Zrodzony z fantastyki

 
Kajo
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 23, 2008 8:03 pm

Świat

czw lip 24, 2008 8:19 pm

Ja stworzyłem co prawda swój świat, ale jako że jestem graczem a nie MG to gramy w świecie naszego MG. Pierwsze co zrobiłem to narysowałem zarys kontynentu (nie nazwałem go co prawda). Narysowałem góry, ważniejsze lasy, jeziora i inne ważne rzeczy. Potem porozdzielałem kontynent na kraje i nazwałem je według własnego pomysłu lub z troche poprzekręcanych nazw z literatury (Rangdria, Sachan Dra, Lonmar, Wyspy Win). Następnie Pozaznaczałem miasta (kolorami- portowe i handlowe niebieskim, fortece i twierdze czerwonym, inne zielonym, stolice fioletowym). Wyznaczyłem też podstawowe trakty i szlaki handlowe (również morskie). Ostatecznie, przy czym się najlepiej bawiłem, spisałem kilka słów, zasady gramatyczne i ponazywałem miasta i inne (przykładowo duro oznacza nieugiętość, stabilność. Przymiotniki tworzy się odejmując jedną z ostatnich liter tak więc dur znaczy nieugięty, stabilny. Tymczasem os znaczy twierdza. Stąd wzięła się nazwa dla jednej z fortec- Dur'os co znaczy Nieugięta Twierdza). inne nazwy tworzyłem podobnie. Tak powstał mój świat, a ponieważ próbowałem go stworzyć drobiazgowo, dzięki temu nawet nie zrozumiałem nazwy mają swoje odzwierciedlenie w języku wspólnym. Dodałem także tzw. Verra Muroo czyli Krainy Zakazane- miejsce skażone gdzie woda jest zatruta, a gleba nieurodzajna, nienadająca się do uprawy. Żyje tam też mnóstwo plugawych stworów, więc nikt się tam nie zapuszcza (takie krainy stanowią idealne miejsce do zdobywania doświadczenia i znajdywania artefaktów. Jak ktoś chce ukryć naprawdę potężny artefakt to wsadza go w miejsce, gdzie nikt nie chodzi :wink: ).
 
Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2250
Rejestracja: pn gru 19, 2005 9:39 pm

czw lip 24, 2008 8:38 pm

Bardzo ciekawe podejście, pogratulować tylko wytrwałości.

Duro? Kojarzy się ze starwarsową durastalą :P W sumie to była ona nieugięta. A no i w angielskim jest durability :)

No, ale wystarczy popatrzeć na mistrzów (Tolkien, Sapkowski) żeby przekonać się, że tworzone przez nich języki (Tolkien) i sformuowania luźno nawiązywały do znanych nam języków.

Np w Sapkowskim ciekawym chwytem było zastosowanie języka niemiecko-podobnego dla krasnoludów i gnomów. No, ale to już inna bajka.

Sam próbowałem się bawić w tworzenie języka, ale z wiedzą jaką posiadam może być to co najwyżej antyczny język programowania golemów :P

Owszem - bawi mnie wychwytywanie analogii między językami ale do biegłości jeszcze droga daleka. Na wymyślanie pojedynczych słów, przysłów i nazw można sobie pozwolić bez większej wiedzy z dziedziny lingwistyki i sprawia to dużą frajdę - więcej nawet - dodaje spójności światu, jeśli np każda skalista wysepka ma w swojej nazwie ath, bo to w języku oznacza klif. Bohater, który zna takie smaczki, spotykając człowieka o pseudonimie Duragar, wie że pewnie jest nieugienty i to jest świetne, bo gracze wtedy starają się wychwytywać wszystkie takie niuanse i lepiej słuchają MG.

Wszystko fajnie, ale jednak może napisałbyś co takiego atrakcyjnego jest w Twoim świecie, czym się różni od innych, czy też - co oprócz radości płynącej z tworzenia czegoś własnego skłoniło Cię do rozpoczęcia prac nad tym światem?
 
Awatar użytkownika
Mroczny Pomiot
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 235
Rejestracja: sob lis 25, 2006 5:27 pm

czw lip 24, 2008 10:03 pm

Też kiedyś bawiłem się w światotworzenie. Mój świat rozwijałem powoli, najpierw zaczęlo się od sarmatów(wymieszałem wszystkie ludy słowiańskie) pogan, oraz krasnoludów żydów za czasów króla Salomona. Potem dodałem miks węgrów za Rakoczego zmiksowałem ich z tymi za Arpada;p. Oczywiście pojawił się też odpowiednik tureckiej porty, tatarów. szwedów polłączyłem z holendrami( tak jak w 7th sea). Anglię cromwella połączyłem z francją doby rewolucji francuskiej. A religią dominującą w zachodnich panstwach(czyt. quasi-niemczech, francji i anglii, szwecjo-holandii, grecjo-włoch) jest miksem islamu judaizmu oraz hinduizmu. Narazie to tyle, jesli ktos bybly zaintersowany moge go dogłeniej opisać.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości