Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
panstefan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: wt sty 24, 2006 11:49 pm

Conan RPG

ndz kwie 16, 2006 11:07 am

Co sadzicie o tym systemie? Zalety/wady, czy system walki jest lepszy niz w tradycyjnym d&d i czy warto kupowac podreczniki?
 
Awatar użytkownika
JaQub
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 166
Rejestracja: pt sty 16, 2004 4:03 pm

ndz kwie 16, 2006 7:46 pm

Grałem w niego kilka (kilkanaście?) sesji, muszę powiedzieć, że to najlepsza konwersja d20 jaką znam. Ogólnie nie lubię d20, ale tutaj mi ona nie przeszkadzała. Walka jest mordercza, nawet wysoko levelowa postać może paść po jednym ciosie. Postacie zyskują kostki HPków do 10 levelu, potem tylko premię, zbroja zapewnia wyparowania, można paroiwać, blokować, unikać, są obok featów manewry bojowe. Magia jest ciekawiej zrobiona i myślę, że oddaje klimat świata Conana. Fajnie, że jest sporo grywalnych nacji, a podręcznik jest w dość przystępny i nie tak sztywny sposób napisany jak większość podręczników DnD. Myślę, że warto kupić ten podręcznik.
 
Awatar użytkownika
panstefan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: wt sty 24, 2006 11:49 pm

wt kwie 18, 2006 12:17 pm

Mam taka propozycje: czy chcialby ktos zalozyc ze mna stronke o conanie? Np na polterze?
 
Awatar użytkownika
Finn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 478
Rejestracja: sob cze 28, 2003 10:08 pm

wt kwie 18, 2006 4:09 pm

IMO nie potrzeba dodatkowego subsystemu. Wystarczy napisać kilka dobrych tekstów i poprosić o wrzucenie ich w dodatkową kategorię na subsystemie dedeków. Myślę, że gdybyś pisał regularnie, nie byłoby problemu. Może też coś od czasu do czasu dorzucę? W końcu sam prowadzę ten świetny system :-)

A to co dla Ariocha jest wadą, dla mnie (jak i dla wielu osób symulacjonistycznie skrzywionych) jest zaletą. Właśnie dzięki tym "wadom" d20 stało się dla mnie strawienne :-)
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

wt kwie 18, 2006 4:47 pm

Constructor pisze:
IMO nie potrzeba dodatkowego subsystemu

Jesli mialby byc to dzial o Conanie, to jako podstrona Ksiazek (soon to be). Jesli tylko RPG - to w DnD/d20. Jesli Jedno i drugie, to czemu by nie conan.polter.pl - a w/w dzialach info o aktualizacjach.
Ostatnio zmieniony wt kwie 18, 2006 7:03 pm przez Seji, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
panstefan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: wt sty 24, 2006 11:49 pm

wt kwie 18, 2006 6:05 pm

Seji pisze:
Jelsi mialby byc to dzial o Conanie, to jako podstrona Ksiazek (soon to be). Jesli tylko RPG - to w DnD/d20. Jesli Jedno i drugie, to czemu by nie conan.polter.pl - a w/w dzialach info o aktualizacjach.


Wlasnie najchetniej jedno i drugie bym chcial zrobic czyly conan.polter.pl :D. Tylko potrzebni mi sa ludzie do pomocy. Glownie do stworzenia strony internetowej i jej szaty graficznej, bo sam nigdy takiego czegos nie robilem.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

wt kwie 18, 2006 7:07 pm

Silnik, oprawe graficzna itd technikalia dajemy my.

Co potrzeba, zebysmy pogadali o interesach? 2-3 osoby do prowadzenia dzialu. Wiem, ze w pojedynke sie da, ale chorobsko czy sesja i dzial juz lezy martwy. Kilka tekstow na start - zeby cos juz w dziale bylo, plus dla gory Poltera, zeby miala wglad w materialy i ich jakosc.

I najwazniejsze: pomysl na dzial - w formie konspektu do wgladu dla redakcji.

Pomysl jest fajny, gdyby udalo sie go ruszyc (w polskiej sieci kilka stron o Conanie jest, mozna by wspolrpace moze nawiazac? ale to na pozniej), to bardzo dobrze. Wiec, jesli cos sie zacznie dziac, pojawia sie ludzie, teksty, pomysly, jak to ma wygladac, daj mi znac.

Moze byc? :)
 
Awatar użytkownika
panstefan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: wt sty 24, 2006 11:49 pm

wt kwie 18, 2006 9:26 pm

Spoko. W kadzym razie Conan RPG jest tylko i wylacznie po angielsku, jakby ktos nie wiedzial :razz: . Wiec potrzebne beda ze 2 osoby, ktore w miare dobrze speak english. Teraz jeszcze kilka rzeczy zostalo:
1. W niedlugim czasie bede mial podrecznik podstawowy.
2. Nie gralem jeszcze w tym systemie, dlatego prosilbym, zeby jakis MG poprowadzil sesje na 3-4 osoby przez forum/czat, abym mial jakas blizsza znajomosc tego systemu.
3. Zastanawiam sie, czy najpierw nie wprowadzic dzialu na forum, a dopiero pozniej strone. Jak bede mial jakies materialy to napisze, zgadzasz sie na to Seji?
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

wt kwie 18, 2006 11:01 pm

Dzial na forum - odpada. Tematy - owszem. Ale nie dzial - w dziale musi byc ruch. Jelsi byloby kilka-kilkanascie tematow dziennie o tej grze, dzial moglby powstac w ramach DnD zapewne. Ale, obawiam sie, to raczej malo znany w Polsce produkt.

Natomiast, jelsi bedzie strona, to dzial do niej ma szanse sie pojawic.

Aha, uderz do Zeusa - http://forum.polter.pl/profile.php?mode ... ofile&u=13
Fan Conana i fan Conana d20. Moze wreszcie wroci do pisania dla Poltera ;).
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

wt kwie 18, 2006 11:16 pm

BTW. Conan to jeden z najlepszych systemów opartych na d20. Powinien mieć swój dział, ale jak mówił Seji - nie ma sensu tworzyć działu, na którym będzie pojawiało się 10 postów na tydzień.
 
Kastor Krieg

śr kwie 19, 2006 2:19 am

Yatta!
Bardzo chętnie coś niecoś skrobnę, jeśli dział się pojawi.
Co prawda, na d20 znam się minimalnie (ot, PG i PM za mną), ale świat Conana uwielbiam. Także, przygody, koncepty NPCów i tym podobne bardzo chętnie. Aż pożyczę od kumpla podręcznik podstawowy Conana d20 i przeczytam 8)
 
Awatar użytkownika
panstefan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: wt sty 24, 2006 11:49 pm

śr kwie 19, 2006 3:37 pm

Dobra, czyli mam rozumiec Kastorze, ze pisalbys sie na wspoludzial w stronce? Rozmawialem juz z Zeusem, ale on konczy studia i bedzie mogl od czasu do czasu pisac jakies artykuly.
 
ja-prozac
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: ndz mar 05, 2006 8:03 am

śr kwie 19, 2006 6:46 pm

Jesli strona mialaby byc ogolnie o conanie, to moge spisac klisze
i inne takie do conana w risusie, ktorego prowadzilem.

ja-proza
 
Awatar użytkownika
panstefan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: wt sty 24, 2006 11:49 pm

śr kwie 19, 2006 7:17 pm

Dobra, teraz jeszcze poczekajmy na decyzje Kastora Kriega
 
Awatar użytkownika
Finn
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 478
Rejestracja: sob cze 28, 2003 10:08 pm

śr kwie 19, 2006 7:58 pm

panstefan, pogadaj jeszcze z Suprem. Na pewno go znajdziesz na forum jak poszukasz, a to wielki fan Sword&Sorcery :-)
 
Kastor Krieg

pt kwie 21, 2006 12:09 am

@panstefan
Skrobnąć, jak napisałem, mogę, redaktorzyć raczej niekoniecznie - ledwie starcza mi czasu na bycie fair wobec wod.polter.pl - nie chcę Wam obiecywać gruszek na wierzbie. Jakieś arty od czasu do czasu, spoko, ale nic regularnego nie obiecam.
Oczywiście, może być tak, że np. w wakacje będę miał czas i będę pisał sporo. Albo nie będę miał w ogóle i zniknę z powierzchni ziemi do października :?
 
Awatar użytkownika
panstefan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: wt sty 24, 2006 11:49 pm

pt kwie 21, 2006 7:16 pm

Dobra, do pisania juz mamy trzech w takim razie i jednego redaktora: Supr. Poszukujemy jeszce jednego do redagowania.
 
Dark Storm
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: sob sty 29, 2005 4:06 pm

sob maja 06, 2006 3:21 pm

Paniestefanie, zapytam wprost: Masz już jakieś teksty? 10 dni i żadnych tekstów? Po 10 dniach przy tych twoich 3 osobach powinny być 3 teksty. Może nie po korekcie, ale winny być - to raz. Na razie nie potrzebna ci osoba do redagowania tego wszystkiego - to dwa.

Rozumiem, że to ty chcesz być rednaczem? Daj więc przykład innym; pisz już arty, a nie czekaj na objawienie. Jeśli chcesz nad działem "rządzić" to musisz być najbardziej kompetentną osobą znającą się na tym. Zaś napisałeś, że znasz system od kilku dni. Wiem z autopsji, że takie myślenie do przodu źle się kończy.

Jeśli zaś będziecie mieli już jakiś początek - napiszę coś i ja, bo system opisadam. Leży on zakurzony i nieużywany często, więc tym bardziej pobawię się z nim.
 
Awatar użytkownika
panstefan
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: wt sty 24, 2006 11:49 pm

ndz maja 14, 2006 7:49 pm

Sorry ale byłem na turnieju ostatnio i mialem jeszce testy. Za tydzien znowu mam wyjazd a w tym tygodniu oceny musze poprawic:). Nie mam na razie zbytnio czasu, ale moze uda mi sie napisac chociaz jeden tekst.
 
Awatar użytkownika
BloodFire
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: ndz sty 01, 2006 7:43 pm

pn gru 04, 2006 10:47 am

Szkoda ze nie ma dostepu do innych ras, jak; Ludzie-Węże czy np jakieś inne... czyba występowały też jakies odmiany małpoludów, cos na kształt neandertalczyka?

Sami ludzie, w sumie moze być, przypomina mi to troche Diablo.
Jakby nie patrzec swiat najbardziej zblizony do realii Conana!
Też sami ludzie...Cóż niektórzy już pewnie maja doś tych metrosexualnych elfów i kobiet z brodami zwanymi krasnalami.
Ileż mozna wałkowac to samo??
 
Anonim_1

czw wrz 13, 2007 6:15 am

Mongoose Publishing wydał drugą edycję Conana RPG. Czy ktoś z Was widział ten podręcznik? Może czytaliście jakąś recenzję tej książki? W końcu pytanie najważniejsze - zamierzacie w niego zainwestować?
 
Awatar użytkownika
Bleddyn
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 885
Rejestracja: wt maja 25, 2004 1:25 pm

sob wrz 15, 2007 6:44 pm

Zmiany w mechanice są raczej niewielkie, wizualnie podręcznik po liftingu.:)

http://hyboria.xoth.net/rules/changes_in_conan_second_edition.htm

Nie zamierzam kupować nowej edycji. Czekam na Savage World of Solomon Kane. :)
 
Awatar użytkownika
Loki6
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: czw gru 06, 2007 7:23 pm

pt maja 02, 2008 1:02 am

Gdzie można podręczniki do konana oblokać? Gdzie można więcej informacji uzyskać? Szczeze mówiąc pierwszy raz słyszę o tym systemie d20 a kocham książki o conanie i mnie interesuje gierca.




Stay metal!!

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości