Zrodzony z fantastyki

 
bunio
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 418
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 5:16 pm

Umbra...

sob maja 03, 2008 2:54 pm

Mam pytanie do lepiej wykształconych z odnośnie WoDa.
Czytałem podręcznik główny do Maga i ni cholera nie mogę sobie nakreślić w wyobraźni o co chodzi z Umbrą. Z początku interpretowałem to jako po prostu alternatywny świat duchów, lecz gdy zacząłem czytać o statkach technokratów latających po umbrze i fundacjach na marsie to się trochę pogubiłem.

Także miło będzie jak ktoś dokładnie i łopatologicznie wyjaśni czym jest Umbra.
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

sob maja 03, 2008 3:24 pm

 
Awatar użytkownika
Dox
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 675
Rejestracja: pt wrz 05, 2003 4:59 pm

śr maja 07, 2008 3:07 pm

A ja Ci radze, jak chcesz prowadzic/grac w Maga to sobie Umbre z podrecznikow do Wilka odpusc. Kompletnie inna nomenklatura, inne podejscie, inne rozumienie, inne obszary dostepne, szkoda czasu, wszystko sie pochrzani. Sugerowalbym dodatek do Maga Book of Worlds. A tak na predkosci:
Technokraci (wlasciwie to Inzynierowie Prozni) oraz Tradycyjni Synowie Eteru faktycznie poruszaja sie po Umbrze umbrolotami, bo tai sposob idealnei miesci sie w ich paradygmacie (przy czym Synowie Eteru jak bardziej mistyczni radza sobie lepiej i gnoja biednych IP jak popadnie). W pojmowalnej przez Magow Umbrze planety maja swoje odwzorowanie w postaci tzw Shard Realms, czyli dziedzin czastkowych odpowiadajacych Sferom magyi. W przypadku Marsa jest to Sfera Sil. Zatem Fundacja nei znajduje sie na Marsie, a w jego odwzorowaniu w Umbrze, nazywa sie Doissetep i jest najwieksza istniejaca fundacja Porzadku Hermesa.
A tak bardziej ogolnie. Umbra to ine tyle swiat duchow, tylko swiat duchowy. Ilosc krain, ktore sie tam znajduja jest nieznana, zwlaszcza, ze czesc tworzona jest sztucznie, a niektore powstaja i znikaja dosc dynamicznie. Zasadniczo koncepcja jest taka, ze absolutnie wszystko co nei wystepuje w naszym swiecie znajdziesz w Umbrze. Jesli wezmiesz sie za czytanie podrecznikow o niej to polecam poczytac je z nastawieniem "rozszerzam sobi baze pomyslow", nie traktuj informacji zbyt dokladnie. Umbra jest strasznie kaprysna, zmienna i kazdy postrzega ja inaczej. To rejon, w ktorym puszczasz wodze fantazji, a jak Ci jakies kolezka na sesj iwyhezdza, ze "w podreczniku jest inaczej" to smiejesz mu sie w twarz.
Pozdrowka
Dox

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości