Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Królik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 201
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 8:42 am

Kilka pytań...

pt lip 04, 2008 10:05 pm

Kilka pytań na temat 4 edycji:

1.Czy 30 lvl postaci do definitywny koniec gry? Czy Wizardzi planują wydanie Czegoś więcej na temat epic level ?
2.Gdzie się podziały centaury, smoki metaliczne czy nimfy? Gdzie lammasu i zwykłe żywiołaki ? Gdzie groźny hekatonier czy chodź by stare dobre rdzewiacze?
3.Czy planujecie, kiedy znudzą się wam obecne, tworzenie nowych mocy dla klas i nowych paragon path?
4.Ostatnie: Czy istnieje takie coś takiego jak ECL i LA?

Za każdą odpowiedź z góry dziękuje.
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

Re: Kilka pytań...

pt lip 04, 2008 10:11 pm

Azteco pisze:
Kilka pytań na temat 4 edycji:

1.Czy 30 lvl postaci do definitywny koniec gry? Czy Wizardzi planują wydanie Czegoś więcej na temat epic level ?
2.Gdzie się podziały centaury, smoki metaliczne czy nimfy? Gdzie lammasu i zwykłe żywiołaki ? Gdzie groźny hekatonier czy chodź by stare dobre rdzewiacze?
3.Czy planujecie, kiedy znudzą się wam obecne, tworzenie nowych mocy dla klas i nowych paragon path?
4.Ostatnie: Czy istnieje takie coś takiego jak ECL i LA?

Za każdą odpowiedź z góry dziękuje.


1 formalnie wg podrecznika tak - 30 poziom to swego rodzaju niesmiertelnosc i trwale wpisanie w historei swiata
2 jak znam zycie beda w MMII MM III MM IV itp it d :)
3 wizardzi podzrucaja nam swoje pomysly i mysle ze tworczosc i pomyslowowsc pozwoli na stworzenie czegos wlasnego
4 nie - poworcono do znbanaych ze starej edycji zasad podzialu i stalej liczby xp zaleznej od poziomu potwora czy tez wyzwania
 
Awatar użytkownika
Bajer
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: wt cze 01, 2004 11:40 am

pt lip 04, 2008 11:07 pm

1. Jak wkraczasz na 30 poziom jesteś prawie bogiem. Na razie to koniec, może kiedyś wydadzą coś co umożliwi granie na wyższym poziomie.
2. Wszystko się w MM nie zmieściło. Co roku ma być kolejny MM. Dodatkowo na łamach Dragona pojawiać się będą nowe potwory.
3. Niedługo będzie Matrial Power a w nowym roku Arcane Power, poza tym jak wyżej, co jakiś czas coś wychodzi na łamach Dragona.
4. Nie. I dzięki Bogu.
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

Re: Kilka pytań...

pt lip 04, 2008 11:35 pm

Azteco pisze:
1.Czy 30 lvl postaci do definitywny koniec gry? Czy Wizardzi planują wydanie Czegoś więcej na temat epic level ?

Tylko to trochę zajmie, o ile pamiętam w podręczniku był wyliczony czas ile czasu gry to zajmie:)
 
Awatar użytkownika
Królik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 201
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 8:42 am

sob lip 05, 2008 11:52 am

Jeszcze jedno pytanko odnośnie mechaniki:

Czy doppelanger nie jest za mocny jak na rase z jego mocą Change coś tam (nie mam przy sobie MM, a nie pamiętam) i czy zmiana ta powoduje coś oprucz zmiany wyglądu ??
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

sob lip 05, 2008 12:04 pm

Change Shape (Polymorph): The creature can alter its
physical form to take on the appearance of another creature.
The type and size of the new form is specified in the
creature’s entry.
The creature retains its statistics in its new form, and its
clothing, armor, and possessions do not change and are not
absorbed into the new form. The new form lasts until the
creature changes it or until it dies.
If the creature is capable of assuming the form of a
unique individual, other creatures can attempt an Insight
check (opposed by the monster’s Bluff check) to pierce the
disguise. The creature must have seen the individual it is
imitating and gains a +20 bonus to its Bluff check.
Changing shape requires a minor action unless otherwise
specified.

z insidera
 
Awatar użytkownika
Królik
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 201
Rejestracja: ndz maja 25, 2008 8:42 am

ndz lip 06, 2008 10:58 am

Mam dwa kolejne pytania:

1.Czy ktoś mógłby wytłumaczyć mi różnice między blast, burst, close burst i wall, bo choć przeczytałem to z parędziesiąt razy to nadal tego nie rozumiem. Nawet rysunki mi nie pomagają.
2.Czy ktoś mi poda przelicznik lb na kg, gdyż moi gracze nie są w temacie i chcą wiedzieć ile np.: ich miecz waży w „standardowej” jednostce.

Za wszelkie odpowiedzi dziękuje.

P.S. Przepraszam za ilość moich pytań, ale z angielskim ,choć dobrze sobie daje rade, mam niekiedy problem z skumaniem terminu czy wyjaśnieniem zagadnienia w tym języku.
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

ndz lip 06, 2008 11:18 am

1 funt = 453,59237 grama
 
Awatar użytkownika
AGrzes
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1140
Rejestracja: pn gru 30, 2002 5:42 pm

ndz lip 06, 2008 12:27 pm

Wydaje mi się, że najłatwiej wytłumaczyć to przy użyciu wzornika.
close burst - układasz wzornik tak, aby rzucający znajdował się w jego centrum
burst - ustawiasz wzornik, aby centrum znajdowało się na wybranym polu
blast - układasz wzornik, aby sąsiadował z rzucającym.
wall- wybierasz kratkę początkową, a następnie kolejne sąsiadujące ze sobą kratki tak, aby żadna kratka nie sąsiadowała z więcej niż dwoma innymi (nie licząc przez rogi)

Jeśli jesteś lepiej obeznany z działaniem czarów w edycji 3.x to działa jak Kula ognia, close burst jak Bluźnierstwo, blast jak stożki (tylko kwadratowe), a wall jest nowością, (jeśli chodzi o sposób wyznaczania obszaru).
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

ndz lip 06, 2008 12:40 pm

Blast x :
Tworzy kwadrat o boku x - który MUSI ciebie dotykać, nie ważne jak, możesz dotykać go rogiem pola. Czyli Blast 3 utworzy kwadrat 3 x 3 pola

Close Burst:
Dookoła Ciebie tworzy się kwadrat - liczba ozna cza iloma polami się otoczysz. Czyli Close Burst 2 ozna cza że otoczysz się dwoma polami - tworząc kwadrat 5 x 5 pół. : T - Ty

22222
21112
21T12
21112
22222

Burst x within y : np Burst 2 within 10 Oznacza, że w odległości DO 10 pół stawiasz Burst 2 - dokładnie tak samo jak przy Close Burst tyle, że nie stoisz w środku a środkowe pole umieszczasz właśnie w obszaże 10 pół od ciebie.


FUNT - Damador Ci od powiedział. Ja osobiści radzę przyjąć 1 Funt = 0.5 Kilograma - znacznie upraszcza sprawę :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość