Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Verdes
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 302
Rejestracja: pt kwie 27, 2007 6:33 pm

sob mar 15, 2008 11:51 am

Było już to wspominane, ale z tego co pamiętam tylko ogólnikowo bez detali. Więc napisze ze szczegółami jak zginął Helm.

Brazylijska telenowela ON
Tyr pokłócił się ze Siamphore, rozstali się i zapragnął nowej kobiety. Wysłał więc Helma do Sune, aby ta coś zaradziła, ta poleciła Tymorę. Tyr amantem nie jest więc wysłał na amory Helma, który miał przekonać Tymorę do Tyra. Tymora jednakże zakochała się w Helmie, który z kolei nie kochał jej tylko chciał ją nagadać Tyrowi. Tyr dowiedział się, że Tymora kocha Helma i uznał, że go tamten zdradził, wyzwał go więc na pojedynek. Helm w imię wyznawanych zasad nie mógł odmówić pojedynku. Tyr zabił w pojedynku Helma, Tymora przeniosła się więc zdruzgotana do domu Tyra. Ilmater popatrzył tylko na to wszystko i uznał, że w takich warunkach się nie da żyć i wyniósł się z Domu Trójcy, w związku z tym trójca przestała istnieć.
Brazylijska telenowela OFF

Śmiechy wszelakie.
 
Awatar użytkownika
OneMoreGodDamnElf
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt lis 06, 2007 2:50 pm

sob mar 15, 2008 11:56 am

:razz: :razz: :razz: :razz:
Reakcja Ilmantera mnie rozwala...

Edit:

Głupie praworządne bóstwa do tego ludzkie bóstwa. Nie to co Seldarine :)
 
Awatar użytkownika
Voaraghamanthar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 176
Rejestracja: wt gru 18, 2007 12:43 pm

sob mar 15, 2008 12:22 pm

No i widzicie co robi z ludźmi, to jest bogami, praworządność. Prawo jest do... do śmieci (a co myśleliście :P). Chaos rządzi.

Ilmater popatrzył tylko na to wszystko i uznał, że w takich warunkach się nie da żyć i wyniósł się z Domu Trójcy, w związku z tym trójca przestała istnieć.


Troche tu nieścisłości. Trójca rozpadła się przez śmierć Helma i dopiero wtedy Ilmater postanowił też sie wynieść. Zgadnijcie gdzie się przeniósł. Do Jasnej Wody. Został zaproszony przez Sune. I wszystko jasne. Ten to sie umie urządzić :P.
 
MrOoOk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr lis 28, 2007 7:58 pm

sob mar 15, 2008 2:10 pm

Yeah ^^

Ciekawe co na to Ao ? W końcu Helm był jego najbliższym sługą :P A czy u Seldarine coś ciekawego się obecnie dzieje ? ^^

PS: Czy ta Jasna Woda, do której poszedł sobie Ilmater, jest z angielskiego przetłumaczonym ,,Evergold", żródełkiem w pałacu Hanali Cenalin, gdzie przesiaduje Sune ? :P
 
Nickademus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn lut 04, 2008 1:51 pm

sob mar 15, 2008 2:28 pm

MrOoOk pisze:
PS: Czy ta Jasna Woda, do której poszedł sobie Ilmater, jest z angielskiego przetłumaczonym ,,Evergold", żródełkiem w pałacu Hanali Cenalin, gdzie przesiaduje Sune ?

Nie, Evergold to źródło z którego korzysta Sune i elfia bogini Hanali Celanil. Jasna Woda to plan zewnętrzny, gdzie mieszka Tymora, Sune, Llira i Waukeen. No i teraz Ilmater.
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

sob mar 15, 2008 2:32 pm

Nie powiem, faeruńska "Moda na sukces" (choć po części kojarzy mi się Zemsta), ale jest parę nieścisłości np. po co Tyr wysłał Helma skoro ten drugi nie jest jego sługą oraz nie jest członkiem Triady ? Myślałem, że to Torm z Tyrem i Ilmaterem tworzą Triadę ? No i dlaczego właśnie Tymora ? Chaotyczna i kapryśna Tymora i Tyr, który ma bzika na punkcie przestrzegania prawa. Kontrowersyjna para. Nie wiem czy brać na poważnie ten pomysł Wizardów.
 
Awatar użytkownika
OneMoreGodDamnElf
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt lis 06, 2007 2:50 pm

sob mar 15, 2008 2:45 pm

Dobrze, że w edycji 4.0 połowa tych wszystkich bóstw których imiona nieraz słyszę po raz pierwszy (oczywiście te podane tutaj znam) zginą :P (Chyba, że coś źle kojarzę :? )
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

sob mar 15, 2008 4:42 pm

Voaraghamanthar pisze:
Do Jasnej Wody. Został zaproszony przez Sune. I wszystko jasne. Ten to sie umie urządzić Razz.


Prawd powiadasz...choć z racji jego domen powinien wybrać Loviatar :wink:
 
Awatar użytkownika
[email protected]
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 219
Rejestracja: pn paź 16, 2006 9:51 am

pn mar 17, 2008 8:52 pm

Jasna Woda to plan zewnętrzny, gdzie mieszka Tymora, Sune, Llira i Waukeen

Cztery boginie i on jeden - słodka udręka :razz: 8) ( no trzy bo sie Tymora ponoć przeniosła :P )
A tak poważniej czy zauważyliście że teraz magii mają używać wszyscy nie tylko spellcasterzy? Pachnie mi to trochę Earthdawnem - zastanawiam się też czy to nie ukłon w stronę tych co zarzucali niedorzeczność niektórych atutów i umiejętności - zwłaszcza na wysokim poziomie ( pamiętam nawet dyskusję na forum jak opisywać złodzieja przeciskającego sie prze mysią dziurę - a teraz nie ma problemu - przyczepi się taki racjonalista to mu pokazujesz akapit o tym że z magii każdy kożysta i po sprawie :P )
 
Nickademus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: pn lut 04, 2008 1:51 pm

wt mar 18, 2008 11:07 am

O zapomniałem jeszcze że na Jasnej Wodzie mieszka Sharess.
 
Awatar użytkownika
markol
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 258
Rejestracja: wt lut 27, 2007 3:47 pm

wt mar 18, 2008 12:15 pm

ktoś może wymienić ilu bogów zginęło z imienia najlepiej
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt mar 18, 2008 12:49 pm

Na pewno Mystra i Helm. Dodatkowo padnie pewnie spora liczba bogów magii i prawie wszystkie bóstwa rasowe, za wyjątkiem głównych bóstw (czyli Corellon, Moradin, Gruumsh zostaną, reszta zostanie wycięta).
 
Awatar użytkownika
markol
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 258
Rejestracja: wt lut 27, 2007 3:47 pm

wt mar 18, 2008 12:57 pm

hej to co sie dokładnie stało po magicznej pladze która nawiedziła krainy?
Magowie stracili moc, kapłani moc czynienia cudów, bogowie rzucili sie sobie do gardeł. Co stało sie później jak magia wróciła co?
Czy będzie działac inaczej bo nowy system magi 4e jest inny co?

ktoś mókłby wymienić jakieś główne zmiany które nastały przez sto lat fejrunu?
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt mar 18, 2008 3:28 pm

Są wymienione w tym temacie. Przejrzyj ostatnie parę stron.
 
Awatar użytkownika
27383
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3267
Rejestracja: śr sie 01, 2007 5:44 pm

wt mar 25, 2008 8:40 am

1. Jak wszyscy wiemy Myth Drannor wróciło. Ale co stało się z potworami i organizacjami (choćby Kult Smoka), które pladrowały ruiny tego elfiego miasta?
2. Czy książka Sadzawka Blasku, wydana na podstawie gry komputerowej Pool of Radians... jest kanoniczna. Jak na mój gust to chyba nie, ale wolę sie upewnić.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4465
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

wt mar 25, 2008 11:02 am

Misiak22 pisze:
1. Jak wszyscy wiemy Myth Drannor wróciło. Ale co stało się z potworami i organizacjami (choćby Kult Smoka), które pladrowały ruiny tego elfiego miasta?

Część została zniszczona w czasie działań wojennych a reszta była tępiona później w ramach oczyszczania miasta. Trzeba pamiętać, że w chwili zdobycia Myth Drannor elfy kontrolowały tylko niewielki fragment dawnej metropolii i dopiero później, sukcesywnie odzyskiwano resztę. Natomiast po 100 latach (kiedy zaczyna się 4 edycja) niewiele zostało z potworów, które tam rezydowały i Miasto Pieśni jest bezpieczne tak jak np. Evereska.

Misiak22 pisze:
2. Czy książka Sadzawka Blasku, wydana na podstawie gry komputerowej Pool of Radians... jest kanoniczna. Jak na mój gust to chyba nie, ale wolę sie upewnić.

Z książkami jest ten problem, że nawet te na podstawie gier czasem uznaje się za kanoniczne, ale nie zawsze. W tym wypadku raczej taki przypadek nie zachodzi, bo inne źródła nie potwierdzają tych wydarzeń. Z drugiej strony natomiast można uznać, że afera z Sadzawką Brzasku miała jednak miejsce, a po prostu jej niewielki zasięg sprawił, iż o tym się zwyczajnie nie mówi.
 
Renal Krwawy Skalp
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 04, 2007 6:01 pm

śr kwie 23, 2008 8:40 pm

Mam dwa pytania:

1. Moglibyście mi powiedziec co się stało z Sembią?
2. Wiadomomo może jakie wydarzenia zaszły w Amn i okolicy?
 
Awatar użytkownika
Hargrim
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: czw paź 12, 2006 6:09 pm

śr kwie 23, 2008 11:30 pm

Po krótce na podstawie Shadowstorm'a:

Przywódca Sembii zostaje zabity przez Rivalen Tanthula, do władzy dorywa się Mirabeta Selkirk (a właściwie jest wybrana przez tą rade która wybiera władców w Sembii). Jej siostrzenica jest ćpunką i kapłanką Shar, która doskonale pomaga rozpętać wojne domową przy pomocy innych agentów kościoła Shar i Pomroków i otwarcia nad Sembią wielkiego portalu (czy może raczej wyrwy) prowadzącej do Planu Cienia. Tamlin Uskevren, będący hurlonem Selegaunt, które to stało się stroną w wojnie domowej w Sembii przyjmuje propozycje pomocy i sojuszu od Pomroków, co skutkuje pojawieniem się nad tym miastem niedawno wzniesionej z odmętów morza Enklawy Sakkors. Selegaunt odpiera atak 'lojalistów', a nad Sembią otwiera się szczelina do Planu Cienia. Tyle po krótce, mam nadzieje iż nie jest to zbyt chaotyczne.
 
Renal Krwawy Skalp
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 04, 2007 6:01 pm

czw kwie 24, 2008 8:09 am

Dzięi za odpowiedź, wystarczy w zópełności i nie jest zbyt chaotyczne, moim zdanie WotC zepsuli historie nowej edycji, poniszczyli wiele krain żeby zostawic tylko te dobre i złe.
 
Awatar użytkownika
Mortis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1074
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:39 am

czw kwie 24, 2008 9:07 am

Ściśle rzecz biorąc panuje pogląd, że rozwalili te mało popularne na rzecz nowych, bardziej wyrazistych. Ja się powstrzymam z ocenami do momentu, w którym zobaczę nowy podręcznik. Na razie do nowej edycji jestem nastawiony pozytywnie, szczególnie, że stara faktycznie trochę przejrzała.
A grafiki w nowej edycji są świetne, polecam zaglądać na stronę Wizardów, gdzie codziennie jest nowa. Oczywiście poza T-R-A-G-I-C-Z-N-Y-M zielonym smokiem.

Dobra, koniec offtopa.
 
Renal Krwawy Skalp
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr lip 04, 2007 6:01 pm

czw kwie 24, 2008 3:22 pm

No wiesz ja tam też za bardzo nie przepadałem za taką np. Halruaą ale ktoś ją na pewno lubił tak samo Sembie a teraz Wizardsi zepsuli mu ulubioną kraine, chodzi mi oto że teraz pozostanie tylko np. dobre Myth Drannor i zły Pomrok a nie będzie już np. neutralnej Sembii itd. ale w sumie ja chyba też wstrzymam się z oceną, a żeby nie było totalne offtopa to wiadomo może czy jekieś inne krainy zostały zniszczone?

P.S. Masz racje, ten smok wygląda jak duża jaszczurka ze skrzydłami.
 
Awatar użytkownika
Mortis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1074
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:39 am

czw kwie 24, 2008 3:45 pm

Jaszczurka jak jaszczurka, najgorszy jest ten róg nadający mu szlachetnego, upośledzonego wyglądu.

Co do krain - ktoś może i lubił Sembię, ale jednak są tez statystyki. Zobaczymy, jak to uzasadnią, jeśli to wszystko będzie ładne fabularnie, to czemu nie.

Wie ktoś, co w końcu z Eilistrae i Lolth? Nie jestem pewien, czy to gdzies nie padło, jeśli tak, to sorry.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

czw kwie 24, 2008 6:17 pm

Nie wiem, czy było już podawane, bo nie śledzę wiadomości na polterze, ale zniknął paneton elfów (Seladrinowie). Teraz np. Sehanine Moonbow to inne imię Selune, a Gruumsh to Talos. Widziałem sporo krytyki na temat tych zmian, osobiście bardzo mi się nie podobają, ale nie mogę znaleźć linka do artykułu. Ktoś ma może bliższe informacje na temat tego jacy bogowie przetrwali zmianę edycji (i nie chodzi mi o głównych, ale o to które zostały scalone i które na zginęły)?
 
MrOoOk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: śr lis 28, 2007 7:58 pm

czw kwie 24, 2008 10:36 pm

Co do Lolth i jej córki to gdzieś wyczytałem, że tylko one i jeszcze Vhareun, albo ten od śluzu (jeden z nich) zostali jako jedyni z panteonu drowów.
 
Awatar użytkownika
OneMoreGodDamnElf
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 323
Rejestracja: wt lis 06, 2007 2:50 pm

czw kwie 24, 2008 10:54 pm

Ghaunadaur. On się ostał.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

czw kwie 24, 2008 10:57 pm

MrOoOk pisze:
Co do Lolth i jej córki to gdzieś wyczytałem, że tylko one i jeszcze Vhareun, albo ten od śluzu (jeden z nich) zostali jako jedyni z panteonu drowów.


Vhareuna też coś wchłonęło(???)
wydaje mi że Loth go zabiła aby zyskać więcej mocy do walki ze swoją córką :? nie mam dokładnych informacji ale wydaje mi się że zginął

edit: zaraz czy Vhareun to nie jest ten brat Eli o którym było na poprzedniej stronie Ela go zabiła :D

nie jestem pewien bo pamiętam że w panteonie dorwów był jakieś wojownik służący Loth i to jego (chyba) właśnie zabiła :neutral:
Ostatnio zmieniony czw kwie 24, 2008 11:01 pm przez Brilchan, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

czw kwie 24, 2008 10:59 pm

MrOoOk pisze:
Co do Lolth i jej córki to gdzieś wyczytałem, że tylko one i jeszcze Vhareun, albo ten od śluzu (jeden z nich) zostali jako jedyni z panteonu drowów.


Przeżyła tylko Lolth Elistraee i Gaunadaur Vaerauna zabiła sama Pani Tańca a Selvatarma jej wysoka kapłanka (albo odwrotnie nie pamiętam) tak czy tak Elistraee przejeła ich moc.
 
Awatar użytkownika
Hargrim
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: czw paź 12, 2006 6:09 pm

pt kwie 25, 2008 3:04 pm

@shakh
Selvetarma zabila Darksong Knight Cavatina, ale Eli nie przejela jego mocy. Skad takie informacje?
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

pn kwie 28, 2008 10:15 pm

Czy ktoś może podać szczegóły dotyczące zniszczenia Głębikiego Imaskaru i powrotu części jego mieszkańców na tereny Raurin??
Aha i co z moim ukochanym Rashemenem?? Też go wysadzili w powietrze a może żeby było coś nowego to Rashemen IMPLODOWAŁ?? :razz:
 
Awatar użytkownika
Arthas Verley
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: wt lut 27, 2007 9:44 am

śr kwie 30, 2008 10:52 pm

A czy znacie już może najnowsze spoilery dotyczące wyniku walki Eilistraee i Lolth?(Informacje podane na tej stronie powielają wcześniejsze, pytam o ostatnią część trylogii, w której toczą się interesujące nas wydarzenia).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości