Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr mar 19, 2008 5:48 pm

Tak, Twoja praca dotarła - jak i sześć innych. Mamy kilka pomysłów względem kolejnych edycji, ale decyzję podejmiemy dopiero za jakiś czas.

Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw mar 20, 2008 9:17 pm

Jestem po lekturze prac i muszę wam powiedzieć, że przynajmniej według mnie ich poziom jest bardzo wysoki :) W sumie każda z nich mi się spodobała, tak więc już teraz gratuluję wszystkim autorom :)

Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum

czw mar 20, 2008 9:38 pm

To kiedy można spodziewać się drugie etapu? ;)

Aureus

czw mar 20, 2008 10:16 pm

Miałem nadzieję trafić na złą passę i epidemię braku weny... Zmartwiłeś mnie, Rince. : )

Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw mar 20, 2008 10:18 pm

Hm, chyba wszystkim autorom zależy, żeby oceny były przemyślane, prawda? ;) No cóż, będą w czasie bliskim, ale nie najbliższym. Przeczytanie tych wszystkich prac i ocenienie wymaga sporej ilości czasu, którego nie wszyscy mają tyle, ile by chcieli, tak więc pewnie jeszcze dobre kilka dni trzeba będzie poczekać :) Innymi słowy, jak będą, to powiemy :P

Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt mar 21, 2008 10:42 pm

Szkoda że ja nie miałem szansy startować w tej edycji, z jednej strony nie miałem dostępu do komputera, a z drugiej do podręczników. Mimo wszystko przyznaję że wcześniej moją pracę oceniono słusznie. Teraz tematyka pracy do konkurs(iku) była według mnie lepsza, i być może wrzucę za jakiś czas pracę ktora do niej pasowała.

Awatar użytkownika
Freeeze
Stały bywalec
Stały bywalec

sob mar 22, 2008 12:43 pm

Jeśli był wysoki poziom, to tylko pogratulować twórcom nadesłanych prac.

Mamy kilka pomysłów względem kolejnych edycji

Mam nadzieję, że nie będzie wśród nich "filozofii" ani niczego podobnego...

Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr mar 26, 2008 10:13 pm

Nie chcę być upierdliwy (wiem, i tak jestem :P ), ale minęły już dwa i pół tygodnia od zakończenia Konkursiku. Co z wynikami? Czyżby wysoki poziom prac sprawiał problemy w sprawiedliwej ocenie? :)

Freeeze pisze:
Mam nadzieję, że nie będzie wśród nich "filozofii" ani niczego podobnego...

A filozofia to nawet ciekawe rozwiązanie byłoby. ;)

Aureus

śr mar 26, 2008 10:25 pm

Dopiero półtorej minęło. : ) Nie spieszy się aż tak... Ah, ta młoda krew... : )

Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr mar 26, 2008 11:02 pm

Postaramy się zakończyć ocenianie prac przed końcem tygodnia. Ostatnie problemy z serwerem, podobnie jak przerwa wielkanocna, odbiły się na naszej pracy - mamy nadzieję, że to rozumiecie.

Anonim_1

pn mar 31, 2008 7:20 pm

Zsu-Et-Am pisze:
Postaramy się zakończyć ocenianie prac przed końcem tygodnia.

Nie udało się. :)

Możemy liczyć na start drugiego etapu w najbliższym czasie?

Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn mar 31, 2008 8:52 pm

Byś wchodził czasem na GG to byś wiedział :razz:... Nie udało się przed końcem tygodnia z racji na Pyrkon, na którym bawiła się część redakcji. Niniejszym nadrabiamy zaległości i ogłaszamy, że do finału VII edycji Konkurs(ik)u zakwalifikowały się następujące prace (kolejność alfabetyczna):

Arena - ShadEnc
Jorgan Glortan - Smg
Pokaz siły - Smg
Smocze Sekty - Aureus

Finalistom gratulujemy, a wszystkim, którzy nadesłali do nas swoje prace, serdecznie dziękujemy. Już wkrótce założymy temat na potrzeby finału Konkurs(ik)u.
Ostatnio zmieniony pn mar 31, 2008 9:23 pm przez Zsu-Et-Am, łącznie zmieniany 1 raz.

Anonim_1

pn mar 31, 2008 8:58 pm

Zsu-Et-Am pisze:
Byś wchodził czasem na GG to byś wiedział Razz...

A dzisiaj akurat to grałem w Icewind Dale'a :papieros:

Pytanie techniczne - czy przy rozbudowie tekstu na potrzeby II etapu jest ustalony limit znaków?

Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn mar 31, 2008 9:06 pm

Nie, choć lepiej nie przesadzać. Wszystko zależy tylko od Was.

Awatar użytkownika
von Trupka
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn mar 31, 2008 9:08 pm

Gratuluję wszystkim uczestnikom tej edycji konkurs(ik)u, zarówno współfinalistom, jak i tym, którym na skutek spisku masońskiego tym razem nie udało się zakwalifikować. Następnym razem nic Was nie powstrzyma ;).

ShadEnc pisze:
Pytanie techniczne - czy przy rozbudowie tekstu na potrzeby II etapu jest ustalony limit znaków?

Zwykle nie bylo.

BTW - Pokaz siły jest mój, a Smocze sekty (jak sądzę) Aureusa ;).

Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn mar 31, 2008 9:14 pm

Smg pisze:
BTW - Pokaz siły jest mój, a Smocze sekty (jak sądzę) Aureusa

Tak, Smocze sekty są Aurego... Gratuluję, stary byku! To Ci się udało... A widzisz? Moje cenne uwagi okazały się słuszne ;).

Anonim_1

pn mar 31, 2008 9:19 pm

Zsu-Et-Am pisze:
Nie, choć lepiej nie przesadzać.

Oj, trzeba będzie w takim wypadku chyba nieco ciąć, bo wersja finalna może podwoić lub potroić objętość. Ale - we shall see. :)

Smg, Aureus - gratz!

Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn mar 31, 2008 9:25 pm

Pokaz siły jest mój, a Smocze sekty (jak sądzę) Aureusa

Fakt, pomyliłem się przy wpisywaniu. Notka poprawiona.

Aureus

wt kwie 01, 2008 5:51 am

To bardzo miłe wyróżnienie, gdyż podpowiada, że nawet, jeżeli praca nie jest Najlepsza, to przynajmniej jest nieźle napisana i niesztampowa. Tak, człowieka nachodzi duma. : )

Nie wiem, jak mam konkurować z Shadem i Smg, ale już teraz składam Wam gratulacje i życzę powodzenia. Oby żadna praca nie została pokrzywdzona.

frodo-kun
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

wt kwie 01, 2008 3:30 pm

a czy mozna by poznac opinie na temat prac ktore nie dostaly sie do finalu jak wypadly i czy moga byc np zastosowane na sesji i czy cos poprawic

Awatar użytkownika
Voaraghamanthar
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt kwie 01, 2008 9:09 pm

Podpisuje się pod prośbą o zamieszczenie jakiegoś hasłowego opisania prac, ich mocnych i słabych stron (oczywiście z wykluczeniem tych które przeszły dalej). Najlepiej w formie w jakiej odbyło się to podczas VI edycji konkurs(ik)u.

Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr kwie 02, 2008 7:51 pm

Gratuluję wszystkim finalistom a zwłaszcza Smg, który po wielu przejściach do finału i ani jednej wygranej (na to wyglądało, gdy czytałem archiwalne Konkursiki) próbuje dalej. I to jemu najbardziej życzę zwycięstwa, aczkolwiek w wyborze będę jak najbardziej obiektywny. ;)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw kwie 03, 2008 11:00 pm

Tym razem nie szykowaliśmy wspólnych recenzji prac, jeśli jednak autorzy poszczególnych tekstów wyrażą takie życzenie, mogę opublikować w tym wątku własne opinie dotyczące ich opracowań.

frodo-kun
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

czw kwie 03, 2008 11:07 pm

czekam na opinie mojej pracy(burzowy smok)

Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw kwie 03, 2008 11:53 pm

Służę:

Burzowy smok:
Pomysł - "kolejny smok". Przy kilkunastu czy więcej odmianach, trudno stworzyć coś naprawdę nowego... W zasadzie jest to rozwinięcie błękitnego smoka w "coś lepszego od złotych", w oderwaniu od klasyfikacji "chromatyczne/metaliczne". Nic specjalnego, nic przesadnie odstręczającego. Szkoda tylko, że zabrakło pomysłu na coś "nowego" - wszystko już gdzieś było.
Wykonanie - trochę drobnych błędów, m.in. interpunkcyjnych. Poza tym praca poprawna, ale niewiele to zmienia. Brakuje jej polotu - zdolności nie są wcale nowe, pochodzą od rozmaitych istniejących istot. Nie ma w nich błędów, ale brak inwencji, która przykułaby uwagę choć na chwilę. Z tego względu wydaje się, jakby był to jeden z potworków z Czarciego Foliału... Poza tym smok wygląda na zbyt potężnego, bez żadnego dobrego uzasadnienia - jakby jedynym założeniem było: "ma być wielki i silny".

Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt kwie 04, 2008 4:57 pm

Poproszę o skomentowanie moich Jezior Plitvicka. Płacę cukierkami.

EDIT: Jeśli można, to proszę napisanie tego tu http://forum.polter.pl/viewtopic.php?p=870637#870637 .

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt kwie 04, 2008 5:06 pm

Jeziora Plitvicka:
Pomysł - Koncepcja enklawy druidów związanej z kultem smoków ucieleśniających fundamentalne aspekty natury jest wtórna i stosunkowo niewiele można z niej wycisnąć - a przynajmniej tak było w tym przypadku. Odniosłem wrażenie, że autor zignorował wszystko to, co dawało jakieś nadzieje – np. wieżę i samego Plitvicka. Także pomysły na przygody bynajmniej nie zachęcają do poszukiwania przygód w tej okolicy...
Wykonanie - Autor ma wyraźne trudności z poprawnym posługiwaniem się językiem polskim. Chociaż tekst sprawia wrażenie sensownego, nie braknie w nim rażąco błędnych fragmentów. Nie ma tu mechaniki do oceniania - jest to aż niepokojące. Zabrakło jakichkolwiek precyzyjnych informacji na temat lokacji i jej mieszkańców; zamiast tego pojawiły się tylko nazbyt rozwlekłe, nieciekawe opisy okolicy. Obrazu dopełnia mało czytelny i dość przypadkowy sposób zapisu cechujący tę pracę.

Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob kwie 05, 2008 4:51 pm

Uwaga!

W wyniku problemów technicznych jedna z przesłanych na Konkurs(ik) VII prac nie dotarła do redakcji. Po odkryciu tego faktu, jury konkursu dokonało oceny owego zagubionego zgłoszenia i - w porozumieniu z wcześniej wyłonionymi finalistami i z jego autorem - podjęło decyzję o dopuszczeniu pracy do etapu II.

W imieniu redakcji raz jeszcze przepraszam autora rzeczonego tekstu - Voaraghamanthara - za komplikacje. Podejmiemy kroki, dzięki którym w przyszłości podobna sytuacje nie będzie mogła mieć miejsca. Wszystkim finalistom po raz kolejny życzymy powodzenia w zbliżającym się głosowaniu użytkowników, przypominając zarazem, iż termin publikacji poprawionych prac w sąsiednim temacie upływa jutro o północy.

Awatar użytkownika
von Trupka
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz kwie 06, 2008 10:47 am

Czekamy na ostatniego finalistę. ;)

Chciałbym również nadmienić, ze zgodnie z podjętymi ustaleniami, tylko jedna z dwóch moich zakwalifikowanych prac weźmie udział w głosowaniu.

Niech najlepszy zwycięży!

Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz kwie 06, 2008 4:29 pm

Głosowanie się rozpoczęło. Wszystkich użytkowników serwisu zachęcam do udziału w ankiecie - cztery prace czekają na Wasze oceny. Tradycyjnie przypominam o niekomentowaniu głosowania i o nieujawnianiu swoich preferencji w notkach na Forum, a jednocześnie zachęcam wszystkich, którym zależy na Konkurs(ik)u (w szczególności finalistów), do umieszczania odnośników do głosowania w swoich forowych sygnaturach.