Zrodzony z fantastyki

 
Wolwerin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: śr lis 08, 2006 6:54 pm

Przebieraniec

ndz sty 06, 2008 9:50 pm

W tym temacie chciałbym poznać wasze pomysły na mechaniczne rozpisanie postaci, której główną specjalnością byłoby zmienianie wyglądu, fałszerstwa innymi słowy coś podobnego do głównego bohatera filmu "Złap mnie jeśli potrafisz". Moim zdaniem najlepiej byłoby wyjść od łotrzyka ze względu na dużą liczbę umiejętności. Chociaż magia ze szkoły iluzji też wydaje się bardzo przydatna kiedy chce się wprowadzić dezorientacje w szeregach wroga. Nie wiem jednak jaka prestiżówka była by najlepsza i jakie atuty wybrać (ewentualnie jakie czary byłyby odpowiednie). Z góry dziękuje za pomoc.
 
Awatar użytkownika
AGrzes
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1140
Rejestracja: pn gru 30, 2002 5:42 pm

ndz sty 06, 2008 10:21 pm

Zastanów się może jeszcze nad bardem, tez ma sporo umiejętności i czary w temacie.
Bard nie jest co prawda najmocniejszą klasą ale jeśli chcesz zrobić oszusta przebierańca to zdaje mi się odpowiedni.
Łotrzyk nie jest złym wyborem, podobnie jak czarodziej.

Dużo też zależy od tego na jakie sesje ma to być postać, bo inaczej będzie się konstruowało postać dla której bycie dobrym oszustem wystarczy, a inaczej postać która ma jeszcze nadawać się do hack'n'slasha z flufem oszusta.
 
Wolwerin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: śr lis 08, 2006 6:54 pm

ndz sty 06, 2008 10:27 pm

Właśnie wolałbym żeby mój pięknie odgrywany oszust nie zginął w starciu z pierwszą napotkaną bandą goblinów. W sumie to zastanawiałem się na wmieszanie w to trochę czegoś na kształt szermierza.
 
KS
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 54
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 1:16 am

pn sty 07, 2008 12:32 am

Może mógłbym pomóc, ale musiałbym znać kilka detali.

Która edycja? 3.0 czy 3.5?
Jakaś ustalona rasa?
Jaki poziom na początek?
I kilka innych, mniej ważnych detali - kasa, atrybuty, posiadane podręczniki.

Jak podasz te informacje, to wydaje mi się, iż więcej osób odpowie w tym temacie.

Pozdrawiam, KS
 
Wolwerin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: śr lis 08, 2006 6:54 pm

pn sty 07, 2008 7:23 am

Na razie ten pomysł jest czysto teoretyczny także rasy i poziomu ustalonych nie mam. W sumie to gram w edycję 3.0 ale myślę że nie zaszkodzi podać również pomysłów do 3.5. Co do podręczników to myślę że nie będę wprowadzał ograniczeń.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pn sty 07, 2008 7:29 am

Łotrzyk - na 100% Łotrzyk. Dużo punktów na Umiejętności, Ataki Podstępne. Rozważył bym też dodanie Magii/Psioniki. Jest sporo Czarów/Mocy ułatwiających przebieranie czy zmianę wyglądu. I może jakąś fajną klasę prestiżową - ale nie jest to konieczne. Czysty Łortzyk "kasycznymi" metodami sobie też poradzi.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn sty 07, 2008 7:47 am

Na niskich poziomach można próbować changelingiem. Niestety na poziomach wyższych, w zasadzie każdy posiadający prawdziwe widzenie (lub jego odpowiednik), a takich będzie sporo jeśli kampania jest nastawiona właśnie na przebieranie, od razu rozpozna przebierańca.
 
Awatar użytkownika
Pavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pn lip 09, 2007 4:44 pm

pn sty 07, 2008 8:51 am

Na klasę podstawową proponuję Łotrzyka/Czarodzieja lub Barda. Jeśli chodzi o prestiżówkę to może arcyszpieg z Pieśni i Ciszy. :) Ma on ciekawą umiejętność: Fałszywa Tożsamość. 8)
 
Wolwerin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 42
Rejestracja: śr lis 08, 2006 6:54 pm

pn sty 07, 2008 2:41 pm

Myślę że najlepszym wyborem na klasę podstawową jest łotrzyk ze względu na ataki ukradkowe, i dużą ilość umiejętności. Czarodziej raczej odpada natomiast pomysł z włączeniem w to psioniki bardzo przypadł mi do gustu ale raczej nie ze względu na zmianę wyglądu a raczej na dyscyplinę telepatii.
Co myślicie w związku z tym o prestiżówce Shadowmind z Complete Adventurer?
 
KS
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 54
Rejestracja: ndz sty 06, 2008 1:16 am

śr sty 09, 2008 3:54 am

Chciałem zrobic to troszkę inaczej, ale jeśli podoba ci się psionika, a szczególnie telpatia:

Wszysko pod 3.5:
Rasa: Najlepiej człowiek.
Klasy: Spellthief (Complete Adventurer); Psychic Rogue; Psibond Agent (Complete Scoundrel, jeśli go nie masz - PW)
Atrybuty: Najważniejszy Intelekt i Charyzma, następnie Zręczność. [hide="Przy 32 PB"]S 10
ZR 14 +2 (z poziomów)
BD 12
INT 16 (18, jeśli używacie potężniejszych ras z poltera)
RZT 10
CHA 15 +3(z poziomów)[/hide]

[hide="Umiejętności"]Blefowanie
Ciche Poruszanie
Dyplomacja
Nasłuchiwanie
Psionizm
Przebieranie
Ukrywanie się
Wyczucie Pobudek
Zbieranie informacji
Zręczna dłoń
Zwinność do 6 rang przed 12 poziomem
+ Otwieranie Zamków, jeśli używacie ras z poltera[/hide]
[hide="Rozpiska poziomowa"]_1 Psychic Rogue Atuty: Finezja w broni, Doskonalsza inicjatywa
_2 Psychic Rogue
_3 Spellthief Atut: Psithief
_4 Spellthief
_5 Spellthief
_6 Spellthief Atut: Szybkie dobywanie broni
_7 Psibond Agent
_8 Psibond Agent
_9 Psibond Agent Atut: Wyszkolenie w walce
10 Psibond Agent
11 Psibond Agent
12 Psibond Agent Atut: Einhander (PHB II)
13 Psibond Agent
14 Psibond Agent
15 Psibond Agent Atut:
16 Psibond Agent
17 Psibond Agent
18 Spellthief Atut:
19 Spellthief
20 Spellthief[/hide]
Jeśli bawicie się we Flawy i Traity:
Flawy: Frail - wtedy na pierwszym poziomie bierzemy Wyszkolenie w walce, a na 9 Doskonalszą Fintę
Traits: Polite (+1 dyplomacja, -2 zastraszanie); Psigifted (psioniczne Spellgifted) i wybieramy telepatię.

Pozostałe atuty - daję Ci wolną rękę ;) może coś z psioniki, Zmysł walki, Ability Focus (Psibond) - co tam chcesz.

Co daje nam ta, bardzo prosta postać? Sporo umiejętności, kilka przydatnych mocy - bardzo przydatną w szpiegostwie zdolność Psibond, możliwości szermierki i pomocy drużynie podczas walki (średni bab, finta, ukradkowe). Wydaje mi się, że taka postać dobrze nadaje się na sesje solowe, które mogą być tylko czasowym epizodem, odskocznią od drużynowych przygód.

Taka, zrobiona trochę na szybko postać. Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.

Pozdrawiam, KS
 
Sarevokus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: wt sty 01, 2008 7:50 am

czw sty 17, 2008 9:15 pm

Może się też przydać Różnokszałtny ale to ograniczenie zaklęć 3 poziomu...

W każdym razie zawsze się może przydać niewykrywalna alternatywna forma
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

czw sty 17, 2008 9:31 pm

Możnaby też pokombinować z łotrem/sorcererem (i tak Charyzma nam się przyda, czemu nie skorzystać?), sorcem ładować w iluzję, potem możnaby dołączyć Arcane Trickstera, może kombinować z... zaraz, zaraz jak on się nazywał... Mountebankiem.

Albo po prostu grać doppelgangerem.
 
Awatar użytkownika
Tomeg
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 232
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 12:32 pm

sob sty 19, 2008 2:59 pm

Ostatnio robiąc jakąś tam postać, zrobiłem właśnie tak jak mówi Varmus. Łotrzyk czarodziej.
 
Deimos
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 25, 2008 3:21 pm

pt sty 25, 2008 3:52 pm

Moim zdaniem idealnym "przebierańcem" jest Factotum10 /Chameleon10.
Dzięki takiemu buildowi możemy każdego dnia udawać innych przedstawicieli większości klas podstawowych.
Factotum pochodzi z Dungeonscape'a, a Chameleon z Races of Destiny.
 
Awatar użytkownika
OneMoreGodDamnElf
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt lis 06, 2007 2:50 pm

sob sty 26, 2008 2:56 am

Możnaby też pokombinować z łotrem/sorcererem (i tak Charyzma nam się przyda, czemu nie skorzystać?), sorcem ładować w iluzję, potem możnaby dołączyć Arcane Trickstera, może kombinować z... zaraz, zaraz jak on się nazywał... Mountebankiem.

Albo po prostu grać doppelgangerem.


W sumie to Varmus napisał wszystko to co ja chciałem :P

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość