Zrodzony z fantastyki

 
stewka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: sob wrz 09, 2006 2:35 pm

Smoczy potomek

ndz cze 08, 2008 1:51 pm

w wymaganiach na klasę smoczy przodek pisze że musi mieć umiejętność rzucania czsarów bez przygotowania. Co to znaczy??

Temat postu został zmieniony -- Llewelyn_MT
 
Awatar użytkownika
AGrzes
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1140
Rejestracja: pn gru 30, 2002 5:42 pm

ndz cze 08, 2008 2:05 pm

Chyba chodzi Ci o potomka.
A z czarami bez przygotowania to znaczy, że musi je rzucać spontanicznie tak jak zaklinacz czy bard.
 
Czaras
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: sob kwie 19, 2008 8:30 pm

ndz cze 08, 2008 5:18 pm

Dodam jeszcze info na temat rzucania czarów.

Przygotowanie czarów oznacza, że postać musi wcześniej coś zrobić aby uzyskać dzienny przydział czarów, np kapłan modli się do Boga żeby obdarował go czarami, czarodziej spędza godzinę nad księgą zaklęć, itp.

Nie wiem jak ma się do tego mistrzostwo w czarach czarodzieja.
 
Awatar użytkownika
little_diner
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 575
Rejestracja: ndz cze 13, 2004 6:27 pm

ndz cze 08, 2008 5:25 pm

A mistrzostwo w czarach ma się do tego nijak. Pozwala jedynie przygotowywać czary bez księgi. A to nie kwalifikuje się pod te wymagania.
Ostatnio zmieniony ndz cze 08, 2008 5:30 pm przez little_diner, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

ndz cze 08, 2008 5:25 pm

Czaras pisze:
Nie wiem jak ma się do tego mistrzostwo w czarach czarodzieja.

Mistrzostwo w czarach nie ma w tym wypadku znaczenia. Zdolność ta pozwala jedynie przygotowywać pewne zaklęcia bez pomocy księgi, ale nie zmienia to zasady rzucania tych czarów (dalej są one przygotowywane przez użyciem).

EDIT: Wygląda na to, że little_diner był szybszy :)
 
stewka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: sob wrz 09, 2006 2:35 pm

czw cze 12, 2008 9:28 pm

a jak to jest z dodawaniem czarów...jak wcześniej miałem czary zaklinacz??
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

czw cze 12, 2008 10:04 pm

a jak to jest z dodawaniem czarów...jak wcześniej miałem czary zaklinacz??

Co któryś poziom zyskujesz kolejny poziom czarującego, jakbyś awansował na wyższy poziom w swojej klasie - to jest zaklinaczu. A więc Zaklinacz 6/ Smoczy potomek 10 rzuca czary jak zaklinacz 13 poziomu, mając efektywny poziom 17, co sprawia ze jest żałosny i nie powinieneś go brać. O, pardon - naturalnie, weź go, jeśli Ci pasuje fabularnie...
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

czw cze 12, 2008 10:09 pm

K.D. Of Mithost pisze:
Co drugi(IIRC) poziom zyskujesz kolejny poziom czarującego, jakbyś awansował na wyższy poziom w swojej klasie - to jest zaklinaczu. A więc Zaklinacz 6/ Smoczy potomek 10 rzuca czary jak zaklinacz 11 poziomu, mając efektywny poziom 17, co sprawia ze jest żałosny i nie powinieneś go brać. O, pardon - naturalnie, weź go, jeśli Ci pasuje fabularnie...


Bredzicie, towarzyszu. Smoczy potomek dostaje jedynie dodatkowe czary ze znanych mu kręgów, a nie caster level. Tak więc Zaklinacz 6/ Smoczy potomek 10 wciąż rzuca czary jak 6 poziomowy zaklinacz(z tym, że zna ich więcej). Przeczytaj "KiK" ze zrozumieniem to zobaczysz.

Edit: Byłem pierwszy, Ammanasie :wink:
Ostatnio zmieniony czw cze 12, 2008 10:12 pm przez Vindreal, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
Ammanas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 934
Rejestracja: pn lis 24, 2003 11:31 am

czw cze 12, 2008 10:10 pm

Błąd.
Dragon Disciple nie zyskuje żadnych poziomów czarującego. Jedynie bonusowe komórki. Zanim się napisze bzdury warto przeczytać co nieco o klasie ;F
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

czw cze 12, 2008 10:13 pm

Zanim się napisze bzdury warto przeczytać co nieco o klasie ;F

A niech to, rzeczywiście - wziąłem tabelkę opatrzoną 'bonus spells' za 'spellcasting' i myślałem że są same numerki bo mieli za mało miejsca :razz: Zwracam honor do kieszeni - Dragon Disciple jest jeszcze słabszy.
Pod warunkiem, że rozwijasz go nie jako spellcastera, tylko jako wojownika z jednym poziomem zaklinacza. Wtedy jest znośny, mimo niepełnego BABu, ale czysty zaklinacz z pewnością powinien poszukać czegoś lepszego.
Ostatnio zmieniony czw cze 12, 2008 10:16 pm przez K.D., łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Dread Necromancer
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: pn cze 02, 2008 3:43 pm

czw cze 12, 2008 10:16 pm

A co do smoczego potomka mam takie pytanie - jak się ma jego naturalny pancerz, broń oddechowa i skrzydła do tych samych zdolności Dragon Shamana?
Bo naturalny pancerz jest wzrastający czyli liczy się i z DSa i ze Smoczego przodka? Z bronią oddechową jest jak? Niezależne od siebie?
Bo DS może jej używać jak True Drgaon raz na 1k4 rund a Smoczy Potomek raz na dzień? Więc mam dwie różne, działające niezaleznie od siebie bronie? I czy jeśli jestem Gold Dragon Shamanem, to wchodząc na Smoczego Potomka (uprzednio awansując w klasie Zaklinacza) też muszę wybrać Złotego Smoka? Czy moge innego? I co ze skrzydłami? Bo DS może latać z prędkością 18 m i dobrą zwrotnością a Smoczy Potomek z prędkością naziemną i przeciętną zwrotnością. jak to rozwiązać? I czy dragonborn of Bahamut wyklucza awansowanie w klasie Smoczego Potomka?
 
Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1103
Rejestracja: śr paź 19, 2005 8:13 pm

czw cze 12, 2008 10:18 pm

Bo DS może latać z prędkością 18 m i dobrą zwrotnością a Smoczy Potomek z prędkością naziemną i przeciętną zwrotnością. jak to rozwiązać?

Nie jestem pewien, ale w takich sytuacjach liczy się lepsza wartość, a więc większa szybkość i zwrotność. W większości przypadków będzie to ta dawana przez Dragon Shamana.
 
stewka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: sob wrz 09, 2006 2:35 pm

pt cze 13, 2008 4:31 pm

to jaka klasę z KiK polecacie??
 
Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 844
Rejestracja: pt maja 25, 2007 2:31 pm

pt cze 13, 2008 4:40 pm

Zależy, jakie masz oczekiwania. Ja osobiście za dobre mechanicznie uważam Mistycznego Sztukmistrza, Pana Szarosinych, Tkacza Losu, Zaklinacza Mieczy (chyba pokręciłem nazwę) i paru innych. Nie jestem w stanie powiedzieć, co powinieneś wybrać, skoro nie wiem, czego oczekujesz mechanicznie i fabularnie. Dobry jest też Mag z Mistycznego Bractwa - jeśli nie masz za wiele aspiracji fabularnych dot. postaci. Jednak nie wiem, czy będzie ona pasowała do zaklinacza (bo nim jesteś, dobrze dedukuję?).
 
Awatar użytkownika
Verdes
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 302
Rejestracja: pt kwie 27, 2007 6:33 pm

pt cze 13, 2008 8:18 pm

Cubuk pisze:
Ja osobiście za dobre mechanicznie uważam Mistycznego Sztukmistrza, Pana Szarosinych, Tkacza Losu, Zaklinacza Mieczy (chyba pokręciłem nazwę) i paru innych.


Osobiście uważam że Tkacz Losu jest postacią bardzo nieciekawą i moim skromnym zdaniem fabularnie głupią.
Pan Szarosinych z KiK jest z kolei bardzo przegięty na poziomach epickich.
 
stewka
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: sob wrz 09, 2006 2:35 pm

pt cze 13, 2008 8:34 pm

żeby nie zakładac nowego tematu mam jeszcze jedno pytanie. Dajmy na to: zdobyłem 1000 dośw zyskuje drugi lvl, i co teraz? ten tysiąc znika i zbieram od początku czy mam dalej 1000 i do 3000 musze tylko 2000??
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

pt cze 13, 2008 9:28 pm

zbierasz dalej od 1000
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

sob cze 14, 2008 10:54 am

Verdes pisze:
Pan Szarosinych z KiK jest z kolei bardzo przegięty na poziomach epickich.


A gdzie widziałeś jego epicką rozpiskę? Bo sam chętnie przejrzę.
 
Awatar użytkownika
Vincent Valentine
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 191
Rejestracja: ndz mar 02, 2008 11:30 am

sob cze 14, 2008 4:14 pm

Również chętnie zerknę, bo szukałem szukałem i nigdzie nie mogłem znaleźć a tu widzę, że jednak gdzies jest :) Zwłaszcza, że niedługo będę zbliżał się do epickich poziomów i chętnie dalej pociągnąłbym Pale Mastera...
 
Awatar użytkownika
Verdes
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 302
Rejestracja: pt kwie 27, 2007 6:33 pm

sob cze 14, 2008 6:47 pm

Nie ma takiej rozpiski. Cały trick polega na umiejętności Władanie nieśmiercią (dzięki niej dostaje się nieumarłego towarzysza o ilości KW równej poziomowi czarującego) i poziomie czarującego min. 21. Wbrew pozorom niektórzy bardzo potężni nieumarli mają bardzo mało kostek.
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

sob cze 14, 2008 7:13 pm

A to taki myk, by urządzić sobie "Wędrówkę z drakoliczami". Już miałem nadzieję na bardziej twórcze rozwinięcie tej postaci :razz:

Jeszcze jakieś pytania co do Smoczego potomka?
 
Awatar użytkownika
Szarlih
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 906
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:04 pm

sob cze 14, 2008 8:31 pm

Vindreal pisze:
Jeszcze jakieś pytania co do Smoczego potomka?

Tiaaa, ja tak sobie siedzę, czekam aż sie na serwer w wowie dopcham, i sie zastanawiam czy jest JAKIKOLWIEK argument przemawiający za wzięciem innego smoka niż złoty/czerwony? A może cos mi się myli i to u półsmoka miało to jakiekolwiek znaczenie? I czy smoczy potomek w ogóle wybiera smoka, bo KiK daleko?
 
Awatar użytkownika
T^L
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: śr maja 07, 2008 2:48 pm

ndz cze 15, 2008 12:00 pm

Smoczy potomek wybiera smoczego przodka i to wpływa na typ broni oddechowej. Swoją drogą my zawsze wybieraliśmy za przodka raczej zielonego smoka ze względu na jego korozyjny stożek ale to też chyba jest już kwestia gustu i tego, gdzie akcja kampani się odgrywa.
 
Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw maja 04, 2006 1:07 pm

ndz cze 15, 2008 4:23 pm

A jakie są statystyki smoczych potomków smoków Faeruńskich? Bo w kilku książkach sie o tym wspomina, a mechaniki nie ma nigdzie. Nie wiem czy to ma jakiś sens, ale teorytycznie powinni również istnieć smoczy potomkowie smoków epickich.
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

ndz cze 15, 2008 6:00 pm

A jakie są statystyki smoczych potomków smoków Faeruńskich? Bo w kilku książkach sie o tym wspomina, a mechaniki nie ma nigdzie. Nie wiem czy to ma jakiś sens, ale teorytycznie powinni również istnieć smoczy potomkowie smoków epickich.

Wystarczy przerobić odpowiednie rodzaje Półsmoków z Draconomicona.
Co do Półsmoków epickich, to widziałem takie na forum Wizardsów (mocy i pryzmatyczne).
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pn cze 16, 2008 12:03 pm

Merlin wszech pisze:
A jakie są statystyki smoczych potomków smoków Faeruńskich? Bo w kilku książkach sie o tym wspomina, a mechaniki nie ma nigdzie.

Statystyki półsmoków wywodzących się od pięciu najpopularniejszych faeruńskich smoków (cienistego, zębatego, pieśni, podziemnego i brunatnego) można znaleźć w "Mieście Pajęczej Królowej". Poza tym półsmok pieśni był w jakimś Dragonie. Ewentualnie można skorzystać z "Draconomicona" jako podstawki do przerabiania.
 
Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw maja 04, 2006 1:07 pm

wt cze 17, 2008 10:02 pm

Mi tu chodziło o statystyki klasy smoczych potomków - nie półsmoków. Teorytycznie przerobienie szablonu byłoby proste, lecz np. smok brunatny nie ma skrzydeł (co osłabiało by klasę), a cienisty nie posiada standardowej broni oddechowej.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości