Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Widoom.Com
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr paź 24, 2007 8:28 pm

Rozumiem, że "Kartusz Bohatera" to taka "Galeria Bohaterów" tylko 2-edycyjna?

Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr paź 24, 2007 8:32 pm

Nie, to rozbudowana karta postaci w formie książeczki.

Awatar użytkownika
Widoom.Com
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr paź 24, 2007 8:50 pm

Hoho, to brzmi ciekawie. Czy istnieje możliwość przedstawienia jakiegoś fragmentu całości?

Generalnie i tak wiem, że sobie takie cacuszko sprawię. Przyjemne urozmaicenie. :)

Ramzes123
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr paź 24, 2007 8:55 pm

Echhhh... bardziej odpowiadał mi tytuł "Towarzysz awanturnika"

I proszę mi nie pisać, że źle interpretuje oryginalny tytuł, gdyż przez towarzysza można także rozumieć przewodnik, zbiór rad, który pomaga przeżyć na szlaku.

Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr gru 12, 2007 9:31 am

To wciąż tytuł roboczy. O propozycjach tłumaczenia możemy porozmawiać w temacie o Tłumaczeniach (nieco niżej na tym samym forum).

EDIT: Aktualizacja planów (zmiany na zielono).

Dzieci Rogatego Szczura i Kartusz Bohatera - wydane.

Następne w kolejności:
1. Groza w Talabheim (Terror at Talabheim): przetłumaczone, po korekcie, w trakcie składu. Termin: Po Nowym Roku, siłą rzeczy przesunięcie terminów pozostałych publikacji.
2. Przybornik Mistrza Gry (GM's Toolkit): przetłumaczone, po korekcie, czeka na skład. Termin: Po Nowym Roku.
3. Poradnik Staroświatowca (WFRP Companion): przetłumaczone, w korekcie. Termin: Po feriach.
4. Królestwa Renegatów (Renegade Crowns), w tłumaczeniu.
5. Pokusa Arcylicza (Lure of the Liche Lord), przetłumaczone, częściowo po korekcie.

Dalsze plany:
- Mroczni Władcy Nocy (Night's Dark Masters), częściowo przetłumaczone.
- prawdopodobnie potem Księga Zbawienia (Tome of Salvation)
- Kraina Królowej Lodu (In the Realm of the Ice Queen)
- Tysiąc Tronów (Thousand Thrones)

Awatar użytkownika
Patrick Spears
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob sty 19, 2008 10:58 am

Byłem sobie na stronce The Black Library i zastanawiam się czy jest wogule szansa żeby w Polsce ukazały się takie tytuły jak Liber Chaotica albo Liber Necris? Już nie mówię o edycjach kolekcjonerskich ale fajnie byłoby położyć łapska na czymś takim

hallucyon

sob sty 19, 2008 11:01 am

Była kiedyś o tym mowa na forum dyskusyjnym polskiego wydawcy WFRP -- oczekiwany popyt na książki tego typu jest zbyt mały, aby wydawnictwo podjęło się wydania tych pozycji. Oczywiście, wszystko jest możliwe. :wink:

Awatar użytkownika
Kyousei
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob sty 19, 2008 3:53 pm

O czym są te książki ?

Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer

sob sty 19, 2008 4:26 pm

Kyousei ktore konkretnie? Opisy niektorych znajdziesz tutaj: http://wfrp.polter.pl/Zapowiedzi-a731

Awatar użytkownika
Kyousei
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob sty 19, 2008 4:31 pm

Chodziło mi o Liber Chaotica & Liber Necris.

Awatar użytkownika
karp
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob sty 19, 2008 5:11 pm

Patrick Spears pisze:
czy jest wogule szansa żeby w Polsce ukazały się takie tytuły jak Liber Chaotica albo Liber Necris?

Niestety chyba trzeba nastawić sie na dodatki angielsko jezyczne, podobnie sprawa ma sie z Life of Sigmar, czy opisem Burzy Chaosu. Z drugiej strony jeśli język angielski nie stanowi dla Ciebie problemu, to dodatki te mozna dostać zarówno w polsich sklepach wysyłkowych jak i okazyjnie na allegro.

Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr lut 06, 2008 12:09 am

Aktualizacja planów.

1. Groza w Talabheim (Terror at Talabheim): przetłumaczone, po korekcie, po składzie. Termin: marzec.
2. Przybornik Mistrza Gry (GM's Toolkit): przetłumaczone, po korekcie, czeka na skład.
3. Poradnik Staroświatowca (WFRP Companion): przetłumaczone, po korekcie. Termin: Po Wielkanocy.
4. Królestwa Renegatów (Renegade Crowns), w tłumaczeniu.
5. Pokusa Arcylicza (Lure of the Liche Lord), przetłumaczone, częściowo po korekcie.

Dalsze plany:
- Mroczni Władcy Nocy (Night's Dark Masters), częściowo przetłumaczone.
- prawdopodobnie potem Księga Zbawienia (Tome of Salvation), wkrótce zaczynamy tłumaczenie.
- Tysiąc Tronów (Thousand Thrones)

Awatar użytkownika
Makazis
Użytkownik
Użytkownik

wt kwie 01, 2008 4:54 pm

Możesz podać bardziej precyzyjnie datę wydania dodatku o Kislevie, jeśli jest to w ogóle możliwe?

Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt kwie 01, 2008 5:00 pm

Trudno to określić. Na razie trwa zamieszanie ze zmianą licencji z BI do FFG.

Przy zachowaniu dotychczasowego tempa przewiduję, że dodatek ukazałby się na przyszłe wakacje. Ale to bardzo mglisty termin.

Awatar użytkownika
karp
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt kwie 01, 2008 5:20 pm

Siriel pisze:
Na razie trwa zamieszanie ze zmianą licencji z BI do FFG.

A mozna liczyć na jakieś info jak to bedzie z kolejnymi dodatkami? Mam na mysli te, które wydawać bedzie FFG.

Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr kwie 02, 2008 10:50 am

Jak zostanie załatwiona kwestia licencji i otrzymamy od nich info, to jak najbardziej taka informacja się pojawi.

Mareczq
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

śr kwie 23, 2008 2:56 pm

Witam,

To ja zadam to pytanie bo nie jestem pewny gdzie je dokładnie zadać;)

Właśnie mam Zamiar zagłębić się w świat Warhammera, i zakupić dużą część podręczników... tylko teraz pytanko czy rzeczywiście to będzie dalej rozwijane i kontynuowane drogą oficjalną? Czy może wyjdzie 3 ed. i okaże się, że po roku będę miał "przestarzałe" podręczniki;) Wiadomo, że grać dalej będzie można... ale w RPG-ach zawsze najbardziej kochałem ten rozwój świata przez twórców... to czym zaskoczą i co nowego wydadzą;) Nie kupowało się wszystkiego, ale same możliwości zachęcały już do grania;D:) Dawno już w RPG-i nie grałem, ale jakoś ostatnio mnie wzięło aby wrócić;P I dlatego pytam, czy warto teraz inwestować w te podręczniki??:) (mam ochotę kupić wszystko co wprowadza jakieś większe opisy do świata - czyli 90% podręczników dostępnych na rynku w wersji Polskiej, samo czytanie podręczników już jest wielką frajdą... wole kupić jeden porządny podręcznik niż 2-3 książki:))

Pozdrawiam

Ps. jeśli to kiepski temat do tego pytania to proszę o skierowanie mnie gdzie powinienem zadać takowe:) Jestem nowy na forum ;)

Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr kwie 23, 2008 4:36 pm

Mareczq pisze:
tylko teraz pytanko czy rzeczywiście to będzie dalej rozwijane i kontynuowane drogą oficjalną? Czy może wyjdzie 3 ed. i okaże się, że po roku będę miał "przestarzałe" podręczniki;)
Witam

Cóż, najlepszą odpowiedzią jest: nie wiadomo. Tzn. jeśli chodzi o edycję oryginalną, to FFG chyba samo nie wie, jak ugryźć WFRP. Niby coś tam przebąkują o 3-ej edycji, ale na razie chyba robią wywiad środowiskowy wśród graczy.

Jeśli chodzi o edycję polską, to na pewno do końca tego roku działamy normalnie, gdyż mamy mniej więcej taki zapas dodatków. W mojej ocenie powinny się ukazać co najmniej dwa (Poradnik Staroświatowca i Królestwa Renegatów), być może trzy (+ Pokusa Arcylicza).

Mam nadzieję, że do tego czasu wyjaśni się zarówno kwestia kontynuacji 2 ed. (gdyż w chwili obecnej wszystkie materiały posiada już FFG), a także plany na przyszłość, włącznie z ew. kolejną edycją.

I dlatego pytam, czy warto teraz inwestować w te podręczniki??:)
Nie jestem obiektywnym arbitrem, ale oczywiście powiem, że warto. ;)

czyli 90% podręczników dostępnych na rynku w wersji Polskiej, samo czytanie podręczników już jest wielką frajdą... wole kupić jeden porządny podręcznik niż 2-3 książki:))
Dzięki. :)

Mareczq
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

śr kwie 23, 2008 4:47 pm

No i dziękuję za tą odpowiedź:) Chętnie się wypowiem jak stanę się posiadaczem podręczników - dodam, że w RPG-i gram naprawdę od dawna (abym nie skłamał ale z 15 lat już jest... od wyjścia w polsce 2 ed. D&D) i świat Warhammera znam naprawdę dobrze (1 ed. RPG, i od 4 ed. Bitewniaka - chodź właśnie się dowiedziałem że wyszła 7 co mnie mocno zdziwiło - no ale jak się odchodzi z tego świata na 2 lata to się dziwne rzeczy dzieją;P) - a 2 ed. RPG znam z angielskich podręczników (posiadam, ale właśnie sprzedaje podręcznik główny, bestiariusz i Niezbędnik Gracza)- ale ich cena po pierwsze troszkę odstrasza, a po drugie wiele niuansów się traci bez tłumaczenia , a aż tak biegły w Angielskim nie jestem:/

A wiadomo coś o nowej "Galerii Bohaterów" ??:)

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw maja 08, 2008 8:37 pm

karp pisze:
Siriel pisze:
Jest taka profesja - strażnik rzeczny (oraz przeciwny pirat rzeczny) - w dodatku Poradnik Staroświatowca.

A kiedy polska premiera? Wiadomo już coś dokładnie?
Jesteśmy na etapie korekty po składzie. Ile to potrwa, trudno mi powiedzieć. Nie wiem, czy uda się wydać przed wakacjami, bo zostało mało czasu.

Wciąż też trwają rozmowy z FFG, więc proszę mnie nie wypytywać, bo nie wiem. ;)

Awatar użytkownika
okapi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

czw maja 22, 2008 11:02 am

Siriel co się dzieje ze strona wydawnictwa CC, dlaczego przy próbie wejścia na nią wywala stronę home.pl, mógłbyś to sprawdzić i podać powód bo jest to zdeczko wkurzające.

Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt cze 20, 2008 4:49 pm

Przy okazji aktualizacja planów.

W 2008-ym powinny się jeszcze ukazać:

1. Przybornik Mistrza Gry (GM's Toolkit): przetłumaczone, po korekcie, oddane do składu.
2. Poradnik Staroświatowca (WFRP Companion): przetłumaczone, po korekcie, oddane do składu. Termin: wakacje (?).
3. Królestwa renegatów (Renegade Crowns): przetłumaczone, oddane do korekty.
4. Pokusa arcylicza (Lure of the Liche Lord): przetłumaczone, po korekcie, oddane do składu.

Dalsze plany (czekamy na ostateczne rozwiązanie licencji z FFG)
- Mroczni władcy nocy (Night's Dark Masters), częściowo przetłumaczone.
- Księga zbawienia (Tome of Salvation)
- Tysiąc tronów (Thousand Thrones)

Awatar użytkownika
karp
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt cze 20, 2008 11:03 pm

Fajnie. Szczerze trzymam kciuki za te plany, bo zakładają duuużo jeszcze w tym roku i to z zawrotną prędkoscią - 6 miesięcy / 4 dodatki to nie w kij dmuchał.

pedrodamiano
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt cze 20, 2008 11:58 pm

CO bedzie zawierał w sobie dodatek Przybornik Mistrza Gry? i jaka bedzie cena tego dodatku?

Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob cze 21, 2008 2:20 pm

"Przybornik Mistrza Gry" to:
- nowy, lepszy (;)) ekran MG (na twardej tekturze, nieco wyższy od poprzedniego), ale oczywiście zawierający potrzebne tabele + na stronie "dla graczy" mapa Imperium
- 32 str. broszurka zawierająca (-> spis treści):
- opis różnych karczm, miejskich spotkań, ciekawych osób i budynków, którymi można wzbogacić opis miasta -> fragment angielski
- to samo dotyczące obszarów poza miastami, czyli dziwne lokacje, kilka wskazówek odnośnie podróżowania, spotkania z bandytami i zwierzętami
- kilkadziesiąt przykładów BN-ów (bez rozpisania mechanicznego), oraz kilkanaście pomysłów na krótkie przygody/epizody poboczne.

Podsumowując: sama broszurka to taki zbiór różnego rodzaju elementów, które mają w szybki sposób dać jakąś pomoc MG. Gdy musi szybko wprowadzić jakąś postać, stworzyć wyjątkową karczmę, urozmaicić podróż, lub zabawić graczy wątkiem pobocznym.

Oczywiście to tylko pomysły, które można rozwinąć samodzielnie.

Cena? Trudno mi powiedzieć, ale nie sądzę, żeby przekraczała cenę I ekranu MG (jakieś 20-25 zł).

Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer

sob cze 21, 2008 2:42 pm

Siriel pisze:
na stronie "dla graczy" mapa Imperium

Jakas z podrecznika, czy nowa? Mozna gdzies ja zobaczyc?

Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob cze 21, 2008 2:57 pm

Jest to mapa z Dziedzictwa Sigmara - str. 86-87.

Awatar użytkownika
Zychu
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt lip 29, 2008 12:37 pm

Wiadomo coś może kiedy pojawi się dodatek o nekromantach i księga zbawienia?

Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt lip 29, 2008 12:54 pm

Na razie trwają rozmowy o licencji, więc sprawa dodatków jest zawieszona. Jak będę coś wiedział, to napiszę.

Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr lip 30, 2008 9:37 am

Wiem, że to raczej nie odpowiedni temat, ale spytam się na wszelki wypadek. A zamierzacie Siriel może wydać też WH40KRPG?