Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Behir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 446
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 4:51 pm

sob kwie 21, 2007 3:17 pm

DL zainteresowałem się dopiero niedawno (znudzony FR) i chciałbym się dowiedzieć czegoś o Klątwie Magii ( Curse of the Magi ). Z książek wiem, że osłabia ona/męczy maga podczas rzucania czarów ale jak wygląda ona mechanicznie?<br /><br />Wprowadzacie ją do swoich rozgrywek?<br /><br />Z tego co słyszałem bardzo wyrównuje wysoko-poziomowych magów a to, że jest klimatyczna to wiem sam <br />
<br /><br />Jest to zasada opcjonalna opisana w tabelce na stronie 89 Opisu Świata Smoczej Lancy :wink:. W skrócie: rzut na wytrwałość o ST 10 + poziom czaru, nieudany to dość nieprzyjemny, kumulujący się efekt :wink:.
 
Awatar użytkownika
joseph__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 361
Rejestracja: czw mar 25, 2004 3:45 pm

sob kwie 21, 2007 5:41 pm

<!--quoteo(post=298882:date=Apr 21 2007, 01:17 PM:name=*Drako*Pl)-->
*Drako*Pl pisze:
<!--quotec--><br />
DL zainteresowałem się dopiero niedawno (znudzony FR) i chciałbym się dowiedzieć czegoś o Klątwie Magii ( Curse of the Magi ). Z książek wiem, że osłabia ona/męczy maga podczas rzucania czarów ale jak wygląda ona mechanicznie?<br /><br />Wprowadzacie ją do swoich rozgrywek?<br /><br />Z tego co słyszałem bardzo wyrównuje wysoko-poziomowych magów a to, że jest klimatyczna to wiem sam <br />
<br /><br />Jest to zasada opcjonalna opisana w tabelce na stronie 89 Opisu Świata Smoczej Lancy :wink:. W skrócie: rzut na wytrwałość o ST 10 + poziom czaru, nieudany to dość nieprzyjemny, kumulujący się efekt :wink:.<br />
<br /><br />Ów efekt oznacza zmęczenie, gdy zmęczonemu nie powiedzie się kolejny rzut jest wyczerpany, jeśli również ni powiedzie się trzeci postać traci przytomność.<br /><br />Osobiście nie miałem jeszcze okazji korzystać z tych zasad, ale wydają się remedium na przepakowanych wysoko-levelowych magów. Nie poszaleje już sobie taki i będzie zachowywał więcej rozwagi przy rzucaniu czarów, szczególnie tych trudniejszych.
 
Awatar użytkownika
Druss
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 5:26 pm

sob kwie 21, 2007 8:14 pm

Dzięki. Właśnie czegoś takiego mi potrzeba po Elminsterze i spółce.<br /><br />Chyba jeszcze nie widziałem bardziej klimatycznej i równoważącej zasady w D&D [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_biggrin.gif[/img]
 
Awatar użytkownika
joseph__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 361
Rejestracja: czw mar 25, 2004 3:45 pm

sob kwie 21, 2007 10:36 pm

IMO w Dragonlance jest więcej całkiem sensownych zasad, które zdecydowanie dają temu settingowi przewagę nad pozostałymi jeśli chodzi o klimat. Przykładowo moc czarodziei uzależniona jest od faz księżyca, ciekawą pomysłem jest położenie nacisku na odgrywanie postaci (dodatkowe exp).
 
Awatar użytkownika
Druss
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 5:26 pm

ndz kwie 22, 2007 2:55 am

ciekawą pomysłem jest położenie nacisku na odgrywanie postaci (dodatkowe exp).
To chyba w całym D&D jest...<br /><br />Heh... teraz tylko jakąś drużynę zmontować...
 
Awatar użytkownika
Behir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 446
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 4:51 pm

ndz kwie 22, 2007 4:13 pm

<br />ciekawą pomysłem jest położenie nacisku na odgrywanie postaci (dodatkowe exp).
<br />To chyba w całym D&D jest..<br />Heh... teraz tylko jakąś drużynę zmontować...
<br /><br />W całym D&D masz formułkę "MP powinien przydzielać EXP za odgrywanie" :razz:. W DL masz ile powinien otrzymać pd za niebojowe zadanie, za odrywanie, jeśli to było korzystne lub niekorzystne. System nagród w DL wspiera odgrywanie postaci [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_biggrin.gif[/img].
 
Awatar użytkownika
Druss
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 5:26 pm

ndz kwie 22, 2007 7:29 pm

A ja nie mam z kim grać [img]style_emoticons/<#EMO_DIR#>/icon_sad.gif[/img]<br /><br />Jakie jeszcze znaczące role-play'owe różnice są pomiędzy DL a resztą?
 
Awatar użytkownika
raistlin999
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 28, 2007 6:53 pm

sob wrz 01, 2007 10:12 pm

Dla mnie rpg to głównie odgrywanie postaci - nie ważnie czy to DL cz FR czy inny świat - każde nowe doświadczenie zdobyte przez BG daje PD :) a nie tylko walka i walka .... Lubie sesje gdy nawet na moment nie zostaje wyciągnięty miecz :) a DL jest pieknym światem ma osobiscie 20 książek :) Jeśli chodzi o FR to się nie wypowiadam i nie komentuję bo nie znam jeszcze tego świata ale myślę że niedlugo rozpocznę lekturę :)
 
malodobry
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: pn cze 12, 2006 5:10 pm

wt wrz 04, 2007 5:42 pm

Witam, to mój pierwszy post na tym forum.
Zamierzam zagrać na tym settingu i chce sie dowiedzieć jednej rzeczy, mianowicie
czy istnieje gdzieś spis wszystkich bohaterów lancy? Ew. czy moglibyście mi podać tą listę? Z góry dzięki.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

wt wrz 04, 2007 8:44 pm

Zapewne pełnej listy wszystkich postaci jakie kiedykolwiek pojawiły się na stronach powieści z DL nigdy nie będzie, ale można znaleźć dość dokładne spisy. Osobiście polecam ten. Zresztą cały serwis Dragonlance Nexus jest warty odwiedzenia.
 
Awatar użytkownika
Behir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 446
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 4:51 pm

wt wrz 04, 2007 9:31 pm

Radnonie, nie wiem, czy o to chodziło małodobremu. Może nieprecyzyjnie się wyraził, ale myślę, że chodzi mu o Bohaterów Lancy, czyli głównych bohaterów Kronik ;). Niestety nie mam Kronik na własność (tylko pierwszy tom), więc spis będzie niepełny i pisany z pamięci (aż wstyd...).

1. Tanis Półelf
2. Tasslehoff Burrfoot (moim zdaniem najważniejszy :D)
3. Laurana
4. Sturm Brightblade
[hide= Spoiler dotyczący Sturma]Został zabity przez Kitiarę w czasie obrony Wieży Najwyższego Klerysta. Ale był jednym z najważniejszych bohaterów[/hide]
5. Flint Fireforge
[hide= Spoiler dotyczący Flinta]Flint umarł ze starości jeszcze w trakcie trwania trzeciego tomu[/hide]
6. Wydaje mi się, że Goldmoon i Riverwind też ;)
7. Pośrednio Fizban aka Paladine ;)
8. Raistlin Majere (aż wstyd, że tak późno go sobie przypomniałem ;) )
9. Caramon Majere
10. Tika

Narazie tyle osób pamiętam, ale nie wiem, czy wszyscy są zaliczani do Bohaterów Lancy, no i z pewnością kogoś pominąłem. Za wszelkie pomyłki z góry przepraszam.
 
Awatar użytkownika
raistlin999
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: wt sie 28, 2007 6:53 pm

ndz wrz 09, 2007 6:19 pm

Wszystko by było ok tylko faktycznie trochę razi że Raist tak daleko :P
 
Awatar użytkownika
Seif al din
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 46
Rejestracja: czw mar 02, 2006 9:24 pm

śr wrz 12, 2007 10:42 pm

Em, z Fizbanem zrobiłeś okrutnego spojlera :neutral:
 
Awatar użytkownika
Dark Sage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pn sty 30, 2006 7:25 pm

śr wrz 12, 2007 11:02 pm

Em, z Fizbanem zrobiłeś okrutnego spojlera


Fakt ogólnie znany, żaden spoiler, bo książka wyszła już dawno temu. To tak jakby nie zdradzać co się stanie na koniec trylogii awatarów :P
 
Awatar użytkownika
Druss
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: śr kwie 11, 2007 5:26 pm

pn kwie 28, 2008 3:15 pm

Dark Sage pisze:
To tak jakby nie zdradzać co się stanie na koniec trylogii awatarów Razz

A co się stanie? :razz:

Ja dodałbym jeszcze Elistana.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość