Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Verdes
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 302
Rejestracja: pt kwie 27, 2007 6:33 pm

pt kwie 18, 2008 10:20 am

To artefakty, one nie znikają po użyciu :P
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pt kwie 18, 2008 10:39 am

Verdes pisze:
To artefakty, one nie znikają po użyciu Razz

A co za tym idzie inna osoba może przeczytać je po naszej lekturze :) Pamiętajmy jednak o tym, że nie ma co liczyć (obecnie) na zyskanie kilkunastu poziomów z samego przeczytania zwojów a to z faktu, że wiadoma jest lokalizacja tylko 5 z nich ;)
 
Obliv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 109
Rejestracja: sob lip 22, 2006 8:44 pm

pt kwie 18, 2008 5:15 pm

Mały offtop : Kim byli batrachi oraz aearee? Z tematu wynika, że jednymi z ras twórców, ale chciałbym dowiedzieć się troszeczkę więcej.
 
Awatar użytkownika
Voaraghamanthar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 176
Rejestracja: wt gru 18, 2007 12:43 pm

pt kwie 18, 2008 5:42 pm

Obliv pisze:
Kim byli batrachi oraz aearee?


Dwie spośród wspomnianych pięciu ras stwórców.

Batrachi byli znani jako rasa wodnych zmiennokształtnych. Ich potomkowie to bullywugi, doppelgangery, kuo-toa, locathah i inni zmiennokształtni oraz rybopodobni.

Aearee to ptakopodobna latająca rasa. Żyjący dziś potomkowie tej rasy to aarakokry, kenku i inni ptakoludzie.
 
Awatar użytkownika
Arthas Verley
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 121
Rejestracja: wt lut 27, 2007 9:44 am

pt kwie 18, 2008 11:54 pm

Przeczytałem cały temat i z informacji w nim podanych wynika, że część z kolekcji nie nadaje się do użytku, Larloch posiada kilka zwojów, Elminster jeden, a dwa są w posiadaniu smoków(bliżej nie wiadomo jakich). Zresztą dużo czasu upłynęło w realnym życiu i w Faerunie, więc zadaję pytanie: Gdzie znajduje się te pięć znanych zwojów obecnie(lata 1375-1385)?
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

sob kwie 19, 2008 2:14 am

Arthas Verley pisze:
Gdzie znajduje się te pięć znanych zwojów obecnie(lata 1375-1385)?

3 znajdują się w Hall of Mists poniżej Grandfather Tree w Wysokim Lesie. 2 pozostałe znajdują się w krypcie sarrukha Hssthaka, która to krypta znajduje się w podziemiach na zachodnich krańcach pustyni Anauraoch -> przez co można wnioskować, że niedługo zainteresują się nimi Pomroczni :)
 
Awatar użytkownika
Zigtahell
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 111
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 7:05 pm

ta...

śr maja 28, 2008 1:58 pm

Z tego co pamięta mój skromny umysł to dwa chyba zwoje przepełzły przez łapska Shass - Thama (licha, głównego maga Czerwonych Czarnoksiężników z Thay - piszę bo nie mam podręczników i mogłem sie walnąć w pisowni :wink: ). Ale to tylko pamięć zawodna jest, może tylko ze dwa przeczytał a nie ma ich obecnie w posiadaniu
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

śr maja 28, 2008 6:13 pm

krzysiek-jakh pisze:
Ars FactumThis final set of the nether scrolls provided the foundation for the
actual creation of artifacts from scratch. It was the most difficult
to fathom and required extensive knowledge of all other nether
scrolls before one could unlock its power. A few arcanists tried
anyway, however, and ended up creating the Crown of Horns and
the Scepter of the Sorcerer-Kings.



A ja tak trochę offtopickiem walnę... :D

Co do Crown of Horns...Jak powszechnie wiadomo została stworzona za czasów Netherilu a z Magii Faerunu wiemy, że także osobiście przez Myrkula. Z moich obliczeń dojścia Martwej Trójcy Do boskości (tak kilka lat przed upadkiem Netherilu) to można dojść do wniosku, że Pan Kości zanim stał się bogiem był jednym z arcymagów w tym królestwie. Jestem ciekawy czy Były Władca Umarłych znał osobiście Larlocha albo władce miasta Pomrok. Jest to wielce prawdopodobne, nieprawdaż? :razz:
Jestem ciekaw czy Myrkul korzystał kiedyś ze Zwojów...czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat?
 
Awatar użytkownika
Verdes
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 302
Rejestracja: pt kwie 27, 2007 6:33 pm

pt maja 30, 2008 9:32 am

:shock: Heh, Venomus, ja rozumiem, że ty lubisz Myrkula, ja rozumiem, że chciałbyś żeby był on wspaniały cudowny, etc., żeby jego korzenie sięgały do czasów najwspanialszego imerium świata (Netherilu).
Ale NIC Z TEGO. Myrkul NIE był arkanistą, chłopie czytanie ze zrozumieniem się kłania

Magic of Faerun pisze:
Myrkul created the crown while he was still a living deity.


To chyba jednoznacznie stwierdza, że jego wpływ na kreację korony nastąpił dopiero po osiągnięciu boskości. Szanse na to, że był arkanistą, też są niewielkie.

Venomus pisze:
Jestem ciekaw czy Myrkul korzystał kiedyś ze Zwojów...czy ktoś ma jakieś informacje na ten temat?


A na to z kolei szans nie ma już żadnych, zwoje zaginęły na długo przed pełnym rozwojem Netherilu.

Z tego co pamięta mój skromny umysł to dwa chyba zwoje przepełzły przez łapska Shass - Thama (licha, głównego maga Czerwonych Czarnoksiężników z Thay - piszę bo nie mam podręczników i mogłem sie walnąć w pisowni Wink ). Ale to tylko pamięć zawodna jest, może tylko ze dwa przeczytał a nie ma ich obecnie w posiadaniu


Poproszę źródło tych... hmmm... rewelacji.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości