Zrodzony z fantastyki

 
Nostaven
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: wt lip 26, 2005 7:49 pm

Gra mrocznym elfem?

wt mar 25, 2003 10:44 am

Właśnie - jak grać, jaką biografię napisać dla takiegoż elfiego wygnańca? I jaki byłby jego stosunek do reszty świata, no i reszty świata (szczególnie elfów) do niego?
 
Quewen Veladorn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: pt sty 03, 2003 12:26 am

Re: Gra mrocznym elfem?

wt mar 25, 2003 4:08 pm

<!--QuoteBegin-Nostaven+-->
Nostaven pisze:
<!--QuoteEBegin-->W³a¶nie - jak graæ, jak± biografiê napisaæ dla takiego¿ elfiego wygnañca? I jaki by³by jego stosunek do reszty ¶wiata, no i reszty ¶wiata (szczególnie elfów) do niego?
<br /> :!: Drow & przyjaciele <br /> :!: Jak odgrywaæ drowa ??? <br /> <br />To powinno pomóc.... <br /> <br />EDIT: <br /> <br />Ups... sorki nie zauwa¿y³em, ze to dzia³ DL :oops:
 
Awatar użytkownika
Uzariel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 439
Rejestracja: śr maja 12, 2004 12:55 pm

wt mar 25, 2003 4:13 pm

Quewn tam jest napisane jak grac drowem a w dragonlancie dark elfy to nie drowy, sa to normalne elfy tylko ze zle. <br />Pozdro
 
Darklord
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 9630
Rejestracja: sob lis 15, 2003 2:03 pm

Re: Gra mrocznym elfem?

wt mar 25, 2003 4:14 pm

<!--QuoteBegin-Quewen Veladorn+-->
Quewen Veladorn pisze:
<!--QuoteEBegin-->[...] <br />To powinno pomóc....
<br />Ale nie pomo¿e, bo mroczne elfy z Krynnu, to nie drowy i nie maj± z drowami nic wspólnego :!: <br /> <br />Mroczne elfy na Krynnie to Qualinesti lub Silavanesti wygani z kraju za prawdziwe lub zmy¶lone przewinienia wzglêdem rodu elfiego.
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

wt mar 25, 2003 4:58 pm

<!--QuoteBegin-Uzariel+-->
Uzariel pisze:
<!--QuoteEBegin-->Quewn tam jest napisane jak grac drowem a w dragonlancie dark elfy to nie drowy, sa to normalne elfy tylko ze zle. <br />Pozdro
<br />Nie złe, lecz wygnane. Niekonieczne są one złe. <br /> <br />Ciężko jest to stwierdzić, bo wszystko zależy od histori i charakteru postaci. Nie da się tego uogólnić. Można grać elfem pragnącym przebaczenia i powrotu do dom. Można też grać mścicielem wygnanym niesprawiedliwie. Męczennik pragnący odpokutować za winy wyrządzone elfom. Elf degenerat... Można wymieniać w nieskończoność.
 
Nostaven
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: wt lip 26, 2005 7:49 pm

wt mar 25, 2003 6:32 pm

Dobrze, sprecyzuję: moja postac została niesłusznie wygnana z Qualinesti. Heh, popadła w alkoholizm, załamała się i nie wierzy, że jeszcze cokolwiek może jej się w życiu ułożyć. Problem mam jeden: mianowicie historię wymyślałam szczerze mówiąc naprędce i nie miałam pomysłów na powód mojego wygnania (no a na mrocznego elfa już się uparłam). Myślałam o czymś związanym z przypadkowym spotkaniem się z jakimś rodzajem magii nietolerowanym przez elfy. Ma ktoś pomysł, co mam z tym zrobić?
 
Awatar użytkownika
arcmage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 417
Rejestracja: pn maja 30, 2005 2:14 pm

śr mar 26, 2003 10:36 am

Sądzę, że sporo zależy od momentu, w którym żyje postać...wystarczy poczytać sobie 'Smoki Letniego Płomienia' i pomyśleć, za co wygnani zostali Porthios i Alhana :-/ <br />Chyba jednak najbardziej znana sytuacja <niby tylko raz opisana na przykładzie - Dalamar, ale teoretycznie ileśtam razy napomknięta> tyczy się zajmowania się przez delikwenta magią inną, niż biała. Elfy są stworzeniami Paladine'a i jako takie niby powinny być dobre - no, ale...zawsze zdarzają się niepokorni bądź też ciekawi...co z dobrem/złem niewiele ma wspólnego. Jednak Dragonlance'owe elfy są, jakby na to nie patrzeć, bardzo praworządne - zwłaszcza Silvanestyjczycy. System kastowy itede...co pociąga za sobą ostre traktowanie wyłamujących się. <br />Zresztą, polecam Dalamar the Dark, jeżeli kto ma dostęp... <br />Nie chcę spoilować, ale na podstawie tej książki najlepiej widać, jak wygląda elfie społeczeństwo w Dragonlance. Mam momentami dziwne skojarzenia z kulturą Indii...
 
Nikolaj
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 97
Rejestracja: pt mar 16, 2007 1:50 pm

pt lut 01, 2008 2:03 pm

A czy elf, który otrzymał w czasie Próby Czerwoną Szatę też jest uznawany za mrocznego?
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

pt lut 01, 2008 2:58 pm

Po pierwsze to nie mroczne elfy, tylko czarne, choć i z takimi określeniami się spotykałem.
Nikolaj pisze:
A czy elf, który otrzymał w czasie Próby Czerwoną Szatę też jest uznawany za mrocznego?

Właśnie. Elf, który otrzyma podczas Prób Wielkiej Magii, inną szatę niż biała, zostaje uznany za wygnańca. Bo jak napisał kolega wyżej, elfy są stworzeniami dobra, stworzone przez Paladine'a. I naturalnym kolorem szat elfich czarodziei jest biały.
Cóż odnośnie historii... Każda musi być inna, oryginalna, jedyna i niepowtarzalna. Inaczej postać traci cały urok odgrywania.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pt lut 01, 2008 3:10 pm

Corrick ma rację, podręcznik bardzo jasno stwierdza, że każdy elf, który wybierze drogę zła i neutralności automatycznie staje się wyrzutkiem ze swojej społeczności, czyli de facto czarnym elfem. Mimo to można uznać, że tak wśród Qualinesti jak i Silvanesti żyli nieliczni Czarodzieje Czerwonych Szat. Potwierdza to choćby fakt używania do obrony Silvanostu w czasie Wojny Lancy magii iluzji (domena Lunitari), a także stwierdzenie Dalamara (w jednej z powieści), że w tak wielkim królestwie jak Silvanesti na pewno znajdzie się ktoś stosujący czerwoną magię. Poza tym obie stolice elfów były skarbnicami magicznej wiedzy gdzie przechowywano zaklęcia i sekrety magiczne wszystkich szkół. Musiał się tym opiekować ktoś kto się na tych szkołach magii po prostu znał. Dobrym przykładem takiego Czerwonego Maga jest nadworny czarodziej i przyjaciel Mówcy Słońca Solostrarana Miral, który odpowiadał między innymi za naukę Laurany czy Gilthanasa.
 
Awatar użytkownika
Sortiarius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 258
Rejestracja: sob lip 01, 2006 12:31 pm

pn lut 11, 2008 3:59 pm

Jak powiedział arcmage, bardzo zależy od czasów, w jakich grasz. Bardzo ciekawym momentem w historii Krynnu jest koniec Wojny Dusz. Elfy zostały pozbawione swoich krain, które teraz znajdują się pod okupacją ludzi, goblinów (Qualinesti) i minotaurów (Silvanesti). Dla potencjalnych czarnych elfów oznacza to znaczne ułatwienie, bo mogą łatwo uciec wraz z pobratymcami do jakiegoś ludzkiego miasta, nie będąc oficjalnie wygnanym.

stosunek [..] reszty świata (szczególnie elfów) do niego?

W przypadku "reszty świata" to raczej nie robi żadnej różnicy czy mają do czynienia ze zwykłym elfem czy czarnym. Większość ludzi nie jest też w stanie zrozumieć co jest takiego strasznego w wygnaniu, bo są przecież gorsze kary, chociażby więzienie czy śmierć. Z kolei elfy będą za wszelką cenę go unikać. Należy pamiętać, że jeśli którykolwiek elf wymówi imię wygnanego elfa, albo, co gorsza, odezwie się do niego, choćby słowem, automatycznie zostaje wygnany.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości