Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2079
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

śr maja 28, 2008 6:46 pm

Zsu-Et-Am trzy tygodnie i dwa weekendy na zaliczenie sesji. Już nie mogliście poczekac do wakacji? Czy to tak na ostatnią chwilę bo na wakacje planuje sie jakiś normalny konkursik (bez limitu znaków), np przygoda, kampania itp.

Życzę wszystkim startujacym owocnej pracy.
 
Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 844
Rejestracja: pt maja 25, 2007 2:31 pm

wt cze 17, 2008 9:09 pm

Jakieś terminy ogłoszenia wyników? :)
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

śr cze 18, 2008 12:07 am

Obawiam się, że Namrasit miał rację. Przyszło tak niewiele zgłoszeń, że w redakcji niespecjalnie widzimy sens w kontynuacji tej edycji Konkurs(ik)u. Do piątku podejmiemy decyzję w tej sprawie. Najprawdopodobniej ogłosimy nowy termin nadsyłania prac. Oczywiście wszyscy, którzy wysłali je w terminie, będą mogli przesłać nowe zgłoszenia (być może złagodzimy też względem nich pewne ograniczania, np. te dotyczące długości tekstu). Proszę o cierpliwość i przepraszam tych, którzy zmieścili się w pierwszym terminie.
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

śr cze 18, 2008 8:50 am

Myślę, że ogłoszenie nowego terminu jest najlepszym pomysłem. Ja na przykład przez ostatni [cenzura] z zakończeniem roku szkolnego nawet nie zastanawiałem się, czy brać udział w tej edycji. Teraz powinnienem mieć więcej czasu.
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

śr cze 18, 2008 9:27 am

Idą wakacje. Może przedłużenie terminu coś zmieni? Ja bym proponował do 25. Co Wy na to?
Zsu-Et-Am pisze:
być może złagodzimy też względem nich pewne ograniczania, np. te dotyczące długości tekstu

Kiepski pomysł z tym wydłużeniem tekstu. Aczkolwiek nie nasuwa mi się żaden lepszy... :)
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

śr cze 18, 2008 9:50 am

Mi akurat 24 się sesja zaczyna dopiero i potrwa do 4 lipca.
Wcześnej były zalicznenia więc też no time.
Kawałek pracy leży na dysku ale nie ma czasu by go dokończyć.
Poczekam na następną edycję albo jak skończę wrzucę to po prostu na forum.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

śr cze 18, 2008 2:48 pm

Czyli co, wysyłanie jeszcze raz??? Kiedy będzie wiadomo kiedy nowy termin?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

śr cze 18, 2008 3:13 pm

Zireael - jeśli uważasz, że Twoja praca nie wymaga poprawek/rozwinięcia, nie będziesz musiała wysyłać nowej - choć jeśli się na to zdecydujesz, ocenimy jedynie nową wersję (choć jeśli byłaby to zupełnie nowa praca, potraktowalibyśmy je niezależnie).

Do piątku wszystko ustalimy.
 
Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 844
Rejestracja: pt maja 25, 2007 2:31 pm

śr cze 18, 2008 10:05 pm

Można wysłać kilka prac? W jaki sposób będą podlegać ocenie? Oraz jak traktuje się prace przekraczające znacznie i nieznacznie limit znaków?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

śr cze 18, 2008 10:30 pm

Nigdy tego nie wzbranialiśmy (świadkiem Smg). Wszystkie prace oceniamy niezależnie - trzeba jedynie pamiętać, że w przypadku zakwalifikowaniu do finału kilku prac danego autora będzie on zmuszony wybrać jedną z nich.

Pracom minimalnie przekraczającym limit znaków nie dzieje żadna krzywda. Gorzej, jeśli przekroczenie przekracza te 50-100 znaków - wówczas uzyskuje niższą ocenę. W przypadku znacznego przekroczenia limitu (np. o kilka tysięcy znaków) praca jest dyskwalifikowana i nie podlega sprawdzaniu.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

pt cze 20, 2008 6:46 pm

Mamy piątek i wciąż nie wiadomo: do kiedy nowy termin??? Kiedy będą wyniki???
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

pt cze 20, 2008 6:51 pm

Zireael pisze:
Mamy piątek i wciąż nie wiadomo: do kiedy nowy termin??? Kiedy będą wyniki???

Znając Zsu, nowy termin zostanie ogłoszony gdzieś przed północą, albo krótko po niej :razz:.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pt cze 20, 2008 10:54 pm

Blisko :wink:. W każdym razie proszę Cię, Zireael, byś nie nadużywała pytajników. Niczemu to nie służy.

Oficjalne ogłoszenie pewnie znajdzie się na stronie dopiero jutro, gdy ubierzemy je w jakieś zgrabne słówka. Tymczasem co najważniejsze:
  • Konkurs(ik) został przedłużony - prace można nadsyłać do końca czerwca.
  • Osoby, które nadesłały swoje prace w pierwszym terminie, mogą liczyć na "specjalne traktowanie" w przypadku przejścia do finału. Najkrócej rzecz ujmując, jeżeli jedno ze wzmiankowanych zgłoszeń zakwalifikuje się do drugiego etapu konkursu w normalnym trybie, będzie traktowane jako wyróżnione (co przekłada się na możliwość publikacji tekstu niezależnie od wyniku głosowania i premię punktową zgodnie z tym, co podano w regulaminie VII edycji Konkurs(ik)u). Postanowienie to nie ma to żadnego wpływu na prace, które zostaną odrzucone i w żadnym razie nie jest równoznaczne z ominięciem standardowej procedury (tj. nie gwarantuje przejścia do finału - to wciąż jedynie możliwość).
  • Redakcja (ta jej część, która nie wyjedzie w międzyczasie na wakacje) oceni prace do dnia 6. lipca - tego dnia najpóźniej ogłosimy wyniki i rozpoczniemy finał.
  • Możliwe jest nadesłanie nowej wersji pracy zgłoszonej wcześniej. W takim przypadku ocenie podlega jedynie najnowsza (odebrana jako ostatnia) praca.
  • Istnieje możliwość nadesłania kilku zgłoszeń przez jednego użytkownika - każde z nich będzie traktowane jako niezależna praca i jako taka będzie podlegać ocenie. Warto pamiętać, że tylko jedna praca danej osoby może przejść do finału.
To chyba wszystko. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania, śmiało - postaram się odpowiadać mniej-więcej na bieżąco.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

wt cze 24, 2008 12:23 pm

W imieniu redakcji działu przypominam o trwającym Konkurs(ik)u - został jeszcze tydzień na wysłanie swoich prac. Czekamy na nie do [b]30 czerwca[b] włącznie.
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

wt cze 24, 2008 2:19 pm

Zsu, ja nic nowego nie wysyłam. Trzymajcie tamtą pracę ;-).
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

wt cze 24, 2008 2:39 pm

Proszę bardzo, możesz jednak spróbować zachęcić inne osoby, by spróbowały swoich sił. Im więcej prac do nas dotrze, tym lepiej.
 
Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3534
Rejestracja: wt maja 24, 2005 3:11 pm

wt cze 24, 2008 6:54 pm

Ja też nic nie wysyłam. Tyle że wpisałam przez pomyłkę Czar zamiast Zak... :( :( :( nie wiem czy da się coś z tym zrobić.
Prace wybierane do finału 6 lipca. Czyli na forum musiałby je umieścić ktoś z sędziów...
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

wt cze 24, 2008 10:17 pm

Jeśli plany wakacyjne miałyby uniemożliwić opublikowanie pracy w podanym terminie (jeśli tylko zakwalifikowałaby się ona do finału), wystarczy załączyć do listu ze zgłoszeniem (poprawionym) odpowiednią uwagę.
 
Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 844
Rejestracja: pt maja 25, 2007 2:31 pm

ndz lip 06, 2008 10:43 am

To kiedy wyniki?
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

ndz lip 06, 2008 11:46 am

Dzisiaj - najpewniej pod wieczór.
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

ndz lip 06, 2008 8:40 pm

Redakcja działu D&D i d20 serwisu Poltergeist przeprasza, ale postanowiono, że VIII edycja konkurs(ik)u nie zostanie rozstrzygnięta. Oznacza to, że zwycięzca nie zostanie wyłoniony, nagroda główna nie zostanie przyznana. Powodem tego jest niestety zbyt niski - wedle jurorów - poziom prac. Poniżej przedstawiono wyniki.

Do zdobycia było 30 punktów.
Brat Wolności - 12,5 pkt.

Hala bohaterstwa - 11,5 pkt

Maroni Avogardo - 18,5 pkt

Mroczna elfka SiNafay - 12 pkt

Przygoda Kerfina (Potwór z gór Kiljańskich) - praca została zdyskwalifikowana (0 pkt)

Punkty Heroizmu
- 14,5 pkt

Redakcja postanowiła wyróżnić jedną pracę, która osiągnęła największą ilośc punktów - Maroni Avogardo. Trafi ona na nią jako wyróżnienie. Co zaś tyczy się pozostałych - przykro nam, tym razem się nie udało.

Redakcja jest bardzo zmartwiona powyższą sytuacją. Zapraszamy do dyskusji i komentowania. Może macie jakieś pomysły na usprawnienie formuły konkurs(ik)u? Pojawiły się głosy za wróceniem do starej formuły, tj. określonej kategorii prac (potwór, BN, PrC itp), a także zorganizowanie "dużego konkursu" z nagrodą rzeczową. Co o tym sądzicie? Jakie jest Wasze zdanie?

Jeszcze raz zapraszam do dyskusji i pozdrawiam w imieniu Redakcji.
 
Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 844
Rejestracja: pt maja 25, 2007 2:31 pm

ndz lip 06, 2008 8:46 pm

Sądzę, że to pewnie wina złego terminu - koniec roku szkolnego to niezły hardcore, a temat był trudny. Następnym razem na pewno będzie więcej prac. Mam jednak pytanie - dlaczego mojca praca (Hala Bohaterstwa) została oceniona tak nisko?
 
Awatar użytkownika
Freeeze
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: wt lis 27, 2007 4:33 pm

ndz lip 06, 2008 9:58 pm

To naprawdę fatalna sprawa. Słyszałem, że frekwencja jest niska, ale to brzmi strasznie. Dodatkowo, smutno słyszeć (czytać), że poziom jest niski. Może to tylko chwilowy brak weny ze strony autorów.

18,5? Nie jest źle. Taka mocna trójka. Rozumiem, że dostanę opinię na temat swojej pracy?

Ja jestem za starą formułą. Jak najbardziej.
 
Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 844
Rejestracja: pt maja 25, 2007 2:31 pm

ndz lip 06, 2008 10:39 pm

Co do formy konkursu, to proponuję opcję "i tak i tak" - czasem forma pracy, czasem temat.
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

ndz lip 06, 2008 10:43 pm

iron_master pisze:
Co o tym sądzicie? Jakie jest Wasze zdanie?

IMO pierwotna forma była najlepsza. Ale bez nagrody rzeczowej. Nagrodę każdy może sobie sam wybrać za punkty w sklepie :).
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pn lip 07, 2008 3:23 pm

Jak na razie nie myślimy o przyznawaniu nagród rzeczowych w Konkurs(ik)ach - to z założenia mniejsze formy, prace do napisania w dzień lub dwa. Główną nagrodą jest publikacja pracy, a dodatkiem - premia punktowa. Czym innym byłby pełnowymiarowy konkurs - np. na scenariusz.
 
Anonim_1

wt lip 08, 2008 4:47 pm

iron_master pisze:
Może macie jakieś pomysły na usprawnienie formuły konkurs(ik)u?

Ciężka sprawa - ludzie, którzy do tej pory najczęściej brali udział w konkursach są w redakcji lub udzielają się w minimalnym stopniu. Wydaje mi się, że potrzeba świeżej krwi - ta jednak nie pojawi się "znikąd". Krótko mówiąc - aktywizowanie forum, prowadzenie dyskusji pod pracami umieszczonymi na forum, czy też werbowanie nowych współpracowników.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

wt lip 08, 2008 8:39 pm

Werbowanie współpracowników to nie jest poprawne politycznie działanie :)
A tak bardziej serio, to TW, czy JW (jawny współpracownik) mogą uczestniczyć w konkursach?

Szczerze napisawszy, to na forum w dziale twórczości w zasadzie nie dzieje się nic. Trudno więc oczekiwać większej aktywności na konkursach. Mam wrażenie, że spora ilość użytkowników ostatnimi czasy odkrywa przepakowane buildy (patrząc po popularności działu optymalizacji), a twórczość znajduje się na poboczu.
 
Anonim_1

wt lip 08, 2008 8:44 pm

A tak bardziej serio, to TW, czy JW (jawny współpracownik) mogą uczestniczyć w konkursach?

Za "moich" czasów mógł. :)

Suldarr'essalar pisze:
Mam wrażenie, że spora ilość użytkowników ostatnimi czasy odkrywa przepakowane buildy (patrząc po popularności działu optymalizacji), a twórczość znajduje się na poboczu.

IMHO dużo aktywnych (niegdyś) wczytuje się w 4ed.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

wt lip 08, 2008 8:52 pm

TW, czy JW (jawny współpracownik) mogą uczestniczyć w konkursach?

Tak. Za "moich" czasów było to niemożliwe, ale obecnie (co pamiętam Encu) doszło do rozdzielenia redaktorów i współpracowników - obecnie ci ostatni nie mają żadnego wglądu w planowane konkursy itp.

Może 4. ed. w pewnym stopniu coś zmieni, ale to jeszcze potrwa, nawet jeśliby przyzwolić na wykorzystanie oryginalnych podręczników.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości