Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

Polityka Przebudzonych

ndz maja 04, 2008 1:08 pm

Właśnie czytam tą część Sanctum & Sigil, która opisuje mechanizmy i systemy rządzące polityką, prawem i społecznością magów. Dość ładnie przedstawione, ale jednak sporo brakuje tem materiałowi do osadzenia w realiach Starego Kontynentu, a w szczególności naszego kraju...

Czy ktoś z was zdołał już wypracować jakieś konkretne, działające lub chociaż obiecujące rozwiązania?
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

ndz maja 04, 2008 5:15 pm

Dokładnie o co ci chodzi, Kocie? O wygląd Konsyliów, Wielkie Prawa? Co ci nie gra w systemie z S&S?
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

pn maja 05, 2008 7:03 pm

wild beast pisze:
Dokładnie o co ci chodzi, Kocie? O wygląd Konsyliów, Wielkie Prawa? Co ci nie gra w systemie z S&S?


Precyzując: System opisany w Sanctum & Sigil pasuje całkiem nieźle do realiów USA, ale w Europie, a w szczególności w krajach takich jak Polska realia są zupełnie inne, mimo mechanizmów globalizacji i amerykanizacji.
Właśnie opracowuję realia dla kilku pomorskich miast, ale przydało by mi się zobaczyć jaki inni się do tego zabrali. Liczę na jakieś ciekawe rozwiązania.

P.S. Wild_Beast, przytnij tą koszmarną sygnaturę do rozsądnych rozmiarów. Już myślałem, że to była konkretna odpowiedź z linkami do źródeł...
 
Awatar użytkownika
wild beast
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 785
Rejestracja: czw wrz 25, 2003 3:58 pm

wt maja 06, 2008 11:17 pm

Ale nadal nie wiem co ci nie pasuje - Lex Magica jest na tyle "ludzkie", ze nie widzę różnic, tak samo sojusze w Pentagramie. Co ci nie pasuje do polskich realiów?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości