Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
AGrzes
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1140
Rejestracja: pn gru 30, 2002 5:42 pm

Setting - Czarna kompania

sob sty 26, 2008 12:08 am

Kiedyś naszła mnie chęć na zagranie w klimatach cyklu powieściowego Glena Cooka, o Czarnej Kompanii.

Ostatnio, przy okazji konkursu Północno Galaktycznego zetknąłem się z Midnightem, i przyszło mi do głowy, że mógłby być on dobrym punktem wyjścia do takich prób.
Konwencja w moim odczuciu się zgadza, dark heroic.
Dark, bo świat opiera się na konflikcie zła i zła, a nawet z "dobrych" jest kawał skurczybyków.
Heroic, bo mimo wszystko są tacy, którym udaje się go przeżyć.

Jak uważacie, czy jest to dobry pomysł, czy setting ten stanowi dobry punkt wyjścia w obranym kierunku?
Ostatnio zmieniony sob sty 26, 2008 9:02 pm przez AGrzes, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

sob sty 26, 2008 1:02 am

Hm, według mnie lepszy punkt wyjścia może stanowić:
http://www.rebel.pl/product.php/1,620/4 ... tting.html
W sumie trochę kosztuje, ale kupowanie (notabene fajnego) Midnighta może mijać się z celem, jeżeli na rynku jest podręcznik specjalnie pod to :)
 
Awatar użytkownika
AGrzes
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1140
Rejestracja: pn gru 30, 2002 5:42 pm

sob sty 26, 2008 8:57 pm

Dzięki za wskazanie, a ma ktoś jakieś doświadczenia z ta publikacją?
Bo myśl o przerobieniu midnighta przyszła między innymi stąd, że są doń materiały więc można się wstępnie zorientować co i jak przed zakupem.
Może ktoś czytał i grał na tym "The Black Company Campaign Setting"?
 
Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1002
Rejestracja: śr paź 20, 2004 4:05 pm

ndz sty 27, 2008 2:50 pm

Czytałem ale nie grałem. Moim zdaniem system dobry, choć niestety ma kilka naleciałości D20. Zmieniono w nim jednak naprawdę dużo: klasy, pół systemu tworzenia postaci, magię... Wyszła jednak rzecz przynajmniej godna polecenia. Brakuje tylko nieco bardziej rozbudowanego opisu świata.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości