Zrodzony z fantastyki

 
Atlantis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 74
Rejestracja: czw gru 06, 2007 8:08 pm

Zakony rycerskie w FR

pt sty 25, 2008 2:53 pm

Witam, zainteresowałem się ostatnio ciekawym tematem zakonów rycerskich (paladyńskich) w FR. Chciałbym je poznajdować i poklasyfikować, a jedyny większy jaki znam to Zakon Promiennego Serca z BG2 (a propos, to jakie bóstwa oni czczą? Tyra, Torma i Helma czy Ilmatera?)

Prosiłbym o pomoc.
 
Awatar użytkownika
Basior
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 6:38 pm

pt sty 25, 2008 4:01 pm

Myślę, że mógłbym troszkę pomóc.
Zakon Złotego Lwa - strzegą świątyń oraz podróżują po Faerunie w celu Odpokutowania. Walczą ku chwale Torma.
Kawalerowie Jedynej Prawdziwej Wizji - niezwykle lojalny zakon kapłanów i wojowników Helma. Byli z misją w Maztice.
Czujne Oczy Bóstwa - zakon paladynów Helma
Strażnicy Poległych - grupa uzdrowicieli (Helm)
Wiecznie Czujni Rycerze - ochroniarze (jw.)
Towarzysze Szlachetnego Serca, Zakon Złotego Pucharu, Zakon Migotliwej Róży - Ilmater.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

pt sty 25, 2008 4:12 pm

Zapraszam na angielską wikipedię Forgotten Realms:
http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/C ... din_orders
Mam nadzieję, ze ci to pomoże.
Google.com nie boli :spoko:
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

pt sty 25, 2008 5:46 pm

Ogólnie rzecz biorąc kazde bóstwo praworządne dobre, neutralne dobre, lub przaworządne neutralne (wszak paladyn musi być PD). Wyjątkiem potwierdzającym regułę jest Sune, która ma charakter chaotyczny dobry a ma swoich paladynów. Oczywiście pomijając upadłych paladynów.
 
Awatar użytkownika
Basior
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 269
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 6:38 pm

pt sty 25, 2008 6:28 pm

Chodzi ci o to, że każde bóstwo PD, ND, PN ma swoich paladynów? To powiedzmy, że się zgadzam. Ale problem leży w tym jak one się nazywają i jaką pełnią rolę (wiem, że walka ze złem itp. ale są różne zakony.)
Tak Sune ma swoich paladynów, ale oni mają charakter PD.
 
Awatar użytkownika
nimor1
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pt sie 31, 2007 5:40 pm

pt sty 25, 2008 9:15 pm

Szpony Słońca i Ankhu - zakon paladynów Horusa z Mulhorandu - nie mieszają się do polityki, zakon założył Horus w Czasach Niepokoju (ale nie jestem pewien co do założenia).

Atlantis pisze:
Zakon Promiennego Serca z BG2 (a propos, to jakie bóstwa oni czczą? Tyra, Torma i Helma czy Ilmatera?)

Gdzies na forum było pytanie o ten zakon - wyszukiwarka ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości