Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 21
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

śr paź 31, 2007 10:19 pm

amnezjusz pisze:
Jednak co do części dalszej, byłbym daleki od takiego twierdzenia - w tej chwili mimo wszystko wydaje mi się za wcześnie na określenie tego jak 'magiczne' zostaną Krainy i jakie naprawdę będą konsekwencje ToT 2.0

Duża część osób na forum WotC zareagowała co najmniej alergicznie na ''osłabienie'' magii w Krainach, pojawiły się posty w stylu: ''zabić Bakera'', ''dzięki za zniszczenie Krain'', ''odwalcie się od magii'' i wiele innych, a nawet jeszcze oryginalniejsze. Ludzie pokazali, że nie chcą, aby magia osłabła za nadto. Wizardzi są zdecydowanie zbyt mądrzy, aby lekceważyć fanów i moim zdaniem nie posuną się za daleko.
amnezjusz pisze:
Mnie zastanawia natomiast co (jeszcze za normalnego Faerunu) robił Savras, jego najwyższy (pakerowaty przecież kapłan) Widzący oraz wieszczowie z Abbalyar. czy w żaden sposób nie udało im się przewidzieć nadchodzącej katastrofy czy też udało im się, tylko, że nie potrafili przekazać tej wieści innym.

Myśli, że Wizardzi akurat o nim nie pomyśleli :wink: . Pewnie na szybko wymyślą jakąś naciąganą opowiastkę, albo jeszcze lepiej, bo wcale :razz:
.

EDIT:
Ja jestem ciekaw, czy teraz historia Torilu będzie się toczyć dalej w takim szaleńczym (w sensie negatywnym), nieprzemyślanym i nielogicznym tempie*, czy może trochę się "uspokoi" i timeline nie będzie tak skomplikowany.

Głównym motorem napędowym rozwoju timeline'u są powieści - wydaje mi się, że część nowel będzie wypełniać luki pomiędzy 1375 a 1385. Dzięki temu powinno to nieco zwolnić. Dodatkowo myślę, że Wizardzi koniecznie chcieli przed wydaniem 4 ed. ''wrzucić'' nowy stuff do Faerunu, żeby dać im czas na rozwinięcie przesunięto timeline o 10 lat itd., teraz nie muszą już tak szybko działać i nawałnica wydarzeń osłabnie.
 
Falvin

pn lis 12, 2007 12:14 am

Kymil Nimesin pisze:
Wcale nie wiadomo, czy potęgą obu bogiń wzrośnie, a Shar równie dobrze może stracić część siły (zniszczenie Splotu=zniszczenie Cienistego Splotu).


Majstersztyk Cienistego Splotu polega na tym, że pomimo jakiejkolwiek katastrofy Splotu i jego zniszczeniu, Cienisty Splot może nadal trwać jako samodzielny byt. Mamy tak napisane w "Magii Faerunu".
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

czw lis 15, 2007 3:34 pm

+1, WotC to nie organizacja humanitarna. Jeśli chcesz pokazać, że nie podoba Ci się to co robią, napisz na ich forum i nie kupuj ich produktów. Tak działa kapitalizm.



Nie prawda. Firma, która nie działa dla idei nigdy nie odniesie sukcesu. Tylko w naszej zaściankowej Polsce uważa się inaczej.


Ciekawe rzeczy się dzieją. Zauważyliście że WOTC chce zlikwidować to co się nie podoba w fr przeciwnikom tego świata? Mnie ciekawi czy ucywilizują orków
 
gryf_gryf
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: wt paź 30, 2007 8:21 pm

czw lis 15, 2007 4:09 pm

Wiecie, zawsze można wykorzyastać pomysł nr 82 na przygodę z Podręcznika Przygód Epickich: Nadciąga koniec świata :)
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pt lis 16, 2007 4:20 pm

slann pisze:
Mnie ciekawi czy ucywilizują orków

Jako rasę może nie, ale być może powstanie jakiś orczy twór polityczny; Salvatore coś takiego próbuje nabazgrać w swoich przygodach o Drizzicie, więc, zważywszy na specjalne traktowanie ''dzieł'' Slavatore'a, to całkiem możliwe.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

pn lis 19, 2007 2:49 pm

Ja tam mam nadzieję że nie będą robić cudów.... [spoiler]Nie dość że ginie Mystra, mamy wywrócony do góry nogami panteon drowów[/spoiler], to jeszcze chcą cywilizować orki? Rasę z założenia dziką?
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pn lis 19, 2007 4:37 pm

Kymil Nimesin pisze:
Ja tam mam nadzieję że nie będą robić cudów....

:) ''Cudów'' jest zdecydowanie jeszcze więcej.
Zireael pisze:
, to jeszcze chcą cywilizować orki? Rasę z założenia dziką?

Akurat pomysł stworzenia orczej cywilizacji całkiem mi się podoba.
Tylko pamiętajmy, że będzie to, jeśli będzie ofkorz, jedna jedyna kraina. Orki nie staną się cywilizowaną nacją, to tylko jedno państewko, które zapewne będzie i tak bardzo chwiejne.
 
Falvin

wt lis 20, 2007 3:09 pm

Również mi się podoba pomysł stworzenia państwa orków. Podejrzewam, że opierałby się na kilku dużych plemionach. Poza tym w końcu bóstwa orków byłyby grywalne. Dużo jest ich na panteonie, a używa się głównie tylko Gruumsha. :|
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

wt lis 20, 2007 3:17 pm

Panstwo orków tak zniszczenie splotu nie bo pozbawia FR klimatu harakterystycznego dla nich...
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

czw gru 20, 2007 11:07 am

Jako, że zauważyłem ten temat to puszczę małego przecieka:

Otóż przetłumaczyłem już dla Wydawnictwa ISA "The Gossamer Plain", teraz pozostaje tylko etap korekty i myślę, że po świętach tłumaczenie idzie do ISY. Następna część (The Fractured Sky) faktycznie w 2008 roku, a ostatnia (The Crystal Mountain) w połowie 2009.

Koniec przecieku :razz: [/i]
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

pt gru 21, 2007 11:19 am

Wow Cahir to kiedy "the Gossamer Plain" będzie wydane? I co z trylogią Lady Penitent?
 
Awatar użytkownika
Cahir
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1276
Rejestracja: pt cze 06, 2003 8:31 am

pt gru 21, 2007 10:15 pm

Kiedy będzie wydane to już nie ode mnie będzie zależało tylko od wydawnictwa. W każdym razie do końca roku tłumaczenie zostanie do nich wysłane. O trylogii Lady Penitent natomiast nic nie wiem.
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

sob gru 22, 2007 12:06 am

Cahir a wiadomo cos o tłumaczeniu i wydaniu u nas Crucible: Trial of Cyrik the Mad?

A więc Mystra nie żyje, tak? Ghehe...good. A wiadomo coś o powrocie Myrkula? (wiem, upierdliwy jestem ale co zrobić :wink: )
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

sob gru 22, 2007 12:36 am

Venomus pisze:
A więc Mystra nie żyje, tak? Ghehe...good. A wiadomo coś o powrocie Myrkula? (wiem, upierdliwy jestem ale co zrobić :wink: )

O powrocie Myrkula nikt w zapowiedziach nie wspomina więc chyba wciąż pozostaje martwy. Jednocześnie jednak zmiany w Krainach otwierają nowe, szerokie pole do spekulacji :).
 
Yoshi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 155
Rejestracja: pn lut 14, 2005 2:59 pm

śr gru 26, 2007 11:07 pm

Gossamer Plain ISA wydaje? To nie jest aż tak dobra książka (moim zdaniem - nie byłem nią zachwycony) by zasługiwała na "priorytet" w planach wydawniczych. Już lepiej Lady Penitent niech wydadzą (zwłaszcza, że w czewrwcu 3 część się okaże). Albo z serri The Haunted Lands. II część już w marcu (powiem szcerze, że czekam niecierpliwie, bo po przejściu Maski Zdrajcy Thay i Rashemen mnie bardzo zainteresowały). Unclean zaś był naprawdę dobry (oprócz postaci barda - nie pamiętam jak się zwał, ale ten wątek miłosny to był niskich lotów):]
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

pt gru 28, 2007 9:17 am

A wiadomo coś nowego o losach Harluaa i Thay?
I czy jest już coś wiadomo na temat "wojny" wyznawców Amaunatora i Lathandera?
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pt gru 28, 2007 1:10 pm

Misiak22 pisze:
A wiadomo coś nowego o losach Harluaa i Thay?

O Halruaa i Thay 4th ed. nic nie wiadomo. Jeśli chodzi o losy poszczególnych krain/państw/miast w nowej edycji, to wzmiankowano jedynie, że Cormyr podniósł się z kolan oraz że Myth Drannor z powrotem znajduje się w pełni chwały.
Misiak22 pisze:
I czy jest już coś wiadomo na temat "wojny" wyznawców Amaunatora i Lathandera?

Nie.
 
Yoshi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 155
Rejestracja: pn lut 14, 2005 2:59 pm

pt gru 28, 2007 1:29 pm

Wiadomo, że Thay nie jest juz takie jak kiedyś. Podejrzewam że to efekt wojny domowej i Spellplague. W końcu bez poprawnie działającej magii reżim Red Wizards musiałby upaść.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pt gru 28, 2007 1:43 pm

Yoshi pisze:
W końcu bez poprawnie działającej magii reżim Red Wizards musiałby upaść.

Tak, tylko że wciąż nie znamy konkretów na temat Spellplague i nie wiemy, w jakim stopniu sytuacja w Thay uległa zmianie.

Aha, i może to nie jest wiadomość o najnowszej historii Faerunu, ale w sklepie internetowym Amazon można już zamawiać Forgotten Relams Player's Guide do 4 th edition oraz pierwszą przygodę osadzoną w tymże settingu.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

pt gru 28, 2007 7:39 pm

A jaka to przygoda?
P.S. Czekam z niecierpliwością na "Gossamer Plain" :D [spoiler]Syn Pharauna :)[/spoiler]
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

sob gru 29, 2007 12:25 am

Mam kilka pytań odnośnie najnowszej historii Faerunu.

1. Wiadomo, że Mystra nie żyje...kto w takim razie chroni Velsharoona przed gniewem Talosa i napaściami ze strony wyznawców Myrkula?

2. Podobno Cyrik został uwięziony na swoim Planie. Kto go uwięził i kto sprawuję teraz władzę nad jego domenami, Bane?

3. Czy jest coś wiadome o śmierci Kelemvora? (uśmiercili Mystę, mogą i uśmiercić Władcę Umarłych...)

No i na koniec: 4. Kto po śmierci Mystry włada Splotem? Azuth?

Dzięks za odpowiedzi! :D
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

sob gru 29, 2007 11:02 am

Venomus pisze:
No i na koniec: 4. Kto po śmierci Mystry włada Splotem? Azuth?

O ile pamiętam, to Splotu już nie ma... A nowego bóstwa magii jeszcze nie ma.
Venomus pisze:
3. Czy jest coś wiadome o śmierci Kelemvora? (uśmiercili Mystę, mogą i uśmiercić Władcę Umarłych...)

Nie, wydaje się, że Kelemvor przeżyje.
Venomus pisze:
2. Podobno Cyrik został uwięziony na swoim Planie. Kto go uwięził i kto sprawuję teraz władzę nad jego domenami, Bane?

Odpowiedź na pierwszą część pytania możesz znaleźć na poprzednich stronach tematu. A z tego co wiadomo, Cyric dalej ma swoje domeny. Nikt mu ich nie odebrał.
1. Wiadomo, że Mystra nie żyje...kto w takim razie chroni Velsharoona przed gniewem Talosa i napaściami ze strony wyznawców Myrkula?

Patrz wyżej.
 
Awatar użytkownika
Verdes
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 302
Rejestracja: pt kwie 27, 2007 6:33 pm

ndz gru 30, 2007 11:44 am

Venomus pisze:
1. Wiadomo, że Mystra nie żyje...kto w takim razie chroni Velsharoona przed gniewem Talosa i napaściami ze strony wyznawców Myrkula?


Właściwie to nie ma nawet pewności, że Velsharoon jeszcze żyje, bo podobnież wiele słabszych bóstw zginęło.
 
Awatar użytkownika
Druss
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 5:26 pm

czw sty 03, 2008 6:00 pm

Sorry ale z których książek pochodzą te wydarzenia - śmierć Mystry itd. Wszystko z Lady P.?
 
Awatar użytkownika
Hargrim
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: czw paź 12, 2006 6:09 pm

czw sty 03, 2008 7:45 pm

Z Grand History of the Realms.
 
Awatar użytkownika
Veit Ungart
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: wt gru 20, 2005 11:22 am

pt sty 04, 2008 8:06 pm

Witam. Skoro Mystra nie zyje to znaczy ze Magowie korzystajacy ze Splotu sa pozbawieni Magii? :o W takim razie Elminster badz inne poterzne postacie powinny juz dawno zostac zniszczone przez swoich wrogow.
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

pt sty 04, 2008 8:11 pm

Znając życie nie martwiłbym się bo pewnie znaleźli źródło energii (albo ostatni dar Mystry), dzięki któremu mogą dalej czarować. Mogę to samo powiedzieć o złych czarodziejach np. Szass Tam czy Larloch.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

sob sty 05, 2008 7:00 pm

Przede wszystkim to większość z nich już nie żyje. :( :( :( Elminster na przykład.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

sob sty 05, 2008 7:08 pm

Zireael pisze:
Elminster na przykład.

Stary Elmo żyje. Prosimy nie wprowadzać użytkowników w błąd :P
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

sob sty 05, 2008 7:10 pm

Przecież nie urżnęli by kury znoszącej złote jajka. To byłoby samobójstwo, gdyby załatwiliby takie szychy jak Elmo. :)
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 21

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości