Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
zsasz
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz lis 11, 2007 4:04 am

No tak. Masz racje. Sa pewne szczegoly, ktore bym w grach Blizzarda zmienil, ale jest nich niewiele. Grywalnosc natomiast jest na wysokim poziomie. Wiele gier z innych studiow jest po prostu niezjadliwa lub ma mase wkurzajacych udziwnien. Blizzard jak na razie mnie jeszcze nie wkurzyl zadna tandeta. Jesli mozna sie do czegos przyczepic, to do naprawde niewielu spraw.

Crusader1992
Użytkownik
Użytkownik

czw lis 22, 2007 6:14 pm

A słyszeliście może o Loki???Zdania są podzielone na temat tej gry, jedni mówią że jest to godny następca Diablo II,ale słyszałem też opinie że grafika jest cieńka ,a poziomy są podobne do siebie(powtarzają się te same lokacje lekko zmienione).Coś co może mierzyć się z Diablo to Titan Quest ,albo NW 2
chociaż jeszcze w to nie grałem.Moim zdaniem nic nas nie odciągnie od D2 -po prostu to jest przywiązanie.

Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer

czw lis 22, 2007 6:24 pm

Awatar użytkownika
zsasz
Stały bywalec
Stały bywalec

pt lis 23, 2007 8:45 am

Slyszalem o tych grach. Kolega nawet zachwalal Titan Questa. Tak w ogole to do Diablo 2 jest nieco podobny Sacred, ale klimat nie jest tak mroczny. Raczej jest kolorowo i wesolo poza kilkoma lokacjami.

Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt lis 23, 2007 12:59 pm

Zarówno Loki jak Titan Quest są godnymi następcami Diablo.
Nie oszukujmy się, Diablo też ma nudne poziomy i podobny styl rozgrywki.
Prawda jest taka, że Diablo było pierwsze, jak porównamy Loki i Diablo to mamy to samo, tyle, że Diabełek jest 'kultowy" - gdyby zamiast Diablo pojawił się Titan Quest czy Loki to one były by kultowe.

W tego typu grach ciężko o nowatorstwo bo co można nowego wymyślić? Fabuła i tak odgrywa drugorzędną rolę. Ciekawe ilu z Was zna cały Fluf do Diablo? Jak parę lat temu na Karakonie z Lukiem prowadziliśmy konkurs wiedzy to prawie nikt nie znał szczegółów fabuły z Diablo I i II :D a na pytania o bosów to śpiewająco odpowiadali. :razz:

Ja gram w Lokiego obecnie i jest bardzo dobrą grą, Diablo znam na pamięć, granie na necie też mnie nie bawi - ile razy można tłuc w kółko to samo. Loki dał mi nowe możliwości gry. Ma nawet ciekawą fabułę - jak na H&S i ładną grafikę i kilka ciekawych rozwiązań (Rage, Faith Points, Regeneracja itp. )

Dokładnie na tyle samo oceniłem go co recenzent z Poltera. Diablo dostało by dokładnie taką samą ocenę - niektórzy mogą się wściec, ale jak odejmiemy z Diablo "kultowość" i narosłe mity, to dostaniemy dokładnie to samo czym jest LOKI. Ni mniej ni więcej. :D

Awatar użytkownika
zsasz
Stały bywalec
Stały bywalec

sob lis 24, 2007 3:03 am

Ale ta kultowosc Diablo z czegos sie wziela. Nie sadze by tylko dzieki fotogenicznym bossom-demonom. Klimat jest morczny, ponury. Charakterystyczny dla serii Diablo, choc czasem spotykany w innych grach, ale juz nie z takim natezeniem.
Co do ciglego grania w to samo to musze przyznac racje. Ja pogram sporo w Diablo 2 LoD, a potem wylaczam sie na dlugo, by za kilka miesiecy znowu wrocic do tej gry, ale nie potrafie tluc non stop codziennie w D2. Sadze, ze granie ciagle w to samo jest uzaleznieniem. Ja jestem tylko lekko uzalezniny, bo ciagle wracam do tej gierki, ale nie potrafil bym ciupac w nia caly czas. Znuzyloby mnie. Potrzebuje jakiejs odskoczni, powiewu swiezosci.

Co do fabuly Diblo2niej est skomplikowana, ale sadze, ze ja pamietam. Wlasciwie to zawsze lubilem przechodzic dokladnie kazdego questa i sluchac kazdej gadki jaka mozna w ogole bylo wysluchac, niz "scigac sie do ukonczenia poziomu trudnosci i graniu na nastepnym, opuszczajac niewymagane zadania. Takie granie na szybciora byle przejsc nigdy mnie nie krecilo, ale wiem, ze niemal 100% graczy taki gameplay style preferuje. Ciagle tylko nawijanie expa, szybkie konczenie gry i zdobywanie itemow. Jak dla mnie taka gra jest bez duszy, ale kazdy ma inny gust i ma prawo grac jak chce.

Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob lis 24, 2007 11:13 am

Kultowość Diablo wynika, że była to pierwsza gra tego typu - zrobiona z rozmachem. Podobnie było z Doom'em czy Wolfenstain. Były pionierskie. Tak samo z filmem Obcy. Równie dobrze mogła być to INNA gra.

Jasne jest też to, że większość czuje sentyment i ma tendencje do idealizowania tego "pierwszego razu".

Diablo w nieczym nie różni się od LOKI - zasadniczo obie są niemal identyczne. Tyle, że Diablo było pierwsze - i dlatego do niego porównujemy - a że czujemy sentyment to idealizujemy i zapominany i wadach. I tyle.

Obiektywne porównanie Diablo do innych gier powoduje, że tali Loki czy Dungeon Siege nie ma się czym wstydzić.

Awatar użytkownika
FreedonNadd
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob lis 24, 2007 11:16 am

jak w D2 LoD grasz jak najszybcjej to w koncu moze sie okazac ze jestes za slaby zeby pokonac bossa :), ale doexpic ci sie wtedy juz nie chce wiec dajesz sobie spokoj. W mojej wersji diablo cos sie zwalilo i nie mam dialogow ;/ wiec i tak nie poczytam :).
Kultowosc diablo polega na tym ze jest grywalne i chce ci sie do niego wracac, ze siadasz wieczorem i mowisz sobie a zalicze 1 quest z aktu a zaliczasz caly akt :).

Awatar użytkownika
zsasz
Stały bywalec
Stały bywalec

sob lis 24, 2007 11:27 am

Sony pisze:
...Diablo było pierwsze - i dlatego do niego porównujemy - a że czujemy sentyment to idealizujemy i zapominany i wadach. I tyle.
Ja nie zapominam o wadach. Drazni mnie mnie pare rzeczy w D2, ale uwazam, ze tych pare niedociagniec nie ma takiej mocy by przebic grywalnosc i klimat tej produkcji.

Sony pisze:
Obiektywne porównanie Diablo do innych gier powoduje, że tali Loki czy Dungeon Siege nie ma się czym wstydzić.
Obiektywnie porownujac Diablo 2 do Dungeon Siege to mozna powiedziec tyle, ze grafika w DS jest o kilka klas lepsza od D2, ale za to grywalnosc i fabule ma o wiele lepsza Diablo. Dungeon Siege w koncu zazyna tak przynudzac, ze sie w koncu zapomina po co ta cala wyprawa. Obie gry mam i lubie, ale obie jak widac maja wady, jednak na innych plaszczyznach. W obu grach jest dobra muzyka.

FreedonNadd pisze:
Kultowosc diablo polega na tym ze jest grywalne i chce ci sie do niego wracac, ze siadasz wieczorem i mowisz sobie a zalicze 1 quest z aktu a zaliczasz caly akt Smile.
Piekielny uzalezniacz. :evil: Powinno sie zniszczyc wszystkie kopie, zakopac prochy, a miejsce polac 5 beczkami wody swieconej. :wink:

Awatar użytkownika
Ranquel
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz lis 25, 2007 2:47 pm

Ja równiez nie lubialem grac byle by zdobyc lvl i skonczyc akt. Zaliczałem zawsze wszystkie questy i jak łaziłem po mapkach to było nie do pomyslenia zebym zostawił jakis skrawek nie odkryty (a nóż widelec będzie tam zlota skrzynka XD)
Osobiście mam słabość do czarodziejki (eh ile to juz razy zaczynałem grac ta postacia i za kazdym razem cos szlo nie tak jak chcialem i musiałem konczyc nią grać) Ale mam w planie ozywic swoja ostatnią czarodziejke z dokladnie obmyśloną taktyką ;]

Awatar użytkownika
FreedonNadd
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz lis 25, 2007 3:52 pm

ja tez zawsze odkrywalem cala mape. No i po pare razy bossow trzeba bylo zalatwic ale to dla przedmiotow. To mi sie bardzo podobalo w D2 - system losowania przedmiotow, dzieki niemu miales ogromna mase roznych przedmioto i kazde inne.

Awatar użytkownika
zsasz
Stały bywalec
Stały bywalec

pn lis 26, 2007 6:00 am

Ranquel pisze:
ile to juz razy zaczynałem grac ta postacia i za kazdym razem cos szlo nie tak jak chcialem i musiałem konczyc nią grać) Ale mam w planie ozywic swoja ostatnią czarodziejke z dokladnie obmyśloną taktyką ;]

Mam dla ciebie odpowiedz. Zainstaluj sobie PlugY_The_Survival_Kit. Ten plugin pozwala na cofniecie przydzielonych mylnie punktow lub umiejetnosci, w dowolnym momencie gry. Oczywiscie wszystko legalnie. Tak jakbys gral na nowo i tym razem wlasciwie przydzielil punkty i skille, ale nie musisz powiecac czasu, zeby znowu wszystko na nowo przechodzic. Jesli nie znajdziesz pliku na necie napisz do mnie pw, a ci wysle. Naprawde przydatna rzecz. Poza tym schowej jest o wiele wiekszy i juz nie trzeba wyrzucac fajnych przedmiotow, bo sie nam nie mieszcza w skrzynce. OCzywiscie na battlenecie tego chyba nie toleruja. Wiec ten plugin warto instalowac do rozgrywek sieciowych i singla. Poczatkowo sceptycznie na to patrzylem, ale kiedy sam zainstalowalem to juz od tej pory nie wyobrazam sobie gry bez tego pluginu. Najlepsze jest to, ze nie ma w tym wlasciwie cheatowania.

FreedonNadd pisze:
j...No i po pare razy bossow trzeba bylo zalatwic ale to dla przedmiotow. To mi sie bardzo podobalo w D2 - system losowania przedmiotow, dzieki niemu miales ogromna mase roznych przedmioto i kazde inne.

To prawdziwe szczescie kiedy wypada jakis swietny przedmiot, ktory sie nam przyda, albo ktory sklada nam zestaw. Jednak granie dla samych przedmiotow to nie dla mnie. Wielu robi ciagle te Baalruny, zeby zdobyc jakies przedmioty, bo przy tym bossie wypadaja najlepsze itemy. Dla mnie granie dla itemow nie jest przyjemnoscia.

Awatar użytkownika
Ranquel
Stały bywalec
Stały bywalec

wt gru 04, 2007 2:34 pm

zsasz a czy to jest jednorazowe czy nie? bo jezeli moge te pkt odejmowac i dodawac kiedy mi sie zechce to nie nie wydaje mi się by bylo to całkiem "legalne" dla kogos kto chce własną postacią przejsc gre.
O co mi konkretnie chodzi. Grając sorcką na poziomie normalnym(na normalnym wlasnie dlatego ze wiekszosc skili jeszcze nie zostala wpakowana, czekajac na odpowiedni lvl) mam 3 mobów, ktorych bez pożogi na sensownym poziomie nie zaklepie(albo bede sie bawil godzine) :Andariel, Duriel i Izual... normalnie pozoga przydaje sie jedynie gdy goni mnie 50potworow a nie mam jeszcze tele, albo na tych kaplanach co strzega wejscia do podziemi, w ktorych jest Mephisto. Wiec bazując na tym pluginie przy spotkaniu z kazdym z wymienionych dawalbym 20 do pozogi + firemastery i zalatwial bym w 5min, po czym znowu ladowal tam gdzie mialem poprzednio... jezeli tak to wygląda to jednak dla mnie to jest oszukiwanie.

Awatar użytkownika
FreedonNadd
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

wt gru 04, 2007 3:43 pm

A kto mowi o grze dla samych przedmiotow, po prostu pojdzie sie ze 2 razy moze cos wypadnie, bedzie latwiej grac dalej.

A ten plugin to tez cos mi sie nie wydaje zbyt legalny. A tymbardziej skoro na battlenecie tego nie toleruja. Ulatwia to gre, fakt. Tylko ja bym bardziej byl za tym ze to czitowanie.

Awatar użytkownika
zsasz
Stały bywalec
Stały bywalec

wt gru 04, 2007 5:24 pm

Ranquel pisze:
nie wydaje mi się by bylo to całkiem "legalne" dla kogos kto chce własną postacią przejsc gre

Dla mnie jest legalne, bo po prostu poprawiam to co np. przypadkiem spiepr... zle przydzielajac umiejetnosc. To, ze gra w oryginale nie ma opcji cofania blednie przydzielonych punktow czy skilli, to nie znaczy, ze skoro fani wymyslili tak uzyteczne narzedzie, jest to nielegalne. Oczywiscie Blizzard patrzy krzywo na jakiekolwiek modyfikacje gry, ktore nie wychodza od niegho i na battlenecie widziec ich nie chce i ja gram z uzyciem plugy tylko na single lub w prywatnych rozgrywkach sieciowych.

Zrozum to, ze kazda gra ma wady. Np. Diablo 2 jak dla mnie ma wade m.in. w tym, ze jak sie reka omsknie to nie mozna tego cofnac i musisz grac skopana postacia. Bardzo mnie to zawsze wkurzalo. Na szczescie sa zdolni fani, ktory wypelnili dziure jaka pozostawil Blizzard i teraz ten kto chce moze podczas prywatnej gry (nie na serwerrze Blizzarda) korzystac z udogodnienia jakim jest plugy.
Kto nie chce, to go po prostu nie instaluje. Jest to narzedzie zupelniei nnego typu niz Shadow Master czy Jamella, ktore byly programami do cheatowania postaci m.in. podnoszenia nielegalnie statystyk, tworzenia super przedmiotow itd. Plugy ma pomagac graczom a nie oszustom, a jak ktos nie lubi modyfikacji, to nie musi instalowac, ale tez niech nie krytykuje.

A odnoszac sie do tego co napisalems nizej odnosnie graniu przez pewien czas na skillach typu 1, a potem odjeciu ich i wklepaniu skilli typu 2, by przejsc latwo jakis fragment gry, bossa, wrogow, to faktyczne taka gra byla by oszustwem, ale to nie wina plugy, tylko oszusta, ktory tak robi. KAmien jest nie winny, ale w zlych rekach moze byc narzedzia mordu. :wink: Na cheaterow nie ma rady. Po prostu lepiej z takimi nie grac. Ot co. No chyba, ze samemu sie lubi cheatowac. Ja osobiscie uzywalem plugy do porawienia zle wklepanych skilli, punktow. Plugy jest fajne pod tym wzgledem, ze mozemy cofac skille i punkty bez wylaczania gry. Wielkie udogodnienie. Oczywiscie dla graczy, ktorzy nie popelniaja pomylek przy budowie postaci Plugy moze sluzyc pomoca tylko poprzez powiekszona skrytke.

Legalne postacie muly sa w porzadku na battlenecie, a jak dla mnei to jest bez sensu, bo wystarczylaby wieksza skrytka. Dla mnie to jest chore, ze trzeba przerzucac itemy z jednej postaci do drugiej, bo skrzynka jest tak maciupka. Blizzard sam powinien dawno temu cos zrobic ze skrzynka moim zdaniem.

Co do legalnosci Plugy to nie bede dyskutowal, bo cheatowac mozna i grajac na battlenecie bez zadnych sciemnianych przedmiotow czy modyfikacji Diablo. Dla chcacego nic trudnego. Ja chcialem tylko wam zaprezentowac Plugy jako uzyteczny plugin do prywatnej gry w LAN, w HAmachi, przy polaczeniach IP, an ie na Battlenecie dla graczy, ktorym moze byc pomocny duzy ekwipunek i mozliwosc cofania przydzielonych punktow i umiejetnosci w czasie rzeczywistym.

Awatar użytkownika
Ranquel
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz sty 06, 2008 12:04 pm

Awatar użytkownika
Damianiasty
Użytkownik
Użytkownik

ndz sty 06, 2008 3:42 pm

Założę się, że w D3 bawią się już dobrych 5 lat.
A to niby muzyka jest poprawiana, grafika...itp.
Ja już 1,5 roku temu słyszałem, że ma wyjść Diablo 3 i co?
Słyszałem nawet bajki o broni laserowej w D3 O.o

Pozdro

Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Diablo III

sob cze 28, 2008 2:55 pm

Około 3 godzin temu Blizzard na oficjalnej konferencji potwierdził, że prowadzi pracę nad trzecią częścią Diablo. Więcej szczegółów na stronie:
http://www.blizzard.com/diablo3/

Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer

sob cze 28, 2008 3:07 pm

Awatar użytkownika
zegarmistrz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob cze 28, 2008 6:56 pm

Świetnie. Na Youtube są już dostępne Gameplaye i Trailer

Gameplay 1
Gameplay 2

Awatar użytkownika
Jeremiah Covenant
Stały bywalec
Stały bywalec

sob cze 28, 2008 10:00 pm

Jak dla mnie, super. Wiadomo kiedy wydadzą?

Awatar użytkownika
Uszaty
Stały bywalec
Stały bywalec

sob cze 28, 2008 10:04 pm

W dosyć odległej acz nieokreślonej przyszłości. Nie szkodzi, poczekamy :)

Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob cze 28, 2008 10:05 pm

Jeremiah Covenant pisze:
Jak dla mnie, super. Wiadomo kiedy wydadzą?

W 2009:)

MaWro
Stały bywalec
Stały bywalec

sob cze 28, 2008 10:14 pm

Nieźle sie zapowiada,ciekawe czy wydadzą zgodnie z zapowiedziami , czy sie spóźnią...

Aureus

ndz cze 29, 2008 8:35 am

Przyznam, że o ile dwójka - w przeciwieństwie do jedynki - wcale mnie nie bawiła, to tutejsze filmiki naprawdę imponują...

Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony

ndz cze 29, 2008 8:45 am

Diablo III zatrzymało to coś z Diablo II które przykuwało do monitora. Widać to na filmach z gry (tak na tych 10 minutówkach).

Potwierdzono 5 klas, dwie są w trailerach. Ciekawe jakie będą pozostałe 3.
Witch Doctor to czysty zastępca Necromancera z 2.

Ziemniak0r
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz cze 29, 2008 10:45 am

Nie taki czysty. Rozumiem, ¿e chodzi Ci o rolê - summoner, controller, debuffer.

Jednakowo¿ zaprezentowano bardzo du¿e mo¿liwo¶ci bojowe, przej±³ czê¶æ sorcowego wygrzewu czarami... no i dodatkowe zastosowania tych kilku skillów, nie wiadomo poza tym jakie ma inne czary, jeszcze z 20 nam nie pokazano.

I odstaje klimatem - ¿ywio³owe voodoo zamiast zimnych ko¶ci.

Awatar użytkownika
Jeremiah Covenant
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz cze 29, 2008 11:21 am

Nie no, w 2009 to nie uwierzę, zwłaszcza w przypadku Blizzarda ;)

Ale nie ma tego, czego się obawiałem - że DIII będzie cukierkowy. Nie zredukowano ilości krwi, zachowano mroczność, a gra będzie prawdopodobnie bardzo fajną sieką. I o to chyba chodzi, prawda?

Zertul
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz cze 29, 2008 2:02 pm

Ciekawe jakie będą pozostałe postacie ( mam nadzieje, że będzie paladyn) I ciekawe jaka będzie fabuła i czy barbarzyńca z d3 to ten sam co w d2 ( to on pokonał wtedy trójce???) Czy mi sie wydaje czy on jest troche podobny do orka z warcrafta?

Awatar użytkownika
Ranquel
Stały bywalec
Stały bywalec

śr lip 02, 2008 9:18 am

A ja boje sie tego, ze to bedzie podobne do Wow'a czy Lineage2 (o ile to za zalozenia nie ma byc mmorpg, ale tego nigdzie nie przeczytalem) chodzi mi o skile i swiecenie sie broni, jakos mi sie to nie widzi. A zauwazyliście jak szybko sie mana redukuje? Tym barbarianem to nawet do polowy mu nie zeszla mana ani razu. A czytałem jeszcze, ze mozna bedzie ustawiac wyglad bohatera wg własnego widzimisie, kolejna cecha wspolna z mmorpg