Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

pt lut 08, 2008 4:17 pm

Corrick pisze:
I tak będziecie.

1. Pragnę zaznaczyć, że w najbliższym czasie nie będę pisał do gazetki.
I na razie nie żadnej gazetki.
2. Czy zapadła już decyzja, że gazetka będzie wychodzić pod szyldem poltera? Chyba nie... Co wy z tym polterem?
Wystarczy sam link w serwisie, że w miejscu x można pobrać gazetkę i nie trzeba się ''oglądać'' na redakcję.
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

pt lut 08, 2008 4:19 pm

Kymil Nimesin pisze:
2. Czy zapadła już decyzja, że gazetka będzie wychodzić pod szyldem poltera? Chyba nie... Co wy z tym polterem?
Wystarczy sam link w serwisie, że w miejscu x można pobrać gazetkę i nie trzeba się ''oglądać'' na redakcję.

Zapomniałem dodać: jeśli chcecie, podobnie jak my, wydać to "pod szyldem Poltera". No, jejku, mój błąd.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

pt lut 08, 2008 7:35 pm

Ciekawe po co konkurencja dla Poltera. Tyle że na Poltku trudno znaleźć info tworzące klimat.... :(
 
Awatar użytkownika
Pavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pn lip 09, 2007 4:44 pm

ndz mar 09, 2008 7:33 pm

Ukazała się Sigiliska Śpiewka... Pierwszy numer wykonany fachowo i profesjonalnie... Redaktorzy i zarazem fani PS wyszli naprzód zadaniu i udało im się... :) Dlaczego My fani FR mielibyśmy być gorsi ? Corrick zaoferował pomoc czego nam jeszcze trzeba ? Jeśli się nie uda to i tak warto spróbować...

Jeśli ktoś jest chętny do tworzenia gazetki w klimacie FR niech się zgłosi... :)
Mowa godna Kapitana Purpurowych Smoków 8) ...

Pozdrawiam Pavel
 
Awatar użytkownika
czera8
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 12:09 pm

ndz mar 09, 2008 9:16 pm

A jak by to wyglądało. Bo interesuje mnie wpierw forma, o czym ? i jak to ma wyglądac.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

pn mar 10, 2008 1:19 pm

Co do formy gazetki to nie doszliśmy jeszcze do zgody. Ja proponuję wybrać jakieś głownego koordynatora całego przedsięwzięcia. Kto chce nim być?
 
Awatar użytkownika
czera8
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: ndz sie 28, 2005 12:09 pm

pn mar 10, 2008 3:55 pm

Trochę głupi sposób wyboru. Chyba lepeij wybrać kogos kompetentnego, bo równie dobrze mogę zgłosić się ja na chętnego.
 
Nickademus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn lut 04, 2008 1:51 pm

pn mar 10, 2008 3:59 pm

Gdy zorganizuję moje Stowarzyszenie, wówczas moglibyśmy poważnie porozmawiać o współpracy, o kolportażu itd.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

pn mar 10, 2008 4:33 pm

Z tym sposobem wyboru to nie do konca się zrozumieliśmy. Bo co z tego, że wybierzemy na redaktora naczelnego np. Kymila, a on się nie zgodzi. dlatego niech ludzie się zgłaszają, a póxniej wybierzemy z nich najodpowiedniejszego gościa.
 
Awatar użytkownika
Pavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pn lip 09, 2007 4:44 pm

wt mar 11, 2008 1:40 pm

Dobra Ja się zgłaszam na Naczelnego... W końcu troszkę się na tym znam... :)
 
Nickademus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn lut 04, 2008 1:51 pm

wt mar 11, 2008 2:00 pm

A więc ja też zgłaszam się na El Redactore. Mam doświadczenie z gazetkami szkolnymi, z kolportażem gazet Platformy itd. Ponadto moje umiejętności koordynacji i zarządzania są wprost świetne.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

wt mar 11, 2008 3:03 pm

Jak narazie mamy dwóch redaktorów. Prosiłbym też o podanie jakiś głębszych informacji. Czy macie stały dostęp do internetu; czy poradzilibyście sobie ze składem gazetki; czy umiecie wyłonić spośród natłoku tekstów zwykłą grafomanię i naprawdę dobre artykuły; może macie jakieś głębsze doświadczenie w prowadzeniu internetowych zinów. Moglibyście też napisać coś o wizji gazetki pod waszym przywództwem.

To tyle jesli chodzi o red. naczelnego. Ja mógłbym pełnić rolę korekty, czyli sprawdzać błędy, gramatykę i ogólnie wszystko co związane z poprawnym uzyciem języka polskiego. Na moją korzyść przemawia zaszczytne miano laureata Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego. Jak ktoś nie wierzy mogę nadesłać skan zaświadczenia:). Mam też drobne doświadczenie, gdyż korektuję gazetkę szkolną.

Jeszcze sprawy bardziej organizacyjne. Za radą Corricka proponuje, aby gazetka miała na początek małą objętość. Stała redakcja mogłaby się składać z trzech-czterech osób, które byłyby zobowiązane wykonywać swoją pracę regularnie i sumiennie. Reszte tekstów nadsyłali by zwykli tekściarze, których umieszczalibyśmy w stopce redakcyjnej jako współpracowników. Wiecie, że niektórzy mają słomiany zapał i ich chęć do tworzenia gazetki może się skończyć po jednym artykule.

Chciałbym, aby pierwszy numer ukazał się już w maju, dlatego musimy dość profesjonalnie podejść do tej roboty. Czekam na wasze sugestie.
 
Awatar użytkownika
Pavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pn lip 09, 2007 4:44 pm

wt mar 11, 2008 3:28 pm

Więc zaczynam co tam ciekawego o mnie: :)

1. Dostęp do Internetu jest.
2. Jak już pisał Nickademus Ja też mam doświadczenie w pisaniu artów (pracowałem z gazetkami szkolnymi).
3.
Misiak22 pisze:
czy umiecie wyłonić spośród natłoku tekstów zwykłą grafomanię i naprawdę dobre artykuły


Wydaje mi się że dam radę. W końcu Ja mam dużo czasu... :wink:

4. Jeśli chodzi jak gazetka wyglądałaby pod moim przywództwem to:
a) Można się zastanowić nad stroną graficzną gazetki... Coś ala karta postaci Zapomniane Krainy... Są tam użyte bardzo ładne grafiki...

b) Można postawić na to aby w naszych artykułach często zamieszczać pomysły na przygody.

c) Wpadałem na jeszcze jedne pomysł... Jak wiadomo Amnezjusz wydał na Poltku artykuł o sobie jako Ezjuszu... Więc możemy w 1 numerze przeprowadzić z nim wywiad (np przez GyGy) jeśli oczywiście się zgodzi.

Jakby ktoś miał wątpliwości lub chciał się skontaktować niech pisze na GyGy 3659625 lub na e-maila [email protected]... :)

Pozdrawiam wszystkich fanów FR...
Pavel
 
Nickademus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn lut 04, 2008 1:51 pm

śr mar 12, 2008 4:59 pm

Misiak22 pisze:
Czy macie stały dostęp do internetu;

Tak.

Misiak22 pisze:
czy poradzilibyście sobie ze składem gazetki;

Oczywiście. Jak już mówiłem mam doświadczenie w gazetkach szkolnych i partyjnych.

Misiak22 pisze:
czy umiecie wyłonić spośród natłoku tekstów zwykłą grafomanię i naprawdę dobre artykuły

No pewnie. Jak ktoś jest na bieżąco z prasą codzienną, czyta różne pisma branżowe to potrafi "odsiać ziarno od plew".

Misiak22 pisze:
Moglibyście też napisać coś o wizji gazetki pod waszym przywództwem.

Ja bym widział gazetkę jako takie fajne branżowe pisemko, w każdym numerze wywiad z jakąś znaną osobą w światku fantastyki, jakieś tłumaczenia angielskich tekstów i podobne.

Misiak22 pisze:
Ja mógłbym pełnić rolę korekty, czyli sprawdzać błędy, gramatykę i ogólnie wszystko co związane z poprawnym uzyciem języka polskiego. Na moją korzyść przemawia zaszczytne miano laureata Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego.

Tak się składa że ja również nie popełniam błędów (ponieważ dużo czytam). I też mam dokładnie takie samo osiągnięcie :)


Pavel93 pisze:
a) Można się zastanowić nad stroną graficzną gazetki... Coś ala karta postaci Zapomniane Krainy... Są tam użyte bardzo ładne grafiki...

A ja bym proponował w używanie w tytułach czcionki Splendors, którą pisane są tytuły w podręcznikach do FR. Tło też by było fajnie jakby wziąć to z podręczników faerunowych.
 
Awatar użytkownika
Pavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pn lip 09, 2007 4:44 pm

śr mar 12, 2008 5:27 pm

Nickademus pisze:
Ja bym widział gazetkę jako takie fajne branżowe pisemko, w każdym numerze wywiad z jakąś znaną osobą w światku fantastyki, jakieś tłumaczenia angielskich tekstów i podobne.


Niestety chyba nie wiesz w czym leży wizja gazetki. Ma być to gazetka fanowska wykonana tak jak Sigilijska Śpiewka. Żadnego tłumaczenia i mechaniki czyste smaczki. Sorry ale moim zdaniem jak zgłaszasz się na naczelnego to powinieneś chociaż wiedzieć o co chodzi... ;)

Nickademus pisze:
A ja bym proponował w używanie w tytułach czcionki Splendors, którą pisane są tytuły w podręcznikach do FR. Tło też by było fajnie jakby wziąć to z podręczników faerunowych.


Jak zauważyłeś wspomniałem o tym już wcześniej. Karta postaci Zapomniane Krainy jak i Rozszerzenia sieciowe z nim związane są właśnie wykonane za pomocą tej grafiki. :)
 
Awatar użytkownika
Voaraghamanthar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 176
Rejestracja: wt gru 18, 2007 12:43 pm

śr mar 12, 2008 5:43 pm

Tło też by było fajnie jakby wziąć to z podręczników faerunowych.


Niestety o ile sie nie myle (raczej nie :P) to tło ma prawa autorskie i jest zarezerwowane dla produktów Wotc. :(
 
Awatar użytkownika
$limaq
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 36
Rejestracja: sob kwie 02, 2005 9:03 pm

śr mar 12, 2008 5:44 pm

Chciałbym zaznaczyć, że zaczyna się tu momentami robić tak troszkę groteskowo... Panowie, trzymajcie poziom.
___
Ja rozumiem, że mój post jest mało merytoryczny, ale to wszystko jest w dobrej wierze :wink:
 
Nickademus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn lut 04, 2008 1:51 pm

śr mar 12, 2008 5:55 pm

Pavel93 pisze:
Niestety chyba nie wiesz w czym leży wizja gazetki. Ma być to gazetka fanowska wykonana tak jak Sigilijska Śpiewka. Żadnego tłumaczenia i mechaniki czyste smaczki. Sorry ale moim zdaniem jak zgłaszasz się na naczelnego to powinieneś chociaż wiedzieć o co chodzi...

A czy ja powiedziałem cokolwiek o mechanice? Po necie krąży wiele historyjek i informacji chociażby ze strony wizardów.

Proszę nie robić negatywnej propagandy :D
 
Awatar użytkownika
Pavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pn lip 09, 2007 4:44 pm

czw mar 13, 2008 9:14 am

Nickademus pisze:
A czy ja powiedziałem cokolwiek o mechanice? Po necie krąży wiele historyjek i informacji chociażby ze strony wizardów.


Ok ok... :) Tak wygląda twoja wizja gazetki nie mam żadnych przeciwwskazań. Choć tłumaczenie moim zdaniem jest takie... Nieważne;)

Nickademus pisze:
Proszę nie robić negatywnej propagandy


Ja tam nic nie robię;)

Jestem ciekawy jak będą na nas głosować itp... W końcu jakoś wybór paść musi... :razz:

Myślę że wszyscy chętni redaktorzy mogą zacząć się zgłaszać w tym temacie... :)
 
Nickademus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn lut 04, 2008 1:51 pm

czw mar 13, 2008 1:01 pm

Hmm, moim zdaniem ktoś kto pisze
Pavel93 pisze:
palladyn

nie powinien mieszać się do takich rzeczy.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

czw mar 13, 2008 1:47 pm

Nickademus - "Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?" Jakiej innej reakcji spodziewasz się po ludziach, jeśli próbujesz tak mało znaczącym zarzutem - zaczerpniętym z innego tematu... - dyskredytować kogoś, z kim - jak rozumiem - rywalizujesz o stanowisko? Rzeczywiście, widać w tym coś z polityki. Niestety, nie sposób uznać tego za zjawisko godne pochwały.

Choć masz rację co do niepoprawnego zapisu, daruj. Nie jesteś nad nikim sędzią - możesz krytykować, proponować własną pomoc, zgłaszać swoje uwagi, ale nie atakuj, nie wywyższaj się bez potrzeby - to z rzadka dobrze sie kończy. Jeśli coś powstanie, a Ty będziesz miał w tym swój wkład, wtedy będziesz mógł wraz z innymi twórcami ewentualnego pisma decydować, kto do redakcji dołączy, a kto na razie się do tego nie nadaje. Ta godzina jeszcze szczęśliwie nie wybiła.

[/Dies Irae]

Wracając do tematu: w związku z tym, iż wciąż jeszcze brakuje jednej, wyraźnej wizji pisma, proponuję ustalić ją - choćby i na drodze ankiety. Czy ma to być pismo nastawione na budowanie nastroju, zbliżone koncepcyjnie do Sigilijskiej Śpiewki, czy raczej chcielibyście w nim zobaczyć materiały użytkowe (choć pozbawione elementów mechanicznych) lub wręcz "czasopismo dla fanów" - najzupełniej rzeczywiste, skupiające się na relacjonowaniu nowinek ze świata i np. recenzowaniu rozmaitych książek powiązanych z FR? Ustalcie, nad czym chcecie pracować, a potem dogadajcie szczegóły.
 
Awatar użytkownika
Pavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pn lip 09, 2007 4:44 pm

czw mar 13, 2008 2:13 pm

Nickademus pisze:
Hmm, moim zdaniem ktoś kto pisze
Pavel93 napisał:
palladyn


Moja wina... Wiesz zaczyna się robić gorąco.


Zsu-Et-Am pisze:
Wracając do tematu: w związku z tym, iż wciąż jeszcze brakuje jednej, wyraźnej wizji pisma, proponuję ustalić ją - choćby i na drodze ankiety. Czy ma to być pismo nastawione na budowanie nastroju, zbliżone koncepcyjnie do Sigilijskiej Śpiewki, czy raczej chcielibyście w nim zobaczyć materiały użytkowe (choć pozbawione elementów mechanicznych) lub wręcz "czasopismo dla fanów" - najzupełniej rzeczywiste, skupiające się na relacjonowaniu nowinek ze świata i np. recenzowaniu rozmaitych książek powiązanych z FR? Ustalcie, nad czym chcecie pracować, a potem dogadajcie szczegóły.


Ja widzę pismo jak SŚ w wersji FR... Będzie to chyba najciekawsza wersja bo jak ktoś szuka np. nowych prestiżówek to może wejść bezpośrednio na Poltka. :)
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

czw mar 13, 2008 2:16 pm

Ja bym widział gazetkę jako takie fajne branżowe pisemko, w każdym numerze wywiad z jakąś znaną osobą w światku fantastyki, jakieś tłumaczenia angielskich tekstów i podobne.

Z tłumaczeniami najgorsze jest to, że ciężko zdobyć na nie licencje. Ale jakby się udało to już inna sprawa:)
Niestety chyba nie wiesz w czym leży wizja gazetki. Ma być to gazetka fanowska wykonana tak jak Sigilijska Śpiewka. Żadnego tłumaczenia i mechaniki czyste smaczki. Sorry ale moim zdaniem jak zgłaszasz się na naczelnego to powinieneś chociaż wiedzieć o co chodzi...

Tu się z tobą nie zgadzam, bo nie dokonano jeszcze wyboru. Jeśli na mechanikę będzie zgadzało się powiedzmy 80% ludzi to takie teksty też bedziemy przyjmować. Choć wtedy trzeba byłoby znaleźć kogoś, kto zna się dobrze na mechanice i będzie mógł wyłapywać błędy.
Narazie na stanowisko redaktora naczelnego zgłosiły się dwie osoby. Doświadczenie przemawia na korzyść Nickademusa, ale trochę podpadł tym czepianiem się "palladyna".:)
 
Awatar użytkownika
Pavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pn lip 09, 2007 4:44 pm

czw mar 13, 2008 2:33 pm

Zadam takie małe pytanko na które jeszcze nie odpowiedziałeś. W jaki sposób zostanie wybrany naczelny ? Głosowaniem wszystkich czy będzie np wybrany przez ciebie ? :)

A druga sprawa to pobór redaktorów trzeba zacząć zbierać chętnych ludzi żeby nie wszyło na to że mamy naczelnego a redaktorów nie... :wink:
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

czw mar 13, 2008 2:49 pm

Wybór naczelnego zostanie dokonany przez innych ludzi. Tylko nie róbcie podpuchy i nie zakładajcie nowych kont:)
A druga sprawa to pobór redaktorów trzeba zacząć zbierać chętnych ludzi żeby nie wszyło na to że mamy naczelnego a redaktorów nie...

To proszę o zgłoszenia.
 
Nickademus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn lut 04, 2008 1:51 pm

czw mar 13, 2008 3:13 pm

Zsu-Et-Am pisze:
"Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz?"

A jakaż jest ta "belka" w moim okuu?


Pavel93 pisze:
Zadam takie małe pytanko na które jeszcze nie odpowiedziałeś. W jaki sposób zostanie wybrany naczelny ? Głosowaniem wszystkich czy będzie np wybrany przez ciebie ? Smile

Wydaje mi się że powinno się zrobić ankietę z kandydatni.

Ohhhblee
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

czw mar 13, 2008 3:30 pm

Nickademus - w Twoim "okuu", "kandydatnie" :wink:? Nie chciałbym sięgać po Twoje metody, bo nie miałoby to większego sensu. Najlepiej przyjrzyj się uważnie własnym wypowiedziom na Forum, a później zapytaj - o której z "belek" myślę... W każdym bądź razie w dalece mniejszym stopniu chodzi mi, wbrew temu co - jak się wydaje - zakładasz, o jakieś konkretne, pojedyncze błędy (choć ze wskazaniem takowych nie będzie problemów). Większe znaczenie ma postawa: próbujesz stawiać się ponad innymi, skłonnyś uznać się za nieomylnego - tymczasem każdy popełnia błędy.

Jeśli pismo miałoby ostatecznie ukazać się - podobnie jak Sigilijska Śpiewka - na łamach Poltera, proponuję, aby wyboru ewentualnego naczelnego spośród kandydatów dokonały niezależne i nie tak liczne osoby: członkowie redakcji działu. Poza publicznym forum, po cichu i możliwie obiektywnie. Tym samym wykluczymy zarazem możliwość oszustwa w rodzaju zakładania kont jedynie w celu oddania głosu...
 
Awatar użytkownika
Pavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pn lip 09, 2007 4:44 pm

czw mar 13, 2008 3:38 pm

Zsu-Et-Am pisze:
Jeśli pismo miałoby ostatecznie ukazać się - podobnie jak Sigilijska Śpiewka - na łamach Poltera, proponuję, aby wyboru ewentualnego naczelnego spośród kandydatów dokonały niezależne i nie tak liczne osoby: członkowie redakcji działu. Poza publicznym forum, po cichu i możliwie obiektywnie. Tym samym wykluczymy zarazem możliwość oszustwa w rodzaju zakładania kont jedynie w celu oddania głosu...


Uważam pomysł za dobry... Niech wybierze redakcja oni nie kłamią... ;) Więc czekam na werdykt. Panie Nickademus życzę powodzenia... :)
 
Nickademus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn lut 04, 2008 1:51 pm

czw mar 13, 2008 3:38 pm

Ależ oczywiście że każdsy popełnia błędy, każdy jest nieomylny. I dlatego też właśnie staram się wypowiedzieć aby pokazać błędy moich konkurentówe.

BNie uważam się za nieomylnego, ale na penwno jestem osobą odpowiednią na to stanowsiko.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

czw mar 13, 2008 3:57 pm

Stop!
Moim zdaniem powinniśmy jeszcze trochę poczekać z ostatecznym wyborem. Proponuję, aby termin zgłoszeń został ostatecznie zamknięty za tydzień, w piątek. Kandydaci, zarówno Nickademus jak i Pavel93, mogliby podać takie mini-CV. To znaczy wiek, opis doświadczeń z branżą "gazeciarską", może jakieś sukcesy w szkolnych olimpiadach, czas jakim dysponują i predyspozycje oraz cechy charakteru, które ich zdaniem mogłyby pomóc w takim przedsięwzięciu.
I jeszcze musimy wybrać, czy robimy gazetkę pod szyldem Poltera. Wypowidajcie się na ten temat. A ja spróbuję za tydzień zrobić małe podsumowanie naszych dyskusji.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości