Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Finrod Aldaron
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 54
Rejestracja: sob lip 07, 2007 9:30 pm

Kręta Woda, Moczary Chelimber i Młot Vorbyksa

pt sty 18, 2008 7:58 pm

Szukam jak najwięcej informacji na temat rzeki Kręta Woda, Moczarów Chelimber i artefaktu Młot Vorbyksa, broni, którą władał pierwszy król Tharu. Planuję bowiem przygodę, która będzie się toczyła podczas drogi w górę rzeki do moczarów, a w dużo późniejszym etapie gracze zaczną poszukiwać owego młotu. Między innymi pragnę się dowiedzieć czegoś o Zamku Mroczny Owoc. Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

sob sty 19, 2008 12:24 pm

O wszystkim czego szukasz zbyt wielu informacji nie ma... jednakże spróbuję pomóc. Na pierwszy ogień pójdzie młot Vorbyksa (i na razie skupię się tylko na nim, bo na więcej nie pozwala mi zbliżająca się sesja).

Vorbyks był ogrem, którego wioska została niegdyś zniszczona - on jeden przeżył wielką masakrę i wędrował po Tharze. Koniec końców dotarł do grobowca jednego z pierwszych ogrzych dowódców z Szarych Ziem. Wzywając Vapraka, wyzwał on na pojedynek ducha owego dowódcy. Ten zjawił sie na wezwanie jednakże miast walczyć podarował Vorbyksowi potężną broń - był to znaczny gest, uznający wielką odwagę i męstwo Vorbyksa. Duch ogra najprawdopodobniej powrócił do grobowca a Vorbyks 'urzeczony' orężem postanowił (ku chwale vapraka) zjednoczyć plemiona ogrów z Thar. Z bronią w ręku, stworzył dośc silne ogrze królestwo, które wpierw rozprawiło się z okolicznymi orkami a następnie po jego śmierci i przekazaniu Młota nastepcom rozppoczęło ekspansję. Zwróciło to uwagę ludzi którzy najechali Thar (ogry uważają, że głównym motywem ataku ludzibyła jednak chciwość i chęć zdobycia ich bogactw). Trwająca pół wieku wojna zakończyła się upadkiem królestwa ogrów oraz śmiercią ich wodza, Tharkula Mauloga, ostatniego znanego dzierżyciela Młota Vorbyksa. Ogry powiadają, że w czasie ostatniej bitwy Młot nie dał właścicielowi magicznych mocy co miało być karą od Vapraka, który preklął ogry za ich nadmierna arogancję.

A jakie moce posiada Młot? Cóż, powodował niezwykły wręcz wzrost inteligencji oraz mądrości/przebiegłości/sprytu. Kapłani Vapraka przebywający w poblizu Młota otrzymywali natomiast coś w rodzaju błogosławieństwa. Młot jest olbrzymia bronią - o rozmiarach porównywalnych z przeciętnymi ludźmi i tylko ogry o wielkiej sile (fizycznej jak i ducha) moga go dzierżyć. Obecnie nie wiadomo gdzie Młot się znajduje - ogry podejrzewają że pochowane są w Pałacu Tharkula - niestetu żaden z nich nie potrafi określić położenia tego miejsca. Co warto dodać, w Pałacu znajdować się mają inne artefakty ogrzej rasy - zbroja Tharkula oraz Księgi Vapraka, mające (podobno) dawać kapłanom niezwykłe i potężne moce...

Na razie tyle ;-)
 
Awatar użytkownika
Rhinnom
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 48
Rejestracja: pt lut 15, 2008 10:53 am

sob lut 16, 2008 6:07 pm

A oto co udało mi się wygrzebać. :)

Kręta Woda : Rzeka z hukiem tocząca wody przez sam środek Zachodnich Ziem Centralnych. U źródeł w południowej części Moczarów Chelimber jest małym strumykiem, który w okolicach Lasu Wielkich Smoków łączy się z potokiem Wężowego Ogona i osiąga rozmiary średniej wielkości rzeki. Kręta Woda wpada do morza szeregiem katarakt, które słychać nawet u podnóży Trollowych Wzgórz. Poniżej Mostu Boareskyr - miejsca śmierci Bhaala - wody stają się ciemne i wstrętne. Przez wiele kilometrów pozostają czarne. Dopiero daleko na zachód od Brodu Trollowego Szponu oczyszczają się nieco, nabierając błotnistej, brązowej barwy. Poza tym woda jest zupełnie zwyczajna. Mimo to mieszkańcy Zachodnich Ziem Centralnych nazywają ją "wodą Bhaala" i nie piją jej, twierdząc, że przynosi pecha. Nie jest trująca i gasi pragnienie, ale inteligentne istoty, które się jej napiją, odczuwają nieprzyjemne magiczne efekty uboczne - analogiczne do utrzymującego się przez dzień czaru przekleństwo.

Na dzisiaj tyle :razz:

Żródło : ZK:OŚ
 
Awatar użytkownika
Rhinnom
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 48
Rejestracja: pt lut 15, 2008 10:53 am

sob lut 16, 2008 6:26 pm

Wybaczcie może to wygląda na nabijanie postów ale naprawdę nie robie tego specjalnie.

Moczary Chelimber : Pewna część ruin, które są rozsiane po tym zasnutym mgłami nizinnym bagnie, była własnością pierwszego władcy tej krainy, księcia Chelimbera. Jeszcze w czasach młodości Waterdeep toczył on walkę z potężnym czarodziejem zwanym po prostu Czarodziejem z Grani. Wynajął nawet skrytobójców, by zabili czarodzieja, który na ten atak odpowiedział plugawym czarodziejstwem. Użyte w bitwie potęgi wymknęły się spod kontroli - książe zginął, a jego ziemie uległy zniszczeniu. Do dziś stare, nasączone magią ruiny budzą taki strach w mieszkańcach bagna, że się do nich nie zbliżają. najlepszym przykładem jest tu Zamek Mroczny Owoc. Na tysiącach kilometrów kwadratowych bagien wciąż noszących imię Chelimbera żyją jaszczuroludzie i bullywugi, które czasami atakują przejeżdżające w pobliżu karawany Zhentów. Z kolei centralną część mokradeł oraz najstarsze ruiny zamieszkują sivy. Istoty te wolą poświęcać się w samotności klasztornej dyscyplinie, lecz czasem mile witają poszukiwaczy przygód - urozmaicają oni bowiem dietę składającą się głównie z ptaków i bullywugów. :)

I to by było na tyle :)

Źródło : ZK:OŚ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości