Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Lander
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: pt lip 16, 2004 6:29 pm

[CAS]Troche boros soldier deck

ndz lut 10, 2008 7:56 pm

Miałem taki dość działający kithkin/burn z Ajanim ale, że niziołków za arty nie lubię- odgrzebałem moje soldierki. Nie mam tego na kim przetestować więc póki co proszę o pomoc. Po backslash'u podam alternatywę

LANDS:
[mtg=Battlefield_Forge]Battlefield Forge[/mtg] x1 (zobaczę jak będę wychodził z życiem i najwyżej dodam więcej albo wywalę w ogóle)
[mtg=Boros_Garrison]Boros Garrison[/mtg] x4
[mtg=Plains]Plains[/mtg] x8
[mtg=Mountain]Mountain[/mtg] x7

CREATURES:
[mtg=Boros_Recruit]Boros Recruit[/mtg] x3
[mtg=Revered_Dead]Revered Dead[/mtg] x2
[mtg=Boros_Swiftblade]Boros Swiftblade[/mtg] x2
[mtg=Thundersong_Trumpeter]Thundersong Trumpeter[/mtg] x2 /[mtg=Icatian_Javelineers]Icatian Javelineers[/mtg] x2
[mtg=Nightguard_Patrol]Nightguard Patrol[/mtg] x2
[mtg=Field_Marshal]Field Marshal[/mtg] x1
[mtg=Benalish_Commander]Benalish Commander[/mtg] x3
[mtg=Foriysian_Interceptor]Foriysian Interceptor[/mtg] x2 /[mtg=Aether_Membrane]Aether Membrane[/mtg] x2
[mtg=Flame-Kin_Zealot]Flame-Kin Zealot[/mtg] x2
[mtg=Sunhome_Enforcer]Sunhome Enforcer[/mtg] x3
[mtg=Stormfront_Riders]Stormfront Riders[/mtg] x2
[mtg=Agrus_Kos,_Wojek_Veteran]Agrus Kos, Wojek Veteran[/mtg] x2
[mtg=Weathered_Bodyguards]Weathered Bodyguards[/mtg] x1
[mtg=Ajani_Goldmane]Ajani Goldmane[/mtg] x1

OTHER SPELS:
[mtg=Shock]Shock[/mtg] x4
[mtg=Lightning_Helix]Lightning Helix[/mtg] x2
[mtg=Glorious_Anthem]Glorious Anthem[/mtg] x3
[mtg=Rally_the_Righteous]Rally the Righteous[/mtg] x2
[mtg=Master_Warcraft]Master Warcraft[/mtg] x1
[mtg=Relentless_Assault]Relentless Assault[/mtg] x1
[mtg=Door_of_Destinies]Door of Destinies[/mtg] x1

RAZEM:62

Nie wiem czy nie dorzucić jeszcze coś życiodajnego ( [mtg=Spirit_Link]Spirit Link[/mtg] lub [mtg=Angel\%27s_Feather]Angel's Feather[/mtg] ) i wymienić [mtg=Weathered_Bodyguards]Weathered Bodyguards[/mtg] na [mtg=Darien,_King_of_Kjeldor]Darien, King of Kjeldor[/mtg].

Jest też opcja żeby wyrzucić tylko [mtg=Thundersong_Trumpeter]Thundersong Trumpeter[/mtg] (w tej talii i tak słabo widzę ich zastosowanie) a wbić [mtg=Holy_Day]Holy Day[/mtg], [mtg=High_Ground]High Ground[/mtg] i jeszcze jednego [mtg=Weathered_Bodyguards]Weathered Bodyguards[/mtg].

Pomysł na talię jak zapewne nie muszę pisać to dość szybki atak a potem boost creatur'ek i ponowne ataki dopalone minimalną ilością direct'ów. Obrona ma być drugorzędna. Czego szukam?

Czegoś co będzie mi obniżało koszt Soldierów o :2: .
Soldierów za :w: :2: / :r: :2: z jak największym toughnes (mogą też być changelingi)
i ogólnych uwag oczywiście :)
 
Awatar użytkownika
Lamsen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: śr sie 29, 2007 12:38 am

pn lut 11, 2008 4:36 am

pamietaj, ze aggro nie dodaje sobie zycia, moze poza helixami. mozesz dodac [mtg=brute_force]brute force[/mtg] albo np [mtg=enrage]enrage[/mtg]
 
Awatar użytkownika
Lander
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: pt lip 16, 2004 6:29 pm

wt lut 12, 2008 4:29 pm

Lamsen pisze:
pamietaj, ze aggro nie dodaje sobie zycia(...)

Dlaczego? Zakładając, że wsadze zamiast bodyguardów [mtg=Darien,_King_of_Kjeldor]Darien, King of Kjeldor[/mtg] to im więcej obrażeń przyjmę tym lepiej dla mnie. Poza tym soldier'y na lifelinku jak [mtg=Sunhome_Enforcer]Sunhome Enforcer[/mtg] nieźle mnie pompują. To niekoniecznie jest deck na maksymalne obrażenia w 2-3 pierwszych turach. Pełne możliwości osiąga w 5-6 turze. Miałem z resztą okazję przetestować i wiem, że pojawia się problem z maną a z land-destructorem nie ma szans stąd ponawiam pytanie o coś obniżającego koszt Soldierów (jest ten Kithkin soldier co obniża o :1: ale może ktoś cos jeszcze kojarzy).

THX mimo wszystko.
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

wt lut 12, 2008 4:38 pm

Lander pisze:
Lamsen pisze:
pamietaj, ze aggro nie dodaje sobie zycia(...)

Dlaczego? Zak³adaj±c, ¿e wsadze zamiast bodyguardów [mtg=Darien,_King_of_Kjeldor]Darien, King of Kjeldor[/mtg] to im wiêcej obra¿eñ przyjmê tym lepiej dla mnie.

Bo Darien kosztuje 6 mana. Powinieneś już dawno zadać przeciwnikowi 20-24 obrażeń zanim go wystawisz.
 
Awatar użytkownika
Lamsen
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 37
Rejestracja: śr sie 29, 2007 12:38 am

wt lut 12, 2008 10:40 pm

Dlaczego? Poniewaz Boros powinien konczyc w 3-5 turze max i nie obchodzi go czy bedzie mial pod koniec 20 czy 5 zycia.
 
Awatar użytkownika
dareush
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 204
Rejestracja: pn sty 30, 2006 12:40 pm

śr lut 13, 2008 2:25 pm

1) lądy. zaczal bym od tego, ze [mtg=Boros_Garrison]Boros Garrison[/mtg] moze cie tylko spowolnic.

2) Lamsen ma częściową rację, bo boros, to nie jest talia na rozstawianie sie. z drugiej, garaja w tej talii [mtg=lightning_helix]lightning helix[/mtg], [mtg=sunhome_enforcer]sunhome enforcer[/mtg] i [mtg=brion_stoutarm]brion stoutarm[/mtg], wiec nie mozna powiedziec, ze zycia sie nie dodaje.

3) argus kos ssie. mam ich i z talii wywalilem po 3 grze i juz nimi nie gralem. sa wolne i nieefektywne.

4) defendery absolutnie odpadaja. tutaj kazda karta musi generowac konkretne zniszczenia u przeciwnika. caly czas musi byc jazda. jak sie zaczniesz rozstawiac, to wpadnie teferi i ci zrobi jesien sredniowiecza (sam zgadnij z czego)
 
Riddick87
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: wt lut 19, 2008 10:40 am

pt lut 29, 2008 12:27 pm

koszty moze ci obnizyc jeszcze [mtg=daru_warchief]daru warchief[/mtg]
 
Awatar użytkownika
dareush
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 204
Rejestracja: pn sty 30, 2006 12:40 pm

sob mar 01, 2008 9:17 am

[mtg=daru_warchief]daru warchief[/mtg] - absolutny flufer. za 4 masz calcidermy ktore wygereruja o wiele wieksze straty u przeciwnika

[mtg=Stormfront_Riders]Stormfront Riders[/mtg] - jakby zbyt kosztowne

[mtg=Revered_Dead]Revered Dead[/mtg] - my nie chciec stac na straz. my chciec zabijac wrog. my lepiej wyslac [mtg=Goblin_Legionnaire]Goblin Legionnaire[/mtg].
 
Bloody Sabbath
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: wt wrz 11, 2007 2:31 pm

śr mar 05, 2008 9:01 pm

pomysl o [mtg=Preeminent_Captain]Preeminent Captain[/mtg] chyba ze wstret do kithkinow jest zbyt silny ;)
Veteran`s Armaments tez potrafi niezle namieszac

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości