Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Blizz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 197
Rejestracja: sob paź 20, 2007 10:21 pm

Początki

sob lip 19, 2008 11:40 am

Sam mam zamiar prowadzenia L5K w najbliższym czasie. Mam więc taką prośbę: Czy mógłby ktoś napisać jakie podręczniki są wymagane na start?

Z góry dziękuję...
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

sob lip 19, 2008 12:56 pm

Podstawka jest niezbędnym minimum. Masz do wyboru dwie opcje - albo pierwszoedycyjne polskie wydanie, albo trzecioedycyjne amerykańskie. Obie mają swoje zalety - 3 edycja jest lepsza mechanicznie, ale sam wielkim sentymentem darzę polskie wydanie w czerni i bieli. Już czytając podstawkę czuło się nastrój Orientu. No i pozostałem przy pierwszoedycyjnym settingu.
3 edycja ma nastrój bardziej fantaziakowy.
Warto też zauważyć, że zachód czeka na edycję 3,5 - jeśli mechanika ma dla Ciebie duże znaczenie, to może warto na nią poczekać?

W każdym razie - niezależnie na którą podstawkę zdecydujesz się, to jest w niej wszystko co niezbędne do gry.

OCzywiście - później możesz chcieć rozszerzać swą wizję Rokuganu, poznawać nowe szkoły i techniki. Tutaj dobrym pomysłem będzie zakup dodatkowych podręczników, ale to już zalezy od edycji, którą wybierzesz.

Ja sam jadę obecnie na zestawie: Podstawka 3ed, Four Winds, Drogi Klanów do pierwszej edycji + darmowe school update. JAsne, poza tym mam inne podręczniki - City of Lies, GM Survival Guide, parę przygód itd. Ale to wymieniony zestaw jest jakby moim "kanonem".
 
kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt sie 09, 2005 11:43 pm

sob lip 19, 2008 1:11 pm

Konnichiwa, Blizz-san

Jak masz trochę czasu to można nawet zaczekać na polską wersje trzeciej edycji. Jest w trakcie tłumaczenia i ma już nawet zawierać mechanikę do edycji 3.5 :)
Opublikowanie było zapowiedziane, ale niestety zostało już przesunięte.

Na naszej stronie Drachu-san napisał recenzję trzeciej, amerykańskiej podstawki. Możesz zerknąć, jest tutaj:
http://l5k.polter.pl/Legend-of-the-Five-Rings-3rd-Edition-c15038.

Ja ososbiście mam bardzo podobny kanon do Dracha. Tu i tam uzupełniam nowymi dodatkami do trzeciej edycji, ale gram jeszcze w świecie pierwszej.

Inna, dość dobra pozycja to Emerald Empire zawierający wiele informacji dodatkowych o kulturze i świecie Rokuganu. Jak ta pozycja jest dla ciebie ineresująca, skocz tutaj:
http://l5k.polter.pl/Emerald-Empire-c16154

Matane
 
Awatar użytkownika
Blizz
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 197
Rejestracja: sob paź 20, 2007 10:21 pm

sob lip 19, 2008 10:10 pm

Nie omieszkam zajrzeć pod podane linki. Bardzo dziękuję za szybką odpowiedź. Nie muszę ukrywać, że moja przygoda z Legendą Pięciu Kręgów dopiero się zaczyna. Ale chyba wybiorę podstawkę która jest najbardziej przesiąknięta klimatem(mechanika to pół biedy, bo i tak pewnie będę ją zmieniał i dopasowywał wedle własnych uznań)..
 
Awatar użytkownika
Uszaty
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 252
Rejestracja: czw paź 06, 2005 7:46 pm

ndz lip 20, 2008 1:43 pm

Chwilowo nie jestem na bieżąco. Co ma być w tej mechanice 3,5 zmienione? Może jakaś równowaga, uzupełnienie brakujących zasad i sensownie działający system walki? I czy to robota ekipy Alderacu czy fandomu?
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

ndz lip 20, 2008 9:10 pm

To normalna edycja podręcznika, robota AEG.
MA dojść jena bodaj szkoła (klan pająka), ma być uzupełniona o wszelkie erraty, mają pojawić się statsy koni no i mechanika walki ma być poprawiona.
Tyle zapowiedzi - uwzględnienie erraty, statsy koni i Klan Pająka mało mnie obchodzą (zwłaszcza klan pająka "mie wali"). Ale poprawa mechaniki walki byłaby czymś niezłym. Może zrobią coś, żeby flankowanie, przewaga wysokości,finta itd. coś dawały, bo -2 do TN trafienia za flankowanie to śmiech na sali :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość