Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
markol
Stały bywalec
Stały bywalec

Chiskie L5K

śr mar 19, 2008 4:57 pm

czy ktoś z was słyszał o grze rpg Qin.The.Warring.States?

http://www.7emecercle.com/7cv2us/rpg/qin.html

Jest to jakby legendy tylko osadzone w chińskiej mitologi choć swiat to domyslnie nasze chiny to nie brak tam demonów i duchów z chińskiej mitologi.

Mamy też sztuki walki, chi, nawet cechy postaci wyrażone są w żywiołach tyle ze w chińskich czyli ogień ,metal ,woda,drewno i ziemia.

Mi osobiście jako wielbicielowi azjatyckiego Fantazy system zaciekawił
Czy ktoś może grał?

argoth
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr mar 19, 2008 5:35 pm

Widziałem - czytałem - wróciłem do l5k.

System fajny, ale to taka troche inna legenda. Jak dla mnie za małe różnice, żeby wydawać kase.

Hajdamaka

śr mar 19, 2008 9:05 pm

Czytalem. Mam. Od roku zwodze Kaduceusza, ze napisze recenzje. Niestety, magisterka ma pierwszenstwo :(

PS: Roznice pomiedzy Qin a L5K sa bardzo duze - Qin to cos w stylu Hero czy Domu Latajacych Sztyletow, ze wszystkimi tymi wyczesanymi jazdami zawartymi w mechanice :)

Awatar użytkownika
markol
Stały bywalec
Stały bywalec

śr mar 19, 2008 9:55 pm

Fakt z L5K łączy je tylko azjatyckość choć klimat hero ,domu latających sztyletów czy warlorlds ma coś w sobie.
Ja zarówno lubię japońskie samurajskie klimaty jaki chińskie skoki na 15 m w górę z mieczami, bieganie po wodzie, odbijanie strzał :)

Hajdamaka

śr mar 19, 2008 10:01 pm

markol pisze:
jaki chińskie skoki na 15 m w górę z mieczami, bieganie po wodzie, odbijanie strzał :)

No i w Qin masz to wszystko dzieki "Tao" (dostepnym dla wszystkich, nie tylko dla "shugenja"). Oprocz tego masz oczywiscie magie (podzielona na pare sciezek, miedzy innymi egzorcyzmy i alchemie). Wszystko w bardzo wschodnich klimatach, wg. mnie duzo bardziej niz w L5K. Qin to gra o wojownikach-filozofach (pamietasz pierwszy pojedynek w Hero i cala otoczke symboli jaka mu towarzyszyla?).

kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec

5 zeni

śr mar 19, 2008 10:08 pm

A szata graficzna, pomimo że tylko czarno biała jest moim zdaniem super pasująca do gry. Do tego fajne opisy Walczących Królestw. Jednak brak indeksu to wielki minus dla książki :? Szkoda, że bestiariusz taki cieńki. Szkoda, że nie mam czasu na głębsze czytanie i granie tego systemu :cry:

Hajdamaka

śr mar 19, 2008 10:17 pm

Dodam tylko, ze mechanika fajnie wspiera wschodni klimat. O ile w Legendzie byl bardzo przyjemny, ale zupelnie pozbawiony odniesien do wschodu system R&K (zreszta, jeden z moich ulubionych, pomimo moich pierwotnych obaw i zastrzezen), o tyle w Qin mamy dwie kostki - Ying i Yang. Im mniejsza miedzy nimi roznica tym lepiej, co oddaje wschodnie dazenie do rownowagi i spokoju.