Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

Gry dla dwojga

śr sty 02, 2008 1:08 am

Jak w tytule. Po ostatniej sesji w salonie gier, kiedy to Morphea skopała mnie w Tekkena, postanowiliśmy rozejrzeć się za grami, w które możemy grać w dwie osoby.

W grę wchodzi właściwie każdy gatunek gier, byle były rozrywkowe (opcjonalnie - szybkie) i miały to coś. Jeśli chodzi o grę w dwie osoby, to dopuszczam zarówno "twoplayer" czyli grę jednocześnie na jednym kompie, hotseat, czy grę przez sieć (mamy dwa kompy w domu). Z racji nienajlepszych kompów wolelibyśmy tytuły nie posiadające jakiś wielkich wymagań sprzętowych (mój komp daje jeszcze radę Battlefieldowi 2 i Hitmanowi Blood Money, Morphei podobnie).

Na razie mamy Wormsy (Armageddon) i Jazza Jackrabita, a to jednak trochę za mało (w planach są jeszcze Heroes of Might & Magic 3).

Macie może jakieś pomysły, jakie gry mogłyby pasować do wspólnej gry?
 
Mangamaniak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 01, 2008 2:11 pm

śr sty 02, 2008 12:55 pm

Jesli chodzi o takie gry to:
- strzelanki > counter strike obowiązkowo
- strategie > H3 dobry wybór, Twierdza, Warcraft 3
- wyscigi > wiadomo NFSU lub NFSU2 (jak jest sieć to git)
- sportowe > FIFA i NBA (ja preferuje to drugie)
- rpg > Diablo 2
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

śr sty 02, 2008 6:05 pm

Crimsonland! Grywalne jak Wormsy, tylko premiuje dobre zgranie w grze zespolowej.
 
Awatar użytkownika
ZlyPorucznik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: wt lis 15, 2005 12:45 pm

śr sty 02, 2008 7:01 pm

Gerard jezeli masz min 4 porty USB to goraco polecam
Shadowgrounds: Survivor we dwoch na jednym kompie.
Ta gra jest najlepszym klonem Alien breeda jaki istnieje
 
Awatar użytkownika
Damianiasty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn lis 05, 2007 9:23 pm

śr sty 02, 2008 11:07 pm

Moim zdaniem najlepszym wydatkiem będzie konsola PS2, większość gier ma tryb Multiplayer więc lepiej kupić konsolę, a następnie kupować sobie gry.
Na dzień dzisiejszy konsola to wydatek ok. 400 zł, gierki też nie są drogie, a zabawa świetna.

P.S.Polecam NFSMW, SWB2, FIFA08, GTA:SA, a na 1p to oczywiście Godfather i Mafia :)
Wydaję mi się, że to jest najlepsze rozwiązanie niż kupowanie gierek na klawiaturkę, którę sie szybko nudzą...
Chyba, że masz 2 kompy, stabilne i szybkie łącze to polecam CS(f2p), Warrock Online(f2p, coś w stylu battlefielda i cs'a), Silkroad Online(f2p, mmorpg), Soldat(p2p), Voyage Century Online(f2p, mmorpg)


Pozdro
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

czw sty 03, 2008 11:48 am

ZłyPoruczniku, czemu 4 USB?

Damianiasty, po pierwsze, gdybym kupował konsolę, to pewnie PS3 albo XBoxa360, a nie PS2. Po drugie, myślałem o tym, ale musiałbym też kupić dobry telewizor, jako że żadnego nie posiadam. A i tak stałby tylko po to, by grać. Jasne, mogłbym skołować jakiś słaby TV, ale to chyba się mija z celem. Po trzecie, szkoda mi kasy na taką inwestycję, skoro mogę grać w fajne gry na kompie.

Wszystkim dziekuję za propozycje i czekam na więcej. Obawiam się jednak, że MMORPGi odpadają, do sportowych/wyścigowych gier też nie jestem jakoś specjalnie przekonany.
 
Awatar użytkownika
Damianiasty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn lis 05, 2007 9:23 pm

czw sty 03, 2008 6:38 pm

LoL PS3 to wydatek hmm... większy niż tv plazmowy, a gry z PS3 działają na konsoli PS2 dlatego nawet nie wspominałem o PS3.
Ale ok rozumiem tv to podstawa, a jak ma się dobrego kompa to rzeczywiście nie ma sensu kupowania konsoli i nowego tv, a na xboxa to bym polecal Forze 2, z kolei na kompa tak jak w poprzednim poście :)
Jeśli lubisz mmorpg to masz milionpięćsetstodziewięćset stron, toplists, w takich "prostych" google.pl, ale jeśli masz 1 kompa, a chcesz grać na dwie osoby, hmm... Lego Star Wars (1 i 2 ma 2p)(podobno fajna fabuła, jeśli ktoś jest fanem SW, potrafi wciągnąć na długie godziny nawet (playerów na emeryturze :wink: ) po drugie to: Mugen, Tekken, Mkombat.
Wiele jest takich gier na 2p, myślę że gdzieś się schowały w cieniu nowych gier... Dawno nie widziałem trybu pvp w nowszych grach, wydaję mi się że powinieneś szukać czegoś na cda.pl może się uda zanleźć coś dla Siebie.
I jakbym zapomniał o Wolfenstein ET, też wciągająca wojenka w trybie internetowym, zapewniam że przyniesie satysfakcje z pokonania innych graczy :)

Myślę, że to tyle dodam od Siebie, pozdrawiam hej!
Ostatnio zmieniony czw sty 03, 2008 6:47 pm przez Damianiasty, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Turel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 8:00 pm

czw sty 03, 2008 6:41 pm

Pojedynki jeden-na-jeden w Jedi Academy są super. :] Szczególnie jak jedno z was obcyka obsługę konsoli, wtedy można hulać z NPCami (mają znacznie bardziej zaawansowane AI niż boty). Unreal Tournament 2003+ jest tak samo godny polecenia, ze względu na bardzo inteligentną grę komputera.

Wszelkiego rodzaju strategie z serii no-brainer-all-practice się nadają. Warcraft 3 był już wspomniany, dorzucę do tego nieco wolniejsze lecz bardziej rozbudowane Total Annihilation i WH40k Dawn of War.

Gears of War mają ponoć bardzo fajny tryb co-op, ale nie jestem pewien czy by wam poszło. Apropos gier z Gears w tytule, jest też taka fajna mangowa bijatyka Guilty Gear X, była swego czasu w CD-Action.

Jeśli chciałoby się wam pobawić w emulowanie Playstation, szczerze polecam cykl Metal Slug. Co prawda nie da się grać w niego na dwóch kompach (taki los emulatorów PSX), więc konieczna byłaby inwestycja w gamepada.

A! I absolutnie obowiązkowa pozycja, czyli Disciples 2. Jest to gra z kategorii kochaj-albo-rzuć. Albo się wam zupełnie nie spodoba, albo wpadniecie w nią po uszy, polecam spróbować. :D
 
Awatar użytkownika
Damianiasty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn lis 05, 2007 9:23 pm

czw sty 03, 2008 6:55 pm

Emulowanie playstion, mam na myśli PS2 to trzeb mieć mocną maszynę bo zauważyłem, że na emu PS2 przy moim sprzęcie, a nie jest słąby to można sobie w Pacmana zagrać(kiedyś włożyłem płytkę z ps2 gta:lc i looknąłem tylko napis, że potrzebuje 5 000 ramu), a na emu PSX zauważyłem że większość gier pvp są głównie to gry sportowe które wg. Gerarda Heima odpadają, ale odkurzyłem parę starych gier z psx więc na emu poleciłbym PES2, NFS:PORSHE. "te gry mają poprostu cudną grafikę :hahaha: "
 
Awatar użytkownika
Turel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 8:00 pm

czw sty 03, 2008 7:01 pm

Emulowanie playstion, mam na myśli PS2 to trzeb mieć mocną maszynę bo zauważyłem, że na emu PS2 przy moim sprzęcie, a nie jest słąby to można sobie w Pacmana zagrać(kiedyś włożyłem płytkę z ps2 gta:lc i looknąłem tylko napis, że potrzebuje 5 000 ramu), a na emu PSX zauważyłem że większość gier pvp są głównie to gry sportowe które wg. Gerarda Heima odpadają, ale odkurzyłem parę starych gier z psx więc na emu poleciłbym PES2, NFS:PORSHE. "te gry mają poprostu cudną grafikę "


Rety, człowieku, naucz się pisać po polsku.

W swoim poście miałem na myśli emulację pierwszego Playstation, nie drugiego.
 
Awatar użytkownika
Damianiasty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn lis 05, 2007 9:23 pm

czw sty 03, 2008 8:30 pm

Wiem, ale grafika jest "kwadratowa", a to zniechęca do gry, więc napisałem o PS2. Dlatego moim zdaniem emu odpada...
Metalslug owszem fajna siekanina, ale chodzi o prostą grę na kompa np. pvp bez potrzeby kupna dodatkowych akcesoriów.
Ale jeśli komuś grafika nie przeszkadza to przyznaję rację, że Turel miał dobry pomysł.

Poza tym przeczytaj mojego posta do końca bo w drugiej części zamieściłem informacje o EMUPSX, a nie przeczytałeś 2 zdania i od razu się czepiasz mojej wypowiedzi...

"Rety, człowieku, naucz się pisać po polsku. "
RE: Chodzi Ci o gramatykę? Formę? Dokładnie mi napisz co Ci przeszkadza w moim poście, a nie głupoty wypisujesz.
 
Awatar użytkownika
ZlyPorucznik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: wt lis 15, 2005 12:45 pm

pt sty 04, 2008 1:39 am

@Gerard:
4 USB bo niestety jedyna wada tej gry jest to ze aby grac w co-op trzeba podlaczyc 2 myszki i 2 klawiatury.
No chyba , ze ktos zna sposob na granie pad+klawiatura, ale ja go nie odkrylem.
A co do swietnej konsoli za kosmicznie niska cene to poszukaj gdzies Dreamcasta.
Setki naprawde swietnych gier. Ja za swoj zestaw, czyli:
Konsola nowka, 2 pady,arcade stick, kierownica, karta pamieci zaplacilem marne 400 zl.
Gry, IMHO, wciaz wygladaja lepiej niz polowa produkcji na ps2.
A jesli chodzi o tryby, na dwoch graczy to takie tytuly jak Virtua Tennis( nawet na 4 graczy) 1&2, Project Gotham Racing , 18 wheeler( TIR-y) czy Gauntlet to tylko szczyt gory lodowej.

POLECAM! 8)
 
Awatar użytkownika
Elkhwind
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 53
Rejestracja: pn lut 26, 2007 7:51 pm

pt sty 04, 2008 8:24 am

Do listy gier, które podali poprzednicy dodam jeszcze jedną, w którą można grać będą przy jednym komputerze (np. jedna osoba korzysta z joystica, druga z klawiatury lub obaj z klawiatury). A mianowicie chodzi o Magic The Gathering Battleground. Sam sposób rozgrywki wygląda jak bijatykach typu Tekken. Lecz tutaj przeciwnicy zamiast bezpośrednio się tłuc (choć i taka możliwość też istnieje), to głównie rzucają czary i przywołują różnorakie monstra, które nasyłają na przeciwnika. W grze jest możliwość tworzenai własnych spellbooków i to jest główna podstawa frajdy z gry z żywym przeciwnikiem - tworzenie różnych combów i testowanie w grze.
 
Awatar użytkownika
Damianiasty
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: pn lis 05, 2007 9:23 pm

pt sty 04, 2008 2:27 pm

Mogę polecić jeszcze gry turowe np:
Heroes 5(bardzo grywalna, powalająca grafika, małe wymagania, fabułą trochę przypomina WoW'a np. Undead(Umarlaki) tam występują)
Middle Earth(nie pamiętam która część)

Gerard może gry takiego typu też by Cię zadowoliły?

Bo podałem tu przykłady jak poszukam więcej to post do edycji i wkleję całą listę.
 
Awatar użytkownika
Ranquel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 298
Rejestracja: pt sty 05, 2007 7:13 pm

pt sty 04, 2008 11:16 pm

Co do strzelanek, to od CS'a zdecydowanie polecał bym QuakeIIIArena, duzo dynamiczniejsza gra i dająca więcej radości w dwie osoby niz CS
Jeżeli chodzi o nawalanki to tylko Mortal Kombat IV
Dialbo II tez dobra opcja, ale podobnie jak Heros bardzo czasochłonne (w znaczeniu ze jak już się siądzie to tych pare h trzeba wysiedziec;])
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

sob sty 12, 2008 10:06 pm

Pozwolę sobie dołączyć moje pytanie do tego tematu, bo chyba nie warto zakładać nowego.

Ja również poszukuję gier w które można grać we dwie osoby, ale na jednym komputerze (bo tych z klasycznym multi mam sporo).
Znacie może coś w stylu Crimsonland, albo SoulFu, czy ew. Ragdoll Mastera, w czym można się dobrze bawić? Ważne jest to, żeby gry były dynamiczne. Dlatego wszelkie turowe odpadają.
 
Awatar użytkownika
Bel esprit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: czw sty 11, 2007 6:14 pm

czw sty 24, 2008 5:17 pm

A jeżeli chodzi o bijatyki dla dwóch osób...
Little Fighter rządzi! To najlepsze bijatyka, w którą kiedykolwiek grałem. Do ściągnięcia za darmo z neta. Może się wydać minigierką, ale grywalność ma na poziomie Tekkena!
EDIT: Znaczy się, do ściągnięcia legalnie.
 
Awatar użytkownika
markós
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 309
Rejestracja: ndz paź 21, 2007 3:13 pm

czw sty 24, 2008 7:06 pm

LF2 polecam :)
Diablo II najpierw zdać razem, a potem pograć PvP. :)
We dwoje przejść Baldurs Gate :razz:
Albo strategie typu Heroes 3 lub gry z serii "Age of..."
 
Awatar użytkownika
Largus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 899
Rejestracja: wt lut 08, 2005 10:39 pm

pt lut 29, 2008 11:22 pm

A ja polecam gre pod tytulem Liero :) choc grafika nie grzeszy bo to bardzo stara gra to jednak jest bardzo grywalna. Cos a'la Wormsy tylko, ze masz tylko po jednym robaczku i grasz w trybie rzeczywistym, nie ma zadnych tur. Ekran gry jest podzielony pionowa kreska. Sama gra polega na tym aby zabic przeciwnika odpowiednia ilosc razy. Masz do wyboru niezliczona ilosc broni. Jezeli znudza ci sie plansze zaoferowane przez tworcow zawsze mozesz zrobic wlasnorecznie jakas poniewaz jest edytor. Mozna te gre tez porownac do mysle bardziej znanego Soldata.
Jest jedno ale, jezeli masz windowsa nowszego niz 98 to gra ci nie pojdzie, ale napewno da sie sciagnac jakis emulator albo gre przerobiona tak aby chodzila i pod XP ;)

Moge tez poleci Blobby Volley, czyli siatkowke w ktorej grasz zelka ;) rowniez bardzo sympatyczne i dostarcza wiele emocji.
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

pt lut 29, 2008 11:40 pm

Bel esprit pisze:
A jeżeli chodzi o bijatyki dla dwóch osób...



Może to nietypowe ale zamiast gier typu Pro Evo albo Fifa czy Tekken to we dwoje najlepiej gra mi sie w...wrestlingi :D

Zaprawdę powiadam wam...gdy przyjda znajomi obczajeni w temacie to ta gierka to czyste złoto! Godziny tag team matches i wspólnego prania sie po pyskach pozostana niezapomniane. Atmosfera warta przeżycia...Polecam szczególnie serię WWE Smackdown vs RAW, szczególnie edycje z numerkiem 2007, chyba najlepsza... :D
 
Awatar użytkownika
Molik
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: wt sty 09, 2007 10:23 pm

pn mar 10, 2008 9:10 am

Ja ze swojej strony mogę polecić Super Mario War; liczba graczy na jednym kompie: 1-4, darmowa, wiele trybów gry, w sam raz na szybką partyjkę ;) .
 
maxik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 194
Rejestracja: wt lip 04, 2006 8:23 pm

pn mar 10, 2008 6:26 pm

Ja ze swej strony mogę polecić jedynie Heroes 3 of might and magic. niesamowita grywalność, dużo jednostek, obiektów, a także edytor map, dzięki któremu cały czas powstają nowe mapy. Naprawdę warto i polecam. a w ogóle chyba wszyscy w to grali ;]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości