Zrodzony z fantastyki

sebmasta
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

Tournament pack a boostery + parę pytań.

ndz lut 03, 2008 9:43 am

Witam. Jeśli źle robię zakładając nowy temat to przepraszam, ale nie znalazłem odpowiedniego...
Tak więc mam parę pytań.
1. Czy tournament pack jest robiony na tej samej zasadzie co booster? Same losowe karty?
2. Kolega proponuje mi w miarę dobrą talię na poczatek do odsprzedania za 20 zl, a potem moglbym ja ulepszac boosterami, czy to dobry pomysl? Czy moze kupic oprocz tej talii tournament packa? (mam nadzieje ze z pierwszego pytania dowiem sie na jakiej zasadzie jest on budowany).
Bo tali tematycznych nikt nie poleca, skoro mam miec juz jakas ulozoną przez gracza.
Tak więc liczę na pomoc i z góry dziękuję :)

Awatar użytkownika
Cyrkiel001
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz lut 03, 2008 11:07 am

Dlaczego niby nikt nie poleca talli tematycznych,niektóre wymagają tylko niewielkich zmian i są dość mocne.Dobra talia za 20zl chyba cię wkręca :razz:

Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz lut 03, 2008 11:13 am

sebmasta pisze:
1. Czy tournament pack jest robiony na tej samej zasadzie co booster? Same losowe karty?

Tak +30 landów, po 6 z każdego koloru.

sebmasta pisze:
2. Kolega proponuje mi w miarę dobrą talię na poczatek do odsprzedania za 20 zl, a potem moglbym ja ulepszac boosterami, czy to dobry pomysl? Czy moze kupic oprocz tej talii tournament packa? (mam nadzieje ze z pierwszego pytania dowiem sie na jakiej zasadzie jest on budowany).

Doradzałbym raczej kupowanie singli, w boosterach i tournament packach jest zbyt duza losowość kart, i ryzyko trafienia tego co akurat jest ci nieprzydatne.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Alkioneus
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn lut 04, 2008 12:30 am

Cyrkiel001 pisze:
Dlaczego niby nikt nie poleca talli tematycznych,niektóre wymagają tylko niewielkich zmian i są dość mocne.Dobra talia za 20zl chyba cię wkręca :razz:

a) Mocne nie są
b) Wymagają 95% zmian
c) Za 20 PLN da się złożyć solidną talię startową, która
* lepiej nauczy zasad
* będzie spójniejsza
* będzie łatwiejsza do modyfikacji

siano - gamestation.pl

czw lut 07, 2008 10:51 am

Talia podstawowa uczy praktycznie zadas. Talie te są na podobnym poziomie trudności. Zdażało się iż w takich taliach były dobre karty jak lighting helix , putrefy.
Z boosterami masz taki problem, iż trafiasz karty które mogą nie spasować do talii :/

Polecam złożenie samemu talii. Są sklepy internetowe sprzedajace karty na sztuki. Tak masz pewnośc jakie karty dosteniesz.

Ja polecam Gamestation.pl ( Bardzo dużo opcji )

Awatar użytkownika
Byndeks
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt lut 08, 2008 5:59 pm

Wiem, że to nie na temat, ale ta gra jest na jaki przedział wiekowy?

Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt lut 08, 2008 6:01 pm

Informacja na pudełku głosi: "13 i więcej".

Awatar użytkownika
Byndeks
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt lut 08, 2008 6:05 pm

dzięx może będę w to grać:).

Awatar użytkownika
Tomeg
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt lut 08, 2008 7:13 pm

Erykz pisze:
Doradzałbym raczej kupowanie singli, w boosterach i tournament packach jest zbyt duza losowość kart, i ryzyko trafienia tego co akurat jest ci nieprzydatne.

Zgodzę się w 100%. Dostaniesz karty bubel i co wtedy? Na siłę będziesz je pchał do talii? Chyba, że masz się z kim powymieniać, ale i tak nie wiadomo, czy się komuś przyda.

siano - gamestation.pl

siano

pt lut 08, 2008 9:28 pm

Erykz pisze:
Informacja na pudełku głosi: "13 i więcej".

hehe masz racje
Ale ogolnie nie ma jakiegos przedziału wiekowego. Czym wczesniej zaczynasz grac tym wiekszy poziom umiejetnosci bedziesz prezentował z kilka lat.

Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt lut 08, 2008 9:33 pm

Moim zdaniem do gry w magic (dającej jakiekolwiek korzysci) trzeba dojrzeć. Oczywiście wczesne poczatki moga pomoc w rozwoju logicznego myslenia, ale IMO wczesniej niz w 10 roku zycia, za magic nie warto sie zabierac.

Awatar użytkownika
Tomeg
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob lut 09, 2008 9:35 am

Erykz mój brat ma 8 lat i ze mną czasem gra. Szkoda tylko, że czasem.

Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob lut 09, 2008 11:26 am

Odpowiedz mi na pytanie jaki jest poziom waszej gry. Zdziwe sie jezeli powiesz ze rozgrywasz z nim fascynujace pojedynki.

Awatar użytkownika
Tomeg
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob lut 09, 2008 2:59 pm

Gra się średnio, zazwyczaj ja wygrywam. Lepiej mi się gra ze starszymi.

Awatar użytkownika
Cyrkiel001
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob lut 09, 2008 10:41 pm

Jak się ma młodszego brata to w ogóle fajnie,że będzie można z nim zagrać.
Ale 10 lub 8 latek choćby nie wiem jak się starał nie ma aż takiej wyobraźni,aby taka gra sprawiła mu tyle przyjemności co komuś starszemu.(Upodobania w tym wieku zmieniają się). No i jeszcze trudniej jest pojąć takiemu zasady nie mówiąc już o logicznym myśleniu (oczywiście nikogo nie chcę urazić).

Awatar użytkownika
Lander
Użytkownik
Użytkownik

ndz lut 10, 2008 3:49 pm

Pokrótce, zacząłem grać mając 14 lat. Szczęśliwie miałem dwójkę braci (12lat i 16lat) więc oponentów mi nie brakowało. Nie mogę powiedzieć byśmy prowadzili epickie pojedynki trwające godzinami zwłaszcza, że młodszy brat ni w ząb nie mówił po angielsku. W dwa miesiące nauczył się rozumieć keywordy i rozpoznawać jakieś 300 kart po obrazku. Uwierzcie mi, że wymiatał wtedy na prostych mono zielonych lub zielono/czarnych deckach. Sam je sobie składał co warte zauważenia. Pomimo takich doświadczeń myślę, że przy dzisiejszym stopniu skomplikowania gry nie poradziłby sobie z tym. Zaczynaliśmy w czasach bloku Urzy gdzie nie mówiło się o stack'u, pierwszeństwach i o wielu innych sprawach (najbardziej skomplikowaną umiejętnością był banding i cumulative upkeek.) Gdybym dziś miał zaczynać poczekałbym aż skończę 16 lat :wink:

A co do tego od czego ten temat się zaczął... Może jestem w mniejszości ale jak na początek to w zależności od tego jakimi funduszami prosperujesz i jaką już posiadasz wiedzę o grze sam musisz wybrać czy wierzysz kumplowi, że Cię nie orżnie, czy też sięgniesz po pre-constructa. Ile osób zapytasz tyle różnych odpowiedzi usłyszysz. Ja polecam decki Wizarda- wprowadzają początkujących w combosy używane w danej edycji pozwalają na szybkie modyfikacje w zależności od potrzeby(to znaczy z kim grasz). Oczywiście jeśli jesteś już obeznany z zasadami i uważasz, że sam najlepiej Sobie poradzisz- powodzenia. :razz: Składaj talię online lub bierz tą od ziomka.

IMHO oczywiście

Awatar użytkownika
gothreck69
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz lut 10, 2008 6:19 pm

sebmasta...może powiem Tobie tak: grać w mtg zacząłem kilka miesięcy temu. pierwsza gra wygladal mnie wiecej tak, ze dwoch moich kumpli gralo, ja siedzialem. kiedy wkrecili mnie, zebym zagral, dali mi wylosowac talie. wylosowalem mono white. i od tej pory sie zaczelo. zaczalem kupowac boostery, tournament packi, talie tematyczne i Bog jeden wie co jeszcze. na te wszystkie karty wydalem okolo 1000 zlotych, jesli nie wiecej i wiesz co z tego mam: przejrzyj moje posty w kategorii poczatkujacy i klinika talii. powiem Ci tak: mam dwa decki, ktore wymagaja dodania jeszcze z dwostu zlotych. jakis czas temu zaczalem kupowac single w sklepach internetowych. nie chce robic reklamy i jesli naruszam tym jakis regulamin, prosze o zwrocenie mi uwagi o poprawienie posta, ale rozejrzyj sie na necie za takimi sklepami jak mtg-net.pl. gamestation.pl. goblin farm. kup od kolesia to talie. daj ja na to forum a forumowicze na pewno Ci pomoga. Mnie pomogli. jesli bedziesz mial jakis wstepny obraz potrzebnych ci kart, zacznij kupowac single w sklepach internetowych. uwierz mi, ze tak bedzie o wiele lepiej. tak jak pisalem wczesniej, wydalem od gromu pieniedzy na karty i jedyne co z tego mam, to dwie talie wymagajace solidnej poprawy i ponad 1500 kart w segregatorze, ktore czekaja, kiedy ktos sie znajdzie, zeby sie powymieniac, pozamieniac, powykupowac itp itd. Takze mowie Ci, jak ja bym to zrobil. Pozdro i zycze szczescia na nowej drodze zycia, ktora obierasz :D :P

Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz lut 10, 2008 8:13 pm

gothreck69 pisze:
gamestation.pl. goblin farm

Gamestation znane na forum dzieki dobraj reklamie Siana :razz:, a na farme nawet nie zagladaj, ceny sa zawyzone nawet o 2 razy.

Jenym słowem lepiej jest poprzegladac wzory pro deck'ów, coś zmodyfikować i powolutku z singli kompletować talie marzeń. Walnij se jakiegoś theme'a, kilka boosterów, masz wtedy karty do kolekcji, dla czystej przyjemnosci.

Awatar użytkownika
dareush
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz lut 10, 2008 9:15 pm

co do talii tematycznych, to zalezy. ja kilka lat temu zaczynalem od 'rebels call' z dodatku 'maski merkadii' i musze powiedziec, ze byla super. potem zdarzylo mi sie tez kupic borosa i tez nie byl taki tragiczny, ale zgadzam sie z glosami, ze taka talie trzeba mocno oszlifowac. sprobuj na poczatek znalesc jakas tania talie (lub droga i znajdz tansze odpowiedniki) i ja zbuduj ze singli.