Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Uszaty
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: czw paź 06, 2005 7:46 pm

Służba a wyposażenie

ndz lut 10, 2008 3:38 pm

Po dłuuuższej przerwie postanowiłem poprowadzić graczom jedną luźną przygodę, może wyjdzie z tego więcej jeśli będą chętni. No ale do rzeczy.

Ekipa złożona z bushi z przeróżnych klanów będzie wędrować z dosyć ważnym członkiem rodziny cesarskiej. Gracze są oczywiście tymi bushi, którzy "mają plecy" i dzięki temu robotę w tak szanowanym towarzystwie. Problem pojawia się przy wyposażeniu. Jak wiemy ciężki pancerz czy szereg broni są przeznaczone głównie do działań wojennych. Właśnie w czasie służby samuraje noszą lekki pancerz. Problem pojawił się gdy jeden z graczy zrobił sobie Kraba. Ciężki pancerz to dla niego bułka z masłem, dobre Tetsubo nie jest złe. I powstał pewien konflikt, gdyż nie wiem czy mogę mu pozwolić na noszenie tego żelastwa. W końcu samuraj chodzący w zbroi po okolicy to bandyta. Gracz uważa, że przeciętny Krab nie będzie się tym przejmował, jednak krzywe spojrzenia mogą padać na wysoko postawioną osobę, którą ten miałby ochraniać. Podręczniki nie odnoszą się do tego problemu.

Jak sądzicie, jaki rodzaj służby daje wytłumaczenie do noszenia danego typu uzbrojenia i czy dla poszczególnych klanów można wprowadzać wyjątki?
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

ndz lut 10, 2008 4:35 pm

Niech jego służbą będzie ochrona oficjela. Jako yojimbo nie ma problemów, ze jest w pancerzu. Ba, wręcz tego sie od niego oczekuje.
Zresztą też tak mam w kampanii, tzn. mam w drużnie Kraba, a ekipa kreci się wokół Moshi Wakizy, która podróżuje, ma przygody, walczy, ale i czasem robi za dyplomatkę. W ogóle nie przyszło mi do głowy robić mu problemów z tytułu biegania w pancerzu, inna sprawa, że gdy drużyna jest na zamku, to on sam zakłada, że zdejmuje pancerz. Ale jakby uparł się, żeby biegac w zbroi powiedziałbym, że nie ma sprawy, po prostu ludzie biorą go wtedy za ochroniarza Wakizy.
 
kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt sie 09, 2005 11:43 pm

0815

ndz lut 10, 2008 8:33 pm

Konbanwa.

Można ten problem też inaczej widzieć. Oficjalna osoba z rodziny cesarskiej nie ma przecież żadnej podstawy do obaw. Jak drużyna znajduje się w bardziej ucywilizowanych kątkach Rokuganu to moim zdaniem noszenie zbroi jest nie do usprawiedliwienia. Coś innego to jakieś dzikie zakątki lub czasy wojny. U Kraba to może nic nie szkodzi ale taki Lew lub Skorpion...... noszenie zbroi może pokazywać, że klan lub pan ziemi nie jest w stanie gwarantować bezpieczeństwa posła. Hahahaha i już może masz mini WKU. Droga pośrednia to noszenie lekkiej zbroi pod szerokim kimonem. Ale może to też być mała sugestia dla klanu, że cesarz z nich nie jest zadowolony. Nie sądzę, że z powodu noszenia zbroi w eskorcie by były jakieś duże konsekwencje. Sprawa zależy też od rodzaju misji i stosunku emisariusza do klanu, przez który przejeżdża. Ale niejeden dyplomata może zrobić z igły widły.

Oyasumi
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

ndz lut 10, 2008 8:42 pm

Czy ja wiem?

Jeśli się zastanowić, to jest to kwestia punktu widzenia. Nawet daimyo Zurawi na jego własnych ziemiach towarzyszy kilku zakutych w stal, skórę i lakę ochroniarzy. Pewnie wokół Akodo Toturiego i Bayushi Shoju też siedzi paru zakutych w stal (lakę i skórę) yojimbo.
Skoro sam gospodarz/pan klanu na własnych ziemiach nie widzi nic zdrożnego w towarzystwie ochrony, to pewnie i gość powinien być traktowany tak samo :)
 
Craven

pn lut 11, 2008 5:44 pm

IMO w przypadku Kraba nie ma najmniejszego problemu. Każdy spojrzy na niego pokręci głową i pomyśli "eh te Kraby". Inaczej będzie rzeczywiście jeśli Lew przyjdzie na ziemie Żurawia i zacznie paradować w zbroi - wtedy goszczący go daimyo (a zatem i jego podwładni) mogą czuć się urażeni.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości