Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

pn cze 09, 2008 11:44 pm

Więc raczej "FABULARNIE TO MY JESTEŚMY..." raczej zaprzecza intencjom MG. Plus nie ma zakazu PK. A uwierzcie mi. Tworzenie sztucznych grup doprowadziłoby do szybkiego wykorzystania tego zezwolenia. Zbyt szybkiego.

^ What he said.

Z drugiej strony jednak strony... bez sztucznej grupy od razu się wszyscy pozabijamy. Albo nas pozabijają(nie będę na nikogo pokazywał palcem...).
 
Awatar użytkownika
MunchKing
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1288
Rejestracja: czw sty 27, 2005 8:12 pm

pn cze 09, 2008 11:45 pm

K.D. Of Mithost pisze:
Chyba Player Killer :D

KD...nie musisz aż TAK się pchać. Moich usług starczy dla wszystkich. Poza tym, nie tragizuj. Voodoo sześciu różnym osobom potrafił w WoD prowadzić chibi solówki. Będzie dobrze.
 
Awatar użytkownika
Nemo__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1066
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 2:13 pm

pn cze 09, 2008 11:46 pm

bez sztucznej grupy od razu się wszyscy pozabijamy.

Właśnie nie.
Jeśli będą grupy, to będzie tłuczenie się po głowach, bo będzie łatwy dostęp do ofiary.
Jeśli będą dwie grupy, to będzie na zasadzie ostrzału przeciwnego obozu.
A jeśli każdy będzie solo, to zaatakowanie kogoś innego będzie głupotą. Bo w ten sposób może i kogoś utłuczemy, ale od razu osłabiamy zasoby i jesteśmy podatni na atak kogoś innego.
Porównaj to do sytuacji w RTSei, gdzie 1vs1vs1. Jeden idzie bić drugiego, a trzeci wchodzi mu do bazy i wygrywa ze wszystkimi, bo pierwszy zabija drugiego a trzeci demoluje pierwszemu bazę. Podsumowując. Będą ostrożniejsi.

EDITION!
Voodoo sześciu różnym osobom potrafił w WoD prowadzić chibi solówki. Będzie dobrze.

Dodaj że gracze zmieniali postaci jak rękawiczki a i tak trzymało się to zgrabnie kupy i było eleganckie.
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

wt cze 10, 2008 10:16 am

Zacznijmy od tego, że połowa graczy JUŻ planuje PK. A wg mnie to źle wróży sesji, bo graczy ma być 4-5. Przy takim nastawieniu przemiał postaci będzie szybki. I fabuła zamiast wokoło głównego zamysłu MG będzie krążyć wokoło kilowania innych.
Nie mam nic przeciwko PK, ale uzasadnionych przypadkach. I nie hurtowo :)
Planowe PK to proszę na arenę :) Jest setting o Superherosach pod d20 dający wiele opcji :P

Druga sprawa mechanika Scales, która ma być użyta, (przynajmniej wg wstępnych zamysłów MG) nie nadaje się do PK. Wygrywa ten kto pierwszy napisze posta :)
Zaproponowałem MG FATE, daje więcej opcji i możliwości kombinowania i budowania postaci. I ewentualna walka da więcej emocji, odpowiednio użyte aspekty mogą diametralnie zmienić sytuacje.

Trzecia sprawa. Dlaczego wszyscy mówią o sztucznej grupie. A nie łaska pomyśleć o prawdziwej grupie o jakimś motywie przewodnim. Nie mówcie o nazwie :) To nic że chętnych jest więcej niż miejsc. I tak każdy musi stworzyć herosa i wysłać do MG, więc równie dobrze można tworzyć grupę. Nie wszyscy muszą się od razu kochać. Miłość między Cyklopem i Wolverinem była ciernista, podobnie Wolvi i Gambit.
Nie to żebym miał cos przeciwko temu, ale dostrzegam mroczne zamysły Nemo i Munchkinga :) Ale i to było przerabiane w Xmen, np. sojusz z Apokalipsem itd.
Grupa ma bardzo duży potencjał i jeśli herosi będą zżyci to tym ciekawiej będzie wyglądać rozłam. Kto za kim stanie, itd.
Samotnicy są fajni samotnie, grupa samotników jest słaba.
 
Awatar użytkownika
MunchKing
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1288
Rejestracja: czw sty 27, 2005 8:12 pm

wt cze 10, 2008 12:53 pm

Wywód bardzo piękny i uroczy. Ale jakoś nie zmienia mojego nastawienia do założeń grupowych, a właściwie braku owej grupy. MG dał możliwość tworzenia hero i anti-hero działających samotnie i zamierzam z niej skorzystać. Nie zmuszajcie innych graczy do tworzenia grupy jeśli nie mają na to ochoty. Bo wam się nie uda. To, że w "kupie siła", niczego nie dowodzi, bo "bardziej śmierdzi", jak niektórzy się nie myją. I tyle mojej zagmatwanej riposty.

EDITION CANNON!
Scales? Fate? Hahahahahahahah...Hahah...Hah...och, chwila. To nie był żart. Zdaje się, że muszę od serca porozmawiać MG.
 
Awatar użytkownika
Nemo__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1066
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 2:13 pm

wt cze 10, 2008 1:02 pm

Myślałem że gramy na czystym Storytellu :|
Cóż, ja swojego zdania odnośnie grup nie zmieniam. I popieram MK Cafe.
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

wt cze 10, 2008 1:15 pm

MG niestety dał mozliwość grania samotnikami :) Ale nic nie było o anty-hero :) Ale prosze nie odposiadac na to co napisałem powyżej. Jak MG skończy Fabla to się ustosunkuje :P
A po za tym dobrze wyczułem mroczne skłonnosci MunchKing? :)

Co do storytellu to może wyciagnełem mylne wnioski, ale MG zadawał sporo pytań co do Scales :P Więc raczej był tym zainteresowany.
PK na czystym storytellu :)? To prawie jak narracyjny bitewniak :)


Nie zmuszajcie innych graczy do tworzenia grupy jeśli nie mają na to ochoty. Bo wam się nie uda.

Nie zmuszamy tylko przedstwiamy swoje stanowisko. I oczywiście licze na to, że przeciągnę niegrupowców do sekty grupowców. Gdybym na to nie liczył to bez sensu byłoby sie produkować. :)
 
Awatar użytkownika
MunchKing
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1288
Rejestracja: czw sty 27, 2005 8:12 pm

wt cze 10, 2008 3:09 pm

Heretyk pisze:
Ale nic nie było o anty-hero :)


Może nic nie zostało przekazane do szerszego grona, ale jak najbardziej istnieje taka możliwość, bo pytałem. Zwłaszcza, że anti-hero to po prostu podtyp i nie należy go mylić z villain'em.
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

wt cze 10, 2008 3:28 pm

Zwłaszcza, że anti-hero to po prostu podtyp i nie należy go mylić z villain'em.

Dokładnie. Najlepszym przykładem anty-herosa będzie właśnie James Howlett, na którego się, Heretyku, powołujesz. Działał na zasadzie ja vs. reszta świata, był lonerem i Player Killerem i nikogo nie lubił - on tylko niektórych tolerował. I był strasznym sukinsynem, aspołecznym anty-autorytetem o usposobieniu zawodowego matkojebcy. A przecież to ikona Marvela z lat 90'. On może, to inni herosi też, c'nie? Więc, proszę, z całym dla Was szacunkiem - nie trujcie nam z Amrasem dupy jak przysłowiowe złe chuje, i zaufajcie panu Nemo i panu Cafe, że sesja będzie miała ręce i nogi. Jeśli się mylę... możecie ich zabić 8)
Serio, ich nie przekonacie. Są twardogłowi, ale dobrze grają, i nie widzę problemu, żeby ich postacie były nieco bardziej indywidualne niż reszta.

BTW, chciałbym poznać zdanie naszego MG na ten temat, który coś się mało odzywa ostatnio. Przyznam szczerze, że pierwszy raz czytając rekrutację myślałem, że MG jest Amras, tak się ów mądrzył, i musiałem aż sprawdzić...
Ostatnio zmieniony wt cze 10, 2008 3:32 pm przez K.D., łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

wt cze 10, 2008 3:31 pm

Ja zadam inne pytanie - po cholerę PK?
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

wt cze 10, 2008 3:33 pm

Ja zadam inne pytanie - po cholerę PK?

Realizm. W normalnym świecie są konflikty, więc po co zarzucać je tylko po to, żeby się przypadkiem gracze nie pozabijali, skoro ucierpi na tym realizm gry i frajda z czytania o tym, jak 'oni dają se po mordach!'.

Epicka walka między dwoma graczami o władzę nad wszechświatem -
'Omfg pwnz0r! Zaraz cię zmiotę, bee-yotch!'
'Nie! Czekaj! Zakaz PK! Może zagramy w bierki? Przegrany nabija się na własny miecz/mackę/pelerynę.'
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

wt cze 10, 2008 3:44 pm

I był strasznym sukinsynem, aspołecznym anty-autorytetem o usposobieniu zawodowego matkojebcy.


To wszystko prawda. Ale był tez człokiem kilku grup w swojej karierze :)

Z całym szacunkiem przestańcie tak nas uciszać, bo aż pomysle sobie, że masz tak słaba wole by ulec i dołaczyc do grupy :P


PK ma taki zły PR :) Moze lepiej to zastapić zwrotem: możliwość zejścia herosa w wyniku celowych zabiegów innego herosa :D
Bo jesli jednak uzywając PK macie na myśli celowe polowanie na fragi to muszę "odrobinę" zmienić parę szczegółów postaci :D
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

wt cze 10, 2008 3:54 pm

To wszystko prawda. Ale był tez człokiem kilku grup w swojej karierze

Details, details :D To jeden z tych gości, którzy są wirtualnie sami nawet w grupach.

Z całym szacunkiem przestańcie tak nas uciszać, bo aż pomysle sobie, że masz tak słaba wole by ulec i dołaczyc do grupy

O nie! Chłopaki, zdemaskowali nas! Chodu!
:)

PK ma taki zły PR Smile Moze lepiej to zastapić zwrotem: możliwość zejścia herosa w wyniku celowych zabiegów innego herosa
Bo jesli jednak uzywając PK macie na myśli celowe polowanie na fragi to muszę "odrobinę" zmienić parę szczegółów postaci Very Happy

Żeby celowo polować na fragi po to, żeby je umieścić np. w swoim sgiu, to już trzeba być psychopatą(nie będę pokazywał palcem...). Naturalnie chodzi tylko i wyłącznie o możliwość rozwiązania sporów siłowo. Jak w komiksach. Tam też nie każdy kocha się nawzajem, i czasem dają sobie po mordach. A czasem urywają sobie mordy. Jak w prawdziwym, zmutowanym, napromieniowanym, ugryzionym przez magiczne ważki życiu.
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

wt cze 10, 2008 4:02 pm

Grupa chroni, Grupa radzi, Grupa nigdy Cie nie zdradzi!
Przybądz akolito Mythosie i przyjmij te INSYGNIA PRZYNALEŹNOŚCI DO GRUPY :D


Czytałem nie pokazywany palcami podpis :D To może profilaktycznie upgraduje swojego herosa :P

MG: Drodzy gracze zaczynacie sesje...
Gracz: To ja zabijam tego z podpisem!!!!!!
 
Awatar użytkownika
MunchKing
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1288
Rejestracja: czw sty 27, 2005 8:12 pm

wt cze 10, 2008 4:04 pm

KD, droga primadonno ze "słabą wolą", nie słodź mi tak. Komplementami na temat mojego stanu psychiki nic nie zyskasz :razz:. Podobno MG ma zaraz przemówić...eep.

EDITION CANNON!
Heretyk, znaczy próbujesz...wielu próbowało...taaak.
Ostatnio zmieniony wt cze 10, 2008 4:08 pm przez MunchKing, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
VooDooFreak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 10, 2007 9:03 pm

wt cze 10, 2008 4:06 pm

Hmm...
Zrobiło się tu trochę głośno. Od tych wszystkich chętnych.
Zmiany decyzji:
- W sprawie liczby graczy z decyzją wstrzymuję się do soboty. Karty wysyłać na pw. Rozpatrzeni zostaną wszyscy którzy nadeślą / nadesłali już "pełne" postaci. Ilu z nich będzie grało ? Najpierw chcę zobaczyć ilu nadeśle karty.
- Będziemy grali pełny storytell. Z opcją PK, dokładnie tak jak w pierwszym poście.
Zastanawiałem się nad systemem scales. Wydawał mi się dość prosty i całkiem sensowny... Jednak przy możliwie większej ilości graczy... Hmm... wystarczy powiedzieć, że przez chwilę miałem obraz 3 bohaterów używających najlepszych mocy z wydaniem 5 pktów dharmy. Oczywiście. Walcząc każdy na każdego. Wystarczy jednak, że ktoś wyda 2, a inny 3. Wtedy leci total atak za 5 w jednego... i też w sumie... no, powiedzmy, że lepszy będzie storytell. Przynajmniej w tej sytuacji.
Jednakże może będę się czymś podpierał czasami... kto wie? : ).

Co do grupy:
Jest opcja, dla chętnych. NIE wymagam.
Mogę też zaoferować różne stronnictwa... :] Pierwotnie - faktycznie - miał być rząd. I tu znowu wchodzi w grę ilość graczy. Przecież niemożliwym jest, by aż tak duża grupa herosów o wysokiej mocy służyła jednej sprawie. Wtedy to byłaby światowa dominacja.
Możecie również sami stworzyć grupę. Tylko określcie jej cel. Tyle od was chcę. Możecie nawet zostawić pismakom wymyślenie waszej nazwy ;).
Możecie się sami zorganizować. Lub sami zgłosić chęć bycia w jakiejś organizacji. Przecież jesteście częścią tego świata : ).
Mogą być organizacje i pakty dwuosobowe. Albo trzyosobowe... jak ktoś ma takie życzenie. :).
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

wt cze 10, 2008 4:14 pm

Ech, popsułeś VooDooFreak, a mielibyśmy jeszcze tematu na jedną stronę :P
Przecież niemożliwym jest, by aż tak duża grupa herosów o wysokiej mocy służyła jednej sprawie. Wtedy to byłaby światowa dominacja.

To mamy byc az tak mocni? To może określ jakoś potegę herosów dokładniej. Moze czasem potrzebnym do zniszczenia miasta wilekości NY :) Albo podaj porównywalną potęge na przykładzie orginalnych herosów. Bo obawiam się, że mój heros moze mieć za krótkie rączki :P
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

wt cze 10, 2008 4:27 pm

Przecież niemożliwym jest, by aż tak duża grupa herosów o wysokiej mocy służyła jednej sprawie. Wtedy to byłaby światowa dominacja.

Dałbyś jeszcze parę takich grup po jednej dla opozycji i byłoby frugo :D
 
Amras
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 1:59 pm

wt cze 10, 2008 5:04 pm

Przecież niemożliwym jest, by aż tak duża grupa herosów o wysokiej mocy służyła jednej sprawie. Wtedy to byłaby światowa dominacja.


No nie wiem VooDooFreak, moja postać raczej nie jest tak potężna by rozwalić miasto, choć owszem, spore zamieszanie wśród zwykłych ludzi by zrobiła ;)

No ale krótko mówiąc: "MG powiedział, sprawy niema..." Czyli kto chce iść do grup ten idzie, ja osobiście chce, zresztą w takim to właśnie stylu napisałem historie swojej postaci, że przyłancza sie do grupy... No chyba że nikt grupy by nie chciał poza mną, ale to sie narazie nie zapowiada :)
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

wt cze 10, 2008 5:19 pm

Ja jestem za zespołem anti-hero takich jak Thunderbolts, to byłoby idealne :D

Kartę wyślę w piątek.
 
Awatar użytkownika
VooDooFreak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 10, 2007 9:03 pm

wt cze 10, 2008 5:23 pm

Dość potężni... dość potężni...
Nie musisz mieć ataków energetycznych, by siać zamęt Amrasie : ).
Akurat Twoja postać potrafi się obejść bez rozwalania całego miasta : ). Ja bym nie narzekał. : )
 
Amras
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 1:59 pm

wt cze 10, 2008 6:02 pm

Ale na moją postać wystarczy tylko kilka grup śmigłowców i czołgów a co to jest np. dla takiego Supermena? Przystawka tylko, albo nawet okruch :) No chyba że mógłbym sie rozmnażać albo rozprowadzać jakiś śmiertelny wirus a tak z tymi możliwościami co mam to mogę siać zamęt wśród cywili i wszystkich jednostkach piechoty nie zależnie od ilości :)
 
Heretyk
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5036
Rejestracja: pn mar 28, 2005 12:23 pm

sob cze 14, 2008 11:20 am

żeby trochę ozywic temat:
Uwaga dzis ostatni moment aby zapisac sie do grupy! Wszyscy o słabej woli, którzy ulegli mojej agitacji proszeni są do okienka numer 3 :D
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

sob cze 14, 2008 12:32 pm

Piszę, piszę :P jak mi sił starczy, to wyślę..

edit:

Teraz wychodzę, ale karta na 100% będzie około 22.
 
Amras
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 1:59 pm

sob cze 14, 2008 6:48 pm

No ale dobra Drogi MG, spodziewamy sie mieć już do godziny 23:59 nominacje na grupę bohaterów którzy zakwalifikowali sie, dzień jeszcze nie minął, ale już jestem zniecierpliwiony (jak zawsze :wink: )
 
Awatar użytkownika
MunchKing
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1288
Rejestracja: czw sty 27, 2005 8:12 pm

sob cze 14, 2008 9:19 pm

Spodziewać to wy się możecie, ale że MG do jutrzejszego popołudnia będzie leczył kaca :razz: . Voodoo został uprowadzony na bliżej nieokreśloną imprezę i nie spodziewa się dzisiaj powrotu.
 
Awatar użytkownika
DibiZibi
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4316
Rejestracja: śr lis 15, 2006 9:50 pm

sob cze 14, 2008 9:36 pm

No dobra.. Wróciłem, siadam do pisania postaci :P
 
Amras
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 460
Rejestracja: ndz wrz 24, 2006 1:59 pm

sob cze 14, 2008 9:40 pm

MunchKing pisze:
Spodziewać to wy się możecie, ale że MG do jutrzejszego popołudnia będzie leczył kaca :razz: . Voodoo został uprowadzony na bliżej nieokreśloną imprezę i nie spodziewa się dzisiaj powrotu.


God damed! :x
 
Awatar użytkownika
MunchKing
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1288
Rejestracja: czw sty 27, 2005 8:12 pm

ndz cze 15, 2008 2:30 am

Karta poszła. Link do "paczki" na PW.
 
Awatar użytkownika
VooDooFreak
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn gru 10, 2007 9:03 pm

ndz cze 15, 2008 2:01 pm

Lista przyjętych graczy. (Nieprzypadkowa :D)

1. Munch King
2. Heretyk
3. Dibi Zibi
4. Nemo


Suspended (może dojdą później):
Draconius.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości