Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

śr lip 30, 2008 2:57 pm

40-tka to nie moja broszka. Zapytaj Paladyna u nas na forum.
 
Awatar użytkownika
Tullaris II
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 580
Rejestracja: czw cze 26, 2008 10:11 am

czw lip 31, 2008 3:48 pm

Sirielu ja mam małe pytanie. Czy jest przewidywany dodatek opisujący Naggaroth i Mroczne Elfy. Chętnie bym sobie pograł na północy Nowego Świata jako Mroczny Elf.
 
Awatar użytkownika
Kyousei
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 131
Rejestracja: pt lis 02, 2007 11:33 am

czw lip 31, 2008 3:53 pm

Tullaris II pisze:
Sirielu ja mam małe pytanie. Czy jest przewidywany dodatek opisujący Naggaroth i Mroczne Elfy. Chętnie bym sobie pograł na północy Nowego Świata jako Mroczny Elf.


To raczej pytanie do FGG, Copernicus tylko tłumaczy podręczniki. :wink:
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

czw lip 31, 2008 6:57 pm

Biorąc pod uwagę fakt jak FGG traktuje Copernicusa i samego Warhammera, nie spodziewałbym się kokosów. Obawiam się, że dodatki nie będą się pojawiać z taką częstotliwością jak za patronatu Black Industries.
 
Awatar użytkownika
Radowid
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 327
Rejestracja: sob sie 20, 2005 7:36 pm

sob sie 02, 2008 1:42 pm

Obawiam się, że jesli chodzi o Polske to nastały lata chude. Wszystko wisi FFG się nie przejmuje, a my jesteśmy bez dodatków
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

pn wrz 08, 2008 12:18 am

Przeszukując forum FFG natknąłem się na wiadomość o domniemanym potwierdzeniu aktywności Drachenfelsa. Ponoć informacje o nim mają być zawarte w WFRP Companion. Jako, że na polskie wydanie przyjdzie nam poczekać, zgodnie z ostatnimi planami dodatek ma się ukazać jeszcze w 2008 roku, chciałbym Cię zapytać Sirielu czy to prawda. Możesz udzielić takich informacji?
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

pn wrz 08, 2008 10:55 am

Vukodlak pisze:
Przeszukując forum FFG natknąłem się na wiadomość o domniemanym potwierdzeniu aktywności Drachenfelsa. Ponoć informacje o nim mają być zawarte w WFRP Companion. Jako, że na polskie wydanie przyjdzie nam poczekać, zgodnie z ostatnimi planami dodatek ma się ukazać jeszcze w 2008 roku, chciałbym Cię zapytać Sirielu czy to prawda.
Ale czy co jest prawdą? Że Drachenfels jest wspomniany w WFRP Companion czy to, że polski dodatek ma wyjść jeszcze w tym roku? ;)

Jeśli to drugie, to mam nadzieję, że tak będzie.

Jeśli pierwsze, to tak. Jest fragment poświęcony części jego pozakulisowej działalności, przyjmującej w tym przypadku formę tajnego kultu.
 
Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1622
Rejestracja: śr maja 11, 2005 4:41 pm

pn wrz 08, 2008 5:31 pm

Chodziło mi o wzmiankę na temat Wielkiego Czarnoksiężnika. W takim razie ja również mam nadzieję, że dodatek ukaże się w tym roku, a najlepiej jak najszybciej. Dziękuję za odpowiedź.
 
Hajdamaka

wt wrz 09, 2008 12:33 pm

A jakie sa szanse i kiedy mniej wiecej moznaby sie spodziewac, gdyby szanse byly, ze CC wyda Tome of Salvation i Realm of the Ice Queen? Bo szczerze mowiac czekam tylko na te dwa dodatki.
 
hallucyon

wt wrz 09, 2008 12:55 pm

Vukodlak pisze:
Przeszukując forum FFG natknąłem się na wiadomość o domniemanym potwierdzeniu aktywności Drachenfelsa. Ponoć informacje o nim mają być zawarte w WFRP Companion.
Siriel pisze:
Jest fragment poświęcony części jego pozakulisowej działalności, przyjmującej w tym przypadku formę tajnego kultu.

Tyle, że - jeśli dobrze pamiętam - wzmianka o Wielkim Czarnoksiężniku pojawia się tylko w kontekście założenia kultu, które to zdarzenie zostało osadzone w bliżej nieokreślonej przeszłości.

Hajdamaka pisze:
A jakie sa szanse i kiedy mniej wiecej moznaby sie spodziewac, gdyby szanse byly, ze CC wyda Tome of Salvation i Realm of the Ice Queen?
Na poprzedniej stronie wątku można przeczytać:
Siriel pisze:
Dalsze plany:
- Mroczni Władcy Nocy (Night's Dark Masters), częściowo przetłumaczone.
- prawdopodobnie potem Księga Zbawienia (Tome of Salvation), wkrótce zaczynamy tłumaczenie.
- Kraina Królowej Lodu (In the Realm of the Ice Queen)
- Tysiąc Tronów (Thousand Thrones)
Post ma datę 20 czerwca br. Jak mniemam, dopóki nie okaże się, czy Copernicus Corporation ma licencję na polską wersję WFRP, dopóty nie ruszą prace nad przekładem. Tłumaczy przecież trzeba opłacić, a nie podejrzewam, by wydawnictwo było skłonne inwestować w produkt, do którego publikacji może nie mieć praw. Uwzględniając jednak całość procesu wydawniczego, publikacji Księgi zbawienia spodziewałbym się najwcześniej w ciągu 6-9 miesięcy od chwili odzyskania licencji.

To tak po mojemu - Sirielem nie jestem. :papieros:
Ostatnio zmieniony wt wrz 09, 2008 1:07 pm przez hallucyon, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

wt wrz 09, 2008 1:06 pm

Hajdamaka pisze:
A jakie sa szanse i kiedy mniej wiecej moznaby sie spodziewac, gdyby szanse byly, ze CC wyda Tome of Salvation i Realm of the Ice Queen? Bo szczerze mowiac czekam tylko na te dwa dodatki.
O szansach i terminach będzie można mówić, gdy rozwiąże się sprawa polskiej licencji. Na razie bez zmian ze strony FFG.

hallucyon pisze:
Tyle, że - jeśli dobrze pamiętam - wzmianka o Wielkim Czarnoksiężniku pojawia się tylko w kontekście założenia kultu, które to zdarzenie zostało osadzone w bliżej nieokreślonej przeszłości.
Prawda, a każdy MG musi sam określić, czy ów kult wykorzysta i w jakim stopniu Drachenfels wpływa na działalność owego stowarzyszenia. Niemniej jednak wzmianka jest. ;)
 
Kenryl
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 246
Rejestracja: pt sty 20, 2006 12:04 pm

wt wrz 09, 2008 4:44 pm

Czytałem już WFRP Companion i o Drachenfelsie jest tylko tyle, że założył Kult Oświecenia (wolne tłumaczenie :P ) i wsio tyle jeśli chodzi o Konstancję...co do ToS i Realm of the Ice Queen to faktycznie przydałoby się i ja również czekam z niecierpliwością...
 
Awatar użytkownika
vonMorte
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: śr mar 05, 2008 11:17 am

pt wrz 19, 2008 8:51 am

A planowane sa jakies dodatki w wfrp 2 o rasach? Np. tak jak w 1 ed o krasnalach Stone and Steel? bo glucho i cicho o takich planach, a to by rajcowalo mnie okrutnie.


kotomaniak
 
Awatar użytkownika
Amdir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 567
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 11:51 am

pt wrz 19, 2008 9:29 am

To chyba pytanie do FGG a nie do CC, chyba że oczekujesz vonMorte że CC stworzy własny dodatek ;-).
Coś co mogłoby uchodzić za quazi-dodatek o rasach, to książka o kraskach "Grudgelore", od biedy też można zaliczyć jeszcze Liber Chaotica i Liber Necris (ale z tego co wiem podobne informacje są w KS i MWN).

Pozdro
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

pt wrz 19, 2008 12:37 pm

Jest dodatek o skavenach - Dzieci Rogatego Szczura.

BI wydało dodatek o wampirach. W planach był także dodatek o zielonoskórych, ale chyba taki pozostał... w planach. ;)
 
Awatar użytkownika
vonMorte
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: śr mar 05, 2008 11:17 am

sob wrz 20, 2008 6:22 pm

I jeszcze jedna rzecz ktora mnie interesuje. Sa w planach jakies oficjalne dodatki (albo moze juz są?) o arabii, kitaju... o tym wiem zupelnie niewiele i publikacji na ten temat tez jak na lekarstwo.

kotomaniak
 
Awatar użytkownika
Karl Leizmann
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 487
Rejestracja: pn lip 14, 2008 8:41 pm

sob wrz 20, 2008 7:03 pm

Przewijały się te pytania. Nie ma. Jak ktoś już wspominał, nowy wydawca nie jest zbyt ambitny, czy aktywny. Spójrz do tematu Skośnoocy (w dziae bodajże, Stary Świat, ale głowy nie dam) - może uda znaleźć ci się troszkę więcej informacji.
 
Awatar użytkownika
Dark_Raziel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt mar 10, 2006 1:48 pm

sob wrz 20, 2008 7:37 pm

Możliwe też że FFG sporo sobie już zaplanowało ale jakoś nie ma zamiaru informować graczy o niczym.
 
hallucyon

wt paź 14, 2008 11:41 pm

Miałem przyjemność kontaktować się z jednym z francuskich tłumaczy Warhammera FRP. W ojczyźnie Napoleona fani uniwersum czterdziestki liczyli do dni premiery francuskojęzycznego podręcznika podstawowego do Dark Heresy, a praca nad kolejnymi dodatkami do WFRP szła całą parą.

Czyżby Najjaśniejsza Pomroczna znów kroczyła z wypiętą piersią... w ostatnim szeregu? :neutral:
 
Awatar użytkownika
Nihlathak
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 122
Rejestracja: ndz lut 24, 2008 7:45 pm

pt paź 17, 2008 5:52 pm

Hmm...
Czy może ktoś z was drodzy koledzy wie kiedy pojawi się kolejny dodatek w naszym pięknym języku?
 
Awatar użytkownika
Amdir
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 567
Rejestracja: ndz gru 25, 2005 11:51 am

pt paź 17, 2008 6:47 pm

To wie tylko jaśnie oświecany Wydawca :), bo to on podejmuje decyzję co i kiedy wychodzi. Jak widać z forum CC na razie nic konkretnego nie wiadomo. :?

Pozdro
 
okapi1975
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 8:05 pm

ndz cze 21, 2009 7:46 pm

Amdir pisze:
To wie tylko jaśnie oświecany Wydawca :), bo to on podejmuje decyzję co i kiedy wychodzi. Jak widać z forum CC na razie nic konkretnego nie wiadomo. :?

Pozdro


Osobiście jestem oburzony, najbardzej na brak jakiejkolwieg odpowiedzi na temat losów reszty dodatków do Młotka. Jest to oburzające, niekulturalne ...
Osobiscie ja i gurpa moich znajomych w ramach protestu zaprzestaliśmy zakupu jakichkolwieg wydawnict CC. Może dwadzieścia osób to mało lecz było to dwadzieścia osób wydających na podręczniki i książki duże kwoty pieniędzy.

Winny jest tylko i wyłącznie A. Karlicki i jego polityka robienia ludzi w konia.

Jak następne wydawnictwo padnie z płaczem iż nie ma pieniędzy na rynku niech wszyscy wiedzą iż winna jest tylko polityka olewania klijentów. Bo pieniadze na rynku są lecz nikt tego nie potrafi wykorzystać poprzez rzetelną pracę wydawczą.
 
Awatar użytkownika
Dark_Raziel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt mar 10, 2006 1:48 pm

ndz cze 21, 2009 8:12 pm

Osobiscie ja i gurpa moich znajomych w ramach protestu zaprzestaliśmy zakupu jakichkolwieg wydawnict CC

Już to gdzieś mówiłem, zróbcie jeszcze strajk głodowy.

Winny jest tylko i wyłącznie A. Karlicki i jego polityka robienia ludzi w konia.

0_o zapomniałeś o międzynarodowym spisku masonów.

Bo pieniadze na rynku są lecz nikt tego nie potrafi wykorzystać poprzez rzetelną pracę wydawczą.

Skoro tak świetnie znasz się na tych sprawach to załóż swoje wydawnictwo.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

ndz cze 21, 2009 8:46 pm

okapi1975 pisze:
Winny jest tylko i wyłącznie A. Karlicki i jego polityka robienia ludzi w konia.

Polecam wykupic licencje od FFG i samemu wydawac. Jak sie 20 osob zrzuci to dacie rade.
 
Awatar użytkownika
Hagar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pt lut 25, 2005 9:17 am

ndz cze 21, 2009 11:00 pm

Dark_Raziel pisze:
Winny jest tylko i wyłącznie A. Karlicki i jego polityka robienia ludzi w konia.

0_o zapomniałeś o międzynarodowym spisku masonów.


Postawa FCG i podejscie do polskiego rynku to jedno, postawa CC to drugie. W obu przypadkach widac brak szacunku do klienta.
 
Awatar użytkownika
Sakwan
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: wt cze 16, 2009 12:12 pm

wt cze 23, 2009 11:10 am

co do dodatków na przyszłość, mam też nadzieję na te fanowskie ,dlatego też zbieram powoli grupkę zapaleńców, którzy pomogliby w tworzeniu dodatku, na ten moment tematyka jest w fazie dyskusji, ale najprawdopodobniej będzie dotyczyć granic w starym świecie (a jeśli nie w starym... to chociaż w Imperium ;) ). Jeśli ktoś byłby zainteresowany (szczególnie graficy) to zapraszam na PW.

Co do oficjalnych dodatków, to nie ma co się oszukiwać - nie jesteśmy tego warci w oczach wydawcy (którego, sami sobie dopowiedzcie). Niestety Polska taka jest, rzadko jest kończone w pełni dane przedsięwzięcie :?
 
Awatar użytkownika
Zychu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: sob kwie 29, 2006 2:50 pm

wt cze 23, 2009 12:39 pm

Co najlepsze w sprawie licencji nie ma żadnych rozmów :wink: Czyli dla FFG wydanie dodatków II ed w Polsce w ogóle nie w chodzi w rachubę, niezależnie od zysku :)
 
okapi1975
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: ndz maja 10, 2009 8:05 pm

wt cze 23, 2009 12:59 pm

Zychu nie wprowadzaj ludzi w błąd w/g słów z zeszłego roku A. Karlickiego CC rozmowy nad wydaniem reszty dodatków do II edycji Warhammera trwają, a jest to jednoznaczne z rozmowami na temat licencji na te produkty udzielonej przez FFG.
Tylko faktem niezaprzeczalnym jest że już rok temu na forum CC wyraziłem opinię, iż projekt ten umarł a słowa ( bo nie wiem czy fatycznie szły za nimi jakiekolwieg działania) A. Karlickiego służą tylko zamydleniu oczu klientom wydawnictwa. Bał się odpływu klientów kupujących książki fabularne ze świata młotka.
Rok od tych wydarzeń z przykrością muszę stwierdzić iż miałem całkowitą rację.

Chavez i Dark_Raziel wam zaś dalej proponuję bawić się w piracenie i ściąganie nielagalnych pdf bo chyba to bardzo lubicie zamiast wydawanych po polsku podręczników i jasnych i uczciwych reguł postępowania z klientami. Mamy jedyny sposób aby wymódz traktowanie nas z szacunkiem, możemy kupować produkty lub nie i w ten sposób obwieszczać nasze niezadowolenie.
Innego sposobu niem poza piraceniem, a swoimi zachowaniem nawołujecie do piracenia nielglanego tłumaczenia i udostępniania innym graczom podręczników które jeszcze nie zostały przetłumaczone.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

wt cze 23, 2009 1:33 pm

okapi1975 pisze:
Chavez i Dark_Raziel wam zaś dalej proponuję bawić się w piracenie i ściąganie nielagalnych pdf bo chyba to bardzo lubicie zamiast wydawanych po polsku podręczników i jasnych i uczciwych reguł postępowania z klientami.

A to ciekawe, w ktorym to miejscu nawoluje do tego. A insynuowanie, ze sciagam jakies nielegalne PDFy jest bardzo nieladne. Tak samo moge stwierdzic, ze zabijasz male kotki na ulicy. Stwierdzenie ogolne z czapy. Nie podoba sie i robisz bunt? Wykup sobie licencje i sam wydawaj na pro poziomie, skoro taka zarąbista kasa jest na rynku. Proste.
 
Awatar użytkownika
triki
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 873
Rejestracja: czw maja 20, 2004 1:43 pm

wt cze 23, 2009 2:54 pm

okapi1975 pisze:
w/g słów z zeszłego roku A. Karlickiego CC rozmowy nad wydaniem reszty dodatków do II edycji Warhammera trwają, a jest to jednoznaczne z rozmowami na temat licencji na te produkty udzielonej przez FFG.


okapi1975 nie wprowadzaj ludzi w błąd - albo nie używaj takiej retoryki.

FFG twierdzi: nie ma i nie było rozmów na temat WFRP PL!
Współpracują już z polskim pośrednikiem, co sugeruje iż jest to możliwe.

Chavez i Dark_Raziel wam zaś dalej proponuję bawić się w piracenie i ściąganie nielagalnych pdf bo chyba to bardzo lubicie zamiast wydawanych po polsku podręczników i jasnych i uczciwych reguł postępowania z klientami.


Niech twój światopogląd dopuści myśl, że są ludzie, którzy kupują oryginalne, angielskie podręczniki.
Ostatnio zmieniony wt cze 23, 2009 7:52 pm przez triki, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości