Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Voann
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 4:59 pm

Complete, a może NoComplete

śr maja 28, 2008 8:52 pm

Witam serdecznie !

Pozwoliłem sobie założyć ten temat, nie widziałem podobnego, jeśli jednak już taki jest ten nie zaszkodzi :razz: Od jakiegoś czasu, a konkretniej lutego bieżącego roku wysyłałem cyklicznie maile do wydawnictwa ISA z różnymi pytaniami odnośnie planu wydawniczego, a uściślając chodzi mi o serię Complete. Mogę powiedzieć tyle, że za każdym mailem otrzymywałem mniej więcej tę samą odpowiedź ( na razie nie mamy żadnych informacji proszę dowiadywać się później ). Nie wiem co robić w tej sytuacji... czy czekać na polskie wydanie nowych podręczników czy też kupić takie które mam w zamyśle, jednak gdy już je zamówię pewnie się okaże ze tydzień później wyjdzie seria Complete a już nie będę miał pieniędzy... Bardzo proszę mnie nie przekonywać na angielskie wersje podręczników które mają o wiele mniej błędów, ja po prostu nie umie tego języka.

Czy może ktoś z Was ma jakiś lepszy kontakt z ISĄ i wie coś odnoście tych podręczników ? ( jeśli wiecie o innych też piszcie :) ) To czekanie mnie już powoli dobija ... Wysłałem też 4 maile do Prezesa ISY jednak nie otrzymałem żadne odpowiedzi ... ( może złego maila miałem ) Reasumując, jeśli wiesz co o tym co ISA i kiedy ( w przybliżeniu ) ma wydać do D&D 3.5 oraz Zapomnianych Krain to pisz, będę bardzo wdzięczny.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

Re: Complete, a może NoComplete

czw maja 29, 2008 1:11 am

Voann pisze:
ja po prostu nie umie tego języka.
W języku polskim, przyjęło się używać sformułowania "ja nie umiem" i "on/ona/ono nie umie", tak w kwestii znajomości języka.

Odpowiadając zaś na pytanie postawione przez Ciebie w temacie: ucz się języków, bo na ISĘ nie ma co liczyć.
 
Awatar użytkownika
moldekking
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: śr maja 28, 2008 3:06 pm

czw maja 29, 2008 11:38 am

Tak jest, wujek dobra rada też mówi: ucz się angielskiego.... z podręczników do dedeków. To świetnie działa. No i nie będziesz skazany na to ci przetłumaczą.

moldekking
 
Awatar użytkownika
Voann
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 4:59 pm

czw maja 29, 2008 2:41 pm

Suldarr'essalar pisze:
W języku polskim, przyjęło się używać sformułowania "ja nie umiem" i "on/ona/ono nie umie", tak w kwestii znajomości języka.

Odpowiadając zaś na pytanie postawione przez Ciebie w temacie: ucz się języków, bo na ISĘ nie ma co liczyć.


Heh skoro nie umiem w pełni poprawnie posługiwać się naszym językiem, to po co mam się zabierać za angielski :mrgreen:

Bardzo proszę, jeśli to oczywiście możlie o nie pisanie tutaj jakie ważne są obce języki ( w tym angielski ), co one mi dają itp. Ja po prostu pytam co z nowymi podręcznikami do D&D... nic więcej.
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

czw maja 29, 2008 3:15 pm

Tak jest, wujek dobra rada też mówi: ucz się angielskiego.... z podręczników do dedeków. To świetnie działa. No i nie będziesz skazany na to ci przetłumaczą.


Do tego będziesz sie jeszcze mógł wściekać jak ktoś spaprze tłumaczenie :razz:
 
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1178
Rejestracja: sob sty 31, 2004 7:06 pm

sob maja 31, 2008 12:56 am

Khemlish Val'Drach pisze:
Do tego będziesz sie jeszcze mógł wściekać jak ktoś spaprze tłumaczenie :razz:

Chciałem napisać, że tłumacz zawsze spaprze, ale sam tłumaczę i mnie takie zarzuty nie spotkały. Moje tłumaczenie było jednak dla zielonych z angielskiego, więc pewnie się bali że przestanę. ;-)

Tak serio to proponuję zdecydowanie zaopatrywać się za granicą. Właśnie zamówiłem Core Set 4Ed na Amazon za śmiesznie niską jak na polskie warunki cenę, nawet wliczając dostawę.

Fakt pozostaje faktem, w dzisiejszym świecie (póki Chińczycy nie wezmą góry) angielski i tak trzeba znać. Im później się zaczniesz uczyć tym gorzej. Zamiast używać nudnych podręczników, lepiej zagrać w RPG, prawda? Zwłaszcza że a) można je przerabiać wielokrotnie b) nie są nudne c) droższe też nie.

Z wydawnictwem ISA jest tak, że często ich samych zaskakuje data premiery książek. Jak się spojrzy na ich oficjalne forum, to spośród podręczników, które zostały wysłane do druku przed Bożym Narodzeniem jeszcze nie wszystko weszło na rynek.
 
Awatar użytkownika
Voann
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 4:59 pm

sob maja 31, 2008 9:45 am

Mam w takim razie kilka pytań dotyczących 4ed.
1. Ile mniej więcej kosztuje zestaw podstawowych podręczników z dostawą?
2. Czy do edycji 4.0 wprowadzono jakieś ogromne zmiany?
3. Czy do tej edycji będzie masa dodatkowych podręczników?
4. Gdybym kupił to czy podręczniki do 3.5 które mam zostaną bezużyteczne?

Ogólnie bardzo mało wiem o tej edycji, jeśli są jeszcze jakieś ważne informacje/zmiany/coś innego to piszcie bardzo proszę.

Mam jeszcze takie pytanie, czy znacie kogoś z ISY kto zajmuje się planem wydawniczym ? ( numer telefonu / mail ) Albo jakiś alternatywny mail do Prezesa ISY... Z góry dziękuje.
 
Awatar użytkownika
Ammanas
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 934
Rejestracja: pn lis 24, 2003 11:31 am

sob maja 31, 2008 10:02 am

Eee.... to chyba nie jest dobry temat do tego typu pytań ;p
No ale odpowiadając:

1. Aktualnie Gift Set na amazon.com kosztuje niecałe 58 USD. Do tego koszty przesyłki, które różnią się zależnie od opcji i których stawek nie pamiętam. W każdym razie po przeliczeniu na PLN powinno się zamknąć w koszcie nie większym niż 180 PLN.
2. Tak ;F Inaczej by się nie nazywała 4E, tylko 3.66E ;F
3. Zapewne tak.
4. Generalnie tak ;F No może poza niektórymi fragmentami fluffu ;F

Pytanie bonusowe: Nie. Ale próba kontaktowania się z Prezesem to jakiś joke chyba. Nie wiem jak tam u nich wygląda struktura organizacyjna, ale nie spodziewałbym się żeby ten człowiek coś wiedział konkretnego o DnD ;p

EDIT @ niżej: A jednak w nabijaniu wiele_wnoszących_nowych_postów nie mam z Tobą szans ;F
Ostatnio zmieniony sob maja 31, 2008 11:44 am przez Ammanas, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1178
Rejestracja: sob sty 31, 2004 7:06 pm

sob maja 31, 2008 11:37 am

@Ammanas: Temat o podręcznikach i mówimy o podręcznikach, ale przeniosłem do działu Wydawnictwa, bardziej odpowiedniego.

Proponuję ci jedno z następujących rozwiązań:
  1. przejście już teraz na 4Ed (czyli dużo nowych książek)
  2. kupienie Complete za granicą, gdy stanieje Edycja 3.5 (a stanieje)
  3. spokojne czekanie na to co zrobi ISA
Według mnie innej opcji nie masz. Jak zauważył przedmówca, pisanie do takiej firmy nic ci nie da. Po pierwsze sami nie wiedzą, a po drugie i tak pewnie nie powiedzą. Nawet ich oficjalne forum o najnowszych wydawnictwach milczy od dłuższego czasu.

W Portugalii podręczniki akademickie są dostępne najczęściej po angielsku, bo to za mały rynek by wszystko tłumaczyć. Z zagranicznymi grami RPG w Polsce zdaje się jest podobnie.

W moim przypadku razem z przesyłką do Polski za 3 książki zapłaciłem 144 zł (po kursie dolara 2,18 zł), czyli 48 zł za sztukę. Jak masz kogoś znajomego w Stanach to najlepiej niech ci je zamówi, chyba że masz kartę kredytową. To jest cena przedpremierowa z rabatem 45%, a jaka będzie po wydaniu nie wiadomo.

Mam wrażenie, że Edycja 4.0 jest specjalnie tak skonstruowana, byś absolutnie nic nie mógł wykorzystać ze starych książek. Z tego co widać z przecieków są inne rasy, inne klasy, a i mechanika klas zupełnie inna (bardziej skomplikowana), inaczej działająca magia, itd. Wydali kasę na marketing i muszą się odkuć. ;-) Tak czy inaczej ilość podręczników niezbędnych do swobodnej gry będzie około 8..10, jeśli się zdecydujesz na jeden setting. Oczywiście można będzie pewnie kupić i 80, ale z samą podstawką, Player's Handbook 2 i jednym podręcznikiem do settingu też świetnie będzie się dało grać. Ja tam nie jestem wielbicielem wielkiej ilości mechaniki w grach, bo to nie tu jest fun. Kiedyś mechanika i setting były w jednej książce mającej 200 stron i też się grało. ;-)
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

sob maja 31, 2008 2:29 pm

Ammanas pisze:
1. Aktualnie Gift Set na amazon.com kosztuje niecałe 58 USD. Do tego koszty przesyłki, które różnią się zależnie od opcji i których stawek nie pamiętam. W każdym razie po przeliczeniu na PLN powinno się zamknąć w koszcie nie większym niż 180 PLN.

Aktualnie, będziemy płacić 144 zeta ;)
No, Antara więcej, bo jemu trzeba będzie wysłać wszystko :)
Voann pisze:
Ogólnie bardzo mało wiem o tej edycji, jeśli są jeszcze jakieś ważne informacje/zmiany/coś innego to piszcie bardzo proszę

Looknij tu.
Voann pisze:
Mam jeszcze takie pytanie, czy znacie kogoś z ISY kto zajmuje się planem wydawniczym ? ( numer telefonu / mail )

[email protected]
Nie spodziewaj się jednak żadnych rewelacji. Jedyne co ten gościu robi, to udostępnia Sonemu podręczniki i SRD przed oficjalną premierą, więc nie zdziw się, jeśli Cię zignoruje.
Llewelyn_MT pisze:
To jest cena przedpremierowa z rabatem 45%, a jaka będzie po wydaniu nie wiadomo.
45% rabatu? Nieźle, ale cena powinna wynosić około 25 złotych wtedy ;)
Llewelyn_MT pisze:
Mam wrażenie, że Edycja 4.0 jest specjalnie tak skonstruowana, byś absolutnie nic nie mógł wykorzystać ze starych książek. Z tego co widać z przecieków są inne rasy, inne klasy, a i mechanika klas zupełnie inna (bardziej skomplikowana), inaczej działająca magia, itd. Wydali kasę na marketing i muszą się odkuć. ;-)

Nie rozumiem o co Ci chodzi. Przecież to taka sama zmiana jak z AD&D2 na D&D 3. Ze starych podręczników w zasadzie można było używać fluff'u, który i tak został w większości przepisany i wydany w postaci dodatków do 3/3.5 (np. wszystkie Races of X).

Llewelyn_MT pisze:
Tak czy inaczej ilość podręczników niezbędnych do swobodnej gry będzie około 8..10, jeśli się zdecydujesz na jeden setting.
No, nie przesadzajmy. Nadal do gry wystarczy tylko jeden podręcznik - PHB.

Llewelyn_MT pisze:
Kiedyś mechanika i setting były w jednej książce mającej 200 stron i też się grało. ;-)
O tak, np. Wiedźmin jest doskonałym przykładem tego jak niewiele treści można zmieścić w podręczniku jak chce się upchać w nim wszystko ;)
 
Awatar użytkownika
Voann
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 4:59 pm

sob maja 31, 2008 8:08 pm

Okej jak narazie wstrzymam się z wszystkim. To co mam mi wystarcza, poczekam... może coś się ruszy.

Mam jeszcze jedno pytanie, czy jest możliwe powstanie jakiejś "łatki" dzięki której przeniesie się 3.5 w 4.0 :mrgreen: ?
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

sob maja 31, 2008 8:11 pm

Raczej nie. AFAIR WotC zapowiadało, że aby przesiąść się na 4ed najlepiej zakończyć grę obecnymi postaciami.
 
Awatar użytkownika
Llewelyn_MT
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1178
Rejestracja: sob sty 31, 2004 7:06 pm

ndz cze 01, 2008 12:18 am

Suldarr'essalar pisze:
45% rabatu? Nieźle, ale cena powinna wynosić około 25 złotych wtedy ;)

Możesz sam sprawdzić. Normalna cena katalogowa Gift Set to 104,95 USD, a jest sprzedawany po 57,72 USD. Jest tam nawet napisane, że cena przedpremierowa zawiera rabat 45%.

Suldarr'essalar pisze:
Nie rozumiem o co Ci chodzi. Przecież to taka sama zmiana jak z AD&D2 na D&D 3. Ze starych podręczników w zasadzie można było używać fluff'u, który i tak został w większości przepisany i wydany w postaci dodatków do 3/3.5 (np. wszystkie Races of X).

Tak, ale do AD&D 2Ed była niezła książeczka do konwersji. Tutaj zmiany w mechanice są tak daleko idące, że konwersja np. postaci na wyższych poziomach jest bezcelowa, bo chyba tylko kwestia poziomu postaci się nie zmieniła. Umiejętności, atuty, zdolności klasowe, wszystko działa inaczej. O ile wiem nie ma też klas prestiżowych, a zamiast tego są różne wykluczające się opcje klas podstawowych. Opisy potworów są bardziej podobne do tych z AD&D 2Ed niż do 3Ed.

Suldarr'essalar pisze:
O tak, np. Wiedźmin jest doskonałym przykładem tego jak niewiele treści można zmieścić w podręczniku jak chce się upchać w nim wszystko ;)

W tym przypadku zgoda, ale ja myślałem raczej o klasyce: MERP, czy WFRP.
 
Awatar użytkownika
Suldarr'essalar
Arcypsion
Arcypsion
Posty: 13173
Rejestracja: sob maja 28, 2005 9:27 pm

ndz cze 01, 2008 9:13 am

Llewelyn_MT pisze:
Możesz sam sprawdzić. Normalna cena katalogowa Gift Set to 104,95 USD, a jest sprzedawany po 57,72 USD. Jest tam nawet napisane, że cena przedpremierowa zawiera rabat 45%.

Oki, myślałem, że piszesz o przedpremierowej obniżce.
Llewelyn_MT pisze:
W tym przypadku zgoda, ale ja myślałem raczej o klasyce: MERP, czy WFRP.

WFRP też miał ten sam syndrom co wiedźmin, tylko mechanika była nieco lepsza.
 
Awatar użytkownika
Voann
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: pn kwie 28, 2008 4:59 pm

czw cze 12, 2008 5:18 pm

Ostatnio temat ten wręcz zamarł, tak więc postanawiam go lekko odnowić. Czy macie może jakieś nowe informacje dotyczące planu wydawniczego ISY ? Wszystko z edycją 3.5 mnie interesuje. Z góry dziękuje za wszystkie informacje.
 
Awatar użytkownika
Ardavel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 341
Rejestracja: czw kwie 03, 2008 3:26 pm

pt cze 13, 2008 3:09 pm

Voann pisze:
Ostatnio temat ten wręcz zamarł, tak więc postanawiam go lekko odnowić. Czy macie może jakieś nowe informacje dotyczące planu wydawniczego ISY ? Wszystko z edycją 3.5 mnie interesuje. Z góry dziękuje za wszystkie informacje.
Dołączam się do pytania poprzednika. Nie mogę już patrzeć na 4 edycję, bo mi się niedobrze robi. Chętnie dowiedziałbym się, jak tam plany na 3.5, jeśli w ogóle jakieś są, bo komercja...
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

sob lip 12, 2008 4:37 pm

Też bym się czegoś dowiedział... W KOŃCU. Ile to już minęło od ostatniej premiery jakiegoś poda do D&D? Jakieś 3/4 roku... :cry: :x
 
Nukereal

sob lip 12, 2008 10:59 pm

Ardavel pisze:
Dołączam się do pytania poprzednika. Nie mogę już patrzeć na 4 edycję, bo mi się niedobrze robi. Chętnie dowiedziałbym się, jak tam plany na 3.5, jeśli w ogóle jakieś są, bo komercja...

Gorszą komercje pokazuje ISA podejściem, że mogą olac klienta i wydac kiedy chcą (co niestety im się udaje) . Oczywiście jakośc komercji, innej komercji nie równa i isowska jest bardziej nieudolna... (np. czemu nikt nie pomyślał by zbiec premierę Maski Zdrajcy z dodatkiem Odległy Wschód- tylko dodac ulotkę do każdego wydania gry z napisem "Jeśli chcesz poprowadzic grę w Rashemenie..." lub "Jeśli chcesz się dowiedziec więcej o krainie Rashemen..." to też sprzedaż mogłaby byc większa) .
Mimo wszystko się podpisuję. Czekam na XPH, oraz linię Eberronu, mimo iż się przesiadam na ed 4, są one dla mnie nadal bardzo interesujące. Niestety z doświadczenia wiem że nie ma sensu...
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

ndz lip 13, 2008 8:38 am

Przerażające jest to, że ISA wydaje się firmą nie dbającą przede wszystkim o swoje ZYSKI... Przecież (z tego co wiem) D&D to linia produktów przynosząca jej główny zysk... A co najgorsze, wiedzą o premierach WŁASNYCH produktów tyle co ja (nic; wielka niewiadoma)... <sic!>

Ddamn! :x
 
Anonim_1

ndz lip 13, 2008 8:56 pm

Breeg, a jeśli 3.5 nie przynosi ISIE zysków?
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

ndz lip 13, 2008 9:03 pm

Breeg pisze:
Przecież (z tego co wiem) D&D to linia produktów przynosząca jej główny zysk...
Nieprawda. Co jakiś czas zaglądam na jej stronę. Po tym, co ukazuje się w sklepie internetowym, najwięcej zysków przynoszą im MTG, gry figurkowe i książki :-)
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

ndz lip 13, 2008 10:04 pm

Od lat podstawą ISY jest MtG - później książki, RPG nie jest gównym źródłem dochodów. Taka jest prawda, D&D sprzedawało się dobrze ale nie stanowiło gónego źródła dochodów.

Sam chciałbym dostawać podręczniki max pół roku po premierze, ale to chyba nie jest realne. Choć kto wie może 4 ed D&D będzie przęłomem :D nie alicze na to ale choć raz chciał bym zostać pozytywnie zaskoczony :D :D
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

pn lip 14, 2008 1:43 am

Dobrze, Panowie... Ale mi chodziło o tłumaczone POLSKIE podręczniki, jak w temacie. MTG, oczywiście, sam swojego czasu grałem namiętnie... Wiem co to bakcyl MTG... :wink: Niemal każdy liczący się w fandomu serwis posiada dostęp do MTG, ale przecież nie o to tu chodzi, czyż nie?

Mnie osobiście irytuje to, że (jak już wspomniałem) mimo oficjalnej dystrybucji D&D przez ISA cierpimy MY, gracze... Swojego czasu stałem za ISĄ, a teraz? Wybrońcie tą firmę konkretnymi argumentami, wtedy dam się łaskawie przekonać :razz:. Jak na razie czuję się nieco olewany... Szanująca klienta firma nie robi mu czegoś takiego... Po co brać na barki coś, czego nie da się skończyć? Fakt, mógłbym kupić podręczniki po angielsku, dla mnie żaden problem w sensie bariery językowej. Tylko, że mam jeszcze nadzieję na ujrzenie polskich podręczników do 3,5. Konwersja na 4,0 nie interesuj mnie zanadto, traktuję ją raczej jako nowinkę, nie jako mus.

Kto by co nie powiedział, 3,5 to dobry system, wychowałem się na nim, wręcz dzięki niemu jestem tym kim jestem... Podręczniki kupowałem po to, żeby poczytać o czymś, co mnie interesuje, nawet nie w sensie prowadzenia gry. Dlatego kupiłem między innymi "Lśniące Południe"...

Jestem pewien, że jak na razie nie poprowadzę kampanii w tym regionie, ani nie będę zeń wywodzić swojego bohatera. Ale LUBIĘ czytać o FR i dlatego IRYTUJE mnie sposób w jaki ISA ignoruje mnie.

ShadEnc pisze:
Breeg, a jeśli 3.5 nie przynosi ISIE zysków?


3,5 źle się sprzedaje mówicie? Możliwe, nie śledzę rynku tak jak Wy, jak widać. Czy to powód do zarzutów wobec mnie? To, że chcę wydać ciężko zarobione pieniądze na podręczniki w moim rodzimym języku to źle? Może Wy macie nieograniczone portfele, ale ja nie. Nie mówcie proszę o wspaniałych promocjach na rozmaitych witrynach. Nie o to tu chodzi przecież...

Nie przynosi zysków? Słodkie. Może w takim razie zachęcić potencjalnego nabywcę zamiast go zniechęcać wciąż przekładanymi terminami?
Panowie ileż można to znosić? Jak długo jeszcze mam czekać, tylko dlatego, że dana firma nie wywiązuje się ze swoich obowiązków?
Chętnie podejmę dyskusję, widzę, że temat odżył w końcu...

Pozdrawiam,
Breeg.
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

pn lip 14, 2008 8:57 am

Janus pisze:
ISA to nie instytucja publiczna ani charytatywna i nie ma obowiązku wydawania czegokolwiek


OK. Wyobraź sobie, że jestem w stanie to zaakceptować :wink:.

Ale czy Ciebie nie mierzi to, że trzeba tyle czekać, Janus? Mógłby pojawić się chociażby jakiś oficjalny komunikat w stylu: "Przepraszamy, ale dystrybucja produktów do linii D&D zostaje wstrzymana ze względu na nikłe zyski jakie przynosi firmie." Ale oni NIC. I o to mi chodzi.

Janus pisze:
Podręczniki z amazona są tańsze niż te po polsku. Nawet jeśli doliczyć koszty przesyłki cena wychodzi porównywalna - na przykładzie wspomnianego Lśniącego Południa - z przesyłką 57 zł z amazona, 56 ze sklepiku ISY.


Mówiłem, że nie o to chodzi... :wink:

Nie będę udawał, tak, chciałem zrobić z ISY Caritas... :razz:
 
Awatar użytkownika
Sony
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2660
Rejestracja: śr cze 23, 2004 9:21 am

pn lip 14, 2008 9:14 am

Edycja 3.5 i D20 Modern są wstrzymane - pisałem o tym już chwilę temu. Nic nowego nie zostanie wydane - szkoda, liczyłem choć na Urban Arcana po polsku do Moderna.
 
Nukereal

pn lip 14, 2008 10:51 am

Sony pisze:
Edycja 3.5 i D20 Modern są wstrzymane - pisałem o tym już chwilę temu. Nic nowego nie zostanie wydane - szkoda, liczyłem choć na Urban Arcana po polsku do Moderna.

Szkoda że nie umieszczono tej informacji na topicu na stronie ISA... i tu mnie najbardziej boli, zamiast jasno powiedziec coś klientowi, jakąś małą zapowiedź lub napisac na forum krótkie wyjaśnienie obsuwy, to lepiej wziąc mordę w kubeł i tyle. Wiem że oni zarabiają- każdy zarabia, lecz powinni patrzec na grupę na której zarabiają.
A tak z innej beczki, wiecie co jest najzabawniejsze w nas? Zamiast patrzec na nowy dodatek do FR, patrzymy na przedruk książki o Drizzt'cie... który lepiej się sprzeda.
 
Anonim_1

pn lip 14, 2008 11:12 am

Breeg pisze:
Wybrońcie tą firmę konkretnymi argumentami, wtedy dam się łaskawie przekonać

ISA jest wydawnictwem, nie organizacją dobroczynną. Jeśli nie zarabia na 3.5 (lub zarabia zbyt mało, by opłacało się inwestować w D&D czas) - nic dziwnego, że podręczniki pojawiają się tak rzadko. Na dobrą sprawę nie mam zamiaru bronić ISY (zwłaszcza jej PR :P), ale atakować również - ot, po prostu nie oferuje czegokolwiek, co sprawiłoby, bym pozostał jej klientem.

Breeg pisze:
Ale LUBIĘ czytać o FR i dlatego IRYTUJE mnie sposób w jaki ISA ignoruje mnie.

Uwagi skieruj raczej do ludzi, którzy kupili podstawki i nie inwestują w dodatki ;)

Breeg pisze:
takim razie zachęcić potencjalnego nabywcę zamiast go zniechęcać wciąż przekładanymi terminami?

Po co, jeśli potencjalnych nabywców jest zbyt mało, żeby produkt przyniósł zysk? Zakładając, rzecz jasna, że 3.5 faktycznie niezbyt dobrze na siebie zarabia.


Breeg pisze:
Jak długo jeszcze mam czekać, tylko dlatego, że dana firma nie wywiązuje się ze swoich obowiązków?

Obowiązków? Jakich obowiązków? ISA zobowiązała się do czegokolwiek? :razz:
 
Awatar użytkownika
Breeg
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 338
Rejestracja: sob lis 18, 2006 6:39 pm

wt lip 15, 2008 10:17 am

Sony pisze:
Edycja 3.5 i D20 Modern są wstrzymane - pisałem o tym już chwilę temu. Nic nowego nie zostanie wydane - szkoda, liczyłem choć na Urban Arcana po polsku do Moderna.


O taką informację mi chodziło! Dzięki Sony, wiem na czym teraz stoję...

http://forum.polter.pl/68-vt12050.html? ... start=1340

Zobaczcie post Welverina Ry'Ahtena. :evil:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości