecz i sztylet) 75 zk

W sumie 500 zk

Ranking 61 (chyba)

Powiniennem iść na ilość czy jakość?
 
Awatar użytkownika
Kretek
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 69
Rejestracja: pn lut 14, 2005 8:51 pm

śr sty 02, 2008 11:06 am

Kopyta są raczej średnią mutacją, lepsza jest Black Blood albo Spines. Pokombinuj tak, żeby znalazło się w bandzie miejsce dla 1-2 Beastmenów, albo chociaż Breathrena albo Dark Soula. Plus jest taki, że masz na starcie max herosów, ale to może być za mało jeżeli dwie pierwsze bitwy uda Ci się rozegrać bez strat własnych to będzie tylko lepiej, bo z czasem dokupisz stronników :wink:
 
Awatar użytkownika
Skavenblight
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: śr gru 22, 2004 7:09 pm

śr sty 02, 2008 12:40 pm

Tak jak Kretek napisał - kopyta to średnio przydatna mutacja, i tak masz szybkich Opętanych, a mutantów na początku używa się do dobiegania do walki i dobijania ewentualnych wrogów, którzy przetrwali atak Opętanych. Najmocniejsze mutacje wcale nie są te najdroższe - blackblood jest świetny, zwłaszcza jak zaatakuje Cię chmara [każdy dostaje trafienie z S3], kolce jednak też trzeba docenić [do tej mutacji przekonał mnie niejaki... Chruszczow :shock: ].

Pozostaje też pytanie o dobór mutacji...
Ogon skorpiona jest fajny na mutancie - albowiem mutant sam w sobie jest na początku dość przeciętny, i jeden atak z S3, jeszcze ze swoim WS, nie czyni go groźnym. W momencie, gdy większość modeli ranisz na 2 lub 3+ to już jest coś :)

W przypadku Opętanego to jest po prostu dodatkowy atak, tyle że z większą siłą, ale większą o 1 - jasne, może się przydać, ale czy jest sens pakować w to aż 40zk? Tańsza jest już dodatkowa rączka, a efekt podobny. Blackblood to świetna mutacja dla Opętanych - koleś ma 2W, więc rani wrogów tą krwią dwa razy. Nawet zza grobu jeszcze może im napsuć krwi :)

No i Kretek ma rację, że Beastmeny się przydają. To bardzo mocni stronnicy.

Komplet bohaterów masz - jeśli przetrwasz pierwszą bitwę bez strat, to masz szansę na szybki rozwój tej bandy. Nawet używasz bardziej rozwiniętego ekwipunku niż ja [w ostatnich rozpiskach moja banda śmiga z samymi darmowymi sztyletami :P] ;) Opętani są taką bandą, gdzie jakość jest ważniejsza od ilości - więc początkowa rozpiska na 5-6 jest jak najbardziej ok :)
 
ziopal
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: sob gru 16, 2006 10:01 pm

śr sty 02, 2008 2:16 pm

mam pytanie co do tej rozpiski:
(wiem, ze nikt nie lubi elfów, ale muszę na razie mieć jakąś bandę zanim zrobię Reikland)

1 shadow master 105
longbow, 2 swords

1shadow walker 80
longbow, 2 swords

1shadow walker 75
longbow, great weapon

1shadow walker 80
longbow, 2 swords

1shadow weaver 90
familiar, longbow

......................................................................

1 shadow warrior 70
longbow, 2swords

500 zk
modele 6
P.S.
i pytanie jak się oblicza rating???
 
Awatar użytkownika
Skavenblight
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: śr gru 22, 2004 7:09 pm

śr sty 02, 2008 2:25 pm

To nie kwestia lubienia, ta banda jest po prostu nieoficjalna...

Nie znam się specjalnie na SW, ale dwa miecze na ludku to strata kasy, i tak masz dwa ataki, bo jeden ze sztyletu. Broń dwuręczna - hm. Będzie zawsze atakował ostatni. To nie jest chyba zbyt dobry pomysł - z T3... zwłaszcza, że marnuje ich wysoką inicjatywę, dzięki której uderzają zwykle pierwsze...

Ile elfy mają Ld?

***
A rating obliczasz tak:
Sumujesz początkowe doświadczenie bohaterów i dodajesz do liczby modeli pomnożonej przez 5.
Jeśli masz najemników, to nie wliczasz go do tych modeli, on ma oddzielną "wartość", którą wnosi do bandy.
Duże stwory liczą się za 20 i też nie wlicza się ich do tych "razy 5" ;)

[pokrętnie jakoś piszę, nigdy nie umiałam tłumaczyć matematyki].
 
Awatar użytkownika
Wlodi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: ndz gru 23, 2007 1:21 am

śr sty 02, 2008 2:45 pm

Wydaje mi sie, ze mozna zrezygnowac z mieczy na tej bandzie. Imo. wziac poprostu po dwa sztylety. Pktow zyska sie, tyle iz moze nawet bedzie mozna wziac 2 dodatkowych gosci ( nie chce mi sie teraz liczyc ;) ). A napewno jednego. Ew. jednego + dac equip herosom.
I napewno nie dwurak, miecz+miecz, jak juz Skavenblight powiedziala :)

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Skavenblight
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: śr gru 22, 2004 7:09 pm

śr sty 02, 2008 3:26 pm

Tak, tylko sztylety [wg uściśleń co prawda, ale dość powszechne jest to uściślenie] nie zadają krytyków.
Poza tym co to za banda SW na sztyletach? Obdartusy takie...
 
ziopal
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: sob gru 16, 2006 10:01 pm

śr sty 02, 2008 4:40 pm

ja raczej chciałem zrobic mało a mocnych wojów, a dwurak jest na duże potwory (które zanim elf je zaatakuje zdążą go zabić-wiem :])
po zatym 2 sztylety mi jakoś do elfów nie pasują... i zastanawiam sie nad najemnikami do tej bandy... pomoże ktoś?
 
Awatar użytkownika
Skavenblight
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: śr gru 22, 2004 7:09 pm

śr sty 02, 2008 4:49 pm

Jakich mają dostępnych najemników?

Czy mają w dostępnym ekwipunku halabardę?
 
ziopal
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: sob gru 16, 2006 10:01 pm

śr sty 02, 2008 5:11 pm

mój błąd:
jeden z shadow walkerów zamiast 2 mieczy ma halabarde

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości