Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
kempy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 10:06 am

sob gru 30, 2006 10:32 am

Mała errata do karty Rozdrażnienie. Z tekstu na polskiej wersji wynika, że można przenieść kilka żetonów ludu tylko z jednej karty na inną. Na angielskim Rozdrażnieniu jest użyta liczba mnoga. Tym samym karta sprawdza się świetnie u Binah bo po odepchnięciu np. 2 żetonów na każde z miejsc Sceny (korzystając z Molo nr 38) można je później wszystkie w fazie przyciągania umieścić w Piaście.

cyt. Dzięki niej będziesz mógł przyciągać więcej niż jeden żeton ludności na raz z karty, która może posiadać więcej niż jeden żeton ludności (lub na taką kartę).

cyt. You may Sway multiple Pop Markers to and from cards that can hold multiple Pop Markers.

I jeszcze CYRK - na polskiej karcie pisze "Cyrk może zostać odwrócony..." a powinno być "Obróć miejsce..." ("Turn the region....").
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

pn sty 01, 2007 3:08 pm

Cenne uwagi Kempy, dzięki wielkie za nie :)
Niestety nigdy nie spotkałem się z angielsko języcznymi wersjami kart z Inferno, więc nieco trudno się doń ustosunkować. Ma ktoś może skana?

Rozdrażnienie - chm... Mimo wszystko nadal będę grał zgodnie z polskim tekstem, dlaczego? Angielska wersja to straszliwe przegięcie, paradoksalnie polska wersja jest jak najbardziej wyważona.

Cyrk - Mógłbyś zacytowac cały tekst angielskiej wersji karty? Z tego fragmentu praktycznie nic nie wynika.

Generalnie gratuluję spostrzegawczości :spoko:
 
Awatar użytkownika
kempy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 99
Rejestracja: pn wrz 19, 2005 10:06 am

sob sty 06, 2007 1:05 am

Już wyjaśniam:

CYRK

cyt. CYRK może zostać odwrócony w dowolnej chwili, co da ci możliwość przeniesienia nań wszystkich żetonów ludności znajdujących się na GROBIE ZBIOROWYM.

cyt. Turn the Region at any time to move all Pop Markers sitting on the MASS GRAVE to the Region.

Różnica mała, ale w polskiej wersji żetony lądowały na Cyrku a powinny na karcie do której Cyrk jest dołączony. W pierwszym przypadku byle Brzytwa wysyłałaby te żetony na Obsadę.


Pytanie - co się dzieje gdy Mancusi zaatakuje Rebecce Sheaffer?
 
HOD
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw gru 07, 2006 1:07 pm

wt maja 08, 2007 10:42 am

Netzach pisze:

W instrukcji nic na ten temat nie ma, ale przeczytaj sobie Ważniaka. Jest tam napisane, że jak on zginie a Ty masz ponad 7 kart MUSISZ natychmiast odrzucić tyle by pozostało Ci na ręce ich 7. Z tej karty przyjąłem więc zasadę, że nie można mieć dowolnej liczby kart na ręku i kiedy masz ich 7 to nie możesz dzięki Kinu lub Bankom Pamięci ciągnąć więcej. A zasada, którą stosujecie do Zapomnianego jest moim zdaniem równie dobra jak przeze mnie opisana i tu już nie będę się spierał :).

Obecnie w Kult tylko w święta kiedy znajomi zjeżdżają się z całej Polski. Tak też było w długi weekend. Przy tej okazji odświeżyłem sobie zasady.
Na oficjalnej stronie Wintera faza Draw jest opisana następująco
You must fill your hand to 7 cards at this point. If you already have 7 or more cards in your hand at this point, you may not draw any cards.
Pragne zwrócić uwage na more.Winter dopuszcza więc posiadanie więcej niż 7 na ręce mało tego w fazie Discard nie nakazuje odrzucić do 7 gdyż tam wszystkich obowiązuje zasada odrzuć 1 i tylko 1 karte.Jeśli chcesz oczywiście. Dosłowny cytat to:
CHESED or GAMICHICOTH discards a card during this step, they may draw a card to replace it. However, they only are permitted one discard per turn (just like anybody else). Also, see THE VOID
 
woytek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 03, 2007 12:07 pm

sob lis 03, 2007 12:47 pm

Witam,

Pytanko odnośnie Marcusa Abarnathego. Jest on Razydą prawda a nie Aniołem Śmierci. Jak odwracam Gunnara to czy mogę odwrócić również Marcusa, lub Jak odwracam Rebecce Sheaffer to czy działa ona na Marcusa jak wybawienie??

Pozdrawiam,
 
Awatar użytkownika
Rastif
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 25, 2007 11:59 pm

ndz lis 04, 2007 12:47 am

Marcus Abernathy ma napisane na karcie, że jest razydą, ale to raczej informacja fluffowa, a nie tag karty. Wydaje mi się zresztą, że odwracanie Wielkich Arkan może się odbywać tylko i wyłącznie za pomocą specjalnych kart do tego przeznaczonych, takich jak Mocobójstwo.
 
woytek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 03, 2007 12:07 pm

wt lis 06, 2007 5:04 pm

Mam pytanko?

Jak Ktoś gra Golabem i wystawi tereny łowieckie. Czy tereny łowieckie w czasie walki będą traktowane jako istota walcząca czy też nie? Przecież miejsca nie atakują a tereny łowieckie zamieniają się w czasie walki w wilczydła??

Jak powinna się rozgrywać w tym momencie waka?? Czy można modyfikowac WB terenów??
 
Awatar użytkownika
Rastif
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 25, 2007 11:59 pm

wt lis 06, 2007 7:52 pm

Na karcie masz napisane 'przyjmuje się, że walka zakończyła się remisem, jeśli Wilczydła ją przegrały' - czytaj, walka jest PRZEGRANA przez Wilczydła, ale tylko _traktuje_ się ją jakby była remisem (w sensie - nie odrzuca się Terenów Łowieckich). Połączenie, które proponujesz (Golab+tereny jako wieczni zwycięzcy) jest więc niemożliwe.
Jak powinna się rozgrywać w tym momencie waka?? Czy można modyfikowac WB terenów??

nie można. Masz to napisane na karcie. Sęk w tym, że Golab nie modyfikuje WB.
A tak poza tym - proponuję zarówno zasady, jak i opisy kart do Kultu wziąć na zdrowy rozum, bo system w wielu miejscach jest niestety niezbalansowany.
 
woytek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 03, 2007 12:07 pm

ndz lut 03, 2008 5:19 pm

Czy Zapomniany może stać się istotą unikatową?
 
Awatar użytkownika
Rastif
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 25, 2007 11:59 pm

ndz lut 03, 2008 5:58 pm

Nie widzę żadnych przeciwwskazań. Może stać się dowolną istotą, więc czemu by nie unikatową...
 
woytek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 03, 2007 12:07 pm

wt lut 05, 2008 5:58 pm

Zapomniany ma napisane na karcie, że może stać się dowolną istotą ale biorąc pod uwagę w tym wszystkie ograniczenia. Czy to że karta jest unikatowa oznacz to również jakieś ograniczenie dla Zapomnianego?
 
Awatar użytkownika
Rastif
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 25, 2007 11:59 pm

śr lut 06, 2008 2:08 pm

a, czekaj, chodzi o to, że nie może być dwóch takich samych kart unikatowych na Scenie?

'PIONEK. KARTA UNIKATOWA. Inakarnacja pierwszej karty Prawdziwego Taroticum - Demiurga. W momencie wystawienia tej karty oraz podczas każdej swojej fazy dobierania kart, wybierz dowolną Istotę w grze. Do twojej następnej fazy dobierania ZAPOMNIANY będzie miał wszystkie zdolności i ograniczenia tej Istoty (wliczając w to Kolory, WB, przynależność i wskźniki Stacje, ale wyłączając karty dołączone).'

Zapomniany zdobywa wszystkie zdolności i ograniczenia Istoty, ale cały czas pozostaje Zapomnianym. Gdyby Zapomniany stawał się dana Istotą sensu stricte, to po jednej fazie nie mógłby się zmienić w inną Istotę (bo traciłby swoją pierwotną zdolność). Tak więc jak najbardziej Zapomniany może się zamienić w unikatową Istotę. Natomiast na Scenie nie może być dwóch Zapomnianych, bo jest on kartą unikatową.
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

śr lut 06, 2008 3:30 pm

Zapomniany zmienia się w inną istotę ze wszystkimi konsekwencjami wynikającymi z tego faktu, niezależnie czy są pozytywne czy negatywne. Warto zaznaczyć, że gdy np Zapomniany będzie przebywał w mistycznym krzyżu należacym do Anioła Śmierci a zmienisz go w liktora, będziesz musiał go odrzucić.
 
Awatar użytkownika
Rastif
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 25, 2007 11:59 pm

śr lut 06, 2008 11:24 pm

Zastanawia mnie jak to rozwiązać - z logiki wynika, że Zapomniany cały czas ma poprzednie tagi karty i umiejętności, nie traci ich przy przemianie. Jeżeli więc zamieni się w liktora, to czy cały czas pozostaje pionkiem, czy ten tag mu znika?
 
The Kain
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: śr sty 02, 2008 2:06 pm

pt lut 08, 2008 11:18 am

Za zawsze zakładalem, że tag Pionek mu zostaje, nawet po przejęciu cech innej Istoty.
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

pt lut 08, 2008 3:23 pm

Ja zaś zakładam że Zapomniany posiada oba tagi w opisanym wyżej przypadku. Jes więc Liktorem ale również Pionkiem
 
Le_Marquis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 08, 2008 3:00 pm

sob mar 08, 2008 3:14 pm

Witam!

Mam pytanko dotyczace karty NOKTURN.
Napisane na niej jest :Wyłóż w dowolnej chwoli. Wszystkie znajdujące się w grze karty, za wyjątkiem Piast, są odwracane. Po wykorzystaniu usuń tę kartę z gry. W swojej talii możesz mieć tylko jeden NOKTURN.

Czy to oznacza ze wszystkie karty sa odwracane koszulkami do gory czy tez jesli sa odwrocone koszulka do gory mozna je odwrocic koszulka do dolu?
 
Le_Marquis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 08, 2008 3:00 pm

sob mar 08, 2008 3:18 pm

Aha zapomnialbym

Poszukuje kilkunastu kart do KULTY .
Jesli ktos chce siewyminiec lub sprzedac to bardzo chetnie.
Oto lista:
ADMIRAŁ LYLE P. CROWLEY
AGENCJA POMOCY
ANTON TEPTOW
AZAQI
BAAL RESHEF - PAN ZARAZY
DJERABA
DR MORTIMER BLANCO
DZIECIĘ
GENERAŁ HU
GENERAŁ JUAN MARTINEZ
HAUPTQUARTIER ARGENTE
HUANG LI-PAO
JELENA KALENKO
KATEDRA
MARIA FEODOROWA x2
NYWERE
OKRĘG HERRINGTONA
PIASKOWY JEŹDZIEC
PUSTKA
PROZNIA
 
Le_Marquis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 08, 2008 3:00 pm

sob mar 08, 2008 3:23 pm

Aha :D
I znowu bym zapomnial.Jesli karta nie jest odwracana przy przyciaganiu np ma dolaczony wplyw Owiniety Wokol Palca .To czy jesli znajduje sie w scenie moge przez nia przepuscic bezposrednio do Piasty wszystkie zetony z Obsady?
To chyba wszystko. Narazie oczywiscie :)

Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Rastif
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 25, 2007 11:59 pm

pn mar 10, 2008 5:17 pm

'Mam pytanko dotyczace karty NOKTURN.
Napisane na niej jest :Wyłóż w dowolnej chwoli. Wszystkie znajdujące się w grze karty, za wyjątkiem Piast, są odwracane. Po wykorzystaniu usuń tę kartę z gry. W swojej talii możesz mieć tylko jeden NOKTURN.
Czy to oznacza ze wszystkie karty sa odwracane koszulkami do gory czy tez jesli sa odwrocone koszulka do gory mozna je odwrocic koszulka do dolu?'

Odwrócenie to pojęcie z zakresu terminologii gry, jeśli nie ma dodanego, jakich kart dotyczy, to dotyczy wyłącznie tych odwróconych koszulką do dołu. Nokturn obraca więc do góry nogami wyłącznie karty będące koszulką do dołu.

'I znowu bym zapomnial.Jesli karta nie jest odwracana przy przyciaganiu np ma dolaczony wplyw Owiniety Wokol Palca .To czy jesli znajduje sie w scenie moge przez nia przepuscic bezposrednio do Piasty wszystkie zetony z Obsady? '

Wygląda na to, że tak, choć pachnie bugiem. Połączenie z Yesodem/Gamalielem sprawia, że karta robi się nieco zbyt mocna.

btw - nie pisz kilku postów pod rząd, używaj opcji 'edytuj'
 
Le_Marquis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 08, 2008 3:00 pm

pn mar 10, 2008 6:42 pm

Dzieki za szybka odpowiedz!

A oto kolejne pytanka.
Jesli w scenie Mistycznego Krzyza posiadam Bezposredni Kanal i zdubluje go Blaznem to czy moge werbowac 2 zetony ludnosci na te scene?Oraz czy jesli mam 2 Kina moge dobrac 2 karty za karzda walke? Domyslam sie ze tak ale warto spytac.

Pytanie nr 2

MOLO nr 38 Podczas swojej tury możesz odepchnąć trzy żetony ludności, aby przenieść jeden znajdujący się w grze żeton ludności (nawet żetony z Piast) na tę kartę, pod warunkiem, że MOLO NR 38 leży w danej chwili koszulką do dołu i nie ma na sobie żetonu ludności. Jesli molo jest w KRZyzu BINACH to moze posiadac 2 zetonyprawda.Czy w takim razie jesli jest na nim 1 zeton nie moge skorzystac ze zdolnosci specjalnej czy moge?

Czy zdolnosc specjalna Mola moge wykorzystac kilka razy w turze czy tylko raz?

Czy uzywajac karty 997 moge zapobiec przeniesieniu zetonu z mojego Krzyza na MOLO?


I ostatnie pytanie :D
Jak wiadomo karty po odwroceniu traca swoje wlasciwosci specjalne.
czy zatem jesli zostanie odwrocone Pogranicze to Istoty znajdujace sie na nim zostaja czy sie je odrzuca?
I tak samo LIMBO (karty spadaja czy zostaja)?

Pozdro !
Sorki za ewentualne byki
 
Awatar użytkownika
Rastif
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 151
Rejestracja: czw paź 25, 2007 11:59 pm

pn mar 10, 2008 8:17 pm

Jesli w scenie Mistycznego Krzyza posiadam Bezposredni Kanal i zdubluje go Blaznem to czy moge werbowac 2 zetony ludnosci na te scene?

Bezpośredni kanał nie jest kartą unikatową, a więc nie ma żadnych przeciwwskazań - możesz tak zrobić.
Oraz czy jesli mam 2 Kina moge dobrac 2 karty za karzda walke? Domyslam sie ze tak ale warto spytac.

Tak.
MOLO nr 38 Podczas swojej tury możesz odepchnąć trzy żetony ludności, aby przenieść jeden znajdujący się w grze żeton ludności (nawet żetony z Piast) na tę kartę, pod warunkiem, że MOLO NR 38 leży w danej chwili koszulką do dołu i nie ma na sobie żetonu ludności. Jesli molo jest w KRZyzu BINACH to moze posiadac 2 zetonyprawda.Czy w takim razie jesli jest na nim 1 zeton nie moge skorzystac ze zdolnosci specjalnej czy moge?

Nie możesz. Karta mówi wyraźnie, że nie może być _żadnego_ żetonu ludności.
Czy zdolnosc specjalna Mola moge wykorzystac kilka razy w turze czy tylko raz?

Możesz wykorzystać kilka razy.
Czy uzywajac karty 997 moge zapobiec przeniesieniu zetonu z mojego Krzyza na MOLO?

Nie możesz. Żeton nie jest przesuwany ani do puli ludności, ani na zewnątrz Mistycznego Krzyża, ale do zupełnie innego Mistycznego Krzyża.
Jak wiadomo karty po odwroceniu traca swoje wlasciwosci specjalne.
czy zatem jesli zostanie odwrocone Pogranicze to Istoty znajdujace sie na nim zostaja czy sie je odrzuca?
I tak samo LIMBO (karty spadaja czy zostaja)?

A gdzie masz napisane, że tracą właściwości specjalne? Po prostu nie możesz z nich korzystać, ale nic nie tracą. Karty zostają.
 
woytek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 03, 2007 12:07 pm

Re: Kult - FAQ

wt sty 05, 2010 11:35 am

Witam,

Pytania:

1. Czy Buźka Mancusi będąc na scenie może atakować odwrócone istoty z obsady i sceny?
2. Czy Sanatorium i Ziemię Niczyją Yesod może wykładać na dowolnych stacjach,
3. Czy w oku cyklonu można wyłożyć w dowolnym momencie gry?
4. Czy Mesjasza, Gunnara, Jasona, Rebecca itp. istoty można odwracać w dowolnym momencie gry by skorzystać z ich specjalnej zdolności?

Z góy dzięki za odpowiedź,

P.S. Szukam osoób z wielkopolski do gry. Obecnie grywamy w 3, 4 osoby,
 
Le_Marquis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 08, 2008 3:00 pm

Re: Kult - FAQ

wt sty 05, 2010 2:29 pm

1. Czy Buźka Mancusi będąc na scenie może atakować odwrócone istoty z obsady i sceny?
Nie dopuki nieuzyjesz karty ktora pozwala Mu to zrobic (U mnie dziala swietnie z Adnanem K).Mozesz tez uzywac Chrztu i kilku innych wplywow.

2. Czy Sanatorium i Ziemię Niczyją Yesod może wykładać na dowolnych stacjach,
Nie .Tekst na karcie mowi ze mozesz zagrac je tylko na stacje obsady.Ale zawsze mozesz przeniesc je na scene za pomoca Przeniesienia:)

3. Czy w oku cyklonu można wyłożyć w dowolnym momencie gry?
Tak .Z tym ze nalezy pamietac ze aktywny gracz pierwszy wykonuje dzialania w dowolnym momecie.Pozwala to uniknac sytuacji kto pierwszy ten lepszy

4. Czy Mesjasza, Gunnara, Jasona, Rebecca itp. istoty można odwracać w dowolnym momencie gry by skorzystać z ich specjalnej zdolności?
Mesjasz tak
Gunnar tylko w twojej turze
JAson tak
Rebecca tylko w twojej turze


Pozdrawiam.
 
woytek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 03, 2007 12:07 pm

Re: Kult - FAQ

śr sty 06, 2010 3:46 pm

Co się dzieje gdy Marcus Abernathy dostanie Kler? Kart o jakiej przynależności może on używać? Niebieskich, Neutralnych, czy sobie wybiera?
 
Le_Marquis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 08, 2008 3:00 pm

Re: Kult - FAQ

śr sty 06, 2010 4:29 pm

Moze wybrac.Ale tylko niebieska przynaleznosc :).Wydaje Mi sie ze traktuje sie go jako Aniola Smierci.
Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

Re: Kult - FAQ

wt sty 12, 2010 12:03 pm

Le_Marquis pisze:
Moze wybrac.Ale tylko niebieska przynaleznosc :).Wydaje Mi sie ze traktuje sie go jako Aniola Smierci.
Pozdrawiam.


Przez Kler Marcus traci swoja podstawową zdolność, tak więc nie może używać ani niebieskich ani czerwonych kart, tylko neutralne.
 
Le_Marquis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 08, 2008 3:00 pm

Re: Kult - FAQ

wt sty 12, 2010 12:32 pm

WItam.

Mozliwe ze masz racje .Jak dla mnie to jest On Aniolem Smierci pomimo tego ze opisany jest jako Razyda(informacja fluffowa).

Pozdrawiam.
 
woytek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob lis 03, 2007 12:07 pm

Re: Kult - FAQ

wt sty 12, 2010 2:17 pm

Wracam do tematu Ziemi Niczyjej i wykładanie jej na scenie przez np Yesod lub Gamaliel dzięki ich ZS. Na gildii nie jaki mikie w dziale KULT - Talie oraz dziale Wielkie Arkana (patrz Yesod) pisze iż można tę kartę wyłożyć na scenie. Czy ktoś jeszcze może sie wypowiedzieć na ten temat? Myli mnie zwrot na karcie ZN "Dołącz do stacji obsady" ta sama sytuacja z Sanatorium - "Zajmij stację swojej obsady"
 
Le_Marquis
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: sob mar 08, 2008 3:00 pm

Kult - FAQ

wt sty 12, 2010 3:59 pm

WItam.

Wlasnie po to jest ten teks aby uniknac wystawiania bezposrednio tych kart na scenie przez uzycie ZS Yesoda i Gamaliela (potem mozesz je przemiescic np Przeniesieniem ) .

A przy okazji JA mam pytanko.

Prawie wszystkie WA posiadaja regiony ktore moga wystawic na dowolnej stacji dowolnego mistycznego krzyza.Czy jesli Gamaliel wystawi Ktonor np na stacji Binah to Ktonor spada odrazu z gry?Zostaje w grze ?CZy jak?Chodzi mi o to ze Archonci nie moga uzywac kart niebieskich w swoich krzyzach i vice versa.

Pozdrawiam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości