Zrodzony z fantastyki

 
MG. Bones
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 3:23 pm

Dragon Ball

wt gru 04, 2007 11:56 pm

Witam.

Kiedyś dawno temu (z jakieś 3-4 lata, czas leci tak szybko :D ) usłyszałem pogłoskę, że ma powstać film "Dragon Ball". Ponoć główną role miał grać Brad Pitt :D :P Jednak później jakoś o tym przycichło.
Dziś natomiast natknąłem się na kolejne ślady tego właśnie filmu. Oto info jakie uzyskałem:
-reżyserem jest James Wong ten od "Oszukać Przeznaczenie"
-zdjęcia w Meksyku zaczynają się od stycznia
-premiera filmu przewidziana na sierpień 2008

Ile z tego w tym prawdy? Nie wiem. Dlatego zwracam się do Was jako fachowców. Słyszeliście coś może na ten temat?

Acha na youtube można spotkać sie ze sporo ilością zdjęć jednak jak na razie żadnych trailerów i nic konkretnego.
 
Awatar użytkownika
Ranquel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 298
Rejestracja: pt sty 05, 2007 7:13 pm

śr gru 05, 2007 4:59 pm

Ponoć główną role miał grać Brad Pitt

Nieeeeeeeeeeeeeee ;( oby to nie byla prawda. Jezeli o mnie chodzi to gdyby faktycznie on mial grac glowna role to wolalbym zeby ten film nie powstał.
 
Awatar użytkownika
Wircyn
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: wt sty 23, 2007 11:41 pm

śr gru 05, 2007 5:03 pm

Poniżej zamieszczam oryginalne oświadczenie rzecznika 20th Century Fox dla Gazety Montreal:

The 20th Century Fox studio is expected to shoot three big-budget movies in Montreal over the next year; each has a budget of at least $100 million. The films are the Night at the Museum sequel Another Night, Independence Day director Roland Emmerich's remake of the sci-fi flick Fantastic Voyage and a big-screen adaptation of the Japanese manga Dragonball Z.

Dragonball Z is adapted from the manga created by Akira Toriyama; the work was also turned into a Japanese anime series that played all over the world. It tells the story of an alien sent to destroy Earth, who has a change of heart and decides to join the humans in their fight against various aliens and bad guys.

There are no details yet as to when these three shoots will begin, but they are expected to wrap production by next July.

Jak możemy przeczytać, studio planuje przeznaczyć budżet rzędu 100 milionów dolarów, na powstanie 3 kolejnych super produkcji. Myślę, iż są to dosyć duże pieniądze, mogące zapewnić filmowi Dragon Ball całkiem ciekawe perspektywy. Reżyserem filmu będzie twórca "Dnia Niepodległości", Roland Emmerich.
 
MG. Bones
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: śr wrz 21, 2005 3:23 pm

sob sty 26, 2008 11:25 am

Znalazłem parę kolejnych informacji dotyczący Dragon Balla, oto zestawienie aktorów, reżyserów oraz kilka innych:
http://www.imdb.com/title/tt1098327/

Film będzie opowiadał o Sadze Piccolo aż do czasów Piccolo Juniora, oczywiście nie obędzie się bez walki między King Piccolo a Son Goku. Co dziwne z filmu wyłączono takie postaci jak Krilin, Olong i Puar, choć może te dwie ostatnie nie są postaciami kluczowymi to Krilin odgrywa dość istotną role, zapewne większą niż Yamha, no cóż nie możemy z tym nic zrobić, co najwyżej oczekiwac na rezlutat końcowy.

A tutaj mamy ujęcia z planu co prawda nic ciekawego na nich nie widać ale są przynajmniej dowodem na to że jednak coś się dzieje. Miejmy nadzięję że będzie dobrze
http://www.db4ever.com/db4ever/do_newsa/photos_from_dragonball_film/

A tak przy okazji to troche innaczej wyobrażałem sobie kadre tego filmu
 
maxik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 194
Rejestracja: wt lip 04, 2006 8:23 pm

pn sty 28, 2008 8:33 pm

Boję się tego co może zrobić ten film z legendą Dragon Balla. A że nie będzie Krilana? To chyba jakieś kpiny.
 
Craven

pn sty 28, 2008 8:58 pm

Że Dragon Balla da się zrobić to wiadomo od czasu trzeciego matrixa :) Natomiast na ile zręcznie szanse wykorzystają filmowcy... Oj ciężko na razie przewidywać. Ciekawe jaka była motywacja wywalenia Krilana.

Głównie jestem zainteresowany tym jaki target obrali sobie filmowcy.
 
Craven

pn sty 28, 2008 8:59 pm

Że Dragon Balla da się zrobić to wiadomo od czasu trzeciego matrixa :) Natomiast na ile zręcznie szanse wykorzystają filmowcy... Oj ciężko na razie przewidywać. Ciekawe jaka była motywacja wywalenia Krilana.

Głównie jestem zainteresowany tym jaki target obrali sobie filmowcy.
 
maxik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 194
Rejestracja: wt lip 04, 2006 8:23 pm

pn sty 28, 2008 9:10 pm

Craven pisze:
Że Dragon Balla da się zrobić to wiadomo od czasu trzeciego matrixa :)

Hmmm ;] Myślałem, że to tylko ja mam takie wrażenie, gdy oglądałem ten film.
A co do Krilana... Pewnie dlatego, ze trudno ucharakteryzować człowieka, który miałby nie mieć nosa. :P
 
Craven

pn sty 28, 2008 11:28 pm

o... Nigdy na to nie zwróciłem uwagi. Widać łysa glaca odwracała moją uwagę.
 
Awatar użytkownika
mOrF3u$
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 730
Rejestracja: wt mar 29, 2005 1:27 am

wt sty 29, 2008 8:28 am

Wolałbym film na podobe Beowulfa... czyli wygenerowany komputerowo. Wtedy byłoby o wiele bardziej podobne do mangi a i Krilan by się pojawił :)
 
Redone
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: sob lut 09, 2008 12:22 am

ndz lut 10, 2008 7:11 pm

No mam nadzieję, że pomysł nie padnie i zrobią film. Z czystej ciekawości chciałabym zobaczyć czy to skopią czy zrobią coś dobrego. Do DBZ mam spory sentyment więc niech nawet nie próbują tego popsuć ;)
 
Awatar użytkownika
Ranquel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 298
Rejestracja: pt sty 05, 2007 7:13 pm

pn lut 11, 2008 4:18 pm

zgadzam sie z Tobą mOrF3u$, bylo by to duzo lepsze rozwiązanie niz film z żywymi aktorami... większe pole do popisu (postac w kompie moze wiecej niz z krwi i kosci)
 
Awatar użytkownika
gothreck69
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 451
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 10:36 pm

pt lut 15, 2008 12:14 am

Jako ogromny fan DB zastanawiam sie, jak to wszystko bedzie wygladac. Przemiana w esesjota...ogolnie zastanawia mnie wyglad aktorow. no wybaczcie, ale jesli bedzie zamiana na przyklad w esesjota 3 poziomu, to charakteryzatorzy beda mieli 100 problemow z samymi wlosami :P Mam nadzieje, ze film nie zniszczy jednym posunieciem calej legendy DB. Najlepiej by bylo, gdyby Toriyama zajal sie doradzaniem producentom i rezyserom a najlepiej scenarzystom.
 
Awatar użytkownika
Myrkull
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 454
Rejestracja: wt gru 12, 2006 6:18 pm

ndz lut 17, 2008 3:00 pm

Przemiany w Super Sajanina raczej nie będzie bo głównym przeciwnikiem będzie dopiero (albo aż) Piccolo. Inna sprawa że jeżeli zrobią sequel (sequele?) to może dojść do przemiany. I co za problem z przemianą w SSJ3 z dzisiejszą techniką?
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

ndz lut 17, 2008 3:17 pm

Nakręcenie DB z zywymi aktorami byłoby najwiekszym bledem popełnionym w dzisiejszej kinematografii. To tak jakby krecic Kubusia Puchatka, gdzie w rolę prosiaczka wcieliłby się Robert DeNiro... niezła wizja co? Powinni zrobic po prostu pełnometrażowy film pozostając przy animacji.

gothreck69 pisze:
Mam nadzieje, ze film nie zniszczy jednym posunieciem calej legendy DB.


To jest niewykonalne, chocby nie wiem jak aktorzy zle by zagrali.
 
Craven

ndz lut 17, 2008 3:31 pm

Ale pełnometrażówek animowanych DB jest masa :)
Ten który teraz robią właśnie dla tego zwrócił uwagę mas, że jest aktorski.
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

ndz lut 17, 2008 3:36 pm

Craven pisze:
Ten który teraz robią właśnie dla tego zwrócił uwagę mas, że jest aktorski.


Chyba dlatego, że zapowiada się największa klapa tego roku.
 
Awatar użytkownika
Ranquel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 298
Rejestracja: pt sty 05, 2007 7:13 pm

pn lut 18, 2008 8:24 pm

To tak jakby krecic Kubusia Puchatka, gdzie w rolę prosiaczka wcieliłby się Robert DeNiro...

haha Erykz rozwaliles mnie tym tekstem ;)
O tym, ze film ma przedstawiac jedynie motyw z Piccolo to nie wiedzialem, w sumie spodziewałem się czegos bardzioej efektownego (nie zebym nie lubial tego momentu :P)
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

ndz lut 24, 2008 11:53 pm

Plakat z filmu

Trochę mały, ale i tak nie nastraja mnie najlepiej. Goku zaczynał od małej zabawnej kung-fu małpki, a w filmie jej chyba nie będzie... ten koleś mi na taką nie wygląda.
 
Craven

ndz lut 24, 2008 11:56 pm

http://www.dragonballfilm.blogspot.com/ - to plakat fanowski, nie ma oficjalnego.
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

pn mar 03, 2008 10:58 pm

OMYGOD! Tenk koleś z plakatu wygląda jak DB geek albo ziom z fanfilmu ale jeśli on ma grać w PRAWDZIWYM filmie Dragona to niech nas Wszechmogący Dende chroni! :shock:
 
mattish1
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: śr kwie 09, 2008 5:22 pm

śr kwie 09, 2008 8:59 pm

Ja jako członek jednego z większych for filmowych w Polsce, słyszałem coś o tym filmie i miał chyba on powstać w 2008/2009 roku - jak będzie, zobaczymy ;) Ale o Bradku Pitku nic nie słyszałem ;)
 
Craven

śr kwie 09, 2008 10:05 pm

mattish1 pisze:
Ja jako członek jednego z większych for filmowych w Polsce

Czy już możemy paść na kolana? :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Kroshgar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: pt lis 03, 2006 10:13 pm

pn kwie 21, 2008 10:49 am

No, ten wymoczek mi na Goku niezbyt pasuje :D
 
kazuya38
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 27, 2008 11:09 am

wt maja 27, 2008 7:43 pm

Ratujcie mnie :help: jeśli to ma być film dragonballa to niech lepiej już skończą :shock:
 
Awatar użytkownika
john constantine
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1571
Rejestracja: pn paź 27, 2003 9:53 pm

pt maja 30, 2008 11:07 pm

Czy ja wiem, raczej nie należy się spodziewać dokładnej adaptacji, ale DB to przecież nie Sin City. Może reżyser "niezbyt' ale producentem jest sam Stephen Chow, twórca "Shaloin Soccer" i "Kung Fu Hustle". No i James Masters jako Piccolo.
Nie samą Vegetą człowiek żyje. :D
Dużo niusów & zdjęć tutaj :
http://www.dragonballmovieblog.com/
 
Awatar użytkownika
Sim
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 284
Rejestracja: wt lis 16, 2004 5:02 pm

pt lip 25, 2008 7:27 pm

maxik pisze:
Craven pisze:
Że Dragon Balla da się zrobić to wiadomo od czasu trzeciego matrixa :)

Hmmm ;] Myślałem, że to tylko ja mam takie wrażenie, gdy oglądałem ten film.
A co do Krilana... Pewnie dlatego, ze trudno ucharakteryzować człowieka, który miałby nie mieć nosa. :P


Bzdura. Skoro da się zrobić gościa bez głowy ("Jeździec bez głowy" Tima Burtona) to da się zrobić gościa bez nosa (czysta korekta komputerowa lub z pomocą blue/green boxa). Powód jakiś mieli ale jaki to nie wiadomo.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości