Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
MichalSzy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 28, 2007 1:01 pm

czw cze 05, 2008 9:20 pm

Może będzie to troche nie na miejscu (jestem w końcu względnie nowym i niezbyt aktywnym użytkownikiem forum) ale uważam, ze obydwaj panowie Suldarr'essalar i Bayuer popadacie w lekkie skrajności. Wszystkie te szczególowe wyliczenia maja raczej charakter czysto abstrakcyjny. Proponuje najpierw zagłębić się w podręczniki, poznać mechanikę, moce poszczególnych klas, bonusy związane z paragon paths i epic destinies oraz inne możliwości zyskiwane dzieki ekwipunkowi. Dopiero wtedy dysusją nabierze sensu bo będzie poparta merytorycznymi przykładami.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

czw cze 05, 2008 9:25 pm

Ja anulowałem zamówienie w Amazon, podręczniki mam z innego, tajemniczego źródełka :D Cena była dobra, dostawa szybka czego chcieć więcej. Płaciłem za podrędcznik 45 zł z dostawą do mnie :D :D

Encu mają - tyle, że jeśli zastosujemy rady z DMG i waźmiemy przykładowy Encounter Template : Commander and Troops lub Double Line to będziemy mieli mieszany oddział, składający się z np. 10 x Brut/Soldier i 10 x Artillery/controller. Nie ważne że są 1 poziomowymi minionami. Staja w szyku, że wszystkich czapką nie nakryjesz :D zwłaszcza, że taki Fire Ball to ma zasięg 3 (pole 3x3) a większość obszarówek ma 5.
Zagrozenie jest, co stanowi bardzo duży postęp :D w ed 3.5 nawet 100 gobosów nie dawało rady 10 poziomowcowi. :D :D

Bayuer : Kilka razy razy był pech, seria 20 i po zawodach. :D Po za tym to suche testy co by było gdyby :D Obecnie robimy postacie, i kazdy kmini jak tu ją dopakować :D Czytsy Power Gaming :D

Na koniec wrażenia estetyczne :
Czcionka, Układ, Kolory : więkasza czćionka, czytelniejsza, kolory stonowane, idealnie podkreślają tekst, nie są nachalne, układ bardzo dobry, przemyślany. Przykładowo moce są oznaczone kolowami Zielone at will, czerwone Utility itp. Ułatwia to orientację i jak zapamiętamy to nie mamy problemów. Papier nie błyszczy się odnoszę wrazenie, że jest troszkę grubszy niż w ed 3.5 (oryginalnej, nie polskiej). Powiększono marginesy. Tekst został napisany tak, że nie pozostawia wątpiliwości, napisany jest łatwym, przystępnym językiem.
Okładki są super - pomijam "treść" obrazka :D sposób druku, połaczenie matu i lekko wypukłych błyszczących fragmentów daje wspaniały efekt.
Jak dla mnie jest to najlepiej wydany podręcznik do RPG.

Jest jedna wtopa - nie ma karty postaci w PDF-ie na stronie :D musiałem kserować z podręcznika :D :D
__________________

Proszę o ograniczenie ilości emotikonek w notkach - czyni je to nieczytelnymi.
Moderator Zsu-Et-Am

__________________
 
Awatar użytkownika
Kakarotto123
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: czw paź 19, 2006 8:11 pm

czw cze 05, 2008 9:42 pm

Na jakiej zasadzie działa Sneak Attack? Kiedy rogue może go użyć?
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

czw cze 05, 2008 9:46 pm

Sony pisze:
Jest jedna wtopa - nie ma karty postaci w PDF-ie na stronie Very Happy musiałem kserować z podręcznika Very Happy Very Happy

Cofnij sie w tym temacie kilka stron a znajdziesz linka z kartami postaci. W tym z tymi z PH z możliwością wpisywania danych.
Na jakiej zasadzie działa Sneak Attack? Kiedy rogue może go użyć?

Trzeba mieć combat adventage (działa w tych sytuacjach co w 3.5). Głównie przez flankownie go otrzymujemy. Wtedy raz w rundzie (!) możemy zadać dodatkowe obrażenia. +2k6 na poziomach 1-10. +3k6 11-20. +5k6 21-30.
 
Awatar użytkownika
MichalSzy
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: śr lis 28, 2007 1:01 pm

czw cze 05, 2008 9:52 pm

Bayuer : Kilka razy razy był pech, seria 20 i po zawodach. Po za tym to suche testy co by było gdyby Obecnie robimy postacie, i kazdy kmini jak tu ją dopakować Czytsy Power Gaming


Mag na 15 poziomie ma jakieś 76hp (10 + 10 kondycje + 56 za poziomy) Wiec jeżeli mówisz o 20 minionach z 1 lvl to aby pokonać takiego maga musiałaby mieć serie przeszło 15 krytyków.
Ostatnio zmieniony czw cze 05, 2008 9:55 pm przez MichalSzy, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Obliv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 109
Rejestracja: sob lip 22, 2006 8:44 pm

czw cze 05, 2008 10:13 pm

Sony mógłbyś zdradzić Swoje tajemnicze źródło?
Po takiej cenie dużo osób by się skusiło ;)
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

czw cze 05, 2008 10:19 pm

Wolę nie zdradzać :D zresztę była to bardzo promocyjna cena. :D

Znalazłem kartę w postaci pliku graficznego, ja poszukuję w PDF - po prostu wolę wydrukować na leserze niż kserować. :D
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pt cze 06, 2008 7:00 am

Dzięki - wprawdzie nie wizardowskie :D (wiem wybrzydzam) ale jest tam kilka fajnych kart.

Proponuję podzielić temat na dwie połowy - jedną dotyczacą mechniki i innych zasad w 4 ed D&D - a drugi dotyczący ogólnej dyskusji.

Po za tym prosił bym adminów o założenie osobnego subforum dotyczacego 4 ed - tak aby nie była "pomieszana" z 3 :D
 
Awatar użytkownika
Morog
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: śr maja 05, 2004 9:30 am

pt cze 06, 2008 9:34 am

ktory z kolegów przebil już sie przez 4 edycje, a do tego jest do niej pozytywnie nastawiony? :wink:

ktos zna jakies zrodlo gdzie mozna zassac jakies siatki z kwadracikami? ;)
__________________

Zacznij stosować wielkie litery i (w miarę możliwości) polskie znaki diakrytyczne wszędzie tam, gdzie jest to konieczne.
Moderator Zsu-Et-Am

__________________
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pt cze 06, 2008 10:42 am

Wystarczy odrobina chęci, kartka papieru, linijka i gotowe. Siatka ma wymiary 1 cala - co odpowiada 5 stopom. My mamy gridy z Minisów, z PMP ed 3.5 (była dołączona) oraz kilka gridów zrobionych przez kumpla : plakat filmowy :D kredowy papier, tył jest biały, linijka + pisak spirytusowy.

Rozegraliśmy wczoraj z 12 różnych potyczek grupowych i jakoś wbrew obawom nie miałem parcia na figurki i siatkę :D
Działa to dokładnie jak w ed 3.5, Warhamerze, L5K czy innych eRPeGach :D jeśli mamy starcie małej ilości osób to spokojnie sobie poradzimy bez grida i figurek. Zmiana odległości na pola nie zmieniła zasadniczo nic, przesiedliśmy się "z marszu" i nie mamy problemów.

Ja się przebijam i jestem bardzo pozytywnie nastawiony, zmiany sa duże i jak narazie nie znalazłem większych buraków. Gra jest uproszczona, przyśpieszona i bardziej zbalansowana. Zwłaszcza na wysokich poziomach widac przyspieszenie.
Klasy zostały zbalansowane i co najważniejsze nie ma nieprzydatnych klas, bardzo wazna stała się współpraca - co Wizardzi podkreślają - klasy jak Paladyn stały się bardzo grywalne, znikło ograniczenie charakteru. Można grać spokojnie paladynem złego boga.
Każda kalsa ma teraz rolę do odegrania, nie ma sytuacji na wysokich poziomach, że mag kasuje jednym zaklęciem wrogów i wojownik nie dobiega :D

Uproszczono umiejętności, dużego znaczenia nabrało to czy mamy wytrenowaną czy nie. Wystarczy porównać róznice za poziomy z premią +5 za trening. Na 30 poziomie mamy +15 do nie wytrenowanej, a +20 do wytrenowanej - czyli 25% więcej, jak dodać inne plusy to różnica często sięga 50% i więcej. A to bardzo dużo.

Sumując usunięto zbędną matematykę i buchalterię, przestaliśmy być księgowymi. Podkreciło to dynamikę i szybkość - nie ograniczając jednocześnie różnorodności. Co więcej niektóre klasy (Wojownik) przestaną być na jedno kopyto.
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

pt cze 06, 2008 11:17 am

A więc doczekaliśmy się premiery :)

Zamykam ten wątek i zapraszam do zakładania nowych w własnie stworzonym dziale dotyczącym nowej edycji D&D.

Oczywiście, jeżeli system zyska popularność wśród dyskutantów, można oczekiwać dalszego dostosowywania działów forum do nowych warunków ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość