Zrodzony z fantastyki

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11

kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec

0815

pt maja 02, 2008 2:24 pm

Konnichiwa.

Pierwsza edycja anglojęzyczna też nie miała wydania specjalnego. Ale w Polsce była wersja "kolekcjonerska". Nie miałem jej w ręku, ale chyba nie była dostatecznie dobrze sklejona. Ale jak normalna 3. edycja się pojawi w sklepach to już duży krok do przodu :)

Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec

pn maja 19, 2008 5:51 pm

Skoro wydanie podstawki się opóźniło to jak sprawa wygląda z suplementami? One także będą opóźnione, czy możemy się spodziewać ich w terminie? Wie może ktoś coś na ten temat?

Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn maja 19, 2008 11:11 pm

Są jakieś konkretniejsze terminy kiedy będzie można się spodziewać polskiej podstawki w sklepach? Po wakacjach, na święta czy w przyszłym roku...?

Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec

wt maja 20, 2008 9:18 am

Na stronie wydawnictwa od jakiegoś czasu napisane jest, że w wakacje, ale kiedy dokładnie tego nikt nie wie.

Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz cze 01, 2008 11:41 am

Wybaczcie, że post pod postem, ale czasu już trochę minęło.

Na stronie wydawnictwa żadnych zmian. Projekt (odpukać) umarł, czy wydawnictwo nie ma się czym pochwalić? Bo to takie trochę nieprofesjonalne, żeby przez tak długi czas nie było żadnych wieści z frontu. Może jakieś informacje o postępie prac? Co zostało przetłumaczone, a co jeszcze nie? Na pewno odpowiedź na te pytania zadowoliłaby fanów Legendy.

Czy ktoś ma bliższy kontakt z wydawnictwem, albo ktoś z wydawnictwa się tu udziela?

Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer

ndz cze 01, 2008 1:26 pm

MorfiQ pisze:
Czy ktoś ma bliższy kontakt z wydawnictwem, albo ktoś z wydawnictwa się tu udziela?

Qendi
Wydawnictwo Imaginator

:P

kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec

wt cze 03, 2008 11:37 pm

Hi.

Ich strona http://l5k.pl też jakoś śpi.
Podpięte forum jest puste a PW chyba nie działają....... :cry:

Awatar użytkownika
Uszaty
Stały bywalec
Stały bywalec

czw cze 05, 2008 12:50 am

Heh, takiemu wydawnictwu i jego pracownikom powinno chyba zależeć na wysokiej jakości produktu i dużym zainteresowaniu potencjalnych nabywców. Zamiast kisić się we własnym gronie mogliby wyjść do ludu i dać jakiś znak, ewentualnie pytać fanów gdy nie są pewni jakiegoś tłumaczenia itp. Takie rozwiązanie wydaje się być pozbawione wad i może przynieść wiele korzyści obu stronom. Wystarczyłoby tylko trochę zaangażowania i chęci współpracy. Napisałbym im maila ale nie odpowiedzieli na poprzedniego :?

kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec

0815

czw cze 05, 2008 11:53 pm

Też się trochę dziwię. Jakoś głucho i ponuro tam :?
Może nawet prace nad wydaniem trzeciej edycji są odroczone :o
Anyway, L5K@Polter będzie pomagał gdzie może. Gra ma potencjał, trochę szkoda, że jest taki chaos :? Może dowiemy się, kiedy te demo wyjdzie :(

Awatar użytkownika
Qendi
Wydawnictwo Imaginator
Wydawnictwo Imaginator

pt cze 06, 2008 1:00 pm

Ehh naprawde ciezko mi odpowiadac bedac chwilowo poza granicami kraju. No ale po kolei:

MorfiQ pisze:
Na stronie wydawnictwa żadnych zmian.

niesterty. Meau culpa ale chwilowo ich nie bedzie, jak wroce do polski musimy zrobic cos z informatyzacja paru rzeczy.

MorfiQ pisze:
PMoże jakieś informacje o postępie prac? Co zostało przetłumaczone, a co jeszcze nie? Na pewno odpowiedź na te pytania zadowoliłaby fanów Legendy.

Ok w takim razie male wiesci z frontu: Postep oceniam na jakies 75%. Obecnie skonczy,lismy tlumaczenia ksiag Pustki, Powietrza, Ognia. Ziemia AFAIK jest prawie skonczona zas woda lezy i kwiczy. Pustka Powietrze i Ogien sa juz rowniez po korekcie. Niestety wiecej nie moge wam teraz powiedziec.

Kabuki Joe pisze:

PostWysłany: Wto Cze 03, 2008 10:37 pm Temat postu:
Hi.

Ich strona http://l5k.pl też jakoś śpi.
Podpięte forum jest puste a PW chyba nie działają....... Crying or Very sad

Spi bo rozbilo sie o brak zalogi. Strona miala ruszyc jakis czas temu ale najpierw jedna a potem druga osoba ktora miala sie tym zajac nie wywiazala sie z tego. Teraz jestesmy w rozsterce czy wogole strona powinna ruszac. Wypatrujcie znakow na niebie i ziemi w pierwzszych dniach lipca tak czy inaczej(Wtedy wracam)

Uszaty pisze:
Zamiast kisić się we własnym gronie mogliby wyjść do ludu i dać jakiś znak, ewentualnie pytać fanów gdy nie są pewni jakiegoś tłumaczenia itp. Takie rozwiązanie wydaje się być pozbawione wad i może przynieść wiele korzyści obu stronom. Wystarczyłoby tylko trochę zaangażowania i chęci współpracy. Napisałbym im maila ale nie odpowiedzieli na poprzedniego Confused

Nauczeni doswiadczeniem nWoDa zostawiamy tlumaczenie tlumaczom.

Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer

pt cze 06, 2008 7:14 pm

Qendi pisze:
Teraz jestesmy w rozsterce czy wogole strona powinna ruszac.

Polter ma dzial, pewnie i domene by przygarnal ;)

Awatar użytkownika
Uszaty
Stały bywalec
Stały bywalec

pt cze 06, 2008 11:19 pm

Qendi pisze:
zas woda lezy i kwiczy
Bue, najważniejszy fluff stanął :(

Qendi pisze:
Nauczeni doswiadczeniem nWoDa zostawiamy tlumaczenie tlumaczom.

Jako że moja znajomość nWoD'a rozbija się o dwukrotne przejrzenie podręcznika w wersji angielskiej, mógłby mi ktoś pojaśnić tę "aferę" dokładniej? Bo ja to naiwny jestem i w bańce mydlanej wychowany, więc wierzę, że ludzie są dobrzy oraz skorzy do współpracy i kompromisów :wink:

Nie pozostaje nic więcej jak liczyć postępów w pracach. Pewnie Qendi, niczym Chińczycy swego czasu, jeździ po kapitalistycznych krajach zgniłego zachodu i podpatruje metody dzialania przedsiębiorstw które osiągnęły sukces aby zaczęrpniętą wiedzę wykorzystać na naszym terenie :razz:

kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec

sob cze 07, 2008 12:07 am

Chavez pisze:
Qendi pisze:
Teraz jestesmy w rozsterce czy wogole strona powinna ruszac.

Polter ma dzial, pewnie i domene by przygarnal ;)

Tutaj podpiszę się dwoma łapkami.
Dział L5K@Polter chętnie ugości/pomoże 3edL5K.

Awatar użytkownika
Qendi
Wydawnictwo Imaginator
Wydawnictwo Imaginator

pn cze 09, 2008 10:10 am

Uszaty pisze:
Qendi pisze:
zas woda lezy i kwiczy
Bue, najważniejszy fluff stanął :(

Fluff?? Toc woda to sama samiusienka mechanika w formie zasad tworzenia postaci.

kabuki joe pisze:
utaj podpiszę się dwoma łapkami.
Dział L5K@Polter chętnie ugości/pomoże 3edL5K.

Zobaczymy. Porozmawiamy o tym za miesiac

Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec

pn cze 09, 2008 6:21 pm

Qendi, ale czy wakacyjny termin jest wciąż aktualny?

Awatar użytkownika
Uszaty
Stały bywalec
Stały bywalec

pn cze 09, 2008 10:45 pm

Qendi pisze:
Fluff?? Toc woda to sama samiusienka mechanika w formie zasad tworzenia postaci.

Użyłem złego słowa za co przepraszam :)
Nie zmienia to faktu, że materiał z księgi wody jest najbardziej istotny i użyteczny razem z elementami księgi ognia. Reszta to wypełniacze :wink:
Dalej czekam na wyjaśnienie cóż takiego złego stało się nWoD'owi z ręki polskich fanów.

kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec

0815

pn sie 11, 2008 1:38 am

Konbanwa.

Skromne zapytanie
Czy produkcja stanie?
I na darmo to czekanie?

Demo miało być wydane
I przez wielu ostro grane

Czas jest krótki
Lecą lata całe
Aż zobaczymy
Włosy nasze białe

Wiem wiem to nie haiku, ale jest może już jakaś nowinka???

Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn sie 11, 2008 8:40 am

Jak narazie cicho i głucho. Miejmy nadzieje, że produkcję spotka lepszy los niż Duke Nukem Forever. :)

Awatar użytkownika
Uszaty
Stały bywalec
Stały bywalec

pn sie 11, 2008 11:45 pm

/me słucha Megadeth - Duke Nukem Theme :razz:

DNF coraz bliżej! Podobnie jak L5K 3ed PL :wink:

A tak na poważnie to chętnie poczekałbym dłużej jeśli podręcznik miałby być przetłumaczonym L5K 3ed REVISED. Inaczej nie będzie większego sensu go kupować :(

soul31
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob wrz 06, 2008 2:16 pm

Dla tych którzy nie wiedzą o co chodzi z tym zostawianiem tłumaczenia tłumaczom i nwod już śpiesze tłumaczyć. Otóż ludzie z wodu pytali na forum forumowiczów o opinie dotyczących ich tłumaczeń oraz o propozycje tłumaczeń jakiś tam terminów. Co z tego wyszło? Wszyscy sobie pomyśleli że mają realną władzę nad tłumaczeniem myśląc że mogą przepchnąć jakiś termin skoro ludzie z wydawnictwa pytają. Oczywiście nie docierało że to ma pomóc tylko w wyborze tłumacza i tłumacz jest tu najważniejszy podobnie jak jego opinie. Efekt? Zniechęcenia do tłumaczenia i inne niesnaski. Bo termin a jest be bo ja wole termin b i w ogole tlumacze sa be bo nie dadza mi terminu b. Groteska.

Quendi +1 za danie tłumaczenia tłumaczom. Daj polakowi palec a żeżre ci do ramienia.

Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer

sob wrz 06, 2008 2:41 pm

soul31 pisze:
Otóż ludzie z wodu pytali na forum forumowiczów o opinie dotyczących ich tłumaczeń oraz o propozycje tłumaczeń jakiś tam terminów. Co z tego wyszło?

Podobnie robi Siriel jesli idzie o WFRP. Problemow z tego co pamietam zadnych nie bylo jeszcze. Widac nie zalezy to od wybranej metody, a od samych ludzi ;)

Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec

śr wrz 17, 2008 7:53 pm

Wakacje minęły (te uczniowskie), a podręcznika jak nie było tak nie ma. Mam nadzieję, że prace nie stanęły? No i zadam to najważniejsze pytanie "kiedy?".

Pozdrawiam, MorfiQ

Awatar użytkownika
Uszaty
Stały bywalec
Stały bywalec

czw wrz 18, 2008 9:53 pm

Idąc za ostatnią notką ze strony wydawnictwa miało być lato 2008, a to (kalendarzowe ofc, każdy widzi jak wygląda świat za oknem) jeszcze trwa :razz:

Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw wrz 18, 2008 11:01 pm

Witajcie.

Pozwolę sobie odpowiedzieć za Qendiego, ale, że się tak wyrażę, z samych trzewi prac nad l5k 3d PL.

Termin ze strony byłby aktualny, gdyby po drodze nie wydarzyła się edycja Revised, o której nie mieliśmy pojęcia, kiedy celowano w koniec lata. Ponieważ (jak Qendi wspominał gdzieindziej) jest w tym palec Boży, dokładamy wszelkich starań, żeby wydać właśnie tę. Jak słusznie zauważył Uszaty, wydawanie poprzedniej wersji nie ma sensu.

I tu pojawiają się dwa problemy. Po pierwsze, pewna ilość tekstu wymaga przerobienia. Po drugie, jak wiedzą wszyscy śledzący forum AEGa, redaktorzy nie popisali się podczas prac nad edycją Revised i roi się od błędów. Oficjalna errata powstanie prawdopodobnie do końca miesiąca - a nie wiem, jak Wy, ale ja jestem zdania, że nie ma co zamykać podręcznika, nie uwzględniając jej.

Innymi słowy, opóźnienie z początku roku okazało się błogosławieństwem, pozwoliło bowiem zatrzymać w odpowiednim momencie produkcje, podjąć starania związane z Revised i w dodatku przygotować ten podręcznik tak, żeby usunąć rozliczne i niezmiernie irytujące błędy oryginału.

Tak, zaczekacie jeszcze chwilę. Ale skórka jest warta wyprawki. A, i nie kupujcie Revised, nasza wersja będzie na pewno lepsza i pieczołowiciej przygotowana.

Pozdrawiam Was serdecznie, jako redaktor podręcznika!

PS - I jeszcze jedno. Daty na razie Qendi nie podaje (jak sądzę), żeby znów jej nie przesuwać. Ale zrobimy, co się będzie dało, żeby książka była jak najszybciej.

Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer

czw wrz 18, 2008 11:05 pm

Majkosz - byle bylo do konca roku i zeby sie jeszcze zapowiadana cena utrzymala ;)

kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec

pt wrz 19, 2008 7:11 pm

Majkosz, dzięki za odpowiedz.

Możesz nam powiedzieć, kiedy pojawi się demo L5KPLrev :wink:
Pytam, bo mam na warsztacie do działu ściągę do gry, ale brak mi odpowiednich zwrotów aby zacząć pracę. Ściąga ta to dwie strony A4 z kondensatem reguł oraz tabelek. Dobra do prowadzienia ale trudna do tłumaczenia :?

Oyasumi

liv
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pt wrz 19, 2008 7:50 pm

Majkosz pisze:
Tak, zaczekacie jeszcze chwilę. Ale skórka jest warta wyprawki. A, i nie kupujcie Revised, nasza wersja będzie na pewno lepsza i pieczołowiciej przygotowana.

Trzymam za słowo i mam nadzieję, że zagram sobie po sesji zimowej w nowe, polskie L5K.

Awatar użytkownika
Uszaty
Stały bywalec
Stały bywalec

pt wrz 19, 2008 10:39 pm

Czyli prace ciągle trwają i od razu Revised! Baaardzo miłe zaskoczenie :) (nie żebym w Was nie wierzył :razz: ). Trzymam kciuki i czekam z wywieszonym jęzorem :D

Awatar użytkownika
MorfiQ
Stały bywalec
Stały bywalec

sob wrz 20, 2008 12:23 am

Mam nadzieję, że wydawnictwo stanie na wysokości zadania i podręcznik będzie świetnie wydany ;)

Swoją drogą to fajnie gdyby z tłumaczeniem i całą resztą udało się zdążyć do grudnia. Miło by było znaleźć podręcznik pod choinka :)

Awatar użytkownika
Majkosz
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob wrz 20, 2008 12:30 am

Czcigodni,

Chavez, MorfiQ: Ale, oczywiście, nic obiecać nie mogę, poza tym, że się postaramy. Niestety, wiele jest też w rękach AEGa. Poza tym życie mnie nauczyło: "nie podawaj terminów, jeśli podręcznik nie jest jeszcze w druku". ;)

kabuki joe: Demo wymaga pewnych adiustacji, ze względu na to, że jedna z postaci reprezentuje w nim szkołę, która wypadła z podstawki. Pojawi się tak szybko, jak to będzie możliwe. Gdybyś chciał pomówić o terminologii, zapraszam na priv - glosariusz jest od dawna zarysowany.

liv: Z tym słowem, to nie przesadzajmy. Ja Was mogę zapewnić, że pracuję na 100% moich możliwości. Qendi pewnie też. Ale znam tę branżę od bardzo dawna i po prostu wiem, że czasem po drodze dzieją się Rzeczy. Zrobimy jednak wszystko, żeby Twoja kampania ruszyła.

Uszaty: Dzięki. Wiesz przecież, że ja bym się dał za Legendę posiekać (no, może nie przesadzajmy. Ale zrobiłbym dużo.), więc i tym razem dołożymy starań, żebyście dostali najlepszą L5K na rynku. :)

pozdrowienia!
Ostatnio zmieniony sob wrz 20, 2008 1:09 pm przez Majkosz, łącznie zmieniany 1 raz.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 11