Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Ardavel
Stały bywalec
Stały bywalec

pn kwie 21, 2008 5:26 pm

Oczywiście trzeba pakować w Roztropność, a poza tym, nie wiem, czy to działa w przypadku kapłanów, ale na myśl nasuwa mi się atut Skupienie na czarze.

Awatar użytkownika
B0rg
Wyróżniony
Wyróżniony

pn kwie 21, 2008 5:46 pm

Ardavel pisze:
Oczywiście trzeba pakować w Roztropność, a poza tym, nie wiem, czy to działa w przypadku kapłanów, ale na myśl nasuwa mi się atut Skupienie na czarze.

Działa na odpowiednie szkoły niezależnie od rodzaju magii.

De Moon
Użytkownik
Użytkownik

pn kwie 21, 2008 6:55 pm

bardzo dobrze. atut urodzony czarownik też działa?(nie znam jego opisu, czytałem tylko na forum, że daje +1st i cos do oc)

a jakaś klasa prestiżowa, która wpomoże st czarów "instant kill" albo wpływających na umysł?

Awatar użytkownika
little_diner
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn kwie 21, 2008 7:06 pm

Adept Cienia zwiększa możliwości czarów nekromancji (instatnt kill kilka jest) i oczarowania (wpływające na umysł).

Awatar użytkownika
B0rg
Wyróżniony
Wyróżniony

pn kwie 21, 2008 7:26 pm

little_diner pisze:
Adept Cienia zwiększa możliwości czarów nekromancji (instatnt kill kilka jest) i oczarowania (wpływające na umysł).

W 3.5 nie zwiększa. Jedynie atut Shadow Weave Magic podnosi DC o 1.

De Moon pisze:
bardzo dobrze. atut urodzony czarownik też działa?(nie znam jego opisu, czytałem tylko na forum, że daje +1st i cos do oc)

W edycji 3.0 pozwala traktować atrybut, na którym opierają się czary jakby był o 2 wyższy przy określaniu DC i czarów bonusowych.
W edycji 3.5 tylko przy określaniu ilości zaklęć.

De Moon
Użytkownik
Użytkownik

pn kwie 21, 2008 8:31 pm

Zauważyłem, że kapłan nie ma powalających czarów z kontroli umysłu, więc chyba bym wziął 1 lvl kontemplującego(i domena ktora daje dominację i takie tam).

Ale wciaż szukam czegos na dłuższą mete.

Awatar użytkownika
B0rg
Wyróżniony
Wyróżniony

pn kwie 21, 2008 9:37 pm

Ty w końcu chcesz zrobić nekromantę czy co? Bo w przypadku nieumarłych kontrolowanie umysłu jest daremne.

De Moon
Użytkownik
Użytkownik

pn kwie 21, 2008 10:06 pm

B0rg pisze:
Ty w końcu chcesz zrobić nekromantę czy co? Bo w przypadku nieumarłych kontrolowanie umysłu jest daremne.

Chciałbym zrobić postać która będzie szybko eliminować żyjące istoty. Zależy mi na porządnych czarach instant kill(sporo stworzeń ma słaby rzut na wytrwałość), władaniu nad umysłem(te co mają silny na wytrwałość maja zwykle słaby na wole).

A zastanawiam się nad kapłanem, bo ma wyższe kp no i karcenie trupow. Jako licz też się chyba sprawdzi. Oczywiście to są tylko zastanowienia, bo chyba narazie magik, ktory jest złożony na samym początku tematu jest lepszy.