Zrodzony z fantastyki

 
Dembi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: wt sty 22, 2008 12:25 pm

wt sty 22, 2008 12:36 pm

Chciałem sie upewnić :)
 
Dembi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: wt sty 22, 2008 12:25 pm

pn sty 28, 2008 1:29 pm

Czy wystawiając potwora za pomocą karty
Aether Vial można go skontrować?
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

pn sty 28, 2008 1:47 pm

Gdzie tam jest chciaż słowo o kontrowaniu ?

Na początku swojej tury kładziesz na [mtg=Aether_Vial]Aether Vial[/mtg] jeden counter.

Kiedy :T: AEther to możesz wystawić z ręki krita o converded mana cost identycznym do ilości counterów na AEther.
Ostatnio zmieniony pn sty 28, 2008 1:51 pm przez Erykz, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

pn sty 28, 2008 1:49 pm

Dembi pisze:
Czy wystawiaj±c potwora za pomoc± karty
Aether Vial mo¿na go skontrowaæ?

Możesz skontrować activated ability Aether Vial, za pomocą np. [mtg=Stifle]Stifle[/mtg].
Nie możesz w żaden sposób skontrować tego za pomocą [mtg=Counterspell]Counterspell[/mtg] czy [mtg=Remove_Soul]Remove Soul[/mtg], karta w żadnym momencie nie wchodzi na stos, więc nie jest czarem.
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

pn sty 28, 2008 1:52 pm

Źle zrozumiałem pytanie :razz:.
 
Dembi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: wt sty 22, 2008 12:25 pm

pn sty 28, 2008 4:10 pm

Czy umiejętności Planeswalkerów mozna zagrywać w każdej chwili?
 
TommyTree
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw gru 27, 2007 7:46 pm

pn sty 28, 2008 4:43 pm

Nie. Możesz je zagrywać tylko wtedy, kiedy możesz zagrywać sorcery.
 
Awatar użytkownika
scarq
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: sob lip 14, 2007 11:39 pm

śr sty 30, 2008 3:06 pm

Czy kiedy [mtg=Dimir_Doppelganger]Dimir Doppelganger[/mtg] staje się [mtg=Phage_the_Untouchable]Phage the Untouchable[/mtg] to jednak pzegrywam gre czy nie ^^ ? ...
 
TommyTree
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw gru 27, 2007 7:46 pm

śr sty 30, 2008 3:09 pm

Nie. Doppelganger nie "wchodzi do gry", kiedy używa swojej umiejętności, w związku z tym zdolność Phage nie jest wywołana.
 
Awatar użytkownika
gothreck69
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 451
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 10:36 pm

czw sty 31, 2008 12:43 am

Witam. Chciałem zapytać o dwie karty:

1) [mtg=Celestial_Crusader]Celestial Crusader[/mtg]. Jak działa Split Second? Bo w ogóle nie mam zielonego pojęcia

2) [mtg=Vigor]Vigor[/mtg]. Czy ta karta rzeczywiście jest nie do zajechania? Czy działa na nią pacyf, czy lepiej rzucić [mtg=Faith\%27s_Fetters]Faith's Fetters[/mtg]? Jeśli się nie ma czegoś takiego, to czym można zniszczyć tą figurkę, żeby się nie zregenerowała?

Dzięki za pomoc.
 
Awatar użytkownika
scarq
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: sob lip 14, 2007 11:39 pm

czw sty 31, 2008 1:42 am

1. Flash - Mozesz zagrac go tak jak instant. czyli w dowolnym momencie.

2. Karta jak najbardziej do zajechania zadajesz mu 6 damage i juz ląduje na grave... pacyfizm zatrzyma go. Faith's Fetters tez ale nic nie poradzisz na jego zdolnosc chyba ze jakos go zabijesz. Vigor sie nie regeneruje po prostu zamiast lezec na cmetarzu wtasowuje sie go do biblioteki ... zawsze mozna go usunac z gry ;) ...
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

czw sty 31, 2008 9:00 am

gothreck69 pisze:
Witam. Chcia³em zapytaæ o dwie karty:

1) [mtg=Celestial_Crusader]Celestial Crusader[/mtg]. Jak dzia³a Split Second? Bo w ogóle nie mam zielonego pojêcia

Tak długo jak karta ze Split Second jest na stosie, gracze nie mogą zagrywać czarów, ani Activated Abilities.
Jest to przecież dokładnie napisane w reminder text...

gothreck69 pisze:
2) [mtg=Vigor]Vigor[/mtg]. Czy ta karta rzeczywi¶cie jest nie do zajechania? Czy dzia³a na ni± pacyf, czy lepiej rzuciæ [mtg=Faith\%27s_Fetters]Faith's Fetters[/mtg]? Je¶li siê nie ma czego¶ takiego, to czym mo¿na zniszczyæ t± figurkê, ¿eby siê nie zregenerowa³a?

Dziêki za pomoc.

Vigor niczego nie regeneruje. Nie preventuje też obrażeń zadanych sobie, tylko innym Creature'om.
Faith's Fetters powstrzymuje tylko Activated Abilities, Vigor takich nie ma.
 
Awatar użytkownika
gothreck69
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 451
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 10:36 pm

czw sty 31, 2008 10:43 am

Czyli, jeśli dobrze rozumiem, tak długo, jak Celestial Crusader jest na stole, to gracze nie mogą używać abilitów swoich kritów, tak? a co z czarami? Jakich czarów nie mogą używać?

Maelstrom, wiem że to jest napisane na karcie, ale czy uważasz, że jakbym to zrozumiał w stu procentach, to bym się pytał? Znam angielski, maturę mam za sobą, ale tego, co jest na tej karcie, za nic nie mogłem zrozumieć.

Dzięki za pomoc.
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

czw sty 31, 2008 10:49 am

Kiedy na stosie jest czar ze Split Second, nie można grać innych czarów oraz zdolności aktywowanych nie będących zdolnościami mana. Oznacza to, że jeżeli masz na stole Forest, to możesz go stapować dla many, ale nie możez zagrać np.[mtg=Shock]Shock[/mtg]. Niektóre efekty nie używają stosu, więc mogą być grane. Taką zdolnością jest np. Morph.
 
Awatar użytkownika
rudy7775
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 21, 2007 12:32 am

czw sty 31, 2008 10:54 am

Nie na stole, a na stosie. Gdy jest on na stosie i zanim zostanie rozpatrzony to nie możesz nic dodać do stosu oprócz mana abilities. Znaczy to, że nie zagrasz żadnych czarów ani zdolności kreatur wymagających tapnięcia(jeśli nie wymagają one many); tak samo twój przeciwnik. Niesie to ze sobą kilka zalet - np. trudno by było go skontrować, nieprawdaż? ;P
 
Awatar użytkownika
gothreck69
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 451
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 10:36 pm

czw sty 31, 2008 11:00 am

Ale zaraz, na jakim stosie? W bibliotece znaczy się? Sorry,że taksię dopytuje, ale początkujący jestem
DZięki za pomoc.
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

czw sty 31, 2008 11:29 am

gothreck69 pisze:
Ale zaraz, na jakim stosie? W bibliotece znaczy siê? Sorry,¿e taksiê dopytuje, ale pocz±tkuj±cy jestem
DZiêki za pomoc.

Na stosie, The Stack. Miejscu na które wchodzi czar po jego ogłoszeniu i na którym zostaje aż nie zostanie rozpatrzony.
Podpunkt 217.6. oraz punkt 408 zasad. Warto je znać.
Ostatnio zmieniony czw sty 31, 2008 11:35 am przez Maelstrom, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
scarq
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 132
Rejestracja: sob lip 14, 2007 11:39 pm

czw sty 31, 2008 11:32 am

STos. POdstawowa zsada MTG. Zagrywasz spell (czytaj jakikolwiek czar, creature, sorcery instant) karta jest w tym momencie rozpatrywana i trafia n tzw... stos. na przyklad zagrywam [mtg=Deep-Sea_Kraken]Deep-Sea Kraken[/mtg] przecwiwnik zagrywa [mtg=counterspell]counterspell[/mtg] (na stosie sa w tym momencie kraken a na nim counterspell) ja zagrywam [mtg=counterspell]counterspell[/mtg] na samej górze
"stosu" jest moj Counterspell ... Kraken wchodzi do gry. Stos tworzy sie w momencie kiedy rozpatrujemy czary.. przewaznie sa to 2 karty (o jednej ziezko mowic ze to jest stos ale chyba jest Xp) ale czasem trafia sie wiecej. Chyba dobrze tłumacze ^^ ?
 
Awatar użytkownika
gothreck69
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 451
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 10:36 pm

czw sty 31, 2008 3:41 pm

Czyli jeśli dobrze rozumiem, karta nie może być counterowana, jak wchodzi, tak? I ten caly Split Second działa tylko i wyłącznie do końca tury?
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

czw sty 31, 2008 4:09 pm

gothreck69 pisze:
Czyli je¶li dobrze rozumiem, karta nie mo¿e byæ counterowana, jak wchodzi, tak? I ten caly Split Second dzia³a tylko i wy³±cznie do koñca tury?

Źle rozumiesz.
Split Second działa kiedy karta jest na stosie. Tylko i wyłącznie wtedy.
Karty ze split second mogą być counterowane przez np. triggered abilities lub zasady gry, tj. brak legalnych celów, w przypadku Sorcery i Instantów ze Split Second.
 
aeolus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: ndz sty 20, 2008 12:54 am

sob lut 02, 2008 1:20 pm

W karcie [mtg=Remand]Remand[/mtg] jest zdanie "Return this card, to it's owner hand". Chodzi tu o Remand czy o skontrowaną kartę?
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

sob lut 02, 2008 1:41 pm

Nie, w Remand jest zdanie "If that spell is countered this way, put it into its owner's hand instead of into that player's graveyard."

Co nie powinno rodzić wątpliwości. Spell będący celem, jeśli zostanie skontrowany, zostaje włożony do ręki właściciela, zamiast to jego graveyardu.
 
aeolus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: ndz sty 20, 2008 12:54 am

sob lut 02, 2008 2:48 pm

Na karcie jest napisane trochę inaczej :razz:

A jeszcze propo kontry tej karcie..bo mój kolega mówi, że kontra odbija czar w przeciwnika. To prawda?
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

sob lut 02, 2008 2:52 pm

aeolus pisze:
A jeszcze propo kontry tej karcie..bo mój kolega mówi, ¿e kontra odbija czar w przeciwnika. To prawda?

Twój kolega albo nie zna zasad, albo próbuje Cię wkręcić.
Magic Comprehensive Rules pisze:
414. Countering Spells and Abilities

414.1. To counter a spell is to move the spell from the stack to its owner’s graveyard. Countering an ability removes it from the stack. Spells and abilities that are countered don’t resolve and none of their effects occur.
 
Awatar użytkownika
mat3q
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 120
Rejestracja: śr paź 24, 2007 7:13 pm

sob lut 02, 2008 3:33 pm

Czy triggi 'when comes into play' zaskakują przy wejściu na stos czy przy zejściu ze stosu do gry?

(np. opp zagrywa [mtg=Faith\%27s_Fetters]Faith's Fetters[/mtg] na mojego [mtg=Elvish_Eulogist]Elvish Eulogist[/mtg], a ja w odp go poswiecam - opp dostaje life czy nie ?)
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

sob lut 02, 2008 4:07 pm

mat3q pisze:
Czy triggi 'when comes into play' zaskakuj± przy wej¶ciu na stos czy przy zej¶ciu ze stosu do gry?

(np. opp zagrywa [mtg=Faith\%27s_Fetters]Faith's Fetters[/mtg] na mojego [mtg=Elvish_Eulogist]Elvish Eulogist[/mtg], a ja w odp go poswiecam - opp dostaje life czy nie ?)

"Comes into play" - triggerem jest wejście karty do gry.

W przykładzie podanym przez ciebie, Oponent nie dostałby życia, nawet jeśli byłby to instant a nie Aura ;) - czar zostaje skontrowany z braku legalnych celów.
 
Awatar użytkownika
Lutrix
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 79
Rejestracja: ndz paź 29, 2006 8:51 pm

sob lut 02, 2008 7:00 pm

A kartą [mtg=Militia\%27s_Pride]Militia's Pride[/mtg] mogę zapłaci :W: za każdą atakującą, czy za wszystkie tylko raz? I czy umiejętnośc karty [mtg=Lys_Alana_Huntmaster]Lys Alana Huntmaster[/mtg] kładzie tokena, jęzeli ja skontruje granego elfa?
 
TommyTree
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw gru 27, 2007 7:46 pm

sob lut 02, 2008 7:04 pm

Koszt Militia's Pride możesz zapłacić za każdą atakującą nie będącą tokenem.
Lys Alana Huntmaster nie obchodzi co się stanie z zagranym elfem, wystarczy go tylko zagrać i token wchodzi do gry.
 
Rafii
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: sob gru 22, 2007 12:42 am

sob lut 02, 2008 9:06 pm

mam kolejne pytanie
jezeli zagram [mtg=Riftwing_Cloudskate]Riftwing Cloudskate[/mtg] i przeciwnik skątruje ten spell na czarem [mtg=Cancel]Cancel[/mtg] to abilitka "When Riftwing Cloudskate comes into play, return target permanent to its owner's hand." zadziała? chyba nie
i czy jesli uzyje [mtg=Unsummon]Unsummon[/mtg] zamiast [mtg=Cancel]Cancel[/mtg] to wtedy zadziala abilitka?
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

sob lut 02, 2008 9:28 pm

Rafii pisze:
mam kolejne pytanie
jezeli zagram [mtg=Riftwing_Cloudskate]Riftwing Cloudskate[/mtg] i przeciwnik sk±truje ten spell na czarem [mtg=Cancel]Cancel[/mtg] to abilitka "When Riftwing Cloudskate comes into play, return target permanent to its owner's hand." zadzia³a? chyba nie
i czy jesli uzyje [mtg=Unsummon]Unsummon[/mtg] zamiast [mtg=Cancel]Cancel[/mtg] to wtedy zadziala abilitka?

Kiedy przeciwnik ma okazję użyć [mtg=Cancel]Cancel[/mtg], Cloudskate jest na stosie. Nie wszedł jeszcze do gry.

Kiedy przeciwnik ma okazję użyć [mtg=Unsummon]Unsummon[/mtg], Cloudskate jest już w grze.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości