Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

sob mar 22, 2008 11:14 pm

Llewelyn_MT pisze:
Właśnie dlatego napisałem, że gracze dzielą się na tych od D&D, tych z WFRP i grających w gry fabularne.


We will go to war, Spartans!
Podział powinien być zupełnie inny. Nieambitni, udających ambitnych i TRUE GAMERS:D Świat jest trochę bardziej skomplikowany, niż czarny i biały. Nawet odcienie szarości nie wystarczą.

A co do opcji zakupu w amazonie to świetna sprawa. Taniej, lepiej. Zapisanie się do Insidera też jest opłacalne i nie wiem czy kupię podręczniki. Bo w insiderze dostanę WSZYSTKIE zasady ze WSZYSTKICH podręczników... Zakup pdf w zupełności wystarczy. A dodatkowo dostaję dostęp do artykułów, programów itp.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

ndz mar 23, 2008 9:03 am

PDF - to masakra. Zakładając, że mamy komputer/laptopa w miejscu sesji dochodzi problem "wielowątkowości". Ja szukam coś w PG, kumpel w DMG, a MG szuka czegoś w MM. Czyli trzy komputery/laptopy potrzebne. A jak trzej pozostali (bo u mnie druzyny liczą średnio 5 osób) zaczną szukać? Ot gracze sięgaj po inne podręczniki? Czyli na sesje kazdy przynosi laptopa?

No i kwestia szybkości i wygody wyszykiwania informacji - naszybszy, nejlepiej zindeksowany i złożony PDF nie ma najmniejszych szans z człowiekiem przeglądającym papierową książkę. Do tego dochodzi zmęczenie - na komputerze źle się czyta, bardzo źle. Można niby kupić dedykowane czytniki E-Boków - ale też im dużo brakuje. Elektronisczne wersje stosuję jako materiały pomocnicze, ot coś sprawdzić w miejscu gdzie nie mam podręczników, lub np. opis atutu gdy inny gracz robi postać z papierowego podręcznika. Czyli awaryjne sytuacje.

Paierowe podręczniki sa nie zastąpione jak dla mnie. Są uniwersalniejsze, wygodniejsze i dużo łatwiej je się czyta. Można się "walnąć" w dowolnym miejscu nie przejmując się zasilaniem, ustawieniem komputera. Mam laptop w postaci TABLET PC - mogę złożyć ekran na płasko i operować rysikiem, a mimo to w fotelu czu łóżku dużo wygodniej jest czytać książkę. A założę się o co chcecie, że w śród użytkowników forum jest góra 5 osób posiadających Tablet PC, które są dużo wygodniejsze jako czytniki e-booków niz zwykłe "laptoki".
 
Yoshi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 155
Rejestracja: pn lut 14, 2005 2:59 pm

wt mar 25, 2008 3:03 pm

Ostatnio jak kupuję z amazon.co.uk to mi książki przychodzą w dniu premiery albo 2-4 dni po niej, czyli super fast. :O Zatem skoro, jak pisze Sony, wyślą nam z Niemiec/Anglii, to jest szansa że to szybko otrzymamy. :)

Ja sobie muszę jeszcze zamówić FRCG, ale to dopiero w sierpniu się ukaże.

Tani dolar mnie bardzo cieszy. Czuję się ostatnio jak bogacz, który kupuje na amazonie po cenie lizaków w Żabce. ;)

Co do pdfów... WotC sobie tym chyba zaszkodzi. Będzie tak, że ludzie ściągną oryginały i w tym samym dniu na necie się pojawią książki. Nie wiem, czy to dobry pomysł, bo mogą dużo $ przez to stracić.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

wt mar 25, 2008 4:40 pm

@Sony
Kwestia gustu jak ze wszystkim. Poza tym u mnie na sesji szukanie czegoś w podręczniku to rzadkość. Gracze mają znać zasady, których chcą używać na sesji. Podobnie jak posiadać rozpiski czarów itp. Poza tym mówimy tutaj o ed. 3.5, gdzie nawet wizardzi się śmiali z faktu częstego przeglądaniu książki i zagmatwanych zasad. W 4ed ma tego nie być.

Niektórzy wolą czytać na kompie. O dziwo bo jest to wygodniejsze. Jeżeli masz dobrego CRC to o zbytnim zmęczeniu nie ma co mówić, chyba że czytasz przez kilka godzin... Uprzedzając offtopa. Tak. CRC są lepsze od LCD:D

@Yoshi
Nie straci, bo pdf będą zabezpieczone. Poza tym nawet jeżeli piraty pójdą w sieć to co to za różnica jak teraz wejdziesz na emule czy torrenta i wpiszesz dnd i Ci setki skanów podręczników wyjdą. Niektórzy wolę mieć pdf na kompie. Zobacz ile firm sprzedaje podręczniki w obu wersjach. Siłą rzeczy książkowa wersja jest wygodniejsza w użyciu stąd dla zdecydowanej większości więc i tak, i tak zakupią podręcznik.
 
Yoshi
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 155
Rejestracja: pn lut 14, 2005 2:59 pm

wt mar 25, 2008 4:55 pm

Jak najbardziej książkowa wersja jest lepsza. Dlatego kupuję core'y i setting jako książki. Chodziło mi o to, że oryginalne pdf'y będą miały znakomitą jakość, a te zabezpieczenie to rozgryzą w mgnieniu oka, jak ze wszystkim. Poza tym, one będą możliwe do kupienia tylko przez posiadaczy tego kodu, zatem oferta jest dla posiadaczy wersji książkowej.
 
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1178
Rejestracja: sob sty 31, 2004 7:06 pm

wt mar 25, 2008 7:49 pm

Mortis pisze:
Nowa edycja jest wyczekiwana, bo to zawsze odmiana i być może naprawienie wielu błędów, które zdarzają się zawsze.
Znając wydawnictwa WotC, to na pewno nie obędzie się bez ton nowych głupich błędów, nie licząc powielania starych. Niecały miesiąc temu znaleźliśmy nowy bład w PMP 3.5, którego nawet nie ma w erracie.


Mortis pisze:
A co do rynku krajowego - niestety u nas jest tak zawsze. Jak za rok napiszę pytanie o mechanikę aktualnej edycji, to zostanę na forum wyzwany, bo przecież aktualna edycja to 3.5 (już tak było z 3.0 i 3.5). Niestety, jesteśmy mocno zacofani i nie sądzę, żeby można było tego uniknąć w większej skali. Ja wolę sprowadzić podręcznik wcześniej.
Nie mogę się z tobą zgodzić. Odpowiedzi na forum mechanika dotyczą zarówno edycji 3.0 i 3.5. Gdy ktoś nie uściśli o którą mu chodzi, to na forum Pytania i wątpliwości zawsze dostaje odpowiedź dla obydwu zestawów zasad. W najgorszym przypadku wymaga się uściślenia. D&D Ed4 będzie miało własne forum, a Ed3.5 nie zniknie z dnia na dzień. Podręczniki po polsku do niego będą wydawane jeszcze co najmniej do końca przyszłego roku. Nie wiem jak jest w przypadku innych systemów, ale nie rzucaj bezpodstawnych oskarżeń wobec forum D&D, które jest kulturalne i stoi na wysokim poziomie merytorycznym.


Sony pisze:
PDF - to masakra.
Podpisuję się ręcami i nogami. Ja nawet na sesje drukuję sobie fragmenty z SRD, które będą mi potrzebne.


Yoshi pisze:
Ostatnio jak kupuję z amazon.co.uk to mi książki przychodzą w dniu premiery albo 2-4 dni po niej, czyli super fast. :O Zatem skoro, jak pisze Sony, wyślą nam z Niemiec/Anglii, to jest szansa że to szybko otrzymamy.
Szybko w przypadku tak oczekiwanej pozycji, to będzie 1..2 tygodnie. Zakładając oczywiście, że się Amazon zaopatrzy w odpowiednią ilość podręczników.


Yoshi pisze:
Co do pdfów... WotC sobie tym chyba zaszkodzi. Będzie tak, że ludzie ściągną oryginały i w tym samym dniu na necie się pojawią książki.
Zgadzam się, zwłaszcza, że jednocześnie ma nie być SRD. Inna rzecz, że mogą podejść do piractwa jak Microsoft w latach 90-tych - ułatwiając kradzież własnych produktów zapewniasz sobie pozycję monopolisty.


Yoshi pisze:
Chodziło mi o to, że oryginalne pdf'y będą miały znakomitą jakość, a te zabezpieczenie to rozgryzą w mgnieniu oka, jak ze wszystkim.
O ile pamiętam nie ma zabezpieczeń PDF, które nie zostały złamane.


Bayuer pisze:
Jeżeli masz dobrego CRC to o zbytnim zmęczeniu nie ma co mówić, chyba że czytasz przez kilka godzin... Uprzedzając offtopa. Tak. CRC są lepsze od LCD:D
No i będzie OT i tak... Cathode Ray Tube, czyli CRT. CRC to zaś Cyclic Redundancy Check. CRT jest dobre wyłącznie do gier, LCD zaś wyłącznie do tekstu. Nie ma co się sprzeczać, bo to z technicznego punktu widzenia oczywiste. Jakby ktoś miał jednak wątpliwości to zapraszam na PW.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt mar 25, 2008 9:54 pm

Llewelyn_MT pisze:
Sony pisze:
PDF - to masakra.

Podpisuję się ręcami i nogami. Ja nawet na sesje drukuję sobie fragmenty z SRD, które będą mi potrzebne.
A ja korzystam z pdf'ów podręczników, które mam, gdy są mi potrzebne do przejrzenia. Jest mi wygodniej znaleźć coś w podręczniku jeśli posiada opcję Ctrl+F. Poza tym, nie zawsze chce mi sie iść do regału i wykopywać z dna stosu podręczników, tego jednego, do którego ktoś zadaje pytanie na forum :P

Zresztą, o ile mi wiadomo, jedynie z oficjalnie kupionymi podręcznikami będzie można korzystać z inidera, więc posiadanie pirackich pdfów pewnie będzie jak troszkę bardziej rozbudowane SRD do 3.5.

Llewelyn_MT pisze:
Szybko w przypadku tak oczekiwanej pozycji, to będzie 1..2 tygodnie. Zakładając oczywiście, że się Amazon zaopatrzy w odpowiednią ilość podręczników.

Póki można zamawiać przedpremierowo, będą w stanie złożyć odpowiednie zamówienie.
 
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1178
Rejestracja: sob sty 31, 2004 7:06 pm

wt mar 25, 2008 10:53 pm

Suldarr'essalar pisze:
A ja korzystam z pdf'ów podręczników, które mam, gdy są mi potrzebne do przejrzenia. Jest mi wygodniej znaleźć coś w podręczniku jeśli posiada opcję Ctrl+F.
No jasne. Sam tak używam SRD, ale chodziło nam raczej o użycie na sesji.


Suldarr'essalar pisze:
(...) posiadanie pirackich pdfów pewnie będzie jak troszkę bardziej rozbudowane SRD do 3.5.
No to ja już wolę SRD. :-)


Suldarr'essalar pisze:
Póki można zamawiać przedpremierowo, będą w stanie złożyć odpowiednie zamówienie.
Nie do końca, bo opcję na podręczniki muszą ustalić dużo wcześniej. Jeśli się zamówi teraz to nie będzie z pewnością kłopotów z dostępnością. Kłopot w tym, że to będzie pewnie kilkadziesiąt tysięcy zamówień z całego świata. Tak wielka ilość paczek do wysłania wiąże się niechybnie z dużymi problemami logistycznymi.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

wt mar 25, 2008 11:00 pm

@Llewelyn_MT
Mały błąd. Oczywiście chodziło o monitory CRT (widzę, że nawet do wiki się sięgnęło po pseudo wiedzę elektroniczną:D). LCD jeszcze przez jakiś czas będą w tyle z jakością obrazu itp. Rzekomo wspierają długie czytanie i nie męczą oczu, ale jeżeli masz monitor CRT, który potrafi działać w wysokiej rozdzielczości z wysokim odświeżaniem ekranu, wówczas efekt jest ten sam jak nie lepszy. LCD zrobili taki chwyt marketingowy, że jego posiadacza zabić mogą jak ktoś mówi, że "stare" kineskopówy są lepsze.

@Suldarr'essalar
Do Insidera nie potrzebujesz żadnych książek kupować. Jeżeli będziesz go opłacał dostajesz WSZYSTKIE zasady ze WSZYSTKICH książek, które są aktualnie wydane. Jednak nie można zarejestrować się np. po 2 latach od czasu wydania 4ed i cieszyć się poprzednimi wydaniami. Od kiedy się zarejestrujesz od tego momentu masz zasady w Insiderze.

Nawet bez subskrypcji dostaniesz dostęp do zasad, ale nie pełnych, lecz informację na której stronie w jakiej książce coś się znajduje...
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt mar 25, 2008 11:26 pm

Bayuer pisze:
@Suldarr'essalar
Do Insidera nie potrzebujesz żadnych książek kupować. Jeżeli będziesz go opłacał dostajesz WSZYSTKIE zasady ze WSZYSTKICH książek, które są aktualnie wydane.

Z tego co się orientuję, to miało być tak, że kupując podręcznik otrzymuje się również wszelkie internetowe zasady i uaktualnienia dotyczące tego podręcznika.
Dodatkowo, do podręczników miały być dołączane jakieś płyty.
Llewelyn_MT pisze:
No jasne. Sam tak używam SRD, ale chodziło nam raczej o użycie na sesji.
To zależy :) Jak masz ułożone podręczniki w ładne kupki, to czasem szybciej jest otworzyć pdf'a niż przekopywać się przez stosik. Podręczniki swoje ważą.
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

śr mar 26, 2008 1:14 am

Suldarr'essalar pisze:
Z tego co się orientuję, to miało być tak, że kupując podręcznik otrzymuje się również wszelkie internetowe zasady i uaktualnienia dotyczące tego podręcznika.
Dodatkowo, do podręczników miały być dołączane jakieś płyty.


Jakbyś śledził doniesienia odnośnie 4ed po DnD Experiance to byś wiedział jak sprawy się mają. To oficjalne informacje od wizardów. Wszystko omówione jest w tym filmiku.
 
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1178
Rejestracja: sob sty 31, 2004 7:06 pm

śr mar 26, 2008 10:43 am

@Bayuer: Mówiłem, żebyś nie śmiecił. Masz odpowiedź na PW.

Suldarr'essalar pisze:
To zależy :) Jak masz ułożone podręczniki w ładne kupki, to czasem szybciej jest otworzyć pdf'a niż przekopywać się przez stosik. Podręczniki swoje ważą.
Zgadza się. Dlatego więc używam niemal wyłącznie Core i wybranych zasad z innych książek. :-)
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

śr mar 26, 2008 5:03 pm

@Llewelyn_MT
Też masz odp na privie:D

Opłaca się kupić Rules Compendium. Wszystko w jednym miejscu. Takie pierdoły jak atuty to już gracze sami muszą wiedzieć przed sesją, żeby nie tracić klimatu w trakcie gry na wertowanie podręcznika...
 
Awatar użytkownika
Aramil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: wt lip 20, 2004 10:45 am

pt cze 06, 2008 10:25 pm

Pytanie do osób, które zamówiły 4ed na Amazon.com.
Wysłali wam już podręczniki ?
Moje zamówienie cały czas jest otwarte, a z tego co pisze Amazon podręczniki powinny zostać wysłane dzisiaj.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pt cze 06, 2008 11:20 pm

Ja już mam.
 
Anonim_1

pt cze 06, 2008 11:26 pm

Moje zamówienie cały czas jest otwarte, a z tego co pisze Amazon podręczniki powinny zostać wysłane dzisiaj.

Ostatecznie zrezygnowałem z Amazonu, właśnie przez to opóźnienie. Core 4.0 zamówione w Rebelu powinno dotrzeć do mnie najpóźniej we wtorek.
 
Awatar użytkownika
Siriondel Evendim
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: śr sty 03, 2007 1:13 pm

sob cze 07, 2008 6:13 am

Witam i pozdrawiam graczy w D&D! To mój pierwszy post, choć regularnie oglądam forum od bardzo dawna :wink:

Apropos daty wydania polskiej edycji czwartej odsłony D&D. Niedawno napisałem maila do ISA na ten temat, delikatnie, acz wyraźnie sugerując, że gracze nie mają ochoty czekać tak długo, jak to było w przypadku 3.0 i 3.5. Takie opóźnienie wobec oryginału jest bowiem zdecydowanie nie fair wobec rodzimych graczy.

W odpowiedzi ISA nadmienia, że "przedruk i dokładna korekta zajmują minimalnie pół roku, dlatego polskiego wydania można się spodziewać [uwaga!] już na początku 2009 roku."

Zawierzając ISA, byłoby fenomenalnie, jednak wiadomo, jak to jest z zawierzaniem ISA. No i to słowo - "MINIMALNIE" - pół roku...
 
Anonim_1

sob cze 07, 2008 7:36 am

Siriondel Evendim pisze:
Zawierzając ISA, byłoby fenomenalnie, jednak wiadomo, jak to jest z zawierzaniem ISA. No i to słowo - "MINIMALNIE" - pół roku...

Problemem na pewno nie jest wydanie D&D 4.0 powiedzmy w okolice ferii 2009 - sądzę, że jeśli ISA zamierzała wydać nową edycję, przymierzają się do niej od dłuższego czasu. Daleki jestem co prawda od uwierzenia, że 4.0 Pl mogłoby się pojawić na rynku nawet w ciągu roku, ale nie zdziwię się, jeśli zobaczę podręczniki na sklepowych półkach.

Kłopot polega raczej na tempie wydawania dodatków. ISA na pewno nie będzie miała wystarczającej mocy by wydać wszystko (czy też nawet najważniejsze pozycje) do 4.0 równolegle z anglojęzycznymi. Nie zamierzam kupować co prawda wszystkiego, ale ważniejsze podręczniki już owszem i nie chciałbym uniknąć sytuacji, kiedy muszę korzystać z polskiej podstawki i amerykańskiego dodatku. Dlatego też pozostanę przy wersji oryginalnej.
 
Awatar użytkownika
Vini
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 5:31 pm

sob cze 07, 2008 9:48 am

A ja nie chciałbym by zaniechano przez to linii 3.5. To było by nie fair imo.
 
Anonim_1

sob cze 07, 2008 9:59 am

Vini pisze:
To było by nie fair imo.

Nie fair względem kogo? Względem fanów? Jeśli ludzie kupowaliby 3.5 w wielkich nakładach, ISA na pewno nie zrezygnowałaby z wydawania podręczników do tej edycji. Jeśli zaś chętnych na podręczniki z 3.5 jest mało, byłoby nie fair wymagać od Wydawnictwa, żeby inwestowało w linię, która nie ma przyszłości.
 
Awatar użytkownika
Vini
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 229
Rejestracja: pt wrz 17, 2004 5:31 pm

sob cze 07, 2008 10:07 am

Względem tych, którzy z 3.0 przeszli na 3.5. Nie wiem jakie są wyniki sprzedaży ale chyba wystarczająco dobre by wydać Complety, Psionikę i Ebberon?
 
Anonim_1

sob cze 07, 2008 10:14 am

Vini pisze:
Nie wiem jakie są wyniki sprzedaży ale chyba wystarczająco dobre by wydać Complety, Psionikę i Ebberon?

Nie sądzisz, że gdyby wyniki sprzedaży były wystarczająco dobre, mielibyśmy te podręczniki już dawno po polsku? Moim zdaniem 3.5 Pl dogorywa i nie ma wielkich szans, żeby stanęło na nogi. Trochę szkoda, bo faktycznie, miło by było zobaczyć np. komplet podręczników do FR 3.5 po polsku.

Vini pisze:
Względem tych, którzy z 3.0 przeszli na 3.5.

Nie rozumiem, co niesprawiedliwego jest w wydawaniu najnowszej edycji D&D w odniesieniu do kogokolwiek. Prędzej czy później linia i tak by zgasła.

BTW. Nikt nie każe polskim graczom przechodzić na 4.0. Zawsze można zainteresować się Pathfinderem, szykowanym przez Paizo/Q-Workshop.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

sob cze 07, 2008 10:14 am

Najwyraźniej nie. Mniej pretensję do piartów skanujących podręczniki ;-) Względnie to ISY, za kiepską politykę wydawniczą i reklomawanie się (a raczej tego brak).
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

sob cze 07, 2008 3:59 pm

Gdyby książki były tanie, nie było by piractwa. Temat rzeka. ISA widzi, że na 4ed może wiele osób przejść, więc to kolejni klienci. Dobrze by było, gdyby zaczęli tłumaczenie od razu. Ja jednak i tak zostanę przy angielskiej wersji, bo znając prędkość wydawniczą ISY bym klął wniebogłosy:D
 
Awatar użytkownika
Siriondel Evendim
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: śr sty 03, 2007 1:13 pm

sob cze 07, 2008 4:55 pm

Ja jednak wciąż jestem rozdarty... Nie, że zastanawiam się, czy już kupić D&D 4.0 Core (bo zrobiłem to dziś na D&D Games Day), ale czy zaczynać na tym grę. Chyba wolę poczekać, a ten czas wykorzystam na dokładnym poznaniu czwartej odsłony i może jakichś testach z przyjaciółmi. Jak na mnie, to chyba istnieje zbyt duże ryzyko popełnienia kolosalnego błędu, by już zaczynać poważniejszą kampanię z najnowszą edycją.
 
Awatar użytkownika
Aramil
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: wt lip 20, 2004 10:45 am

sob cze 07, 2008 5:38 pm

Estimate shipping time: 17 June
Estimate delivery time: 10 July


Tia... za takie zamówienie przedpremierowe złożone jeszcze w maju to ja Amazonowi dziękuję. Jeśli chciałbym dostać książki wcześniej to kosztowałoby mnie to tyle co w Rebelu ( wliczajac w to 45% promocję -_- )

Teraz czekam na książki z Rebela, szybciej przyjdą :P
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

pn cze 09, 2008 9:05 pm

Czy mi się wydaje, czy są dwie wersje okładki PHB? Na jednej jest Dragonborn z czarodziejką a na drugiej wersji Tefiling z wojowniczka....

[/url]
 
Awatar użytkownika
vh
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 82
Rejestracja: ndz maja 13, 2007 4:09 pm

pn cze 09, 2008 11:48 pm

Są dwie, ale pierwsza (z feflingiem) AFAIK nigdy nie poszła do druku. Kiedy dawno temu ujawniano co znajdzie się na okładkach, pokazano właśnie ją. Później WotC nabrało wątpliwości i zamieniono ilustrację na tę ze smoczkiem. Ponoć niektórym nie podobał się /mógł się nie podobać diaboł na okładce podręcznika gracza.
 
Awatar użytkownika
ZlyPorucznik
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: wt lis 15, 2005 12:45 pm

wt cze 10, 2008 2:38 am

W kwestii informacyjnej.

Jesli macie znajomych w Londynie to w sklepie Orc's Nest maja specjalna cene 51 funciakow za caly zestaw Core.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

wt cze 10, 2008 7:00 am

Dzisiaj lub jutro w sklepiku w ISIE mają sie pojawić podręczniki, tak więc będzie kolejny sklep do wyboru.

Zly Porucznik - cena naprawdę SPECJALNA :D funt kosztuje po kursie NBP 4.23 - 51 to 215.73 + przesyłka. Na Rebelu mają zestaw trzech Core w cenie 199 zł :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości