Zrodzony z fantastyki

 
urbakk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 19, 2008 10:36 pm

Druid Różnokształtny

czw mar 20, 2008 10:45 am

Chciałem się zapytać jak dobrze grać tą postacią. Jeszcze nie grałem takim druid ale zaciekawiła mnie klasa prestiżowa z podręcznika "Władcy Dziczy" różnokształtny.

Co robić żeby postać była "mocna" i jak rozbudować ją. Chodzi mi o Druida elfa i od 5 poziomu druida wpakować klasę prestiżową. Proszę o porady i podpowiedzi.

Jeszcze ciekawi jak to jest z polimorfią, a mianowicie w podręczniku pisze że postać zachowuje swoją premię to ataku. Więc jeśli się zmienię np w czarnego niedźwiedzia to mam jeden atak tylko? Bo niedźwiedź ma 3 albo 2 (nie pamiętam teraz).
 
Ponury Ziom
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 66
Rejestracja: sob wrz 29, 2007 11:31 am

czw mar 20, 2008 8:58 pm

Tak, twoja bazowa premia do ataku nie zmienia się po przemianie. Test ataku modyfikowany jest tylko, przez nowe atrybuty
 
urbakk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 19, 2008 10:36 pm

czw mar 20, 2008 9:04 pm

Czyli po przemianie w czarnego niedźwiedzia tylko 1 atak będe miał na tych słabszych poziomach? A jak osiągnę mocniejszy lvl i będę miał więcej ataków to za to będę miał więcej niż miałby niedźwiedź?
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

czw mar 20, 2008 9:20 pm

Tak jak mówisz. Zwróć jednak uwagę, że gdy będziesz miał więcej ataków (większy poziom) będziesz zamieniał się w potężniejsze postacie (potwory).
 
Awatar użytkownika
B0rg
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1505
Rejestracja: czw sty 24, 2008 11:28 pm

czw mar 20, 2008 9:24 pm

urbakk pisze:
Czyli po przemianie w czarnego niedźwiedzia tylko 1 atak będe miał na tych słabszych poziomach? A jak osiągnę mocniejszy lvl i będę miał więcej ataków to za to będę miał więcej niż miałby niedźwiedź?

Nie, nie i nie. Ileż to razy już było wałkowane..

Po zamianie w niedźwiedzia masz jego fizyczne cechy i naturalne ataki (czyli claw, claw i bite), ale zachowujesz swój BAB.
Zatem do swojego BAB dodajesz modyfikator z Siły i rozmiaru niedźwiedzia i z takim trafieniem wykonujesz tyle (i takie) ataków ile ma miś.
Nawet jeśli Twój BAB jest na tyle wysoki, że normalnie masz więcej niż 1 atak to przy użyciu broni naturalnych każdą z nich nadal wykonujesz tylko jeden.
Czyli druid z BAB +10 np. po zamianie w miśka nadal ma 3 ataki: 2 x claw i bite.
 
Awatar użytkownika
Lauchyn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 04, 2006 5:06 pm

pt mar 21, 2008 7:45 am

Kurde, B0rg tak jest o obu wersjach, czy tylko 3.5? I gdzie to jest napisane? Wyrwę tę stronę z podręcznika :f to mi psuje ideę wieloklasowości druid19/mnich1. Za mnicha ma się wtedy więcej ataków, bo co 3 BABu, nie co 5. I obrażenia, takie jakie mają zwierzątka, dodatkowo czary druida, których można używać nawet będąc zmienionym (dzięki atutowi z WD). Więc wtedy to wygląda miło. Ale skoro jesteś pewien, to zostają mi tylko homeruly/wyrywanie zbędnych informacji z podręcznika...

Może i było wałkowane, ale tej części forum widocznie nie czytałem. A aż tak mnie to nie ciekawiło, żeby szukać. Czytałem tylko opisy polimorfowań, a tam o atakach ani słowa nie ma, jest tylko, że w razie gratisowych kończyn i tak nie można wykonywać większej ilości ataków. Jest też napisane, ze zostaje bazowy BAB, więc mi się logiczne wydaje, że skoro nigdzie nie jest napisane, że dodatkowe ataki będące skutkiem wysokiego BABu znika, to one zostają. No ale, skoro twierdzicie, że było to już "wałkowane" to poszukam...

ale eot, więc urbakk powiedz ty chociaż która edycja? Niby władcy dziczy do 3.0, ale z drugiej strony to dziwne, że jeszcze ktoś gra w 3.0... Jedynym jej plusem jest liczba polskich podręczników, więc może grając w 3.5, korzystacie z podręczników do 3.0?
Ostatnio zmieniony pt mar 21, 2008 2:32 pm przez Lauchyn, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

pt mar 21, 2008 1:14 pm

Lauchyn, w obu wersjach, ile to już razy było wałkowane... Nawet ja zdołałem to zaczaić. Atrybuty fizyczne nowej formy, BAB i bazowe RO twoje, ataki nowej formy, brak (zc) i (zn)...

To naprawdę nie jest trudne.
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

pt mar 21, 2008 1:30 pm

En Taro Adun

Zawsze zostaje wielokrotny atak i rapid strike(ten atut z draconomicomu, nie pamiętam nazwy)
 
urbakk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 19, 2008 10:36 pm

pt mar 21, 2008 4:01 pm

Co to te BAB? (sry i nie krzyczcie ;D)
 
Awatar użytkownika
B0rg
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1505
Rejestracja: czw sty 24, 2008 11:28 pm

pt mar 21, 2008 4:23 pm

Rany Borga.. (szept nie krzyk)

BAB = base attack bonus - bazowa premia do ataku.


Lauchyn, coś kiepsko u Ciebie z czytaniem skoro czytałeś opis polimorfa, w którym jest to opisane i nie znalazłeś. ;F

Rapidstrike jest jakimś tam rozwiązaniem, ale nie jest dostępny dla zwykłych humanoidów.
 
Awatar użytkownika
Brat_Draconius
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 422
Rejestracja: pn cze 19, 2006 11:57 pm

pt mar 21, 2008 4:45 pm

En Taro Adun

I tu jest cały kłopot B0rg... Cóż trzeba kombinować ;)
 
Awatar użytkownika
Lauchyn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 04, 2006 5:06 pm

pt mar 21, 2008 6:05 pm

oj dobra, dobra B0rg... niech ci będzie. Pewnie masz rację, a ja się nie znam. Ale przeczytałem raz jeszcze i znowu to samo. Znaczy BAB zostaje, o atakach ani słowa (no, znaczy się hm... jest tylko, że choćby się zmienić w coś co ma rąk 100, i tak nie można dodatkowymi kończynami mieć dodatkowych ataków. I jest też napisane, że zachowuje swoją broń naturalną. Ale broń a nie ataki nią!). A ataki są przecież zdobywane dzięki wysokiemu BABowi! Taki jest mój tok rozumowania, ale kłócić się nie zamierzam, bo mnie to i tak nie interesuje, a wiem, ze wy macie rację. Tyle na ten temat.

No więc skoro są władcy dziczy i brak odpowiedzi na pytanie która edycja, zakładam, że 3.0. No cóż. Wtedy sytuacja wygląda dość marnie, ale przecież nawet czysty druid jest o wiele lepszy niż wydziwiony i zoptymalizowany bard.

Niemniej jednak, jeśli nie zamierzasz zmieniać się w zwierzaki, w celach wymiatania, a skupić się na miotaniu czarów, proponuję prestiża "szpitalnik" z obrońców wiary. Czary normalne, zdobywasz nakładanie rąk i odganianie nieutrupłych, pełny BAB i w ogóle pełno innych fajnych bajerów, jak usunięcie choroby, czy premiowe atuty. Moim zdaniem warto poświęcić parę przemian w zwierzątka na takie coś.
Zaś jeśli chcesz iść w drugą stronę, czyli wymiatać jako zwierzak/żywiołak czy co tam, to właśnie zmiennokształtnego bierzesz i dopełniasz wojownikiem. Czarów tyle co nic, ale jak to rozsądnie rozwiniesz jesteś prawdziwym mistrzem wielu form :f
Jeśliś niezdecydowany, zostań czystym druidem. Jest też idea, żebyś został pun-punem, wtedy na 5lvlu będziesz w stanie zabić MG.

W każdym z tych wypadków będziesz "wymiatał", wystarczy chcieć.
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

pt mar 21, 2008 6:20 pm

Lauchyn pisze:
est też idea, żebyś został pun-punem, wtedy na 5lvlu będziesz w stanie zabić MG.

Na 1 levelu :P

Brat_Draconius pisze:
I tu jest cały kłopot B0rg... Cóż trzeba kombinować ;)

Może wziąć jakąś rasę niehumanoidalną, choćby Elana? To mogłoby być ciekawe, psioniczna abberacja jako druid...
 
urbakk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 19, 2008 10:36 pm

pt mar 21, 2008 7:32 pm

Lauchyn pisze:
Jest też idea, żebyś został pun-punem, wtedy na 5lvlu będziesz w stanie zabić MG.

W każdym z tych wypadków będziesz "wymiatał", wystarczy chcieć.


1. Co to "pun-pun"?
2. W stanie zabić MG (mistrza gry)? lol
3. Z tym wymiatać to chodzi żeby nabrać wprawy i dobrze grać rozumiem.

(przepraszam jeśli to głupie pytania)
Thx za odpowiedzi
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

pt mar 21, 2008 8:52 pm

1) Imię pewnego kobolda, którego build pozwala mu na wciągnięcie nosem wszystkich bogów Dungeons and Dragons i wygraniu w pokera z Garym Gygaxem parą dwójek przeciwko karecie asów.

2) Przenośnia. Mam nadzieję... Choć w sumie...

3) Nie... do końca. Wymiatać, czyli mieć na tyle potężną mechanicznie postać, by kosić wszystko w zasięgu wzroku z relatywną łatwością. ;)
 
urbakk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 19, 2008 10:36 pm

sob mar 22, 2008 4:59 pm

A jakieś porady żeby rozpocząć drogę do zostania pun-punem? xD
 
Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1443
Rejestracja: śr sty 18, 2006 5:52 pm

sob mar 22, 2008 5:28 pm

urbakk - schlać GMa XD

Dlaczego? Cóż, żaden normalny GM nie dopuści do gry Pun-puna. Ten gnojek mimo 1 poziomu ma lepsze RO, KP, PW, BAB i obrażenia niż wszyscy bogowie razem wzięci, i jeszcze trochę więcej. Mamy relatywnie nieskończenie wysokie wartości atrybutów, he he.
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

sob mar 22, 2008 7:13 pm

urbakk musiesz mieć sporo ksiażek, bo na podstawkach go nie zrobisz (dopiero dodatki są tak niedopracowane że pozwalają na takie bulidy)
 
Awatar użytkownika
Lauchyn
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: sob mar 04, 2006 5:06 pm

sob mar 22, 2008 11:24 pm

Przesadzasz... wg tegoż źródła, opisującego pun-puna wystarczy:


Q: What sources are needed to pull this off?
A: A few.

Serpent Kingdoms (Sarruhk/Manipulate Form)
Complete Series (Void Disciple, Tattooed Monk, Master of Many Forms)
Divine Minion template
Savage Species (Assume Supernatural Ability feat)
PHB, DMG, MM

The sources needed to simply get Manipulate Form are Serpent Kingdoms and the Core Rulebooks. After that, all books are used to reference abilities for Pun-Pun to obtain.


poza tym, wystarczy znać angielski na tyle dobrze, żeby to przeczytać, schlać Mg jak już wyżej wspomniano i samemu też najlepiej się schlać, bo kto zupełnie normalny chciałby grać takim czymś? Mmm... na 1wszym poziomie być lepszym niż Ao... Kchem... no dobra, zapomnijmy o tym pytaniu xD tak czy inaczej, jakbyś nie zrozumiał, ja nie mówiłem poważnie o idei grania tym koboldem ;f Ot, taka ciekawostka, chyba, ze ktoś chciałby zagrać pun-punem pacyfistą i ascetą i odgrywać tylko takiego dziwacznego kobolda, w walkę się nie mieszając w ogóle.
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

ndz mar 23, 2008 9:06 am

Dziwię się że tego nie poprawili. Wystarczyło nadać nazwę jednej z premi i przestała by się kumulować w nieskończoność. :D
Ale jest to fakt, że rzaden MG nie dopuści czegoś takiego - bo to jest ewidentny bug w mechanice - a kozystanie z bugów to cheaterstwo jak dla mnie.
 
Awatar użytkownika
Mehrunes
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 55
Rejestracja: czw lut 07, 2008 2:29 pm

wt mar 25, 2008 9:08 am

Mam pytanie, w którym podręczniku znajdę szablon Divine minion? Bo nie mogę znaleźć.
Down: Spokojnie :)
Ostatnio zmieniony wt mar 25, 2008 6:42 pm przez Mehrunes, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
B0rg
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1505
Rejestracja: czw sty 24, 2008 11:28 pm

wt mar 25, 2008 6:34 pm

Tutaj.

Nawet nie próbuj.. ;F
 
urbakk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: śr mar 19, 2008 10:36 pm

czw mar 27, 2008 2:27 pm

A jakiego (lub jakich) i na jakich lvlach polecacie zwierzęcych towarzyszy? Bo na 1 do raczej wilczek. I głównie myślę o 1-3 towarzyszy i nie zbyt duzi. Bo mój kolega biega z 16 nietoperzami chyba a inny kolega ze słoniem :/ To by mnie raczej nie urządzało chyba że ktoś mnie przekona że to jest świetne, ale wątpię ;]

Dzięki za odpowiedzi.
 
Ziemniak0r
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 327
Rejestracja: śr lis 05, 2003 4:28 pm

pn cze 09, 2008 6:10 pm

Ja mam pytanko:
Gdy moja rasa (3E) daje premie do atrybutów umysłowych, np. charyzma i mądrość, to czy po przemianie w borsuka zachowuję te premie? Niby tylko fizyczne się zmieniają, ale znowuż, nie jestem już rasą bazową.
 
Awatar użytkownika
dyrmagnos
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: sob maja 27, 2006 8:48 pm

pn cze 09, 2008 6:26 pm

Tak, postać podczas przemiany zachowuje wszystkie atrybuty "umysłowe" formy bazowej.

Między innymi dlatego właśnie korzystne jest granie starym druidem(boli jednak wtedy utrata tych kilku-nastu\dziesięciu HP)
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

pn cze 09, 2008 7:51 pm

dyrmagnos pisze:
(boli jednak wtedy utrata tych kilku-nastu\dziesięciu HP)

Po przemianie zachowujesz swoje hp'ki, niezależnie od zmiany wartości budowy.
 
Awatar użytkownika
Arkhir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 359
Rejestracja: śr sty 19, 2005 4:22 pm

pn cze 09, 2008 9:24 pm

On mówi o stracie hpków przez obniżenie kondycji (kara za kategorię wiekową).
 
Ziemniak0r
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 327
Rejestracja: śr lis 05, 2003 4:28 pm

wt cze 10, 2008 4:29 pm

My¶la³em o zrobieniu listy the best of dla ró¿nokszta³tnego. W sensie jakie s± najlepsze potworki na dany poziom i z jakiej ksi±¿ki pochodz±.

Moje propozycje (na ni¿sze poziomy)
Legendarna/z³owieszcza ma³pa, wied¼ma annis, nied¼wied¼, tygrys, gorillion, purpurowy robak, ognik.

Co polecacie? Czyta³em gdzie¶, ¿e przydatne bardzo s± stworki, co daj± bonusy do grapple i maj± du¿y natural armor.
 
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1178
Rejestracja: sob sty 31, 2004 7:06 pm

wt cze 10, 2008 8:31 pm

Ziemniak0r pisze:
Moje propozycje (na niższe poziomy)
Legendarna/złowieszcza małpa, wiedźma annis, niedźwiedź, tygrys, gorillion, purpurowy robak, ognik.
Wiedźma akurat odpada, bo to potworny humanoid, a purpurowy robak jest za duży. Skoro już piszesz by podawać podręcznik, to podaj skąd masz tego "ognika", bo nie kojarzę takiego potwora.

Poza tym dobór kształtu jest ściśle zależny od sytuacji. Te co wypisałeś są niezłe do walki, ale czasami lepszy jest domowy kot. ;-)
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt cze 10, 2008 8:43 pm

Biblia Druida/Master of many forms.
Dokładna rozpiska najlepszych form na poziomy.
Smacznego.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości