Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Darq_Messiah
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 28
Rejestracja: czw sty 31, 2008 3:50 pm

Ataki z powietrza

sob mar 15, 2008 10:16 pm

Chciałbym się zapytać jak atakować z powietrza?
Chodzi mi oto czy dosiadając pegaza lece do góry i pikuje na przeciwnika to moge później polecieć znów do góry(z atakiem w przelocie)?
Po drógie czy pikując dostane bonusy ze śmiercionośnej szarży kawalera?
 
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1178
Rejestracja: sob sty 31, 2004 7:06 pm

Re: Ataki z powietrza

ndz mar 16, 2008 12:24 am

Darq_Messiah pisze:
Chodzi mi oto czy dosiadając pegaza lece do góry i pikuje na przeciwnika to moge później polecieć znów do góry(z atakiem w przelocie)?

Gdy tak atakujesz musisz skończyć ruch przy atakowanej postaci, chyba że masz naturalną zdolność lotu i atut atak z powietrza albo dosiadasz wierzchowca i posiadasz atut atak w przelocie. Jeśli twój wierzchowiec ma także atakować potrzebujecie obydwa atuty. W opisie atutów jest wszystko napisane.

Darq_Messiah pisze:
Po drógie czy pikując dostane bonusy ze śmiercionośnej szarży kawalera?

Według podręcznika Miecz i pięść (Edycja 3.0) kawaler musi dosiadać konia. Jeśli ten twój latający wierzchowiec to nie koń to nie możesz skorzystać z żadnej zdolności klasowej kawalera wspominającej konia. Jak jest w Edycji 3.5 nie wiem (brak książki) ale można swobodnie założyć, że tak samo.

EDIT: Zmieniłem zdanie. Czytaj szczegóły w moim poście poniżej.

Ortografia chłopie, ortografia. :-)
Ostatnio zmieniony ndz mar 16, 2008 2:24 pm przez Llewelyn_MT, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
ZlyPorucznik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: wt lis 15, 2005 12:45 pm

ndz mar 16, 2008 12:44 pm

Pytanie tylko czy pegaz nie jest rowniez koniem (na potrzeby rozwiazan technicznych oczywiscie)?
IMO pozwolilbym na takie traktowanie.

Poniewaz powodzenie szarzy zalezy w duzym stopniu od umiejetnosci jezdzca trzeba sie zastanowic w jakim stopniu mistrzostwo w opanowaniu konia wplywa na umiejetnosci "pilotowania" pegaza.
 
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1178
Rejestracja: sob sty 31, 2004 7:06 pm

ndz mar 16, 2008 2:22 pm

Pegaz nie jest nawet zwierzęciem, a co dopiero koniem. Jeśli jednak będziecie tak grać to proszę. Po ponownym przeczytaniu tej klasy nie upieram się przy rumaku, ale według mnie, kłóci się to nieco z zamysłem tej klasy prestiżowej, przeznaczonej raczej do świata o niskiej magii.
 
jakub123
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: sob sie 09, 2008 9:03 am

sob sie 09, 2008 10:06 am

Pikowanie to szarża z powietrza?
W jakiej ksiące można przeczytać o atakowaniu z powietrza?
 
Awatar użytkownika
Gwjazdor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1287
Rejestracja: czw sty 25, 2007 10:53 pm

sob sie 09, 2008 1:52 pm

A wg mnie to nie przeszkadza zwłaszcza przy takich istotach prawie-konnych. Pegaz to latający koń. A jeżeli już jesteśmy w tym temacie to rozważ klasę zawartą chyba we Władcach Dziczy "Nieustraszony Jeździec" czy jakoś tak.
 
Awatar użytkownika
Azgoth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 646
Rejestracja: sob sie 02, 2008 5:47 pm

śr sie 13, 2008 9:36 pm

Ja bym uznał, że kawaler może używać swoich zdolności na pegazie. Gracz musi wybrać na początku czy o będzie koń, wilk, pegaz, zając czy inne zwierzę i tylko na nim może używać zdolności kawalera.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości