Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

Ciężkie działa na okrętach gwiezdnych

czw maja 19, 2005 4:06 pm

W RotS, w bitwie nad Coruscant, ciężkie działa, montowane na okrętach gwiezdnych, po oddanym strzale, wyrzucają z sibie ogromne łuski/pojemniki. Przypomina to standardowe armaty/działa, gdzie po strzale pozostaje pusta łuska. Tylko co było w tych łuskach w filmie? Gaz? Ładunek energetyczny? Oficjalna strona klasyfikuje te działa jako ciężkie turbolasery, więc raczej nie jest to bronią na kształy bowcastera Wookiech, gdzie pocisk fizyczny otoczony jest kokonem energetycznym.
 
Skie__
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 435
Rejestracja: sob cze 14, 2003 1:37 pm

czw maja 19, 2005 6:16 pm

IMO, poniewa¿ to 'stara' technologia (przy porównaniu do podbnych scen z EIV, gdzie dzia³a na DS ³usek nie wyrzucj±) to mo¿e byæ jakie¶ ch³odziwo.
Zauwa¿y³em te¿ inn± rzecz: w pierwszych scenach, kiedy ogl±damy sobie panoramê bitwy widaæ w tle kr±zownik Republiki strzelaj±cy ci±g³ym, niebieskim promieniem (co¶ jak we 'Freespace'). Strza³ pada jakby z okolic hangaru. Pewnie kolejna inwencja twórców, ale mo¿e wiecie co¶ wiêcej?
 
Kazeite
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 265
Rejestracja: wt sty 03, 2006 3:51 pm

czw maja 19, 2005 6:17 pm

Może najpierw pozwól ludziom obejrzeć film, co? ;)

Ale wydaje mi się, że pojemniki z gazem to jest rozsądna teoria - coś, co pozwala zminimalizować np efekty zniszczenia działa.
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

czw maja 19, 2005 6:40 pm

<!--QuoteBegin-Skie+-->
Skie pisze:
<!--QuoteEBegin-->Zauważyłem też inną rzecz: w pierwszych scenach, kiedy oglądamy sobie panoramę bitwy widać w tle krązownik Republiki strzelający ciągłym, niebieskim promieniem (coś jak we 'Freespace'). Strzał pada jakby z okolic hangaru. Pewnie kolejna inwencja twórców, ale może wiecie coś więcej?

Technologia zastosowana już w AotC w republikańskich gunshipach-->composite beam pinpoint laser oraz u niektórych droidach-pojazdach Separatystów.
<!--QuoteBegin-Kazeite+-->
Kazeite pisze:
<!--QuoteEBegin-->Może najpierw pozwól ludziom obejrzeć film, co?  :wink:

Temat nie zniknie, a nie wymagam przecież natychmiastowych odpowiedzi. :wink:
<!--QuoteBegin-Kazeite+-->
Kazeite pisze:
<!--QuoteEBegin-->Ale wydaje mi się, że pojemniki z gazem to jest rozsądna teoria - coś, co pozwala zminimalizować np efekty zniszczenia działa.

Zastanawiam się...jeśli w tym pocisku był i gaz i energia wymagane do zainicjonowania reakcji laserowej, to wówczas działo takie, uniezależnione od generatorów statku, mogło by prowadzić ogień nawet w sytuacji gdyby okręt został unieruchomiony salwą jonową. Dość spora to zaleta.
 
Kazeite
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 265
Rejestracja: wt sty 03, 2006 3:51 pm

pt maja 20, 2005 11:13 am

Tak, tyle że trzeba by było ręcznie ładować pociski - chyba że winda ładownicza też ma niezależne zasilanie... Ale masz rację, to rzeczywiście byłaby spora zaleta.
 
Awatar użytkownika
Floater
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 406
Rejestracja: czw kwie 20, 2006 7:27 am

pt maja 20, 2005 11:40 am

Ja tylko jestem ciekaw jednej rzeczy...

Czy ten, co wymyślał tę scenę miał jakiekolwiek pojęcie na tematy, o których tu sobie tak mądrze rozprawiacie... :D

Czy on zna takie słowa jak zasilanie, czy wie co to broń energetyczna itd.

P.S. Jak do tej pory WotC nie odpowiedziało nic nt. sprawy Sokoła Milenium i jego zapasowego hipernapędu.
 
Kazeite
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 265
Rejestracja: wt sty 03, 2006 3:51 pm

pt maja 20, 2005 7:11 pm

A po co? :)

OK, ale z drugiej strony, jeżeli to są działa kinetyczne, to pozwalają one na ominięcie osłon energetycznych i bezpośrednie rażenie kadłuba.

Znaczy, ja nie wiem - wiedziałem przed obejrzeniem, że powinienem zwrócić uwagę na te działa, ale wiecie jak to było - "O! Strzelają! Bum! Wybuchło im! O, przeleciał szturmowiec! I słyszałem "Wilhelma"!" - po scenie :)

Więc na dziś przyznaję, że to mogły być działa energetyczne, tylko ja nie zauważyłem w natłoku akcji 8)

[WC-2.SB]
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

czw kwie 10, 2008 9:16 pm

Taki ukłon w strone Jacka Sparrowa :) a na poważnie to może bardziej anachronizm rozwiązań technologicznych federacji ? Nie wiem jak inni, ale mnie ta scenka jakoś nie zachwyciła. Niby wojna toczona za pomocą droidów i klonów, statków kosmicznych i innych wyrafinowanych technologii, a tu działo jak krasnyj armii pod Stalingradem. Jestem ciekaw czyj to był pomysł, bo chyba nie Lucasa.
 
Awatar użytkownika
KhameirSarin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 966
Rejestracja: czw lut 10, 2005 6:37 pm

śr kwie 30, 2008 5:11 pm

Za Wookieepedia.com:

"The turbolaser was a heavy laser cannon equipped with large banks of capacitors, allowing them to build up and store far more powerful energy bursts than standard cannons. These capacitors gave huge energy bursts to the beam, greatly increasing its power over standard laser cannons. They also helped power the galven coils in the barrels of turbolasers. First, a particle beam was generated in the manner standard of blasters and laser cannons. Then even more power was achieved by guiding this laser cannon particle-beam through another stream of energized blaster gas (besides the one used in generating the initial beam, since laser cannons work on the same principle as blasters) to increase its power. The extra capacitors in a turbolaser that store huge amounts of raw energy then contributed to the beam by energizing it even further as it moved to the turbolaser's barrel. The resulting beam carried roughly three or more times the energy of a standard laser cannon beam."

Przetłumaczyc?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości